Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 1:03 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27272 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1819  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: kedd okt. 31, 2017 1:44 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Meleg vizes trisós, majd ecetes átmosás. Ha ez a kettő nem tisztítja ki,akkor semmi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 31, 2017 1:25 pm 

Autó: 2001. 1.4MPI AME
Csabaa írta:
kugyu21 írta:
Na úgy látszik engem is utólért a kiegyenlítőtartálykoszolódásos probléma.
Az egy kicsit furcsa, hogy tegnap reggel, az indulásnál jelzett, de délután haza felé nem. Már örültem, hogy mégsem, de ma reggel megint sipolt és villogott. Nálatok is így kezdődött, vagy nekem ez most valami más?
A tartályban van folyadék, az óra mutatja a melegedést és nem melegszik túl, egyszerűen sipolás az indításnál és villog a piktogram. A csatlakozót még nem zártam rövidre, mert tegnap estére ugye elmúlt, de ma este megnézem.
Érdemes tisztogatással foglalkozni vagy jobb mindjárt cserélni?

Szia
Ki lehet takarítani, de ha olaj van a vízben , akkor újra szigetelni fogja a tartály érzékelőjét. Az egész vízkört érdemes lenne átmosni, trisóval.

Nem láttam olajosnak, és inkább csak a tartályt mosnám ki, nem akarom, hogy valahol elkezdjen engedni a rendszer a nagy takarítástól, öreg már ez ahhoz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 31, 2017 11:55 am 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Gabesz írta:
Ha a ködlámpa sárga izzós akkor a tompított-reflektor duónak is sárgának kell lennie? Kösz!

Szia,
nem kell egyformának lennie. Én a ködlámpát befóliáztam sárgára nem volt a vizsgán probléma.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 31, 2017 8:30 am 

Ha a ködlámpa sárga izzós akkor a tompított-reflektor duónak is sárgának kell lennie? Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 31, 2017 8:07 am 
Moderátor

kugyu21 írta:
Az egy kicsit furcsa, hogy tegnap reggel, az indulásnál jelzett, de délután haza felé nem. Már örültem, hogy mégsem, de ma reggel megint sipolt és villogott. Nálatok is így kezdődött, vagy nekem ez most valami más?
A tartályban van folyadék, az óra mutatja a melegedést és nem melegszik túl, egyszerűen sipolás az indításnál és villog a piktogram. A csatlakozót még nem zártam rövidre, mert tegnap estére ugye elmúlt, de ma este megnézem.

Szia
Ki lehet takarítani, de ha olaj van a vízben , akkor újra szigetelni fogja a tartály érzékelőjét. Az egész vízkört érdemes lenne átmosni, trisóval.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 31, 2017 8:01 am 

Autó: 2001. 1.4MPI AME

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 1:12 pm 

Csabaa írta:
Nálam eddig már 100ekm-t már biztosan ment a ko-csi kft-s pumpa.
https://mega.nz/#!G4wTFYCK!fQZ2HDN9_1yi ... C2Hk7JuirE

Az enyémben 50-60e km lehet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 12:31 pm 
Moderátor

Serengeti írta:

Akkor valószínűleg cserés? Az utángyártott (KO-CSI-tól volt rendelve) szivattyúk mennyit bírnak? Ami most van benne, az 2012-13 körül lett cserélve.
A régebbi hozzászólások között találtam, hogy csak a szivattyú cseréjekor gyakori, hogy valahogy rosszul rakják össze, talán egy O-gyűrű miatt (ami majd nem tömít rendesen és alacsony szintnél ez problémát okoz). (Ott voltak fényképek is mellékelve, de azok már nem elérhetőek.)

Nálam eddig már 100ekm-t már biztosan ment a ko-csi kft-s pumpa.
https://mega.nz/#!G4wTFYCK!fQZ2HDN9_1yi ... C2Hk7JuirE

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 12:14 pm 

Csabaa írta:
Serengeti írta:

Az hogyan lehet nyomásprobléma, ha nagyobb üzemanyag mennyiségnél tökéletesen működik? Nem lehet, hogy a szűrő ilyenkor levegőt szív? Lábszelep van ott esetleg?
Egyébként az alacsony üzemanyagszint azt jelenti az esetemben, hogy még a piros sáv felett van a mutató, a jelzőlámpa nem villant ki. Ekkor még 8-10 liternek kell benne lennie.

A folyadékoszlopnak is van nyomása.
A pumpa egy műanyag házban van. A házának az alján egy hálós szűrő van. A pumpa két helyről szív, alulról a szűrőn keresztül, és a házának az oldalából. A benzinszűrő visszatérő ága, a pumpa házának az oldalába van vezetve.Elvileg ezért nem tud "szárazon" futni, mert ha alul nem is,de a ház oldalából biztosan kap benzint.
De a nyomás lecsökkenhet és ezzel a szállított mennyiség is..

Akkor valószínűleg cserés? Az utángyártott (KO-CSI-tól volt rendelve) szivattyúk mennyit bírnak? Ami most van benne, az 2012-13 körül lett cserélve.
A régebbi hozzászólások között találtam, hogy csak a szivattyú cseréjekor gyakori, hogy valahogy rosszul rakják össze, talán egy O-gyűrű miatt (ami majd nem tömít rendesen és alacsony szintnél ez problémát okoz). (Ott voltak fényképek is mellékelve, de azok már nem elérhetőek.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 11:49 am 
Moderátor

Serengeti írta:

Az hogyan lehet nyomásprobléma, ha nagyobb üzemanyag mennyiségnél tökéletesen működik? Nem lehet, hogy a szűrő ilyenkor levegőt szív? Lábszelep van ott esetleg?
Egyébként az alacsony üzemanyagszint azt jelenti az esetemben, hogy még a piros sáv felett van a mutató, a jelzőlámpa nem villant ki. Ekkor még 8-10 liternek kell benne lennie.

A folyadékoszlopnak is van nyomása.
A pumpa egy műanyag házban van. A házának az alján egy hálós szűrő van. A pumpa két helyről szív, alulról a szűrőn keresztül, és a házának az oldalából. A benzinszűrő visszatérő ága, a pumpa házának az oldalába van vezetve.Elvileg ezért nem tud "szárazon" futni, mert ha alul nem is,de a ház oldalából biztosan kap benzint.
De a nyomás lecsökkenhet és ezzel a szállított mennyiség is..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 11:40 am 

Csabaa írta:
Serengeti írta:
Sziasztok!
A gondom az, hogy jó ideje alacsony üzemanyagszintnél néha elmegy a kocsi ereje, van, hogy le is áll. Ha pár másodperc múlva ráindítok, akkor indul rendben. (Pár éve cserélve lett az AC a kocsiban.) Találtam régi hozzászólásokat a témában, de a csatolt fényképek már nem elérhetőek.
Mi a megoldás a problémára? Mit nézzek meg?
Előre is köszi a segítséget.

Szia
Ha csak alacsony üzemanyag szintnél áll le, akkor benzinnyomást kellene mérni. Benzinszűrő volt már cserélve?

Szűrő az rendszeresen van cserélve, attól függetlenül jelentkezik a probléma.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 10:50 am 
Moderátor

Serengeti írta:
Sziasztok!
A gondom az, hogy jó ideje alacsony üzemanyagszintnél néha elmegy a kocsi ereje, van, hogy le is áll. Ha pár másodperc múlva ráindítok, akkor indul rendben. (Pár éve cserélve lett az AC a kocsiban.) Találtam régi hozzászólásokat a témában, de a csatolt fényképek már nem elérhetőek.

Szia
Ha csak alacsony üzemanyag szintnél áll le, akkor benzinnyomást kellene mérni. Benzinszűrő volt már cserélve?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 10:23 am 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 10:21 am 

hubo44 írta:
Csabaa írta:
Gabesz írta:
Csaba és Hubo44! Lehet, hogy a hűtőfolyadék leeresztő mögött a hűtőbe becsatlakozó vastag csőnél csöppen a folyadék. Az valami nagy gumigyűrű tömítéses? Látom valami fémgyűrűs megoldással van a hűtőbe csatlakoztatva. Ez házilag cserélhető? Illetve melegen spriccelhet a hőgombához a közelség miatt? Nem biztos, hogy a gomba a ludas. Nos mit javasoltok? Köszi!

Szia
A két csonknál van egy-egy 32x4 mm-es gumigyűrű. Hűtő cserénél azokat érdemes
cserélni. A gombánál szokott ereszteni, de a csonknál sem lehetetlen.
Mindig hidegen szerelj a hűtő körül a forrázás miatt.

Eš erdemeš volna a hútô redserbe ňômašt pumpalni (expanznal a vekoňabik čôbe) eš azonal pišal. Ez a bistoš.

huza azon a hô kapčolon lehet čak az laza. volt hod kézel meg lazitotam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 9:47 am 

Hát fiúk tudom, hogy fújni meg stb.-t kéne de ezen fotók alapján ti gombára esküsztök még? Nem lehet, hogy repedt a műanyag a hűtő szélén valahol? A hűtőcsonk tömítést elvetem mert tegnap letisztítottam és a fénykép (ma reggeli) szerint máshol van egy hűtőfolyadékcsepp ahogy azt láthatjátok. Ugyan a gombánál is szutykos kicsit de onnan szivároghatott lejjebb ami aztán cseppként ült ki mint ahogy az a fotókon látható. Szerintetek akkor hol ereszthet még?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=20820171026_102530.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=22320171026_102650.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=45220171026_102659.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=81120171026_102703.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=99920171026_102712.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27272 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1819  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra