Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. dec. 09, 2018 11:56 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28147 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 1877  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. nov. 30, 2018 1:59 pm 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Csabaa írta:
Sziasztok!
Hétfőn ismét kibabrált velem a kocsi.

Nem semmi vagy Csaba! :lol:
De részemről mindenképp gratulálok a végül sikeres beavatkozáshoz! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 30, 2018 11:58 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok!
Hétfőn ismét kibabrált velem a kocsi. Az elmúlt 2 évben már 3x fordult elő, hogy a gyújtáskulcs elfordítása
után nem futnak le a tesztek az órában és error felírat kezd villogni a jobb oldali kijelzőn, a bal oldali teljesen sötét.
Ilyenkor indítani sem lehet, semmire sem reagál. Vontatás haza...
Ez a halott állapot, véletlenszerűen gyógyul meg, lehet néhány óra ,de lehet kell neki egy nap..
Hibakódnak az óránál belső memória hibát ír, és a benzinszint jelző szakadását. (itt állt meg mindig az öndiagnosztika)
Elegem lett, kerestem egy új óraegységet. Cikkszámban csak a végén egy számban tér el, ez már az újfajta számlapos, ami nem igazán érdekel.
Több probléma is akadt a cserével kapcsolatban. A motorvezérlőt és az órát össze kell beszéltetni. Ehez szükség van a régi óra pin kódjára
és természetesen az új óráéra is. Se a régit sem az újat nem ismertem.
Ezeket a számokat sikerült kiolvasnom a vag+k can commanderrel.
Jön a következő probléma ha a két vezérlőt össze is párosítom, az én kulcsomban lévő immo chipet is fel kell ismertetni az új órával.
Akitől vettem említette, hogy az órához megvan a hozzá tartózó motorvezérlő, azt egy autóból bontotta ki.
Hogy egyszerűbb legyen az életem azt is megvettem, így a ecu és az óracsoport párosításával már nem kellett foglalkoznom, ismerték egymást. Persze a motorvezérlő teljesen azonos a régi motorvezérlőmmel csak a gyártási dátuma egy évvel fiatalabb.
Vagcom van, már csak a régi kulcsomat kellett volna felismertetnem, de az sehogyan sem ment. Kaptam mindenféle hibaüzenetet, kódolási hiba, nem megfelelő kulcs.. A kocsi nem indul, immo villog..
Kerestem egy autókulccsal foglakozó szakit aki házhoz jön. Egy 20 perc alatt feltanította a szerkezetével. Nem foglalkozott a régi imoval,
a kulcsból kiszedte a régit, és egy újat rakott bele. Első körben neki sem sikerül, egy másik fajta immo chippet kellett keresnie.
Azzal már jó volt ,mind a két gyári kulcsot elfogadta az óra.
Most van egy új ecu+óra és indítható a kocsi. Érdekes módon alacsony fordulaton sokkal jobban megindul a kocsi,mivel egy évvel frissebb az ecu, újabb benne a program is...gondolom
Az óra és az ecu software kódja is azonos volt, azokat sem kellett átírni. (ez határozza meg az adott vezérlőnek, hogy milyen felszereltségű a kocsi). Az új óra is tudja kezelni a fedélzeti computert ez sem okozott gondot.
Ez pici bajom van még amit orvosolni kell, a benzinszint jelző fordítva mutat, a benzintankban a potit is cserélnem kell majd.
Volt négy izgalmas napom, és többször szerencsém is, amikor alkatrészeket kerestem.
Az új óra km állása kevesebb volt ,mint az én utolsó óraállásom. Ezt is sikerült átírnom a vag+k commanderrel.
Igen én ilyen hülye vagyok nem vissza, hanem előre tekerem az órámat.. :D
Még volt azért néhány dolog, az új ecu-nál csináltam egy gyári resetet, és a fojtó illetve egr szelepnél egy-egy alapbeállítást.
Visszaírtam a szerviz számlálókat, az olajcsere és az ellenőrző szerviz számlálót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 30, 2018 11:17 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
alma-ata írta:
A feklampa kapčolo hod az šemi hiba??? :shock:
Felešegem alig tudot ezel a hibaval haza jôni minden kerestezôdešbe ledôglôt a koči.
Fek kapčolo ki samithatatlan hibakat kepeš produkalni.

Köszönöm a segítséget, remélem ez megoldja a problémát :)[/quote]
Sziasztok
Ha a motorvezérlő azt "látja" , hogy a fékpedált folyamatosan nyomod ,akkor el fogja venni a gázt...
Két áramkörös a kapcsoló, attól még, hogy a féklámpák rendben működnek, lehet a vezérlő felé rossz a második áramkör..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 29, 2018 9:49 pm 

Autó: skoda fabia 1 1.4 16v BUD
hubo44 írta:
alma-ata írta:
eredemeš volna a tarolot meg nezni mi vän bene. (diag)

Semmi hibát nem jelzett a diag, illetve egy féklámpa mikrokapcsoló hibát, állítólag ezért gyulladt ki az EPC. Szerelőhöz menet többször is le akart fulladni, a kiolvasás óta tettem vele egy nagyobb kanyart és hibátlan, megy mint a golyó. Nem értem....

Felešegem alig tudot ezel a hibaval haza jôni minden kerestezôdešbe ledôglôt a koči.
Fek kapčolo ki samithatatlan hibakat kepeš produkalni.[/quote]
Köszönöm a segítséget, remélem ez megoldja a problémát :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 29, 2018 9:22 pm 

hubo44 írta:
alma-ata írta:

Semmi hibát nem jelzett a diag, illetve egy féklámpa mikrokapcsoló hibát, állítólag ezért gyulladt ki az EPC. Szerelőhöz menet többször is le akart fulladni, a kiolvasás óta tettem vele egy nagyobb kanyart és hibátlan, megy mint a golyó. Nem értem....

Fek kapčolo ki samithatatlan hibakat kepeš produkalni.[/quote]

Oppsz. Akkor irány a bolt, veszek egyet és kicseréltetem. Az hogy lehet, hogy egy ilyen kis vacak ekkora galibát okozzon?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 29, 2018 8:57 pm 

alma-ata írta:

Semmi hibát nem jelzett a diag, illetve egy féklámpa mikrokapcsoló hibát, állítólag ezért gyulladt ki az EPC. Szerelőhöz menet többször is le akart fulladni, a kiolvasás óta tettem vele egy nagyobb kanyart és hibátlan, megy mint a golyó. Nem értem....[/quote]

Fek kapčolo ki samithatatlan hibakat kepeš produkalni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 29, 2018 8:34 pm 

eredemeš volna a tarolot meg nezni mi vän bene. (diag)[/quote]

Viszont az EPC pont akkor gyulladt ki, mint amikor az egyik lefulladás kezdődött....ezeknél a gázpedál csinálhat ilyet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 29, 2018 3:22 pm 

adrián írta:
sziasztok.skoda fabia 2003 kiadas 1,2 12v benzinpunpa relét holl találom.es mien sammal lehet megjelolve.adrián. valaszotokat elore is köszönöm

Bent a muserfalba de ez nem nadon romlik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 29, 2018 11:33 am 

Autó: fabia
sziasztok.skoda fabia 2003 kiadas 1,2 12v benzinpunpa relét holl találom.es mien sammal lehet megjelolve.adrián. valaszotokat elore is köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 27, 2018 10:24 pm 

alma-ata írta:
hubo44 írta:
alma-ata írta:
Sziasztok, olyat csinál az 1.4 es 16 szelepes bud motorkódos fábiánk, hogy menet közben egy ideig mintha nem kapna üzemanyagot, majd megint megy, utána ismét hiába nyomom, olyan mint amikor a karbis motorból kezd kifogyni a benzin és átkapcsolom tartalékra. Csak ez félpercenként ismétlődik. Benzin van, szivattyú búg, ötlet valakinek?

vilagit a motor ikon, volt diagnostikan?

Nem, nincs hibajelzés. Ma este jött elő a hiba, nem volt még diagnosztikán. Nem rángat, olyan mintha nem kapna üzemanyagot rövid ideig. alapjárat ok, nem értem. Esetleg a gázpedál csinálhat ilyet? Vagy gyújtótrafó...vagy bármi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 27, 2018 9:26 pm 

hubo44 írta:
alma-ata írta:
Sziasztok, olyat csinál az 1.4 es 16 szelepes bud motorkódos fábiánk, hogy menet közben egy ideig mintha nem kapna üzemanyagot, majd megint megy, utána ismét hiába nyomom, olyan mint amikor a karbis motorból kezd kifogyni a benzin és átkapcsolom tartalékra. Csak ez félpercenként ismétlődik. Benzin van, szivattyú búg, ötlet valakinek?

Nem, nincs hibajelzés. Ma este jött elő a hiba, nem volt még diagnosztikán. Nem rángat, olyan mintha nem kapna üzemanyagot rövid ideig. alapjárat ok, nem értem. Esetleg a gázpedál csinálhat ilyet? Vagy gyújtótrafó...vagy bármi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 27, 2018 9:20 pm 

alma-ata írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 27, 2018 8:52 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 21, 2018 7:26 am 

Autó: Fabia Kombi 2007 1.2 12V HTP BME
Sziasztok. A középkonzol bal szélső vakdugóját szeretném kicserélni. Csak erőbedobással kell leszedni a régit, vagy valami valami trükkje?
Illetve külső tükröket fogok cserélni. Gondoltam meg tudom én csinálni. Ami szerintem igaz is, csak óvatlanságomban szerintem erről az alkatrészről jól letörtem egy darabot. A kérdés az lenne, hogy vajon honnan tudnék beszerezni egy ilyet?

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2018 12:38 pm 

Autó: Fabia 2002 1.4 16v 100 Hp
Sziasztok!

Nekem is egy 2002 1.4, 16v 101 Le AUB motorkóddal szerelt fabia-m van. Azt kell hogy mondjam, egy rakás sza..... Jól gyorsul, de üvölt a motor.... 140-nél 5 ezret forog, kb elképzelni sem tudom, hogy menne még jobban.... Rettenetesen szar az áttételezés, amíg más autó kb a másodikat váltja, én már harmadikban vagyok.... Eszi az olajat, nem vészesen, de azért néha néha rá kell tölteni... Reggeli hidegindításkor kb mint egy diesel..... ja, és most van benne 122800 Km
Igazából tavasszal megy eladásra....

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28147 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 1877  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra