Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. dec. 11, 2019 1:25 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28743 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 717, 718, 719, 720, 721, 722, 723 ... 1917  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sárga lámpa
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 04, 2012 1:31 pm 

Sárga,folyamatosan világít,az óra bal oldalán van,lehet a motort jelöli.picit hasonlít egy helikopterhez :D A bal oldalán és a tetején jelöl egy nyílást.
Sem gépem sem kábelem nincsen hozzá,ezért nem tudok olyat.Én csak a kezemet tudom összepiszkolni.Jövő héten akkor elviszem szervízbe kiüttetni.

[quote="djboris"]Fojtó tisztítás után illik alapbeállítást is csinálni. (gép
+kábel).
A szivattyú embléma alatt a motor emblémát érted?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Sárga lámpa
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 04, 2012 1:26 pm 

Fojtó tisztítás után illik elvégezni egy alapbeállítást is . (gép+kábel).
A szivattyú embléma alatt a motor emblémát érted?
A hibát nem kiütni kell hanem diagnosztizálni és javítani.
Ehhez hibakód olvasás szükséges.

spirit írta:
Sziasztok!
Ritka vendég vagyok,de eddig nektek köszönhetően mindig kapok megfelelő választ,és sokat segítenek a leírások is.

Kitisztítottam a folytószelepet,csupa retek volt,visszatettem a helyére,járattam,úgy ment ahogy eddig,csak szebben egyenletesebben,határozottabban.Most minden ugyanúgy megy,csak kigyulladt a km órában a mutató tövétől balra egy kis lámpa szivattyú piktogrammal.Na ezzel most mit akar az autó mondani? :shock:
Nem hinném,hogy hiba lenne,eddig nem jelzett,csak gondolom szokatlan hogy tiszta a folytó,és ezért rinyál.Van e módja a kiütésének a kalapácsot és a hibakód kiolvasót kivéve?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 04, 2012 11:49 am 

Erősen attól függ hogyan csúsztatod a kezedet a kormányon,mennyire dörzsölöd.Ha divatosan vezetsz egy kézzel,akkor eléggé kíméletesen fogod.Az én autómban ennyire nincs megkopva 126200km van benne,de igyekszem minél kevesebbet csúsztatni rajta a kezemet.De a kérdésedre a válasz az hogy nem :)

footy írta:
Normális ilyen mértékű kopás a kormányon 93E km-nél?

Kép

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Sárga lámpa
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 04, 2012 11:30 am 

Sziasztok!
Ritka vendég vagyok,de eddig nektek köszönhetően mindig kapok megfelelő választ,és sokat segítenek a leírások is.

Kitisztítottam a folytószelepet,csupa retek volt,visszatettem a helyére,járattam,úgy ment ahogy eddig,csak szebben egyenletesebben,határozottabban.Most minden ugyanúgy megy,csak kigyulladt a km órában a mutató tövétől balra egy kis lámpa szivattyú piktogrammal.Na ezzel most mit akar az autó mondani? :shock:
Nem hinném,hogy hiba lenne,eddig nem jelzett,csak gondolom szokatlan hogy tiszta a folytó,és ezért rinyál.Van e módja a kiütésének a kalapácsot és a hibakód kiolvasót kivéve?

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára spirit szomb. aug. 04, 2012 11:55 am-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 04, 2012 10:07 am 

Normális ilyen mértékű kopás a kormányon 93E km-nél?

Kép

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: újra beázás már mosollyal :)
HozzászólásElküldve: pén. aug. 03, 2012 7:42 pm 

Tán egy hónapja sincs, hogy a segítségeteket kértem abban, hogy miért van az autóm bal oldalában 5 centi magas víz :S
Hála a jó égnek meglett a hiba forrása, ahogyan mondtátok a sárvédő mögötti vízelvezető volt a ludas... szó szerint fekete biomassza volt benne 100% betömítve a lyukat. A víz csak úgy ömlött be a légbeömlő nyíláson, amikor megtelt az ablaktörlő alatti "rész"... szétszedtük az egész belsőt szépen ki is száradt.
Eddig idegesítettem magam, hogy azóta sincs időm összerakni, de ma örültem is hogy így van még.
Nem tudom mi lehet a gond de a legnagyobb szárazságban ma megint folyt be a víz menet közben. Először csak nagyobb kanyarokban, szintén a kesztyűtartó mögül, majd már egyeseben ki-ki löttyent a víz valahonnan :) még jó hogy nincs bent a kesztyűtartó sem...
Ez a víz a kondenzvíz, ami szintén nem folyik el ott ahol kéne. Mikor megálltam kikaptam a pollenszűrőt és szó szerint áll a víz szűrő rekeszétől jobbra benyúlva. Legalább fél litert itattam ki. Szerencsére nem lett vizes semmi, mert csupasz az autó, viszont nem tudom mi lehet a baj, hol lehet még eldugulva, talán szétcsúszva vmi...? :S 100 km klíma alatt produkálta ezt, azóta nem igen kapcsoltam be inkább..
Hová érdemes nyúlni, volt valakinek hasonló?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 03, 2012 2:49 pm 

farkincza74 írta:
Sziasztok!

Megtörték a szekerem 2003.08 havi Fábia.
Tud valaki bontóban bal első ajtót és első sárvédőt ezüst színben.
Köszi a segítséget!
Az avulás miatt nem tudok újra beruházni. (kb.65e) :cry:

ment pü

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 03, 2012 12:20 pm 

farkincza74 írta:
Sziasztok!

Köszi a segítséget!

Talán ez:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 66956.html

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 03, 2012 11:19 am 

Sziasztok!

Köszi a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 03, 2012 6:40 am 

Szia,
A legszürö házban van egy termosztát is.
A meleg levegös rész a téli idökre van kitalálva.
A motornak nem feltétlenül jó ha -20 fokos levegöt szív.
Nyáron viszont rendesen kívülröl szívja mert meleg van, igy nem kell "elömelegítés".
Csabaa-nál vannak fent hasznos file-ok.
Többek között ez is szépen ábrázolva van valamelyikben.

Genius írta:
Akkor még egy kérdés ha már így belelendültem... :D

Észrevettem,hogy a légszűrőház egyik szívónyílása a kipufogó fölé megy,hogy meleg levegőt szívjon... Miért jó az? Épp az rontja a teljesítményt nem? Mi lenne ha én azt valamilyen módon elvezetném olyan helyre ahol csak hűvös levegőt tud szívni? Változna valamit?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 02, 2012 5:25 pm 

Reverting írta:
Oracle írta:
Oracle írta:
Sziasztok

Az alsó törött haspajzsomat lecseréltem, de a dízeles félét raktam fel az enyém benzines.kép ez ugye jóval többet takar, szerintetek nem lehet ebből gond? Amit észre vettem hogy mikor kiszállok akkor enyhe égett műanyag szag csap meg, és kicsit aggódok nehogy lángra kapjon bár szerintem annyira meleg nem lehet a kipufogónál hogy megtudjon gyulladni. Ilyen közel van a kipufogóhoz kép Arra gondoltam hogy ezt a részt kivágom belőle, még úgy is többet takar mint a kicsi gyári. Vagy inkább vágjam olyanra mint a gyári volt, esetleg túl melegedhet a motor??

Erre valaki?? :?:

Mindenkepp vagd le... tul kozel van...
A reginek mi baja van? Nekem kene... :) Az enyemen semmi nincs.... :)

A képen láthatod hogy ahol a légbeömlő nyílás van ott törött úgy van megpatkolva, és a képen a tetején is törött egy kicsit nem egészen olyan mint az alja, ha kell én oda adom ha eljössz érte a 9. kerületbe :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 02, 2012 5:01 pm 

Oracle írta:
Oracle írta:
Sziasztok

Az alsó törött haspajzsomat lecseréltem, de a dízeles félét raktam fel az enyém benzines.kép ez ugye jóval többet takar, szerintetek nem lehet ebből gond? Amit észre vettem hogy mikor kiszállok akkor enyhe égett műanyag szag csap meg, és kicsit aggódok nehogy lángra kapjon bár szerintem annyira meleg nem lehet a kipufogónál hogy megtudjon gyulladni. Ilyen közel van a kipufogóhoz kép Arra gondoltam hogy ezt a részt kivágom belőle, még úgy is többet takar mint a kicsi gyári. Vagy inkább vágjam olyanra mint a gyári volt, esetleg túl melegedhet a motor??

Mindenkepp vagd le... tul kozel van...
A reginek mi baja van? Nekem kene... :) Az enyemen semmi nincs.... :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 02, 2012 11:35 am 

Oracle írta:
Sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 02, 2012 6:40 am 

Sziasztok!
Cserélnem kell a klímakompresszort. Honnan tudom meg, hogy pontosan milyen kell bele?
Az autó 2003-as, 1,2-es HTP Fabia Best, kód: AZQ, 47 kw.

Denso 6SEU12?

Köszi!
Pjózsi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 01, 2012 8:44 pm 

Genius írta:
Mondjuk most,hogy nézem a Bosch 19000,Magneti 23000,... akkor marad a gyári... qva drága már bocsánat.
Genius írta:
Sziasztok!

Jövőhéten megyek nyaralni hosszabb távra és hallottam,hogy a gyújtó trafók hajlamosak hírtelen halált játszani. Az egyik gyújtótrafó még gyári a kocsiba tehát veszek egyet az útra a biztonság kedvéért. A másik kettő cserélve voltak,mindkettő gyári Skoda. Viszont 16000ft-ot sokallom érte ezért valami más márkánál keresgélnék. Tudtok ajánlani másikat?

1.2 12V AZQ

Köszi!

keress ráá!
beru:) 9700ft

http://autoalkatreszwebaruhaz.hu/alkatreszek/skoda/gyujtasizzitas/gyujtotrafo/17393/

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28743 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 717, 718, 719, 720, 721, 722, 723 ... 1917  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra