Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. szept. 22, 2018 8:43 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1841, 1842, 1843, 1844, 1845, 1846, 1847 ... 1864  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2007 5:10 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Szia Moszat!
A hátsó ablakörlőnek kb 2/3-ig vagy feljebb kellene spriccelnie, ha ezt nem teszi akkor a legvalószinűbb ok hogy el van dugulva. Előfordulhat hogy elkoszolódik. Én ugyan még nem jártam így, de megpróbálnám átmosni, persze nem ablakmosóval /mégse az fogyjon/ inkább desztillált vizzel. Előbb utóbb ki kell kopnia a kosznak. Vagy megpróbálod egy kisebb tűvel megmatatni a fúvókát.
A jelnek az ára egyébként valószinű hogy egy darabra értendő, én is vettem igaz nem Fabia-ra, de az is egy ezresbe fájt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2007 4:47 pm 

Szia gobicsek!
1.4 mpi a hibakodját nem tudom.A szervizben nem mondták meg. A hibakód kiütése után eddig nem jelentkezett a hiba

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2007 10:51 am 

Plusz a hűtővíz 2-3 nap alatt elfolydogál, kiderült, hogy el van törve a tartály, bontót hívtam 3000 ft-ért kapok hozzá, nem vészes. Viszont a skoda logó 1600 ft, kicsit soknak tartom. Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy 1, vagy 2 db ennyi, ha a 2 akkor nem olyan vészes.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2007 10:46 am 

Sziasztok!
Kinek meddig spriccel fel a hátsó ablakra a szélvédőmosó?
Mert nekem csak kb. az 1/3-ig, és így szinte semmit se mos le hátulról. Mi lehet a probléma?
Az első frankón működik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2007 11:08 am 

Sziasztok!

Van egy kis gondom a pollenszűrővel. Vettem egy utángyártottat, de nagyon lefogja a levegőt. Azt mondta a klímás,hogy tegyek bele vagy gyárit vagy papír szűrőt. Van valakinek valamilyen tapasztalata vagy tanácsa nem gyári pollenszűrővel?? Előre is köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 27, 2007 4:09 pm 

Hahó! 1 vagy 2 db szonda van az autódba???? Én katalizátor utánit tudtam venni 25e ft-ért, Bosch típust. Ha érdekel szólj!!! Semmi esetre se vedd meg a gyárit!!! Ja és ha érzel romlott tojás szagot az autóban, akkor tuti a szonda.. Az az egyik tipikus jele. Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2007 8:52 pm 

higi írta:
Sziasztok!
Vettem egy használt 2002-es Fábiát 3hónapja.Két napja a motorhiba jelző jelzett. Elvittem a szervizbe azt mondták ,hogy a lambda szonda cserére szorul,50-60 ezer Ft-ot mondtak rá.Szerintetek nem sok egy kicsit érte?A hibaüzenetet kiütötték.de ha megint jelez cserélni kell.Tud valaki olcsóbban? Köszi a segítséget

Üdv ! Csak óvatosan a szonda cseréjével. Konkrétan milyen a gép,és mi volt a hibaüzenet (vagy legalább VaG kódja )? Tapasztalatom szerint a szonda sokszor csak az egyéb érzékelők, és beavatkozó elemek hibájából jelez roszz értéket, ! Nem a kiváltó okot keresik meg, egyszerübb a lamdát cserélni ( saját tapasztalat ) Egyébként érdemes a BOSCH szondák közül választani, csak egyéb gagyi univerzálist ne ( ez egy külön misét megérne )!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2007 7:38 am 

Megnéztük a fékfolyadékot, rendben van, legalábbis van benne annyi amennyi kell.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2007 7:33 am 
Site Admin

Szia!
Huzamosabb idő alatt, kb 30-40percet gondolok, ha sokat mész akkor inkább reggel figyeld meg. Ezt biztosan tudja a te autód is mert ez a motornak kell, bár szerintem a világításnak is be kellene kapcsolni ha a négy ajtó közül bármelyiket kinyitod. Egyébként igen olyan hang mint amikor gyujtásra rakod a verdát, csak talán picit halkabb .Az is AC, csak az a tankba van beépítve.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2007 6:54 am 

Szia!

A kocsit októberben vettem, és már akkor is csak a vezető oldali ajtó nyitására lőn világosság. Szóval gondolkodtam, hogy igy oké-e, vagy vmi probléma van. Aztán néha jó volt, egy darabig rendesen működött, aztán nem, jelenleg úgy 1 hónapja nem működik. A másikat, a szivattyú hangot pedig nem figyeltem, mert minden nap használom a kocsit, huzamos ideig nem áll. Egyébként olyasmi hangra gondolsz mint slusszkulcs elfordításakor az AC hangja, csak a tank felől?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2007 7:03 pm 
Site Admin

Helló!
Ha a többi ajtót nyitod ki, akkor felkapcsol a világítás? Mert ha nem akkor felesleges kicseréltetni a zárat, máshol van a hiba.
A másik: A Fabiákban hosszabb állás után a vezetőoldali ajtó nyitásakor beindul a benzinszivattyú. Szóval ha reggel mész el vele és nem hallod ajtónyitáskor a halk zúgást a tank felől, akkor tényleg a kapcsoló romlott el. Érdemes egyébként bontóban megkérdezni a zárat, mert sokat lehet spórolni így. Néhányat összegyüjtöttünk az oldalon a "Boltok, bontók" menüpont alatt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2007 2:47 pm 

Sziasztok, help!

2001-es 1.4 MPI Fabiám van. Eddig nem volt különösebb problémám a fogyasztáson kívűl, de most betojt a belső világítás. A szervizben azt mondták (hozzá kell tennem eddig nem végtak át, korrektek voltak), hogy ezt egy mikrokapcsoló vezérli, ami be van préselve a zárba, ezért nem javítható. Tehát kompletten kellene cserélni a zárral együtt, ami kb. 20-30 e között mozog. Vicces mi? Egy mikrokapcsoló miatt cseréljem ki a zárat! Egyébként megkérdeztem, hogy ugyan már miként lehetne javítani, szerintük nem lehet. Nekem azért vannak kétségeim... nem hiszeem, hogy az áramkört megszakítva, egy másik mikrokapcsoló beiktatásával ezt ne lehetne kiküszöbölni, vagy valami más módon. Nem világos az sem számomra, hogy egy zárba integrált kapcsoló, hogyan ad impulzust, mondjuk akkor, ha az indító kulcs bent sincs a zárban, és kinyitom az ajtót. Persze lehet, de egyelőre még nem világos. Van valami ötletetek a javításra vonatkozóan?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2007 9:39 am 

Sifre!

Köszönöm, hogy utánna jártál, majd megnézzük, nem minden beindításnál csinálja, csak mikor olyan kedve van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2007 7:08 pm 
Site Admin

moszat írta:
Sziasztok!
Szerintetek mitől lehet az, hogy ha beindítom a kocsit sípol, és közben folyamatosan, vagy villogva (már nem emlékszem) ég az ABS és a felkiáltójel lámpa! Ha leállítom, és újraindítom abbahagyja!
Csupa talány ez a kocsi, még a magnót se lehet beszerelni, nem kap elég áramot, vagy mi, át kell vezetékelni.
Üdv: Ági

Helló!
Fékfolyadék-szint nem alacsony? Megkérdeztem és azt mondták hogy ez lehet a legvalószínűbb ok. Ha jó a szint, akkor biztosat csak akkor lehet mondani ha kiolvassák a hibát számítógéppel.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2007 6:02 pm 
Site Admin

Szia Ferry!

Köszi az infót, és a linket, egyébként én is náluk csináltattam az első lököst. Már jóideje az oldalon a linkek közé is felraktam őket :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27957 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1841, 1842, 1843, 1844, 1845, 1846, 1847 ... 1864  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra