Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. ápr. 23, 2018 6:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27675 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 1845  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 12, 2018 2:24 pm 

Autó: 2001. 1.4MPI AME
Csabaa írta:
kugyu21 írta:
Enyhül az idő, kezdeni kell a télen elmaradottakat:
-milyen kerékcsapágyat (gyártó) ajánlotok az első kerékhez?
-a kiegyenlítőtartályt hogyan lehet kiszerelni? tényleg alulról kell hozzáférni ehhez a rögzítéshez?

Szia
Simán felfelé kell húzni a kábeltartó műanyagot.
Csepeli vagy a https://zsu.hu/zsu/htmls/ nál érdemes körülnézni, egészen jó áron vannak a cuccok.
Hátsó csapágyat vettem náluk, Ruville-t, a dobozban FAG volt. 5e-el volt így olcsóbb ,mint az "eredeti" FAG.
A gyári SNR csapágy, a kínaiakon kívül bármit meg lehet venni.

Most nézem a FAG most olcsóbb:
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipu ... 0470+%2AP3
gondolom szervos az autód,csak ez számít az első csapágynál.

És az SNR:
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipu ... 57.32+%2AL

Na majd ilyen szemmel is megnézem otthon, de mintha valami csavar menne bele abba a műanyagba, és nagyon masszívan áll ott a tartály is...
A FAG -ot már gyorsan meg is rendeltem, nagyon köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 12, 2018 8:37 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
kugyu21 írta:
-a kiegyenlítőtartályt hogyan lehet kiszerelni? tényleg alulról kell hozzáférni ehhez a rögzítéshez?

Szia
Simán felfelé kell húzni a kábeltartó műanyagot.
Csepeli vagy a https://zsu.hu/zsu/htmls/ nál érdemes körülnézni, egészen jó áron vannak a cuccok.
Hátsó csapágyat vettem náluk, Ruville-t, a dobozban FAG volt. 5e-el volt így olcsóbb ,mint az "eredeti" FAG.
A gyári SNR csapágy, a kínaiakon kívül bármit meg lehet venni.

Most nézem a FAG most olcsóbb:
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipu ... 0470+%2AP3
gondolom szervos az autód,csak ez számít az első csapágynál.

És az SNR:
https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipu ... 57.32+%2AL

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 11, 2018 6:44 pm 

Autó: 2001. 1.4MPI AME

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 10, 2018 8:58 am 
Moderátor

lazatibor írta:
Hello!

Beázik a fabia-m a balhátsó ajtónál. Olvastam, hogy újra kellene szigetelni az ajtókat illetve kitakarítani a vízelvezetőket. Az lenne a kérdésem, hogy hol találhatóak ezek a vízelvezetők és, hogyan lehet kitakarítani?
Köszönöm előre is!

Tibi

Szia
https://youtu.be/7Km9Hi6P1bU

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 10, 2018 8:54 am 

Autó: Skoda Fabia
Hello!

Beázik a fabia-m a balhátsó ajtónál. Olvastam, hogy újra kellene szigetelni az ajtókat illetve kitakarítani a vízelvezetőket. Az lenne a kérdésem, hogy hol találhatóak ezek a vízelvezetők és, hogyan lehet kitakarítani?
Köszönöm előre is!

Tibi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 07, 2018 2:52 pm 

Autó: Fabia 1.4 16v
Sziasztok,

Egy ideje már piszkálja a fülem a következő hangjelenség, amire még nem sikerült rájönnöm.
Induláskor-legalább egy éjszakát mar állt az autó- ahogy felengedem a kuplungot, és gyorsítok, egy rövid időre fémes, abszolút a fék sípolásához hasonló hangot hallok. De csak amikor egyesben ráengedem a terhelést..Pár km után elhagyja a jelenséget. Nem tudom, hogy konkrétan a betét sípol a tárcsán,mert nem kerül vissza alaphelyzetébe, esetleg a féknyereg, vagy ehhez semmi köze, és a kuplung szerkezet adja ki, vagy valamelyik féltengely.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 03, 2018 1:44 pm 

Gabesz írta:
Egy amatőr kérdés? Ha az összes váltóolaj elmegy egy verdából annak mik lennének már ha lennének a tünetei? Kösz!

el kezdenek šercogni a fogak valtaškor, astan kaňarba mikor diferencial mukodešbe lep le sakad a bojgo hazba a két satelit kerek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 03, 2018 1:21 pm 

Egy amatőr kérdés? Ha az összes váltóolaj elmegy egy verdából annak mik lennének már ha lennének a tünetei? Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 28, 2018 10:42 am 
Moderátor

Bálint Zoltán írta:
Sziasztok,
tisztában vagyok vele, hogy távolról nem lehet diagnosztizálni, de alapjáraton hallok egy kis kopogást a motortól. Ez lehet hidrotőke vagy "dugólötyögés" ? Vezérlés volt cserélve vagy esetleg valamelyik csapágy? Fordulaton nem hallom mert hát akkor forog rendesen csak idegesít a dolog. Az olaj/víz nem fogy, a fogyasztásom is jó. Olaj 5w-30 castrol edge.

Valakinek valami tapasztalat?
Köszönöm.

Szia
Az 1,2-nél még új korában is lötyögős a dugó. Ez a motor ilyen, néha van egy kis hangja.
Nekem nem alapjáraton, inkább amikor sebességben a gázt elveszem és a fordulatszám leesik, akkor hallom hogy kopog egy ideig.
https://mega.nz/#!qpZknTRb!b5BV-eNFLtJ- ... Tu5Wr-bH-A

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hibák, kérdések, szerviztapasztalatok
HozzászólásElküldve: szer. feb. 28, 2018 10:37 am 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Sziasztok,
tisztában vagyok vele, hogy távolról nem lehet diagnosztizálni, de alapjáraton hallok egy kis kopogást a motortól. Ez lehet hidrotőke vagy "dugólötyögés" ? Vezérlés volt cserélve vagy esetleg valamelyik csapágy? Fordulaton nem hallom mert hát akkor forog rendesen csak idegesít a dolog. Az olaj/víz nem fogy, a fogyasztásom is jó. Olaj 5w-30 castrol edge.

Valakinek valami tapasztalat?
Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 23, 2018 7:08 pm 

Autó: Fabia
Tomm írta:
Babi_fabia írta:
Sziasztok!

2002-es 1.9 Pdtdi ATD motorkódú Fabia-hoz keresek tandempumpa tömítéskészletet. Viszont cikkszámok alapján nem tudom eldönteni, hogy milyen kell nekem. A pumpán LUK BMF felirat látható.

https://www.autosboltgesztely.hu/termek ... let-60184/

Kérdésem, az lenne, hogy a link alatt található szett passzol-e a kocsimhoz, vagy tudnátok ajánlani másik oldalt ahonnét rendelhetnék?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdvözlet!
Sokszor tapasztaltam, hogy a gyári alkatrész egész jó árban van.
Meg tudják nézni alvázszám alapján mi kell hozzá, pontos cikkszám és ár.
Én ezen az oldalon szoktam kikeresni, tájékozódás jelleggel ezt találtam:
http://hu.realoem.me/Skoda/CZ/FAB/2002/ ... 5/145003#1
Itt szoktam árakat nézni, a Mo. márkaszervizben is majdnem ugyan ez.
https://www.oemvwshop.com/search/?q=038145215
Szerintem érdemes ezt a utat is megnézni...

Köszi a segítséget.

Leszedtem a pumpát és meglepődve tapasztaltam, hogy hiányzik a tömítés a pumpa és a blokk között.https://www.autosboltgesztely.hu/termek ... 038145215/ :shock:
Ez normális, vagy aki összerakta az nem normális? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 23, 2018 11:29 am 

fight4right írta:
Sziasztok
Van egy 1.2 (BME) 2007-es fabiám és nemrég tönkrement benne 2 gyújtótrafó. A szerelő úgy nézte meg , hogy melyik rossz, hogy cserélgette őket és lehúzogatta, hogy mikor fullad le. Sikerült úgy lefullasztania , hogy egy csattanással állt le és egy adag füst jött ki a motor alja felől. A trafókat és gyertyákat kicseréltettem, de azóta rohadtul (de tényleg) füstöl a kipufogóból. Az 1-es hengerben csak 12 volt az eset után a kompresszió, míg a többiben 15,5. Mi romolhatott el és mennyibe fog ez fájni? Előre is köszönöm a segítségeteket. Ja minimálisan elkezdte enni az olajat és 120000 km-t futott. Esetleg Szegeden egy jó szerelőt tudnátok ajánlani?

vezerleš kontrolal kezdenem nem/e ugrot a lanc valameik buťkôš tengejem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 23, 2018 10:52 am 

Autó: Fabia I Kombi 1.2 Ambiente
Sziasztok
Van egy 1.2 (BME) 2007-es fabiám és nemrég tönkrement benne 2 gyújtótrafó. A szerelő úgy nézte meg , hogy melyik rossz, hogy cserélgette őket és lehúzogatta, hogy mikor fullad le. Sikerült úgy lefullasztania , hogy egy csattanással állt le és egy adag füst jött ki a motor alja felől. A trafókat és gyertyákat kicseréltettem, de azóta rohadtul (de tényleg) füstöl a kipufogóból. Az 1-es hengerben csak 12 volt az eset után a kompresszió, míg a többiben 15,5. Mi romolhatott el és mennyibe fog ez fájni? Előre is köszönöm a segítségeteket. Ja minimálisan elkezdte enni az olajat és 120000 km-t futott. Esetleg Szegeden egy jó szerelőt tudnátok ajánlani?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 21, 2018 6:21 pm 

Autó: Sokada Fabia 1.2
Csabaa írta:
korki írta:
A helyzet sajnos nem oldódott meg. Fojtószelep kipucolva. Utána jött pár hibakód, ezeket kiütöttem. Kb 300km után ismét jelzett. P0172, túl dús a keverék.
Közben hátulról szokatlan hang jön a benzin pumpa felől. Tudtommal nem volt cserélve a benzin szűrő, pumpa. Valahol olvastam, hogy az alacsony benzin nyomás miatt is lehet.

Érdemes lehet elsőnek benzin szűrőt cserélni? Vagy a hibakód teljesen mástól lehet??

Köszönöm a válaszokat.

Szia
Ha alacsony a benzin nyomás, akkor szegény keverék hibakód szokott lenni.
A dús pont az ellenkezője, sok a benzin a keverékben, dús a keverék.
Ha magasabb a benzin nyomás, lehet dús a keverék, ezt okozhatja a szűrőben lévő nyomás szabályzó hibája. Ha nem nyit, és nem képes a felesleges benzin visszajutni a tankba megnő a nyomás.
A dús illetve szegény keverék hibakódot a lambda szonda mérése alapján tárolja a motorvezérlő. A lambda szonda ami mér az is lehet rossz. Az is lehet csak koszos a csatlakozója, vagy oxidos és ezért látja dúsnak a motorvezérlő.
Az is előfordulhat, hogy az egyik injektor nem képes eléggé porlasztani a benzint (pisil)
és ettől borul fel a keverék egyensúlya.
Több dolgot kell megnézni, elég sok lehetőség van.

-benzin nyomás mérés (érdemes azért ~100ekm után szűrőt cserélni)
-lambda szonda csatlakozójának tisztítása, kábelének ellenőrzése
-diagnosztikával lambda szonda teszt
-injektorok vizsgálata

A Lambda szonda kb. 300 km-el ezelőtt lett profi gépen diagnosztizálva, azt mondták, hogy rendben van. A többit nem néztük még. Sajnos a szabadidő hiánya miatt szerelőhöz szeretném vinni.

Tudtok Budapesten hozzáértőt, aki nem csak legombolni akar, illetve ért is a fabiákhoz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 21, 2018 6:14 pm 

boč fidelmetlenul olvaštam ,,Tudja valaki: AZQ-s motorvezérlő jó lesz az én BME,,
BME-t kel kerešned eš minden betunek kel ulni mert volt EGReš eš a nelkul/iš.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27675 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 1845  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra