Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. feb. 17, 2019 1:50 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28278 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 1886  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 16, 2019 8:29 pm 

Sziasztok,
esetleg tudna valaki segíteni. 1.4 2001 combi AUB motorkóddal. Ma cseréltem az első oxigén szenzort. A szenzor vezeték csatlakozója alatt lévő másik csatlakozót tudja valaki mihez tartozik? Két vezeték van a kábelkötegben, az egyik barna színű, a másikat sajnos nem tudtam megnézni, sajnos már a réz vezető látszik szigetelés nélkül.(eléggé rossz állapotban) Mivel nem voltam erre a hibára felkészülve nem nagyon mertem tovább húzgálni a védő csövét, illetve kissé siettem is ezért képet is elfelejtettem készíteni. Azt hittem majd a javítási könyvből kilesem. Gondolom egy következő javítás néz ki, mivel nincs saját aknám, ill emelőm ez kissé nehézkes. A vezeték talán a ventilátor lehet.
köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 16, 2019 12:13 pm 

Autó: 2001. 1.4MPI AME
Snabber írta:
Sziasztok!
Szóval több mint valószinű a benzin pumpa haldoklik akkor csereljem ki ? Ha igen újonnan vegyek vagy lehet bontott is.
Üdv.: Balázs

Itt Csepelen a Kocsi autósboltban foglalkoznak a felújítással. Leadod a tiédet és kapsz egy felújítottat, vagy ha ráér akkor a sajátodat kapod vissza.

Hubo44
És a motortér nyitót meg az oszlopalja-borítást hogyan tudom levenni, mert nem látok semmit, ami csavarható, feszíthető, pattintható lenne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 16, 2019 9:58 am 

Autó: skoda Fábia
Sziasztok!
Szóval több mint valószinű a benzin pumpa haldoklik akkor csereljem ki ? Ha igen újonnan vegyek vagy lehet bontott is.
Üdv.: Balázs

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 16, 2019 12:41 am 

ha puffog eš akor le doglik akor kapkod a uz.aňag utan ez denge ňomaš sokta okozni.

.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 16, 2019 12:37 am 

Snabber írta:
Sziasztok Kedves fórumozok.
Van egy skoda fábia 1.4 mpi 2000-es évjárat Aze motorkóddal.1 hónapja volt hengerfej síkoláson gyújtótrafó illetve gyertya csere is volt, viszont hidegen kb 10 perc motor járás után lefullad nem mindig de az esetek 70 %-ba,ha bemelegszik semmi gond. Olvastunk hibakódot P0171 és P1142-es hibakód viszont nem rángat nem ugrál az alapjárat csak puffog kettőt és leáll. Kitöröltük a hibakódot mentünk egy kör és eltünt a hibakód. A legrégebbi alaktrész ami cserélve volt az üzemanyagszürő . Szívesen várok minden tippet mert lassan eladósorba kerül és szeretném azért megcsinálni.
Válaszokat előre is köszönöm
Üdv .: Balázs

nezetek meg meňi a benzin ňomaš a injektor hídon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 11:38 pm 

Autó: skoda Fábia
Sziasztok Kedves fórumozok.
Van egy skoda fábia 1.4 mpi 2000-es évjárat Aze motorkóddal.1 hónapja volt hengerfej síkoláson gyújtótrafó illetve gyertya csere is volt, viszont hidegen kb 10 perc motor járás után lefullad nem mindig de az esetek 70 %-ba,ha bemelegszik semmi gond. Olvastunk hibakódot P0171 és P1142-es hibakód viszont nem rángat nem ugrál az alapjárat csak puffog kettőt és leáll. Kitöröltük a hibakódot mentünk egy kör és eltünt a hibakód. A legrégebbi alaktrész ami cserélve volt az üzemanyagszürő . Szívesen várok minden tippet mert lassan eladósorba kerül és szeretném azért megcsinálni.
Válaszokat előre is köszönöm
Üdv .: Balázs

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 11:26 pm 

FII nadon štrapa bíro čak nem tudom at/e ferne a oslop ňílašon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 10:39 pm 

hubo44 írta:
kugyu21 írta:
Cserélt már valaki nyitáshatárolót az első ajtóknál? Hogyan lehet hozzáférni az A oszlop alatti részéhez?

hat nem lejaňalom, le a kilinčet mi ňiťa a motor tért, le ast a takarot a oslopet eš ot van pici juk azon jôn ki.

Hát nem egy szerelőbarát egy autó ez. Valahogy mindenéhez elég nehéz hozzáférni.
A takarólemezt csavarok vagy patentek fogják a helyére?
Az FII-é is kompatibilis hozzá? És az jobb, vagy miért arra cseréljem?
Én azért gondoltam, hogy kicserélem, mert folyton nyikorog és ha megzsírozom akkor meg a poziciónálásban meg nem fogja meg. Mindig kék-zöld a felkarom a rámcsukódó ajtó hegyes sarkától.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 9:50 pm 

de probalnak FII-šet rakni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 9:49 pm 

kugyu21 írta:
Cserélt már valaki nyitáshatárolót az első ajtóknál? Hogyan lehet hozzáférni az A oszlop alatti részéhez?

hat nem lejaňalom, le a kilinčet mi ňiťa a motor tért, le ast a takarot a oslopet eš ot van pici juk azon jôn ki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 9:22 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 15, 2019 1:35 pm 

Csabaa írta:
hugyecz írta:
Szia, Nekem a lökös szerencsére nem tört csak kiugrott az összekötőből,de fényezni kell, Neked mennyit ajánlottak fel?

Ha jól emlékszem 210e-t. Ez két bal oldali ajtó csere, bal hátsó ajtónál küszöb javítás, a jobb sárvédő sarkának javítása, jobb első lámpa füleinek javítása.
A küszöböt nem piszkáltam, addig jó amíg nincs melegítve mert ha leég róla a belső alapozó, kifelé fog rohadni..

Na éppen ez az amiről én is írtam. Az a javítás nemhogy emeli az autó értékét, és ezért avultatni kell, hanem végleg elcseszi, tehát még bánatpénzt kellene fizetniük. Nekem is a 17 éves autónak a karosszériája csak azon a két helyen rozsdás, ahol már javították egyszer (szakszervizben).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 14, 2019 7:18 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
hugyecz írta:
Szép lett! Hát kíváncsi vagyok mennyit adnak, a link sajnos nem működik.

Keress rá a facebookon:
Skoda octavia, fabia Adok-Veszek
zárt csoport, de ha jelentkezel felvesznek hamar.
Megjelöltelek a facebookon..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 14, 2019 3:23 pm 

Csabaa írta:
hugyecz írta:
Szia, Nekem a lökös szerencsére nem tört csak kiugrott az összekötőből,de fényezni kell, Neked mennyit ajánlottak fel?

Ha jól emlékszem 210e-t. Ez két bal oldali ajtó csere, bal hátsó ajtónál küszöb javítás, a jobb sárvédő sarkának javítása, jobb első lámpa füleinek javítása.
Kép
Kép
Az ajtó csere után:
Kép

A küszöböt nem piszkáltam, addig jó amíg nincs melegítve mert ha leég róla a belső alapozó, kifelé fog rohadni..

Szép lett! Hát kíváncsi vagyok mennyit adnak, a link sajnos nem működik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 14, 2019 3:06 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
hugyecz írta:

Kép
Kép
Az ajtó csere után:
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28278 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 1886  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra