Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. aug. 15, 2018 7:55 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27919 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1835, 1836, 1837, 1838, 1839, 1840, 1841 ... 1862  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 05, 2007 11:02 am 

Én kartámaszt a www.riderauto.hu -n rendeltem. Lehet kérni postai szállítással, vagy ha az autójuk arrafelé jár arról is megvásárolható és így nincs postaköltség.

Igen ilyeneket én is találtam csak ez a rettenetes szürke (vagy fekete) plüss borítás nem tetszik, illetve nem illik az autóba, mert nincs ilyen anyag sehol sem belül - szerencsére :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 05, 2007 10:55 am 

joeger írta:
a.karesz!

Gyári kartámasz a fábiához nem létezik.A viz az ajtón keresztül folyik be.Le kell venni az ajtókárpitot alatta találsz egy lemezt ami szegecselve v.csavarozva van,törölgesd szárazra és zsírtalanisd majd középtől lefelé végig kend be valamilyen tőmítő pasztávál pl:gumiám ott ahol a két lemez összeér.Van közöttük gyári tömités is,de ne szed szét.A klimát egy komputeres lekérdezéssel ellenőrizni lehet pl:kilépő levegő hömérséklet,hőmérséklet csappantyú állítómotor,külső-belső csappantyú motor,hőmérséklet jeladó stb.De előtte menj el klímáshoz és nézesd meg,hogy elég gáz van-e a rendszerben.

Köszi az infókat, megnézem ezt a szigetelés dolgot.A Skoda hivatalos magyar oldalán van 13.000 körül kartámasz, azt gondoltam gyárinak/eredetinek.Computeres lekérdezés nem volt, de a gázfeltöltés már megvolt és nem segített....

Üdv
K

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 04, 2007 7:54 pm 

a.karesz!

Gyári kartámasz a fábiához nem létezik.A viz az ajtón keresztül folyik be.Le kell venni az ajtókárpitot alatta találsz egy lemezt ami szegecselve v.csavarozva van,törölgesd szárazra és zsírtalanisd majd középtől lefelé végig kend be valamilyen tőmítő pasztávál pl:gumiám ott ahol a két lemez összeér.Van közöttük gyári tömités is,de ne szed szét.A klimát egy komputeres lekérdezéssel ellenőrizni lehet pl:kilépő levegő hömérséklet,hőmérséklet csappantyú állítómotor,külső-belső csappantyú motor,hőmérséklet jeladó stb.De előtte menj el klímáshoz és nézesd meg,hogy elég gáz van-e a rendszerben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 04, 2007 12:54 pm 

Sziasztok!

Én kartámaszt a www.riderauto.hu -n rendeltem. Lehet kérni postai szállítással, vagy ha az autójuk arrafelé jár arról is megvásárolható és így nincs postaköltség.

Árak:
Típushoz gyártott kartámasz fekete színben 11.250 Ft/db
- Típusazonos ajtóvédő díszléc 7.000 Ft/4db-os garnitúra
- Típusazonos alumínium küszöbvédő fekete és ezüst színben 11.000 Ft/db
- Első lámpára szemöldök 5.000 Ft/pár
- Hátsó légterelő spoiler 27.000 Ft/db
- Típusazonos fém hűtőrács fekete színben -gyári helyre tökéletesen illeszkedő- 21.875 Ft/db
- Allroad design ajtó alsó élvédő 10.000 Ft/4db-os garn.
- Alu design - csomagtérajtó élvédő 4.500 Ft/db
- Kerékjárati dobbetét első 2.500 Ft/ db
- Univerzális sárfogó első 3.125 Ft/pár
- Univerzális sárfogó hátsó 3.125 Ft/pár

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 04, 2007 9:04 am 

Sziasztok!

Csak most találtam erre az oldalra, pedig régóta van Fabia-nk:-)
Lenne egy-két kérdésem hozzátok, amit még a szervízben sem tudtak megválaszolni/oldani:-p
1:A gyári manuális légkondi csak a leghidegebb állásban fúj hideget, de akkor kb fagyaszt, de ha feljebb tekerem akár egyetlen kattintással, akkor már éget a forró levegő.Persze amikor szervízbe vittük sosem produkálta....Ez mitől lehet?
2. A jobb első ajtó alján egy pontban befolyik a víz, pedig a szigetelés szemmel láthatóan nem hiányzik és nem sérült sehol sem-erre nincs tippetek mit lehetne csinálni?Igazából nem vészes, mert csak nagy esőzésekkor van és akkor is a gumiszőnyegre folyik, csak bebüdösödik egy idő után:-(
3.Nem tudjátok hol lehetne utángyártott kartámaszt venni a két első ülés közé, mert a gyárit egy kicsit sokallom?

Köszi előre is a segítségeteket!

K

Ja és 2003-as 1.2-es

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 02, 2007 8:03 pm 

Szerintem az alapjárati fúvókát kellene kitisztítani, majd beállítani!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 29, 2007 9:56 pm 
Site Admin

dancs írta:
Sziasztok!

1,2-es Fabiam van. Pár hét óta a nagy melegben, ha megállok valahol a kocsival és legalább 5 percet áll a motor, nem tudom elindítani a kocsit. Ha megállok és egyből újra indítom, pöc-röff-re indul, de ha sokat áll valami felmelegítheti az önindítót. Ez a gyanúm.
Érdekelne, hogy járt-e valaki hasonló cipőben és meg tudta-e oldani a dolgot a szerviz kihagyásával, súlyos ezreseket megsporólva. A behúzó tekercset már kicseréltem, de az sem segítet.

Várom a válaszotokat!
Üdv
DM

Helló!
Az önindító forog? Mert ha a behúzó tekercs új és mégsem forog, akkor valószínűleg ki kell cserélni.

Ha az önindító működik akkor elképzelhető hogy az üzemanyag szivattyú nyomásszabályzója romlott el. Ennek az a feladata, hogy az üzemanyag-rendszerben fenntartja a nyomást, így indításkor már egyből ott van az benzin a motornál.

Viszont sajnos nem valószínű hogy megúszod a szervizt, mert ezeket nem nagyon lehet otthon cserélni...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: rázkódás
HozzászólásElküldve: pén. jún. 29, 2007 9:46 pm 
Site Admin

Peti írta:
Sziasztok!

Én most vettem egy 1.4-es mpi -t ,olyan problémám van vele hogy inditáskor és leállitáskor egy picit berázza az autót.Ez normális?Ha valaki tud segitsen.Az email cimem :emese0412@freemail.hu

köszönöm

Helló!
Ha csak indításnál és leállításnál ráz egy kicsit, az normális. Csak az a hiba, ha alapjáraton is túlzottan remeg. Abban az esetben ki kell pucolni a fojtószelepet és általában megjavul.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 29, 2007 5:17 pm 

Sziasztok!

1,2-es Fabiam van. Pár hét óta a nagy melegben, ha megállok valahol a kocsival és legalább 5 percet áll a motor, nem tudom elindítani a kocsit. Ha megállok és egyből újra indítom, pöc-röff-re indul, de ha sokat áll valami felmelegítheti az önindítót. Ez a gyanúm.
Érdekelne, hogy járt-e valaki hasonló cipőben és meg tudta-e oldani a dolgot a szerviz kihagyásával, súlyos ezreseket megsporólva. A behúzó tekercset már kicseréltem, de az sem segítet.

Várom a válaszotokat!
Üdv
DM

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: rázkódás
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 28, 2007 7:13 pm 

Sziasztok!

Én most vettem egy 1.4-es mpi -t ,olyan problémám van vele hogy inditáskor és leállitáskor egy picit berázza az autót.Ez normális?Ha valaki tud segitsen.Az email cimem :emese0412@freemail.hu

köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 28, 2007 9:55 am 

Szia tomigan!

Miért a dísztárcsának nem kell hozzáérni a felnihez? Azon van nem? Vagy akkor valamit rosszul értek. Egyébként nekem nincs dísztárcsa, alufelni van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 28, 2007 6:53 am 

Üdv!
Nálam szintén ez a probléma áll fenn, de ccsak ritkán.
Ájánlom figyelmedbe a benzinszűrő cseréjét, illetve az injektor tisztítását.

Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 27, 2007 7:16 pm 

Sziasztok!

Ismételten segitségkéréssel fordulok hozzátok:

Skoda Fabia 1.4 MPI tünetek a következők:
- meleg motornál rángat, dadog
- menet közben torpanások a legváratlanabb időben
- néha a gázadásra egyáltalán nem reagál (olyan érzés mintha 20 tonnát vontaték) majd hirtelen megindul.
- jártam szervizben, de a computer nem jelzett hibát( ez nem jelent semmit mert a kormányszög jeladó hibáját sem jelezte mégis hibás volt)

amit megtettem:
- folytószelep tisztitás
- gyertyacsere

Mi lehet a megoldás? Ha valakinek van ötlete akkor itt a forumon vagy a skodaman78@citromail.hu cimre várom a tippeket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 27, 2007 11:14 am 

szia Antoni!!
nállamis lehet hallani!!
de nállam a dísztárcsa ér hozza a felni 1részéhez!
nézd meg!!!!!

tomi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 27, 2007 12:48 am 

Sziasztok.
Sikeresen lecsréltem az 1.2-es fabiám egy 1.4 16V-re.Viszont szeretnék tanácsot kérni,hogy milyen sportlégszűrőt tegyek bele,mert a 100Le valahogy nem akar érvényesülni.Szerintem lehet,hogy csak a motor levegőigényét kellene kielégíteni,ezért gondoltam a szűrőre.-köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27919 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1835, 1836, 1837, 1838, 1839, 1840, 1841 ... 1862  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra