Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. feb. 17, 2019 1:51 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1836, 1837, 1838, 1839, 1840, 1841, 1842 ... 1886  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 15, 2007 6:36 pm 

Halilalipapi! Üdv mindenkinek! Én is küzdök a szervóval 1.4 mpi. Világít a szervo bibi lámpa és ilyenkor nincs is szervóm, :evil: (örömömre) de ha leveszem a gyujtást és visszaadom megjavul :D (igaz a huszadik kapcsolgatásra) .A szerelő azt mondta kontakt hiba. De hol? A kütyüje is elektromos hibát irt csak azt nem hogy mi az meg ,hogy hol. :D , már szétszedtem a fél autót de laikusként nem találtam semmit ,a csatikat megnéztem azok jók.Tud valaki egy jó szerelőt Tatabánya környékén? (én csak kuruzslókat ismerek de itt a csontdobálás nem segít) :D Köszi !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 14, 2007 8:05 pm 

Szia Gorzsasg!
Nekem már elromlott az egyik gyujtótrafó, mert vizes volt a gyertya fölötti rész. Azt mondták nenagyon mosogassam a motort. Állítólag százezer kilóméterig várható, hogy a másik kettő is megdöglik. Én a szlovákoktól hozattam gyárit 8000 ft.-ért.(kb. 1 hónapja) A gyertyáimban már 55 ezer van, de emiatt még nem kellett a trafókhoz nyúlni.
Üdv: Berti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 14, 2007 5:09 pm 

Sziasztok.

Sima Fabia Classic kombira szeretnék tetösint tenni, valaki csinált már ilyet? Belül kell kárpitot bontani, v kivülről szerelendő? Ha vkinek van eladó tetösin az is érdekelne.

Másik téma: 1,2 HTP motornál (hengerenkénti) gyujtótrafó "eldurranása" fordult már elö valakinél? Ez afféle tipushiba? Olyat is hallottam, h a kopottabb gyertya a szikrához nagyobb áramot vesz fel, és ezt nem birja a trafó hosszutávon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 14, 2007 2:18 pm 

Sziasztok!
Az alábbi Fabia 1.2 12V (2004) hibakód értelmezésében kérek segítséget:
száma: 01290, valami ilyesmi szöveggel:. Reference voltage; Short to Ground.
A hibát a szervókormánynál jelzi. A márkaszervíz szerint kormányszög jeladó csere(ez megvolt), de a hiba továbbra is fennáll, csak a most a fenti hibakóddal. Talán valami rövidzár lehet, vagy a földelés nem jó(Ground?..)??? Ötlet???
Ja, a szervó egyébként működik....
köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 14, 2007 1:12 pm 

Hali, tudna nekem mondani vki egy jó futóművest, Bp és környékén? Előre is köszi. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 13, 2007 8:49 am 

Szevasztok ...
Igen , ez jól hangzik , szinte a dieselekbe tesznek ilyesmi Ah-ás akksit . Én ettől függetlenül elgondolkodnék rajta, Banner akksik között van 62-65 Ah /510-600A indító áramú akksi ami ha minden igaz még el is fér a régi helyén . Sajna , a hibajelenség elmondása alapján egyéb ötlettel nem tudok előrukkolni .
:lol: Illetve de , ne tekergesd a kormányt álló helyzetben ! A gumiknak se jó az ! Ha mégis tekergetni kell akkor kapcs . le a lámpát előtte.
Bocsi a a stílusért , nem rosszándékú !!! :oops:
Nincs más ötletem ...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 12, 2007 10:10 pm 

Zoli:
Nekem a 68 lóerős van és gyárilag 60 Ah-s akksival jött ki. Úgyanúgy megvan a fényerő probléma alapjáraton.

Mukus:
Semmivel nem fog jobban viselkedni a motor a lambda tisztításával. A lambdaszonda vagy jó, vagy nem. Ha nem, akkor az ECU úgy is rögtön észreveszi és nem használja, hanem a tárolt értékek szerinte üzemelteti a motort (MIL lámpa is világít). A tisztítás csak benzinnel ajánlott és csak már hibajelet generáló szonda megmentésére javallott. Utána ki kell égetni a kipuffogó rendszert.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Aksi ...
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 12, 2007 3:45 pm 

Petyko81 írta:
ducato írta:
sziasztok!

sikeresen kicseréltem a gyertyáimat championra,kiválóan muzsikál a szerkezet,de mostanában azt vettem észre hogy ha rajta van a világítás a kocsin és dolgozik a szervó,akkor kormánytekerésre láthatóan elhalványul a világítás ,mitől lehet ez?egyébként most akarom cseréltetni a bordásszíjat lehet hogy kinyúlt?ha valaki tudja a megoldást megköszönném az infót.(2002-es 1.4 Mpi)

sziasztok

Ez nekem is ilyen, mindig is ilyen volt, szerintem sem hiba...

Szevasztok ...
Javasolnám ezekre a servo "hibák"-ra a gyárinál egyel nagyobb aksira cserélését. pl:44Ah helyett 55öst . Ha valakinek van rá lehetősége próbaképpen kölcsönkérni egy aksit és azzal tesztelni . A 69 LE Fabiakat így adták ki , szinte mindenki panaszkodik rá . Ha csere aksival javul vagy gyógyul a hiba akkor kinek pénztárcája szerint a továbbiakban ill. ha mégse történne változás akkor elnézést a bután hangzó ötletért (a "cserepróba" Forintba nem kerül).
Üdv mindenkinek ...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Lambdaszonda tisztogatás...?!
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 12, 2007 3:29 pm 

mukus írta:
Sziasztok

Ha jól tudom a lambdaszondát lehet tisztítani és ettől valamivel jobban fog viselkedni a motor.Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet ezt megtakarítni és hol találom meg?

Szevasztok ...
Én nem javasolnám a Lambdaszonda tisztítását semmilyen kiveszem és sprayt neki módszert . Én egyszer megtettem az én Fábiámon , majd kicseréltem újra a kicsikét.Nem tudom biztosan , hogy a sprayozás miatt vagy már amúgy is haldoklott de a megoldás a csere maradt . Ha mégis kiveszed és megpróbálod megtisztítatni akkor egy dolgot kell szem előtt tartani , amikor visszacsavarod a helyére akkor tegyél speckó hőálló és vezető zsírt a szonda menetére (vékonyan) , így legközelebb is ki tudod venni , nem rohad be .
A 2 db szonda van kocsiban , az első az a hengerfejből um. kipufogó csonk után van a második pedig a középső kipufogó dob után . Azt javasolnám , hogy kicsit égesd ki a kipufogó rendszert , szerintem ez többet segít mint árt (pl :piszkálni a szondákat ).
Üdv :Zoli

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. nov. 11, 2007 2:22 pm 

Sziasztok

Ha jól tudom a lambdaszondát lehet tisztítani és ettől valamivel jobban fog viselkedni a motor.Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet ezt megtakarítni és hol találom meg?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: kipu dob
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 08, 2007 7:28 pm 

goes írta:
lookee írta:
sziasztok,
a minap (kerékcsere közben) alánéztem a kocsinak, és láttam, hogy bizony záros határidőn belül kilyukad a hátsó kipu dob...a kocsi 5 éves (1.4 MPI)
a kérdésem az lenne, hogy ez ilyen hamar tönkre megy???

Nekem januárban 7. éves lesz és még elég jól bírja. A régi 120-as Skodámon 3 évente cseréltem. A belső kondenzvíz teszi tönkre sajnos.

köszi goes...ez van

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: kipu dob
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 08, 2007 6:49 pm 

lookee írta:
sziasztok,
a minap (kerékcsere közben) alánéztem a kocsinak, és láttam, hogy bizony záros határidőn belül kilyukad a hátsó kipu dob...a kocsi 5 éves (1.4 MPI)

Nekem januárban 7. éves lesz és még elég jól bírja. A régi 120-as Skodámon 3 évente cseréltem. A belső kondenzvíz teszi tönkre sajnos.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: kipu dob
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 08, 2007 3:25 pm 

sziasztok,

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 08, 2007 2:17 pm 

goes írta:
iksz.man:

Kérdezd meg itt is: http://radius.ehc.hu

Hali !

Megkérdeztem őket is kb. 10 helyen érdeklőtem,amiből 4 tudna bontottat szerzni...3 helyen nagyábból egy áron hozzák 1 ill. max. 2 hétes garanciával.... a 4. az felejtős mert ők dupla áron hozzák....

A kérdésem inkább arra irányult volna, hogy érdemes-e bele vágni egy bontott katalizátorba vagy inkább nem...

Mivel hallottam azt is, hogy ha jó akkor nem lesz vele gond, de azt is, hogy kitudja már mennyit futott lehet, hogy rővid időn belűl gajra megy...

üdv: iksz.man

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 07, 2007 9:23 pm 

iksz.man:

Kérdezd meg itt is: http://radius.ehc.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1836, 1837, 1838, 1839, 1840, 1841, 1842 ... 1886  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra