Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. szept. 19, 2019 4:54 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28591 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1851, 1852, 1853, 1854, 1855, 1856, 1857 ... 1907  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 16, 2007 11:07 am 

sziasztok!

Csabi - 1.2 HTP!

Apunak uez a széria van 2004, XII -84.000km, ami eddig történt nyár óta. 1 gyujtótrafó felrobbant benne lenyilt a teteje, motorlámpa sorozatosan világitott, mégegy trafó csere, fojtószelep pucolás, gyertyacsere, ezen a héten felső lambdaszonda csere -most várjuk az eredményt. Ezek szerint ez eléggé elbxxxxxtt széria.

Azt javasolták, h pörgetni kell ezt a motort, nem alacsony fordulaton poroszkálni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 15, 2007 8:35 pm 

Csabi:

www.kobetuning.hu - Idén sajnos már nem dolgoznak.
www.hildep.hu - Cegléd

Ha megbízható és hozzáértő szervízt akarsz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 15, 2007 8:32 pm 

DT írta:
Áááá, kész. Nekem a levegőt se fújja. Az lehet, hogy lefagyott, és eltört, amikor el akart indulni?
Megmondom őszintén, én új Skoda tulaj vagyok, de más autóval ennyi gondom még nem volt. A műanyag borítás az ajtóban kezd engedni, és ciripel, a motor darálós hangú, a kuplung kattog, és most a szellőztető...

Én még ilyen ócska dolgokat nem tapasztaltam, pedig Renault-om volt...

Sajnos egyik típusból sem szabad nullszériásat venni. 1-2 évet várni kell vele, mire a gyermekbetegségeket megoldják. Ez a régi Fabia esetében 2003. június utáni időszaktól van. Bőszen hordjad garanciális szervízre. :( Sajnos ez van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 15, 2007 4:24 pm 

Sziasztok!
Látom nem vagyok 1edül a problémáimmal(ventilátor nyigorgás,kuplung csörgés). még nem volt időm megnézni a ventillátort,h-h lehet hozzá férni,de lehet,h 1 kis zsirspricc,v wd-40 jót tesz neki. A másik a hajtás csörgése amire nem csak idő,de kedven sincs,a kollégámmal agyaltunk rajta,h mi csöröghet és mi a nyelestengely csapágyára gondolunk,persze boldogabb lennék ha kinyomo csapágy lenne,de szerintem nincs akkora szerencsém! A tél miatt ugye le kellet cserélni az alufelniket,még aznap este a friss hoba 2 óra csapatás után a garitól 20 méterre sikerült leverni az ujj lökösömet, 1 hét mulva megmurdelt a mélyládám,most meg ez a csörgés!Mi jöhet még??????? :cry::cry: :cry: Szegén ékszer most nagyon oda van!

További szép napot mindenkinek!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 15, 2007 4:24 pm 

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következő húzódó problémában, hátha valaki már találkozott vele.
Néhány hónapja vettem egy 3 éves Weltauto garanciás 1.2 HTP Fabiat 59000km-el. Kb 250 km után menet közben leesett a motor fordulatszáma, hiába nyomtam a gázt. Ez a jelenség egyszer fordult elő, majd újabb 200 km után kigyulladt a motor elektronika hibalámpa. Bementem a szervízbe, azt mondták az autónak semmi baja, kitörölték a kódot. Észrevettem azt is, hogy hideg motornál, csak 2-dik, 3-dik próbálkozásra indul el az autó, illetve, ha visszaváltottam, 3500-4000-es fordulat környékén járt a motor fordulatszáma, odaléptem és az autó vacilált, nem reagált egyből a gázadásra. Durván 100 km után újra kigyulladt a lámpa. Ismét elvittem, kitisztították a folytószelepnél, azt mondták, ez okozott mindent. Az indítási problémák megszűntek, azt sem vettem észre, hogy hirtelen gázta nem reagálna, de a lámpa ismét visszagyulladt. Ismét elvittem az autót, ekkor megállapították, hogy a lmbdaszonda cserére szorul. Ki is cserélték, de a motorelektronika lámpa újra kigyulladt. Megint visszavittem az autót, kicserélték az üzemanyagszűrőt, és egy jeladót(ha jól emlékszem vízhőmérséklet). Azt mondták, rendbe kell lennie az autónak, de kb 10km megtétele után ismét visszagyulladt a motorelektronika lámpa. Úgy érzem, a szervízben sem tudják, mi a baja pontosan a kocsinak. Most ott tartunk, hogy kaptam időpontot és legalább egy napra ott kell hagynom az autót.
Tapasztalt már közületek valaki ilyen hibajelenséget, van ötletetek, mi lehet a baj?

Az autón egyébként nem venni észre semmit, a fogyasztása normális, rendesen gyorsul...

Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 15, 2007 2:06 pm 

Áááá, kész. Nekem a levegőt se fújja. Az lehet, hogy lefagyott, és eltört, amikor el akart indulni?
Megmondom őszintén, én új Skoda tulaj vagyok, de más autóval ennyi gondom még nem volt. A műanyag borítás az ajtóban kezd engedni, és ciripel, a motor darálós hangú, a kuplung kattog, és most a szellőztető...

Én még ilyen ócska dolgokat nem tapasztaltam, pedig Renault-om volt...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 15, 2007 11:36 am 

Szia DT!
Az enyém 3 éves, és 1-es fokozaton halkan csikorog.(ventillátor) Ez a daráló hang nekem is megvan, de kb. egy perc után elhalkul és megszünik.
Üdv: Berti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 15, 2007 11:17 am 

Sziasztok!

A Fabiákon alap dolog, hogy alapjáraton üresben a kuplungot ki-be nyomva kattog? Azt mondták, ez természetes. Tényleg? A másik dolog: a levegőt befújó ventillátor a mai fagy után úgy szól mint egy rotációs kapa. Ez is természetes?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 15, 2007 10:55 am 

Hali bberti!
Nekem is elég nehezen áll be mostanában a 90 fokra, igaz főleg városban közlekedek. De azért valljuk be nem 30 fok van kinnt :( Jah az enyém 1.4 MPi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 15, 2007 9:28 am 

Sziasztok!
Észrevettétek ti is az elmult 1-2 napban, hogy nagyon nehezen éri el a víz a 90 fokot? Vagy csak nekem ment tönkre a termosztátom? (3 éves 1.2 htp)
:(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 14, 2007 9:56 pm 

szbalint írta:
Sziasztok!

Két napja indítás után sípol és villog a piros vízhőfok lámpa. Gépkönyvem nincs, mert a régi tulaj elhányta.
Mit takar e hibajelzés? Csak vízhőfok jeladó,vagy a hűtéssel kapcs .szenzorok hibáját?

Jelen uram! Itt gyors reagálású goes!

Kevés a hűtővized. Meg sem nézted???? Vagy tönkre ment a jeladó a tartályban. Ez is meg szokott esni. Kb. 3000 Ft, tartállyal együtt cserélendő.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 14, 2007 3:58 pm 

Autó: fabia sedan 1.4 MPi AQW 2002
Sziasztok!

Két napja indítás után sípol és villog a piros vízhőfok lámpa. Gépkönyvem nincs, mert a régi tulaj elhányta.
Mit takar e hibajelzés? Csak vízhőfok jeladó,vagy a hűtéssel kapcs .szenzorok hibáját?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 14, 2007 1:47 pm 

Aha, köszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 14, 2007 1:35 pm 

jimenez írta:
Sziasztok, én teljesen új vagyok itt, éppen most regisztráltam.
Az a kérdésem, nyilván hülye vagyok, de az INSP konkrétan mit jelent? Jól sejtem, hogy injektorral kapcsolatos dolog? Ja, és mennyibe fájhat egy bal oldali mechanikus visszapillantó tükör? Éppen ma darálták le az egyharmadát, még lehet ugyan használni, de ez az új dizájn nem jön be. Gondolom bontóban is lehet szerezni, láttam is itt címeket, csak elég gyökér időpontban vannak nyitva.
Előre is kösz a válaszokat, jól esik a törődés. Ja, ez egy 2000-es Fabia, ha esetleg ez számít.

INSP = Inspekció, az évente esedékes ellenőrző szervízt jelzi, nem hibát jelez. Azért ha gondolod, akkor majd olvasd el a gépkönyvet is, abban sok minden le van írva.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 14, 2007 1:30 pm 

Sziasztok, én teljesen új vagyok itt, éppen most regisztráltam.
Az a kérdésem, nyilván hülye vagyok, de az INSP konkrétan mit jelent? Jól sejtem, hogy injektorral kapcsolatos dolog? Ja, és mennyibe fájhat egy bal oldali mechanikus visszapillantó tükör? Éppen ma darálták le az egyharmadát, még lehet ugyan használni, de ez az új dizájn nem jön be. Gondolom bontóban is lehet szerezni, láttam is itt címeket, csak elég gyökér időpontban vannak nyitva.
Előre is kösz a válaszokat, jól esik a törődés. Ja, ez egy 2000-es Fabia, ha esetleg ez számít.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28591 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1851, 1852, 1853, 1854, 1855, 1856, 1857 ... 1907  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra