Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. máj. 26, 2018 10:45 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27788 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1835, 1836, 1837, 1838, 1839, 1840, 1841 ... 1853  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 29, 2007 3:11 pm 

Én sokkal, de sokkal többel léptem túl a határt, szerencsére nem volt semmi gond. :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 29, 2007 1:45 pm 

háj!!
persze minden féle képpen elviszem de még csak 3.2 km
rel léptem tul a szervizkönyvben írtakat
szerintem enyi belefér!
meg amúgyis jön a hosszú 7váge.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 29, 2007 1:32 pm 

Szia tomigan! Sztem mindenféle képpen szervízbe kell vinned, vagy vkihez aki ki tudja venni a jelet a computerből. De lehet Johnny tud Neked segíteni! Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 29, 2007 1:17 pm 

Sziasztok
vettem 1 használt fábiát
és a km óra mellert állandóan van 1 kis kulcs
hogya fenébe tudnám onnan eltöntetni?
mert már nincs rajta garancia és nem akarom szervizbe vinni.
mimódon lehetne eltüntetni?

segícsetek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 29, 2007 10:40 am 

Azért köszi Szilvi, hogy próbáltál segíteni! Most rossz idő van, szerintem megnézem én is a csövet, csak nekem le kell bontani helülről a csomatartót, hogy hozzáférjek :cry:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 28, 2007 4:38 pm 

Zandmann, hát elég húzós lett a vége, mert a féktárcsa csere és a hűtőcsere megdobta. A hűtőt igaz 15-ért sikerült megszereznem, a féktárcsa meg 25 volt + 6 a fékbetét. Lehet nem jóra emlékszem, de az ékszíj rémlik, hogy azt cserélt a srác. :oops: A vége 100 körül volt műszakival és zöldkártyával együtt. De ha jól tudom, elvileg féktárcsát kell 60e-nél cserélni és akkor az most Neked nem biztos hogy kell. Sajnos azt hogy a szervíz mit cserél 100e-nél nem tudom. :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 28, 2007 4:29 pm 

Jaj bocsi, nekem is 5 ajtós és igen a lapátban van a spriccelő. Nekem mondom cserélnem kellett, mert sehogy sem akart működni. A kombinál sajnos tippem sincs miért nem működhet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 28, 2007 4:02 pm 

tib-bee írta:
Jah azt nem mondtam, hogy nekem kombi van! Ebben felül a pótféklámpánál van a fúvóka, szerintem köze nincs az ablaktörlőhöz! Ha jól tudom a "sima" Fabia-ban máshol van a fuvóka, nem?

Az enyém 5 ajtós, és magában az ablaktörő lapátban van a "priccelő". Nálam 2x lecsúszott a cső, és azért nem pricccelt.

Szilvi! Köszi a segítséget, de a vezérműláncra nem írtál semmit, vagyis valami szíjat írtál :) A láncot is cserélni kellett? Neked mennyi pénz volt így együtt a nagyszervíz?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 28, 2007 1:08 pm 

Jah azt nem mondtam, hogy nekem kombi van! Ebben felül a pótféklámpánál van a fúvóka, szerintem köze nincs az ablaktörlőhöz! Ha jól tudom a "sima" Fabia-ban máshol van a fuvóka, nem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 28, 2007 12:54 pm 

Szia! Nekem is volt már ilyen, hiába piszkáltam, nem történt semmi. Csak akkor jött helyre, amikor hátsó ablaktörlőt cseréltem. Azóta működik rendesen. Sztem csak az az egy tartály van igen elől a két ablaktörlőhöz. Szólj ha kell ablaktörlő, megkérdezem mennyiért tudok szerezni. Sajnos nem emlékszem pontosan az enyém mennyi volt, 5 vagy 8 ezer. Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 28, 2007 12:40 pm 

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy valyon miért nem jó a hátsó ablakmosóm?? A tartály tele van, a motor jó, és a nyílásnál nincs eldugulva! Valyon belül lenne eltömődve, vagy valami ilyesmi lehet szerintem! Igaz egy tartály van az első és hátsó fúvókához? És egy tartályhoz van 2 motor? Előre is köszi a válaszokat

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 28, 2007 12:28 pm 

Helloka! Nekem is 90 után volt egy átnézés, akkor a srác cserélt minden szűrőt, ékszíjat, féktárcsa, fékbetét, olajat persze, és sajna nekem a hűtőmet is cserélni kellett, úgyhogy kaptam jó hűtőfolyadékot. Mert azt hiszem ebbe rózsaszín kell. Ja és szervo olajat?? asszem. Ennyire emlékszem. De ez nem szervíz volt, hanem egy ismerőssel átnézettem és cserélt mindent amit kellett. Nyikorgás volt még nekem is, cserélt is vmi alkatrészt, de azt sajnos nem tudom mi volt. :( Remélem azért ezzel is tudtam segíteni. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Nyikorgás
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 27, 2007 8:04 pm 

Ha fékezésnél halljátok a hátsó kerekek felöl,,dobfék"akkor a fékkitámasztó nyikorog.Minden 30.000-es szerviznél hátsó féket kell takarítani és a kitámasztókat egy speciális kenőanyaggal be kell kenni.Különben semmi kár nem keletkezik és a fékhatást sem befolyásolja.

Az 1.4 MPI-be csak láncost motort gyártottak!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 27, 2007 4:13 pm 

Hi evribádi! :lol:

Nekem egy 2002 es évjáratú 1.4 mpi fabiám van, és most van benne 91 ezer km. Felmerült a kérdés, hogy mit kell most cserélni. Aki tudja és/vagy ért hozzá légyszi írja meg!
(olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, vezérműlánc.. stb)
Nemrég olyat is olvastam, hogy 2 évente érdemes lecserélni a hűtőfolyadékot, hát az enyém már 4,5 éves, de még sosem volt lecserélve, se a fékolaj, se semmi a motorolajon kívül.
Köszi a válaszokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 27, 2007 10:10 am 

én is hallok ilyen cincogás szerű halk hangot néha fékezésnél, de ha felengedem a fékpedált és újra lenyomom abbamarad. Tele van a kocsi mindenféle hidraulikával, lehet az okozza, szerintem ez normális, csak minket már minden apró hang idegesít :D amióta megvettem a kocsit folyton idegesít hol ilyen hol olyan hang. Mondam a szervízbe is, erre kérdezte: Első kocsi? igen az,mondtam. Na ezért idegesít, mert minden újdonsára jobban figyel az ember az elején, később már nem lesznek furcsák ezek a normál üzemszerű hangok.
Persze ha hiba van az más tészta:)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27788 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1835, 1836, 1837, 1838, 1839, 1840, 1841 ... 1853  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra