Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. szept. 22, 2018 8:43 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1840, 1841, 1842, 1843, 1844, 1845, 1846 ... 1864  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: szerviz:?
HozzászólásElküldve: szer. jún. 13, 2007 9:34 am 

Sziasztok!
Újoncként üdv mindenkinek!
azt szeretném kérdezni hogy az elsö 15000-s szervizre hova érdemes vinni a kocsit.nekem az ár lenne jó.Kb mennyibe kerül,és mit csinálnak.kösz az ár lényeges lenne.És milyen olajat kérnek,?Megvehetem -e Én is?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 13, 2007 6:45 am 

"Valaki elmagyarázná, hogy pontosan mi is a különbség egy Skoda Fabia Ambiente ,és egy Fabia Gift között?"

A Gift egy akciós árú modell; az Ambiente felszereltségű autóba adnak egy kb. 25e HUF fogyasztói árú CD-s rádiót beszerelve.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 11, 2007 10:05 pm 

Sziasztok!

A "csörgős" Fabia tulajdonosaként már írtam ide, még 1x köszönöm az építő jellegű visszajelzéseket.

Autócskánk tegnap újabb produkcióval örvendeztetett meg bennünket (a német Skoda-fórumok szerint az esemény teljesen szokványos - sajnos).

eseménytelen Szolnok-Bp utazás során se autóúton, se szárazon, se szakadó esőben, se lassú, se tempós menetben nem történt semmi, egészen a reptéri gyorsforgalmi út első piros lámpájáig. Elinduláskor (illetve ahelyett) kigyulladt az EPC- és az ASR (kipürgésgátló) lámpája, a kocsi meg se moccant, gázadásra 1200 és 800 között lagymatagon hintázott az alapjárat. Félrehúzód, döbbenten néz, majd újraindít. Lámpák tovább égnek, a kocsi "tartalék üzemmódban" (kb 50 LE) hazavonszolja magát. Otthon újraindítás és a probléma mintha sose lett volna. Fények kialszanak és megint megy mint a golyóbis.

Na ez mi volt?

Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jún. 10, 2007 12:55 am 

Sziasztok!

Érdeklődéssel olvastam a hozzászólást a MAP szenzor tisztitással kapcsolatban, mert még nem hallottam róla.
Ha esetleg valami konkrétabbat tudtok irni erről a folyamatról akkor örömmel veszem...

Előre is köszönöm.

skodaman78@citromail.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 08, 2007 1:21 pm 
Site Admin

ser666 írta:
Sziasztok!
Valaki elmagyarázná, hogy pontosan mi is a különbség egy Skoda Fabia Ambiente ,és egy Fabia Gift között?
Én úgy hallottam hogy a Gift-ben benne van az Ambiente felszereltség meg még vmi extra(talán mp3-as rádió).
Ehhez képest egy Ambiente közel 300 000-rel drágább, mint ugyanolyan motorral árult Gift társa.
Szóval valaki aki ismeri a különbségeket leírná, hogy mik is azok?
Előre is köszi!

Helló!
A régebbi Fabiákat 3 felszereltségi szinben árulják: Classic, Ambiente (régebben Comfort) és Elegance. A Gift ha jól emlékszem az Ambient felszereltség egy változata. Pontosan nem tudom miben más, de szerintem van benne pár extra az "alap" Ambiente-hez képest.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 07, 2007 4:42 pm 

Sziasztok!
Valaki elmagyarázná, hogy pontosan mi is a különbség egy Skoda Fabia Ambiente ,és egy Fabia Gift között?
Én úgy hallottam hogy a Gift-ben benne van az Ambiente felszereltség meg még vmi extra(talán mp3-as rádió).
Ehhez képest egy Ambiente közel 300 000-rel drágább, mint ugyanolyan motorral árult Gift társa.
Szóval valaki aki ismeri a különbségeket leírná, hogy mik is azok?
Előre is köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: szia Zoli
HozzászólásElküldve: szer. jún. 06, 2007 1:45 pm 

huuuu nagyon koszonom a gyors valaszt, megprobalom megoldani az akusarulevevest es majd jelentkezem:)

olvastam meg valami olyansmit, hogy ha nem kap a motor elegendo aramot inditastal az aku regisege miatt , akkor is csinalhat ilyeneket az auto. Na most nekem 5 eves az auto es meg mindig eredeti az aku benne. Ha nem megy akuzassal akkor majd meg irok:)

megegyszer koszi es udv mindenkinek:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jún. 06, 2007 1:30 pm 

Szevasz teebeeque...

A motor hibajelző lámpa abban az esetben jelez ha a kipufogó végén olyan mértékű a károsanyag kibocsátás ami már nem felelhet meg az EURO4(vagy5) ill. a kocsi megengedett károsanyag kibocsátási mértékének . Ez a Fabiaknál sajna legtöbbször lambdaszonda hiba.Valószínű hogy ezt fogod megtalálni a hibatárjában.Vagy állandó hibaként vagy jobb esetben időszakos hibaként ami majd idővel állandóvá vál(hat)ik.
Emlékeim szerint 40 motorfelmelegedési ciklus után ha már nem áll fent a hiba akkor a lámpa elalszik.
Ezt nem feltétlen kell megvárni , ha nincs hibakódkiolvasód akkor vedd le az aksisarut kb:1-2órára(rádió kód,riasztóra figyelni). Ha megvan még a hiba(aksi saru visszatét után) ami miatt bejelzett a lámpa akkor legkésőbb 3. motorfelmelegedési ciklus után ismét világít a lámpa ebben az esetben érdemes CO mérésre ill. hibakódkiolvasásra elvinni a kocsit. A nagy baj igazándiból akkor van ha ez a lámpa villog , akkor van olyan gond a kocsival amikor célszerű azonnal megállni ekkor égéskihagyás olyan mértékű a kocsiban ,hogy tönkrevághatja a katalizátort a sok el nem égett üzemanyag.Ebben az esetben a motor le is kapcsolja a hibásnak itélt henger befecskedezését, iszonyt módon dadog és egyenletlenül jár a motor.

Üdv:Zoli

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: sziasztok
HozzászólásElküldve: szer. jún. 06, 2007 7:48 am 

lenne egy keresem ha tud valaki segiteni!

par hete vettem egy hasznalt 2002-es 1.4 16 skoda fabia kombit, a problema az, hogy 1 nappal ezelott kigyult a motorhiba jelzo lampa, a motor szepen zummog minden hang rendben , folyadekszintek rendben, szoval semmi valtozas nem tortent velemenyem szerint, ami maga utan vonna a jelzolampa kigyulasat. Megkerem ha van valaki aki tudja mirol lehet szo adjon tanacsot, hogy mit tegyek.

koszonom

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jún. 03, 2007 12:45 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Szia Antoni!
Én is így vagyok vele, ezért is biztam inkább a gyáriban mégha drágább is, az tuti hogy jó...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jún. 03, 2007 12:42 pm 
Site Admin

Szia Moszat!
Akkor nem tudom mit lehetne vele tenni, ha ez nem segít akkor elképzelhető hogy a tartály felől van bedugulva, bár elvileg kellene hogy a beöntőnél legyen egy szűrő féleség ami meggátolná hogy a kosz belemenjen. Ha mégis így lenne akkor mindenképpen jobban szét kell szedni a dolgot, ha úgyis cserélik a tartályt, kérdezz rá nem néznék-e meg mitől dugulhatott el.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 01, 2007 1:28 pm 

Pollenszűrő:

Én utángyártottat raktam most bele, az kb fél áron van, és nagyon lefogta a levegőt. Nem tudom miért biztos az anyaga miatt, ami szemmel láthatóan más mint a gyári. Most próbálgattam a gyárit és az utángyártottat felváltva és egyértelmű volt,hogy a gyári nem fogja le csak az utángyártott. Vissza is raktam a gyárit, ami korábban a tescos ablakmosó szaga miatt lett likvidálva, de szerencsére már nem érezni. Szóval tapasztalat:
gyári pollenszűrőt érdemes, még ha drágább is:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 01, 2007 9:46 am 

Szia Jhonny!
A tűvel piszkálódást kipróbáltam, nem használt, egy darabig küszködőtt, hogy felnypmja a vizet, de aztán érdekes hang jött a motor flől, és inkább nem erőltettem!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2007 7:44 pm 

Szevasz Higi !
Na akkor olyan a járgány mint az enyém. A hibakódot valóban nem szokták a kuncsaft orrára kötni. Egyébként lehet, hogy megúsztad. Egy normális szondának 100000km-t el kellene menni. Valószínüleg csináltak egy beszívó oldali rendszerpucolást, ez általában használ az MPI-s motoroknak. Én is ezt szokom csinálni 10000 km után. Van egy jó kis spray, ezzel kipucolom a pillangószelepet, meg a MAP szenzort, csodákat művel a motorral. Nem tudom mennyire vagy műszaki beállítottságu, de ezt elég könnyen meg lehet csinálni házilagosan is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2007 5:13 pm 
Site Admin

Szia Antoni!
Utángyártottal nincs tapasztalatom, én gyárit szoktam benne cserélgetni évente, azzal nincs gond. Az 4-5e között mozog. Nemtudom te mennyiért vetted, de hivatalosan csak két évente kell cserélni a pollenszűrőt, akkor pedig már nem is olyan drága :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1840, 1841, 1842, 1843, 1844, 1845, 1846 ... 1864  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra