Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. dec. 19, 2018 3:31 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 1879  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2018 11:39 am 

biminus írta:
Kerékcsapágy lesz, ha felemeled a gépet és a kerék rastog megforgatva akkor az. Gumisoknál szoktak ilyesmi cserével is foglalkozni, vagy szervíz, vagy otthon :)

https://www.youtube.com/watch?v=oWSuPIcOwXQ

Cortez863 írta:
Sziasztok!

2006-os 1.4 100Le Skoda Fabia 123000 futott km.
Nem olyan rég kezdte azt produkálni, hogy 2000-es fordulat fölött az így is magas (szerintem) motorhang mellett megjelenik egy tompán hallatszó búgó hang.
Újkorától nálam van az autó, ezért minden apró dolgot észreveszek egyből. Ez egyértelmű számomra és zavaró, de egy idegen nem valószínű, hogy meghallja.
Szerintetek mi lehet a gond? Hol kéne keresgélni a hibát? :? :roll:

,,2000-es fordulat fölött,, a kerek čapad hang šebešeg fuggô nem motor fordulat fuggô inkab a motor kôrul kerešnem le a sijat probanak eštleg vezerlešt meg halgatni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2018 10:14 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4
Kerékcsapágy lesz, ha felemeled a gépet és a kerék rastog megforgatva akkor az. Gumisoknál szoktak ilyesmi cserével is foglalkozni, vagy szervíz, vagy otthon :)

https://www.youtube.com/watch?v=oWSuPIcOwXQ

Cortez863 írta:
Sziasztok!

Nem olyan rég kezdte azt produkálni, hogy 2000-es fordulat fölött az így is magas (szerintem) motorhang mellett megjelenik egy tompán hallatszó búgó hang.
Újkorától nálam van az autó, ezért minden apró dolgot észreveszek egyből. Ez egyértelmű számomra és zavaró, de egy idegen nem valószínű, hogy meghallja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 05, 2018 9:38 pm 

geri900 írta:
Sziasztok!!

Skoda Fabia II vásárlása előtt állok!

Két kérdésem lenne hozzátok.Amit kinéztem 1.2 12v benzines motorral van szerelve 69 hp kérdésem lenne ki használ ilyen vagy ki mit hallott róla? Másik kérdésem az anyós oldalon a műszerfalban amit kinéztem ott van egy nagy tároló de nincs rajta ajtó. Kérdésem az lenne azzal utólag lehet e valamit csinálni,mert számomra nagyon csúnya.

Köszönöm szépen

Gergő

ňugotan meg veheted.
čak egés muser fal čerevel oldhato meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 05, 2018 8:27 am 

Autó: Skoda fabia
Sziasztok!!

Skoda Fabia II vásárlása előtt állok!

Két kérdésem lenne hozzátok.Amit kinéztem 1.2 12v benzines motorral van szerelve 69 hp kérdésem lenne ki használ ilyen vagy ki mit hallott róla? Másik kérdésem az anyós oldalon a műszerfalban amit kinéztem ott van egy nagy tároló de nincs rajta ajtó. Kérdésem az lenne azzal utólag lehet e valamit csinálni,mert számomra nagyon csúnya.

Köszönöm szépen

Gergő

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 05, 2018 6:19 am 

Autó: Skoda Fabia Sportline
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 18, 2018 8:17 pm 

Sakraf írta:
Sziasztok,

Egy hosszabb szerpentines kulfoldi autozas, rengeteg fekezessel-vege fele eszrevettem hogy jobbra kanyarodaskor kb orszaguti temponal femes surlodo hang hallatszik. Lehetseges hogy aktualisan tulhevult a fek?
Egy ejszaka pihentetes utan most nem produkalja.
Vagy esetleg futomu? Eleg rossz minosegu volt helyenkent az ut.

leg job meg nezni. (felešlegeš talalgatni hod ez meg az)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 18, 2018 12:52 pm 

Autó: Fabia 1.4 16v
Sziasztok,

Egy hosszabb szerpentines kulfoldi autozas, rengeteg fekezessel-vege fele eszrevettem hogy jobbra kanyarodaskor kb orszaguti temponal femes surlodo hang hallatszik. Lehetseges hogy aktualisan tulhevult a fek?
Egy ejszaka pihentetes utan most nem produkalja.
Vagy esetleg futomu? Eleg rossz minosegu volt helyenkent az ut.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 18, 2018 8:02 am 

kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 17, 2018 10:58 am 

Autó: Best, 2003 BBZ
murray írta:
a manuális klimát nem jó 100nál ki-be kapcsolgatni vmi alkatrész terhelés miatt.
mindig állva vagy gurulva kapcsolom be. ez így jó? :help:

igen, jó. és az sem baj, ha nem rögtön max fordulattal indítod, hanem fokozatosan kapcsolod fel. a kompresszor kuplungja nem igazán szereti a nagy terhelést.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 17, 2018 8:39 am 

hello két apró kérdés:
alapjáraton hideg -meleg, ronda traktorhangja van a motornak. mintha a szelepek csattognának..
nem az ócska ósan benzintől van? próbáljak vpúdert? vagy hidrótőke?

más: olvastam hogy a manuális klimát nem jó 100nál ki-be kapcsolgatni vmi alkatrész terhelés miatt.
mindig állva vagy gurulva kapcsolom be. ez így jó? :help:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 16, 2018 8:59 am 

Autó: Fábia I
Sziasztok!

Fura dolgot találtam a tavaly nyáron felszerelt féktárcsámon (TRW). Autópályán való kormányrázás miatt leszedtem a két első kereket megnézni és a bal első féktárcsán az alábbi részben elrozsdásodott fémkarikát találtam, amit amúgy 2 perces csavarhúzós piszkálgatás után eltört és le tudtam venni. Mindent megtisztogattam rozsdától. Így most jelenleg nem tapasztaltam rázást egyelőre.
A képen látható a fémkarika. Van valakinek ötlete mi lehet? (Belső fele sorjás volt)

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 15, 2018 7:43 pm 

Autó: Fabia Best
ZOLY írta:
Szesze írta:
ZOLY írta:
Olyan kérdésem lenne hogy a Fábiám szin kódja: 8151
ezt hol találom meg pontosan milyen keresőben a nevét mert az oké hogy alap piros de ezek szerint valamelyik árnyalata lessz az de sehol nem találom de lehet csak én keresem rossz helyen
köszönöm szépen
Helló! Nem értem,hogy neked most pontosan mi kell,de ha jól értelmezem akkor a piros szín megnevezésére vagy kíváncsi.Ha javítószín miatt kérdezed akkor menj be valamelyik közeli festékboltba ahol kevernek autófestékeket és ott neked a 8151 alapján kikeverik a kocsidhoz tartozó színt.Ha esetleg ilyen nem lenne a közeledben akkor a márkaszervizek is adnak javító stiftet a kocsid színkódja után.Egyébként minden autófesték több színből áll úgyhogy csak a kikeverés játszik,mert boltban készen ilyen színeket nem lehet kapni.

Köszi szépen a színre voltam kíváncsi de a válaszodból ki derül hogy csak a szín kód kell hozzá.
Csak azért írtam mert ki akarom cserélni a hűtő rácsomat "Milotec-es re" de mint kiderült ezt nekem kell le festetnem és én az autó színéhez akarom
Ha Fábia 1-es kocsid van akkor én lebeszélnélek a Milotec-es hűtőrácsról,mert szerintem nem szép.Az enyémen is az volt,de elcseréltem gyárira,mert nekem az sokkal jobban tetszik.A Milotec-es szerintem nem mutatott sehogy.Egyébként a többi kiegészítője tetszik,de a hűtőrács nekem nem jött be.Természetesen ez az én saját véleményem és ha neked tetszik ám cseréld ki csak meg ne bánd!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 15, 2018 10:05 am 

Szesze írta:
ZOLY írta:
ezt hol találom meg pontosan milyen keresőben a nevét mert az oké hogy alap piros de ezek szerint valamelyik árnyalata lessz az de sehol nem találom de lehet csak én keresem rossz helyen
köszönöm szépen
Helló! Nem értem,hogy neked most pontosan mi kell,de ha jól értelmezem akkor a piros szín megnevezésére vagy kíváncsi.Ha javítószín miatt kérdezed akkor menj be valamelyik közeli festékboltba ahol kevernek autófestékeket és ott neked a 8151 alapján kikeverik a kocsidhoz tartozó színt.Ha esetleg ilyen nem lenne a közeledben akkor a márkaszervizek is adnak javító stiftet a kocsid színkódja után.Egyébként minden autófesték több színből áll úgyhogy csak a kikeverés játszik,mert boltban készen ilyen színeket nem lehet kapni.

Köszi szépen a színre voltam kíváncsi de a válaszodból ki derül hogy csak a szín kód kell hozzá.
Csak azért írtam mert ki akarom cserélni a hűtő rácsomat "Milotec-es re" de mint kiderült ezt nekem kell le festetnem és én az autó színéhez akarom

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 15, 2018 8:06 am 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Pjozsi69 írta:
Sziasztok!
Az olaj-visszajelző lámpám az utóbbi időben többször kigyullad 3x, és sípol is, majd elalszik. Általában olyankor csinálja, amikor hosszabb úton megyek vele és hirtelen, mondjuk egy körforgalomba bemegyek/kijövök.
1,2-es Fabia Best (Htp, AZQ)

Mi lehet ez?

Köszönöm: Pjozsi69

Lehet, hogy csak a olajgomba (olajnyomás kapcsoló) haldoklik.
Ezt egyszerűen meg tudod vizsgálni, ha lehúzod róla a csatlakozót és olaj csepeg ki belőle, akkor cserés.
De ameddig ezt a tesztet el nem végzed, lehetőleg ne nagyon járj az autóval, mert ha mégse gomba, hanem nyomás gond van, akkor károsodhat a motor!
Ha nem jön belőle olaj, és csont száraz a gomba belseje is, akkor mindenképp jó lenne nyomást mérni, vagy méretni!
Ha egy pólusú a gombád, elvileg a működését egy digitális multiméterrel (vagy egyéb ohm mérésre alkalmas műszerrel) lepróbálhatod.
De olvastam itt a fórumon olyat is, hogy a csatlakozóban volt gond a vezetékkel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 15, 2018 5:37 am 

Autó: Fabia Best
ZOLY írta:
köszönöm szépen

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 1879  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra