Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. ápr. 25, 2018 9:22 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1846  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 1:12 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Katz írta:
Sziasztok! Létezik, hogy a 2001es AME kocsim nem akar sem 2.1 sem 1.5-s ELM327- el kommunikálni? Túl öreg? Kék kábel és vag-commal meg, de nehezen csatlakozik.
Hozzá tartozik, hogy alvázszám alapján alig tálalok hozzá sokszor alkatrészt. Mintha csak össze dobták volna a gyárban abból amit találtak.

Szia
Az elm-el csak a motorvezerlőt éred el maximum.
A vag jobb választás, a baudrate-t állítsd alacsonyabra az segíthet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 11:16 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi Comfort, AME, Combi
Sziasztok! Létezik, hogy a 2001es AME kocsim nem akar sem 2.1 sem 1.5-s ELM327- el kommunikálni? Túl öreg? Kék kábel és vag-commal meg, de nehezen csatlakozik.
Hozzá tartozik, hogy alvázszám alapján alig tálalok hozzá sokszor alkatrészt. Mintha csak össze dobták volna a gyárban abból amit találtak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 9:34 am 
Moderátor

zola77 írta:
A bovden haz az fell lett fogatva. Az aljzat védő burkolat fityeg. Olyan mint a kartel védő
elől. A feneklemezbol kis csavarok allnak ki, es azokra nem tettek fel az anyacsavarokat. Amik persze nem szabvanyosak.

Akkor erre gondolsz:
https://www.google.hu/search?q=90796502 ... 60&bih=497

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 8:25 am 

Autó: Combi 2002 1.4 16W elegance AUB
Csabaa írta:
zola77 írta:
Üdv.
SOS kérnek segítséget. Tegnap a furikon kézifék bovdent cseréltek. A kocsi alatt található műanyag védő burkolatot nem rögzítették vissza rendesen. Most fityeg. A kocsi meg kell nekem. Nem normal menetes csavarok állnak ki, hogy egy alátéttel meg egy csavarral megoldhatnám. Hogy tudnam rögzíteni?

Szia
Ott egy lemezpatent fogja a bowden házat, a kiálló csapra drótozd fel ideiglenesen.

http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2000/ ... 609/609050

A 7-re gondoltam , a 2-es fül is ezt tartja.

https://www.google.hu/search?q=1H060973 ... 60&bih=497

A bovden haz az fell lett fogatva. Az aljzat védő burkolat fityeg. Olyan mint a kartel védő
elől. A feneklemezbol kis csavarok allnak ki, es azokra nem tettek fel az anyacsavarokat. Amik persze nem szabvanyosak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 7:50 am 
Moderátor

zola77 írta:
Üdv.
SOS kérnek segítséget. Tegnap a furikon kézifék bovdent cseréltek. A kocsi alatt található műanyag védő burkolatot nem rögzítették vissza rendesen. Most fityeg. A kocsi meg kell nekem. Nem normal menetes csavarok állnak ki, hogy egy alátéttel meg egy csavarral megoldhatnám. Hogy tudnam rögzíteni?

Szia
Ott egy lemezpatent fogja a bowden házat, a kiálló csapra drótozd fel ideiglenesen.

http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2000/ ... 609/609050

A 7-re gondoltam , a 2-es fül is ezt tartja.

https://www.google.hu/search?q=1H060973 ... 60&bih=497

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 7:22 am 

Autó: Combi 2002 1.4 16W elegance AUB
Üdv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 29, 2018 5:42 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Bálint Zoltán írta:
Csabaa írta:
kugyu21 írta:
A katalizátor hibáról van hibakod visszajelzés? Illetve nem megfelelő lambda érték mitől lehet?

Szia
Az AME motorkód euro2-es, 1 lambda szonda a katalizátor előtt.
Nincs második szonda a katalizátor után, ezért nincs mi nézze a katalizátor hatékonyságát, hibajelzés sincs.
Csak hagyományos méréssel lehet megnézi az állapotát.

A keverékképzés lehet hibás, az első szonda alapján, de el kell dönteni, ténylegesen a benzin-levegő aránya rossz, vagy csak a
szonda mér rosszul. Ezért érdemes először a szonda csatlakozóját és kábeleit végig nézni.
Az is számít milyen hibakód van, szegény illetve dús a keverék..

Sziasztok,
bocs a beleszólásért csak olvasgatok és ez felütötte a fejem. A családban van egy 1.4 mpi AME kódú gépezet. Nekünk ugyanez a hiba jelentkezett 100 ezer km után és ott is rosszak voltak az értékek.(hibakód ott sem volt) Ha lesz időm kikeresem akár lefényképezem és ide berakom, hogy az mpi kézikönyvébe bele van írva, hogy 100 ezer kilométerenként az is csereszavatos.(kis szószedet van róla) Csere után jó lett nem volt többletfogyasztás és büdös sem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 29, 2018 5:42 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Csabaa írta:
kugyu21 írta:
A katalizátor hibáról van hibakod visszajelzés? Illetve nem megfelelő lambda érték mitől lehet?

Szia
Nincs második szonda a katalizátor után, ezért nincs mi nézze a katalizátor hatékonyságát, hibajelzés sincs.

A keverékképzés lehet hibás, az első szonda alapján, de el kell dönteni, ténylegesen a benzin-levegő aránya rossz, vagy csak a
szonda mér rosszul. Ezért érdemes először a szonda csatlakozóját és kábeleit végig nézni.

Sziasztok,
bocs a beleszólásért csak olvasgatok és ez felütötte a fejem. A családban van egy 1.4 mpi AME kódú gépezet. Nekünk ugyanez a hiba jelentkezett 100 ezer km után és ott is rosszak voltak az értékek. Ha lesz időm kikeresem akár lefényképezem és ide berakom, hogy az mpi kézikönyvébe bele van írva, hogy 100 ezer kilométerenként az is csereszavatos.(kis szószedet van róla) Csere után jó lett nem volt többletfogyasztás és büdös sem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 29, 2018 10:28 am 

Autó: 2001. 1.4MPI AME
Csabaa írta:
kugyu21 írta:
Semmilyen hibakódom nincs, csak a műszakin problémáznak, hogy nem elég a lambda érték, és engem is zavar a büdösebb kipuffogógáz.

Szia
A környezetvédelmi papíron milyen értékek vannak?
A vizsgán két papírt szoktak adni..

Vizsga előtt lehet azért trükközni, jobb üzemanyag és bármilyen benzin
adalék, hogy jobb legyen az égés és alacsonyabb a kibocsájtás.

Tegnap próbáltam megtalálni a papírt, de nem akadtam a nyomára, ma még folytatom. Ha jól emlékszem 1.1-et kellene teljesíteni, és az enyém csak 0,7-et tud.
Igazából nem trükközni szeretnék, hanem ha meg van az ok, és nem túl vészes összegből orvosolható, akkor inkább a javítást választanám. Tulajdonképpen engem is zavar, hogy büdös, és szeretném csökkenteni az ökológiai lábnyomomat :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 28, 2018 7:41 am 
Moderátor

kugyu21 írta:
Semmilyen hibakódom nincs, csak a műszakin problémáznak, hogy nem elég a lambda érték, és engem is zavar a büdösebb kipuffogógáz.

Szia
A környezetvédelmi papíron milyen értékek vannak?
A vizsgán két papírt szoktak adni..

Vizsga előtt lehet azért trükközni, jobb üzemanyag és bármilyen benzin
adalék, hogy jobb legyen az égés és alacsonyabb a kibocsájtás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 28, 2018 7:32 am 

Csabaa írta:
kugyu21 írta:

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 27, 2018 2:10 pm 
Moderátor

kugyu21 írta:

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd márc. 27, 2018 1:56 pm 

Csabaa írta:
kugyu21 írta:
Enyhül az idő, kezdeni kell a télen elmaradottakat:
-milyen kerékcsapágyat (gyártó) ajánlotok az első kerékhez?
-a kiegyenlítőtartályt hogyan lehet kiszerelni? tényleg alulról kell hozzáférni ehhez a rögzítéshez?

Szia
Simán felfelé kell húzni a kábeltartó műanyagot.
Csepeli vagy a https://zsu.hu/zsu/htmls/ nál érdemes körülnézni, egészen jó áron vannak a cuccok.
Hátsó csapágyat vettem náluk, Ruville-t, a dobozban FAG volt. 5e-el volt így olcsóbb ,mint az "eredeti" FAG.
A gyári SNR csapágy, a kínaiakon kívül bármit meg lehet venni.

Most nézem a FAG most olcsóbb:
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipu ... 0470+%2AP3
gondolom szervos az autód,csak ez számít az első csapágynál.

És az SNR:
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipu ... 57.32+%2AL

Köszönöm a segítséget! Tényleg csak le kellett róla húzni.
A kerékcsapágyat kicserélték, a tartályt kimostam, jöhet a következő hiba elhárítása....
A katalizátor hibáról van hibakod visszajelzés (mert nekem nincs)? Illetve nem megfelelő lambda érték mitől lehet még?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 23, 2018 1:39 pm 

Autó: roomster 2008
dajj írta:
rolf115 írta:
Szfváron van egy szuperjo márkaszerviz...nyugodtan menj be és beszélj a munkafelvevövel, szivesen segit anélkül is hogy ök javitanák. Kellemes europai minöségü szerviz, udvarias kiszolgálás én többször voltam és igen jo a tapasztalatom velük.

A Wolf Autót mondod?

Igen..velem nagyon rendesek voltak és nem is volt drága...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 23, 2018 1:29 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12V HTP BME 2006
rolf115 írta:
Szfváron van egy szuperjo márkaszerviz...nyugodtan menj be és beszélj a munkafelvevövel, szivesen segit anélkül is hogy ök javitanák. Kellemes europai minöségü szerviz, udvarias kiszolgálás én többször voltam és igen jo a tapasztalatom velük.

A Wolf Autót mondod?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1846  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra