Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. jan. 17, 2019 8:59 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1834, 1835, 1836, 1837, 1838, 1839, 1840 ... 1882  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2007 10:24 pm 

djpolya írta:

Hali
Talán segít amit mondok. Nekem egy teljesen új fabiám van (mostmár persze nem az) és indításkor valami hasonlót tapasztalok. Két megoldás van: ha az első akkor azt mondják nincs semmi baja, tökéletes az autó (itt nem is mondják meg mi lehet), ha a második, akkor a motor alatt a védőburkolat egyik-másik csavarja kilazult.
A második kérdésedben foglaltakkal még nem volt szerencsém találkozni, de a kilómétert csak akkor hidd el, ha te tetted bele, egyébként 3 perces munka átírni.
A harmadik kérdésre: apu kocsijában (az is fabia) pont egy ilyen gond volt, szép lassan kilyukadt egy 10 cm hosszú levegőt szívó cső. Amikor teljesen átszakadt már be se indult a kocsi. Ezt egyébként 2004 után kijavították az autókban, kicserélték a gumit egy fix műanyag csőre. Remélem tudtam segíteni v

Köszi a választ neked is, ezt a légcsöves dolgot leelenőrzöm még majd. Szerintem (legalábbis remélem), tökéletes a kocsi, ezzel együtt is! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2007 10:20 pm 

ducato írta:
sziasztok!

sikeresen kicseréltem a gyertyáimat championra,kiválóan muzsikál a szerkezet,de mostanában azt vettem észre hogy ha rajta van a világítás a kocsin és dolgozik a szervó,akkor kormánytekerésre láthatóan elhalványul a világítás ,mitől lehet ez?egyébként most akarom cseréltetni a bordásszíjat lehet hogy kinyúlt?ha valaki tudja a megoldást megköszönném az infót.(2002-es 1.4 Mpi)

sziasztok

Ez nekem is ilyen, mindig is ilyen volt, szerintem sem hiba...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2007 10:19 pm 

szia goes!

valóban eddig nem figyeltem,de mostanában korán sötétedik és csak most vettem észre ,igaz csak nyár óta van fábiám.

köszönöm a gyors választ,további jó estét mindenkinek

ducato

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2007 10:18 pm 

goes írta:
Petyko81:

Érdemes ellenőrizni a motortartó bakokat. Remegeni egyébként szokott mindkét esetben, nem tudom milyen autód volt eddig, ez egy viszonylag kultúrálatlanul járó, de elnyűhetetlen motor, lehet, hogy nem vagy hozzászokva. :)
A dadogást a koszos fojtószelep szokta okozni (általában). Lehet, hogy a hibáid visszavezethetők még a hőgomba halódására is. Jól mutat a műszer? Légszűrő OK? Fojtószelep kiszerelve lett kitisztítva? A nyekergésre nincs tippem.

Köszönöm az eddigi válaszotokat...
A kocsiban tényleg ennyi km van, mert családi tulajdonban van új kora óta, nálam már 3. éve.
Motortartó bakok rendben vannak, azt már nézettem. Légszűrő is OK, azt is cseréltem nemrég. A fojtószelep nem lett teljesen kivéve tisztításkor, viszont kitisztítás utána az a pillanatnyi megtorpanás megszűnt ami addig volt, de ez a rángás megmaradt!
Műszerek jók, jól mérnek, csak a fogyasztásra mutat kevesebbet mint amit kiszámolok :))) 7,5-et mutat, de 8,5-9-et eszik.
Azt tudom hogy remegés lehet kicsit, de egy barátom vett nemrég, és neki épphogy érezhető leálláskor ez a kis remegés. Ilyen mióta megvettem, nem zavar annyira ha ilyen, csak baja ne legyen. Próbálok rá vigyázni, mert még jó pár évet szeretnék vele járni.
A 2. kérdés szerint szerinted lehet kuplungtárcsa hibája?
Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2007 10:03 pm 

ducato:

Nekem mindig ilyen volt, szerintem te eddig csak nem figyelted. Alapjáraton nem termel eleget a generátor és amikor tekered a kormányt, akkor a szervópumpa jó nagy áramot vesz fel. Ez szerintem nem hiba.

Petyko81:

Érdemes ellenőrizni a motortartó bakokat. Remegeni egyébként szokott mindkét esetben, nem tudom milyen autód volt eddig, ez egy viszonylag kultúrálatlanul járó, de elnyűhetetlen motor, lehet, hogy nem vagy hozzászokva. :)
A dadogást a koszos fojtószelep szokta okozni (általában). Lehet, hogy a hibáid visszavezethetők még a hőgomba halódására is. Jól mutat a műszer? Légszűrő OK? Fojtószelep kiszerelve lett kitisztítva? A nyekergésre nincs tippem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2007 8:31 pm 

sziasztok!

sikeresen kicseréltem a gyertyáimat championra,kiválóan muzsikál a szerkezet,de mostanában azt vettem észre hogy ha rajta van a világítás a kocsin és dolgozik a szervó,akkor kormánytekerésre láthatóan elhalványul a világítás ,mitől lehet ez?egyébként most akarom cseréltetni a bordásszíjat lehet hogy kinyúlt?ha valaki tudja a megoldást megköszönném az infót.(2002-es 1.4 Mpi)

sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2007 7:42 pm 

Petyko81 írta:
Sziasztok!
Mint boldog Fabia tulajdonos kérdeznék tőletek! 2001dec-i MPi-m van, és meg vagyok vele elégedve, imádom, csupán pár apróság van ami zavar:
- az egyik hogy indítózáskor, és leállításkor mintha "beremegne" a motor és fél mp-re. Új gyertya, tiszta fojtószelep, új benzinszűrő mégis...
- a másik hogy magasabb fordulatszmon történő váltáskor 1mp-es nyüszörgő hangot hallok, olyat mintha a kuplung csúszna, és elvileg nem csúszik. 55e km van a kocsiban.
- indítás után lecsökken a fordulatszám, és úgy dadog mintha 3henger menne, de ez 1-2 gázadás után megszűnik. Gyertya? Pedig új, Brisco márkájú asszem, és 3pólusú...
Ha valaki tapasztalt hasonlókat kérem ossza meg velem!
Köszönöm előre is! További jó fórumozást mindenkinek, nagyon sok hasznos dolgot tanultam már itt!
:D

Hali
Talán segít amit mondok. Nekem egy teljesen új fabiám van (mostmár persze nem az) és indításkor valami hasonlót tapasztalok. Két megoldás van: ha az első akkor azt mondják nincs semmi baja, tökéletes az autó (itt nem is mondják meg mi lehet), ha a második, akkor a motor alatt a védőburkolat egyik-másik csavarja kilazult.
A második kérdésedben foglaltakkal még nem volt szerencsém találkozni, de a kilómétert csak akkor hidd el, ha te tetted bele, egyébként 3 perces munka átírni.
A harmadik kérdésre: apu kocsijában (az is fabia) pont egy ilyen gond volt, szép lassan kilyukadt egy 10 cm hosszú levegőt szívó cső. Amikor teljesen átszakadt már be se indult a kocsi. Ezt egyébként 2004 után kijavították az autókban, kicserélték a gumit egy fix műanyag csőre. Remélem tudtam segíteni v

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2007 4:29 pm 

Sziasztok!
Mint boldog Fabia tulajdonos kérdeznék tőletek! 2001dec-i MPi-m van, és meg vagyok vele elégedve, imádom, csupán pár apróság van ami zavar:
- az egyik hogy indítózáskor, és leállításkor mintha "beremegne" a motor és fél mp-re. Új gyertya, tiszta fojtószelep, új benzinszűrő mégis...
- a másik hogy magasabb fordulatszmon történő váltáskor 1mp-es nyüszörgő hangot hallok, olyat mintha a kuplung csúszna, és elvileg nem csúszik. 55e km van a kocsiban.
- indítás után lecsökken a fordulatszám, és úgy dadog mintha 3henger menne, de ez 1-2 gázadás után megszűnik. Gyertya? Pedig új, Brisco márkájú asszem, és 3pólusú...
Ha valaki tapasztalt hasonlókat kérem ossza meg velem!
Köszönöm előre is! További jó fórumozást mindenkinek, nagyon sok hasznos dolgot tanultam már itt!
:D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2007 6:59 pm 
Site Admin

Komáromi Zoltán írta:
Sziasztok!
Szeretném megtudni a Fábia acélfelni meghúzási nyomatékát? Bár minden nyomaték érdekel,de még soha nem volt rá szükségem.KÖSZÖNETTEL!!!Egy Csoda Skodás.

120 NM

Majdnem minden kocsinál ennyi. (ami egy VW Touaregnél kisebb :D )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2007 5:19 pm 

Sziasztok!
Szeretném megtudni a Fábia acélfelni meghúzási nyomatékát? Bár minden nyomaték érdekel,de még soha nem volt rá szükségem.KÖSZÖNETTEL!!!Egy Csoda Skodás.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 02, 2007 8:05 pm 

Sziasztok!
Megmondom őszintén igen nagy a fórum terjedelme, ezért nem néztem át végig, így lehet, hogy már más is kérdezte. A kérdésem a következő lenne. Van egy 2005-ös ambiente felszereltésű fábiám. Vettem, most hozzá egy bicskakulcsos távirányítót. Nincs is ezzel gond, hiszen van bekötési útmutató, nem nagy dolog a bekötés. Persze csak annak aki ismeri a komforvezérlő kapcsolási rajzát. Ugyanis arról nem volt a dobozban semmi, gondolták találjam ki ahogy akarom. Tudna ebben segíteni valaki? Köszi v

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 01, 2007 9:52 pm 

Autó: fabia sedan 1.4 MPi AQW 2002
Debrecenben vagy környékén nem tudtok lelkiismeretes szervízt?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 7:15 pm 

Köszi Goes! Mint írtam egy ismerősnek már szóltam /ő megnézi Debrecenbe/, ha mégsem jönne össze, akkor írok neked. Köszönöm mindenkinek a segítséget!!! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 5:24 pm 

dombi7 írta:
Hello Goes!
Olyan típusú termosztátról beszéltél mint a társoldalon van? Mert Extreme Trader Kft- felhívtam, de az mondták náluk csak gyári van, ilyen seegergyűrűs megoldásosat nem tudnak hozni! De ha tudsz segíteni, hogy kérjem légyszi szólj! Környéken már minden boltot végighívtam, de senki nem tudja hozni azt a típusút.

Ez elég fura, mert magam vettem ott, ismerősöm is van a cégnél. Ha ráér addig, akkor hétfőn reggel felhívom őket és jelzek rögtön a fórumon itt neked. Mivel nekem van SOF-os kedvezményem náluk ezért majd amiatt is szólok, hogy megkapd. Egyébként lengyel a termo és teljesen jól működik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. okt. 31, 2007 4:17 pm 

Hello Szbalint!
Sikerült elérnem a Papa Bt.-t, de sajna nem postáznak. Most próbálok egy ismerőst elküldeni, aki nem messze lakik, hogy vegye meg és postázza el nekem. Vas megyébe, Zala megyébe már próbáltam, de sehol nem tudtak adni, ha mégse jönne össze akkor tudna nekem valaki abba segíteni, hogy elpostázná. Egyébként köszi a gyors választ!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1834, 1835, 1836, 1837, 1838, 1839, 1840 ... 1882  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra