Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. okt. 15, 2018 11:23 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28004 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1856, 1857, 1858, 1859, 1860, 1861, 1862 ... 1867  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2007 8:38 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Helló!
Ha esetleg tudnál képet küldeni a kulcsról, illetve a távirányítórol, akkor holnap meg megpróbálunk utánna nézni. Remélem még ma olvasod, mert holnapra kellene. Jó telefonos is, csak lássam milyen is pontosan. A fabiaclub-os e-mail címre jó lesz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2007 6:47 pm 

Jah nem külön van, de olvastam máshol hogy világítani kell folyamatosan a piros lednek! Na erre már rájöttem, hogy hogy kell, csak ezután vagyok gondban! Már próbáltam ajtóban, a gyújtást ráadni, mindent :evil: :evil: . Asszem mindjárt felrobbanok :cry: :x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 09, 2007 2:52 pm 

A központizár gyári, a gomb is a kulcsban van, csak nincsenek rajta jelzések hanem van egy nagyobb és egy kisebb gomb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 08, 2007 10:39 pm 
Site Admin

Szia Eperjesi!
Ezt nekem is szokta csinálni, de semmi gond, ahogy mondod néhány másodperc mulva abbahagyja, és attól kezdve csak duruzsol, mint egy benzines :D :D :D
A kopogás egyébként attól van hogy hideg a motor és az olaj is sürübb, mire felér a megfelelö helyekre az néhány másodperc. Én pont ezért szoktam beindítás után egy kicsit melegíteni, nem gázadással csak úgy amennyit a szivató adagol,sokan mondják hogy nem kell, de azért ártani sem árt. Jobb ha a motor minden részébe odaér az olaj :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 08, 2007 10:33 pm 
Site Admin

Ezt a központizárat gyárilag rakták be neked, vagy valahol csináltattad? Ezek szerint nem a kulcsban van a gomb hanem van egy külön távirányító ami nyitja az ajtókat? meg gondolom kapcsolja a riasztót.
Mert ha nem a kulcsba van integrálva a távirányító akkor sajnos passzolom a kérdést, akkor valószínüleg van valahol az autóban egy központi egység és azzal kell megtanítani, de hogy hol van azt leginkább a szervíz tudja megmondani ahol beépítették, vagy valaki olyan akinek van rutinja hová szokták beépíteni a központot.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 08, 2007 9:49 pm 

Üdv Mindenkinek!
Reggel beinditottam az autót , és 2-3mp-ig olyan hangja volt mint ha diesel lenne , aztán normális lett a hangja.
Ez gáz , vagy normális?
Köcce.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 08, 2007 9:31 pm 

Hát sajnos nem müködik:(. Igaz nekem nem lakat van rajta, csak egy nagy gomb középen, meg egy kicsi a sarokban, de gondolom ez nem sokat számít! Lehet felhívom a szervizt, de ott úgyis azt mondják, hogy vigyem be, abból meg csak a baj van, meg a pénzkidobás:( :evil: Azért köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 08, 2007 8:26 pm 
Site Admin

Szia tib-bee!
Üdv a csapatban :D , én is megnéztem a könyvben amit az autóhoz adtak és én másképp emléxem rá mint ahogy le van írva. Próbáld ki ezt a verziót: Mondjuk nyitva van a vezetö felöli ajtó, csukd be majd rakd be a zárba a kulcsot és nyomd meg rajta a zárt lakat gombot, miután megnyomtad forditsd el a zárat, hogy az autó tudtára add hogy ehez a jelhez ez a funkció tartozik. Én így ismerem :D , majd szólj hogy jó-e :D remélem müxik :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 08, 2007 7:15 pm 

Sziasztok! HELP! Kicseréltem a Fabia-mban a központizár elemét és most semmi! Azt tudom, hogy kell szinkronizálni! Ahogy a kezelési útmutatóban van írva nekem az nem müködik! A segítséget elöre is köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 05, 2007 6:23 pm 
Site Admin

Sajnos rossz hírem van: a szervizben azt mondták hogy több mindentöl lehet, pl. az állító motor v maga a tekeró híbás. Azt is hozzátették hogyha nem csinálja túl sürün, akkor nem nagyon éri meg szervizbe vinni, mivel a középkonzolt ki kell bontani és az elég idöigényes és ezért drága is.
Viszont azt hozzá kell tennem hogy nem voltak túl magabiztosak és eléggé hümmögtek gondolkodás közben :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 24, 2006 6:47 am 

Szia.

Kösz a választ. Elfelejtettem hozzáírni hogy ezt csak autópályán csinálja. Városban, föleg dugóban felmegy a mutató "normál" állásba. Tulajdonképpen csak azért írtam le ezt a jelenséget mert elképzelhetönek tartom hogy a fütés-hibával kapcsolatban van.

Boldog karácsonyt kívánok Neked és minden Skodásnak!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 23, 2006 10:05 pm 
Site Admin

egyandras írta:
Sziasztok.

1.4 mpi Fábia azt csinálja, hogy nem reagál a hideg-meleg levegö kapcsolására. Próbáltam klímával is a helyzet ugyanaz csak meleget nyom. Egy idö után "megjavul" és elkezdi rendesen szabályozni a levegö hömérsékletét. Aztán pár nap múlva megint kezdi elölröl.
Lehet hogy nem ehhez kapcsolódik és lehet hogy nem is hiba, de a hideg idö beköszöntével a vizfok visszajelzö(nem tudom mi a rendes neve, benzin mutató mellett) nem megy fel közép állásba henem kb negyedig vagy azalatt áll meg.
Elöre is kösz a választ.

Helló!
Legközelebb januárban megyek szervizbe, így pontos választ csak akkor tudok adni...
Most a második kérdésedre tudok választ adni: a legvalószínübb az, hogy a müszer megfelelöen müködik, és a motor nem tud felmelegedni üzemi höfokra, ezt a temosztát hibája okozhatja (állandóan nyitva van).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 21, 2006 7:28 am 

köszi a segitséget:) ezt a kiskönyvet be fogom szerezni mert hasznos :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 20, 2006 9:49 pm 
Site Admin

Szia András!
Megpróbálunk utána nézni mitöl lehet.......

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 20, 2006 9:48 pm 
Site Admin

Szia Sarlatán!
A be scannelt doksi a gyári kiskönyvböl van amit az autómhoz kaptam. Elég alapos, ez nekem is feltünt, mostanában már nem annyira jellemzö hogy ilyen könyvecskével adnák az autókat. Gondolom ez is a spórolás :(

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28004 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1856, 1857, 1858, 1859, 1860, 1861, 1862 ... 1867  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra