Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. dec. 12, 2018 9:15 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1836, 1837, 1838, 1839, 1840, 1841, 1842 ... 1877  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 11, 2007 1:12 pm 

Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek mitől lehet az hogy reggel 12 foknál 900 as fordulaton pörög a motor, ma dun meg 21 foknál 1200 on. Hogy lehet ez hogy magasabb hőmérsékletnél jobban pörög mint hidegbe?
Baj ez egyáltalán?S ez így van minden nap....
1.2 es HTP 65 LE '07
Köszi előre is, esetleg ha vkinek hasonlo gépe van rápillantana hogy az övé is így csinálja e?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Szervíz
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 11, 2007 12:57 pm 

Attila37 írta:
Sziasztók!

Szertnék érdeklödni, hogy tudtok-e segiteni nekem az autóm lassan eléri a 15000 km-t, kérdésem. hogy tudtok nekem megfelelö szervízt ajánlani Vác és Budapest környékén, normálisat és nem tul drágát. Valamint ajánlották a Szlovákiai szervízeket kinek milyen tapasztalata van.
A válaszokat elöre is köszönöm
Üdv Attila

Hali
A szlovakok jok,viheted nyugodtan.Vagy esztergomot is tudom ajanlani tiszta szivbol,nagyon korrektek es olcsoak.De eszedbe ne jusson veletlen se vácra hozni...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: rángatás
HozzászólásElküldve: szer. okt. 10, 2007 8:20 pm 

Köszi a gyors választ! Be lehet építeni ennél a lánc-cserénél a késöbbi kiadású, hosszabb láncfeszítőt? Talán tovább bírná akkor a lánc, mint 60.000 km.
Köszi mégegyszer.
Klepi

Ha AZQ a motorkódod akkor ajánlott minél hamarabb kicseréltetni a láncot és a feszítőt, mert 60000 km körül át szokott ugrani a vezérlés.
Egyébként a Fabiában is van láncfeszítő, de az AZQ motorokban gyárilag rövidebb, mint a később gyártott típusokban, ezért a km-ek előrehaladtával nagyobb a veszély az átugrásra.[/quote]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: rángatás
HozzászólásElküldve: szer. okt. 10, 2007 12:21 pm 
Site Admin

klepi írta:
Sziasztok!
Valaki írt a fórumban vezérműlánccal kapcsolatban valamit, valamikor régen. A lényege: 60.000 km-nél elkezd rángatni az 1.2-es 64 LE-s motor mert nincsen benne láncfeszítő. Nos az enyém rángat is, 58.800 km van benne. Állítólag az ugyanilyen motorú VW Polo-ban van láncfeszítő. Erre lennék kíváncsi, hogy azt be lehet-e építeni a Fabiába. Meg mindenre kíváncsi lennék ebben a témában.

Előre is köszönöm,

Klepi

Ha AZQ a motorkódod akkor ajánlott minél hamarabb kicseréltetni a láncot és a feszítőt, mert 60000 km körül át szokott ugrani a vezérlés.
Egyébként a Fabiában is van láncfeszítő, de az AZQ motorokban gyárilag rövidebb, mint a később gyártott típusokban, ezért a km-ek előrehaladtával nagyobb a veszély az átugrásra.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2007 9:49 pm 

Nem tud valaki olcsón szárnyat? Érdekelne, de nem sima egyszerű hanem valami komolyabb. Ezt ugy értem h. pl. WRC vagy hasonló kaliberű... Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2007 8:55 pm 

dombi7 írta:
Hali, egy MS 202-es, sima magnó-rádió. Tudsz segíteni?
Szeretnék bele egy cd játszót.

Hello Lookee! Látom nem válaszolt neked senki! Képet kerestem, de nem találtam. Én a saját gyári rádiómat kölcsönadtam egy barátnak akinek nemrég hoztuk el a Fábiáját, és nem adtak bele rádiót. Ezért képeket most hirtelen én sem tudtam csinálni.
Az MS 202-es rádiónál az Aud és a Tp gombok alatt van egy kis nyílás. A nyílásba mi mind a két oldalon kis késnek a pengéjét dugtuk bele! /De akármilyen fémdarab is jó ami befér oda./ Így a penge mind a két oldalon benyomta rögzítő patentot, utána szépen lassan kihúztuk a rádiót a helyéről!
Gyári rádió magasabb, mint azok a rádiók melyeket a boltba veszel. Skoda kereskedésekbe lehet venni egy takaró műanyagot, mely a két rádió közti méretkülönbséget eltakarja.[/quote]

Yaya, vágom, a keret már megvan...csak ki kéne szedni a gyárit! Kösz a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2007 8:47 pm 

Szeretnék bele egy cd játszót.[/quote]

Hello Lookee! Látom nem válaszolt neked senki! Képet kerestem, de nem találtam. Én a saját gyári rádiómat kölcsönadtam egy barátnak akinek nemrég hoztuk el a Fábiáját, és nem adtak bele rádiót. Ezért képeket most hirtelen én sem tudtam csinálni.
Az MS 202-es rádiónál az Aud és a Tp gombok alatt van egy kis nyílás. A nyílásba mi mind a két oldalon kis késnek a pengéjét dugtuk bele! /De akármilyen fémdarab is jó ami befér oda./ Így a penge mind a két oldalon benyomta rögzítő patentot, utána szépen lassan kihúztuk a rádiót a helyéről!
Gyári rádió magasabb, mint azok a rádiók melyeket a boltba veszel. Skoda kereskedésekbe lehet venni egy takaró műanyagot, mely a két rádió közti méretkülönbséget eltakarja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: gyújtótrafó
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2007 8:22 pm 

Hello Mindenkinek!
Eladó egy FABIA 1.4 MPI gyújtótrafó (új - egyszer ki lett próbálva), ha érdekel valakit, keressen!!! Árban megegyezünk!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: rángatás
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2007 7:34 pm 

Sziasztok!
Valaki írt a fórumban vezérműlánccal kapcsolatban valamit, valamikor régen. A lényege: 60.000 km-nél elkezd rángatni az 1.2-es 64 LE-s motor mert nincsen benne láncfeszítő. Nos az enyém rángat is, 58.800 km van benne. Állítólag az ugyanilyen motorú VW Polo-ban van láncfeszítő. Erre lennék kíváncsi, hogy azt be lehet-e építeni a Fabiába. Meg mindenre kíváncsi lennék ebben a témában.

Előre is köszönöm,

Klepi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Szervíz
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2007 6:31 pm 

Sziasztók!

Szertnék érdeklödni, hogy tudtok-e segiteni nekem az autóm lassan eléri a 15000 km-t, kérdésem. hogy tudtok nekem megfelelö szervízt ajánlani Vác és Budapest környékén, normálisat és nem tul drágát. Valamint ajánlották a Szlovákiai szervízeket kinek milyen tapasztalata van.
A válaszokat elöre is köszönöm
Üdv Attila

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2007 8:35 am 

Szia bberti,

Koszonom a valaszodat. Megnyugodtam akkor ezen a teren, en is ugyanigy fogom csinalni ahogy mondtad :-)

Koszonom az infot megegyszer ;-)

Tamas

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2007 7:25 am 

Heló Panther.
Nekem is ilyen autóm van. Én az első 1500 km-ig betartottam a 3000-es határt, de ennyit foroghat ötödikben is. 1500 után már normálisan használtam, tiltásig is forgatgattam. Most 2 és fél éves, 53000 km van benne, 180 kmh a vége, olajcserétől-olajcseréig (15000 km) a pálca feléig megy le az olaj. Ez szerintem normális. Úgygondolom hogy ha az olajat le kellene cserélni az első 15000 előtt, akkor ez benne lenne a szervízkönyvben, vagy szolnának a vásárláskor.
Ez az én tapasztalatom. Üdv.: Berti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Skoda Fabia 1.2 - Bejáratása
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 08, 2007 9:13 pm 

Kedves Forumtagok,

A kovetkezo kerdessel fordulok hozzatok. Vettem egy Skoda Fabia Combi 1.2 Ambiente felszereltseggel.
Jelenleg 500km raktam bele, gondom semmi vele. A kovetkezot nem tudom a bejaratasaval kapcsolatban. Tudom, hogy az elso 1500km ig, kimeletesen kell vele jarni. Viszont a helyes bejaratas mint fogalmat nem nagyon ertem. Jelenleg minden fokozatban 3000 es fordulat alatt tartom, ha tudom :-))) pl emelkedonel indulva..:-) A bejaratas azt jelenti, hogy magasabb fordulaton egyenlore ne hajtsam, vagy gyorsan ne menjek vele vagy nem is tudom..Mar hallottam errol az ellustulastol is, meg arrol is, hogy ki kell kormolni a motort..de mar nem tudom tenyleg mit, hogy kell. Letudna irni nekem , aki jartasabb volt ebbe, hogy mit hogy csinalt?A masik a motorolaj csere. Ugye az elso 15e km utan van vagy 1 ev utan, namarmost ne csereltessem le a bejaratas miatt elhasznalt olajat kb 5000km utan? Bar lehet hamarabb eljon az 1 ev :-) Nagyon feltem, mert igy is tobb ev hitel van rajta es nem 1-2 evre vettem a csaladnak. Nagyon koszonom a valaszotokat elore is!

Tamas

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 08, 2007 7:24 pm 

szbalint írta:
Szia! Milyen magnó van benne?

Szeretnék bele egy cd játszót.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 08, 2007 5:27 pm 

szerintem nem olyan szemét én már megszoktam :D
voltaképpen hasznos és unios előírás ;)

ha "tegyük fel" megpatkáznám a jobb hátsó kerekem ami az őrületbe kerget és az csillagokat leszídom az égről akkor hogyan tudom azt megállapítani h sérült e gumim vagy sem??? fontos lenne a válasz
hozzáteszem most se értem h lehet ilyen :D:D:D csak érdekel ....

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1836, 1837, 1838, 1839, 1840, 1841, 1842 ... 1877  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra