Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. máj. 25, 2018 9:47 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27788 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1836, 1837, 1838, 1839, 1840, 1841, 1842 ... 1853  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 25, 2007 5:08 pm 

Sziasztok!!!!!
A következő hibát ,furcsaságot észleltem,fura nyikorgást hallani mikor felengedem a fékpedált elég halk és rövid is de engem zavar,szerintetek mi ez? :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 24, 2007 5:39 pm 

Jahh, az ékszíj annak bordásszíj a neve már tudom én is. Amúgy asszem az én Mpi-m nem láncos már. Nem sikerült még megcsináltatnom, mert ma 16:30-ra tudtam csak elvinni szerelőhöz. Azt mondta holnap délben érdeklődjem és talán délutánra meg is tudja csinálni. Megnézte az alkatrészt valami sz.gépes katalógusban, de nem sokáig keresgélt. Inkább felhívott valami alkatrészest asszem a Unix-ot azok kérték hogy mérje le a görgő paramétereit, csak a belső átmérőt nem tudta, mert még nem szedte le, ezért még nem is biztos, hogy jó az alkatrész amit rendelt tőlük! Kérdeztem mennyi lesz az alaktrész/valami utángyártott/ azt mondta 5000Ft körül. Úgy érzem az elfogadható. Remélem nem sok munkadíjat számol!
Majd holnap elmondom mi történt!
Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 24, 2007 3:14 pm 
Site Admin

Helló!
Szerintem az ékszíj feszítőjére gondolsz, mert az mpi láncos vezérlésű... Sikerült megcsináltatnod? Egy feszítőgörgő nem lehet túl drága.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 23, 2007 8:17 pm 

Sziasztok!

Képzeljétek ma teljesen véletlen észrevettem, hogy a 1.4Mpi Fabiámban vezérműszíjat feszítő görgő ki van fordulva a helyéről!
Úgy történt, hogy ahogy hazaérkeztem gondoltam belenézek a motorhoz, felnyitottam a m.háztetőt és kicsit beindítottam. Amikor gázt adtam egy csúnya nyikorgást hallottam gyorsan leállítottam és megnéztem mi lehet az, sajnos az egyik feszítő görgő ki van fordulva a helyéről. Próbáltam vissza nyomni kézzel, de nem ment. Holnap megpróbálom elvinni szerelőhöz! Remélem nem fog sok pénzbe kerülni a dolog!
Addig is ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata akkor kérem írjon!
Köszi szépen!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 19, 2007 7:58 am 

Szia Macro, nekem 1,4 100 pacis van, de már az is kevés:) De ha pl 200 lóerős lenne, egy idő után azt is keveselném. Vagyis sosem elég a jóból :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. ápr. 18, 2007 7:35 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Szia Marco!

Sok szeretettel várjuk a képeket :D , na és a reglapot, azthiszem neked még nincs

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 17, 2007 7:24 pm 

Szilvi! Köszi szépen! :D Természetesen becsületes a srác, mindenben kellőképpen figyelmes és megbízható. Csak amikor kérdezem, nem mond semmit, a szervíz árán pedig nem érződik az alkatrész-csere.

Érdekelne a véleményetek, hogy 1.2 MPI motort érdemes-e tuningolni? Persze nem street racer akarok lenni vele, csak egyszerűen kicsit többre vágyom...
Nemsokára csinálok pár képet és elküldöm Johnnyéknak!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 17, 2007 4:16 pm 

Marco! Ennek csak örülni lehet! :lol: Sztem azért nem volt gondotok, mert a szervízelésnél akkor minden valóban kilett cserélve, nem csak papíron..... :D Nekem 2001-es és hát nem sorolom én már miket cseréltem rajta. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 17, 2007 4:15 pm 

Sziasztok! Alkatrész ügyben szóljatok, tudok olcsón szerezni! Van engedményem!!!! :D Meg elég sok mindent megtudtam eddig szerezni ami kellett az enyémhez nagyon jó áron!! Lambda szondát katalizátor utánit 24000-ért sikerült és bosch típus. Szóval ha kell segítség megtaláltok! Üdv. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 16, 2007 8:17 pm 

Sziasztok!
Szerintetek normális, hogy a Fabiánknak semmi komolyabb baja nem volt soha? Persze én nem bánom, de tényleg eddig semmit nem jelzett vissza. Kötelező szervízeken volt, de csakis haver szerelőnél (aki mellesleg hivatalos Skoda-szervízben szerel) és ezen kívül semmi gond nem adódott vele, pedig 2002. októberi járgány...
Jah, és azt a bizonyos felütő hangot én is észleltem, de nagyon ritkán hallani!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 16, 2007 7:58 pm 

Pittbull!
A te módszereddel nem lehet megállapítani,hogy a lengőkar szilentek mennyire mentek tönkre.Csak úgy,hogy ha alulról meg van nézve a futómű.A lengőkarnak két szilentje van.Az első csak a lengőkarral együtt cserélhető.A hátsot külön is lehet cserélni.Ezt normál körülmények között kb.40-60000km -nél cserélni kell.Az elsőket szinte soha,kivétel akkor ha a hátsók nem voltak időben kicserélve.Ezen kivül kopoghat még a kormányösszekötő,a stabilizátor és a stabilizátor pálca,illetve a féltengelycsukló.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 16, 2007 7:57 pm 

Üdv! Új tag vagyok és beleolvastam a topikba, az enyémen is jelzett a motor elektronika, autóvillamossági szerelő hibakód kiolvasás, első lambda szonda és motorhőmérséklet kapcsoló.Mivel a kettő hiba együtt nem túl valószínű arra jutottunk, hogy lambdaszondát cserélünk, szerencsére nem volt és így közben észrevettem ,hogy a hőmérséklet jelző mutatója nem tér ki csak ha leveszem a gyújtást és újraindítok. A megoldás kapcsoló csere 4800 ft a szerelő által megrendelve Bárdi -tól ha én veszem meg kisker akkor is "csak" 6100 ft. Remélem egy tapasztalatnak jó lesz a bejegyzés. Apropó tapasztalat most kell cserélnem szelepfedél tömítést. A tömítés ára 468 ft a munkát az autóklubnál megcsinálja az egyik szerelő haver.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 16, 2007 2:02 pm 

ezt a hangot hátulról hallom, de az nem is biztos,hogy onnan jön. igazából ez egy kattanás szerű hang, olyan mintha egy erős rugó beakad és kiugrig, vagy valami hasonló. De csak akkor van, ha belemegyek lassú sebességgel egy útsüllyedésbe pl, és akkor se mindig. Érdekes, na majd nagyszervízen felhívom külön a figyelmet a lengéscsillapító/felfüggesztés alapos ellenőrzésére. Még úgyis van egy utolsó garis...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 15, 2007 2:18 pm 

Sifre írta:
Helló! 4300Ft a tartály szerintem bármelyik márkakereskedésben.

megoldottam a problémát levettem a tartályt és kimostam rendesen azota nem jelez feleslegesen de azért köszi a segitséget:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 14, 2007 9:21 pm 

Szia Márk! Üdv. a Csapatban! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27788 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1836, 1837, 1838, 1839, 1840, 1841, 1842 ... 1853  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra