Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. dec. 19, 2018 1:20 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1856, 1857, 1858, 1859, 1860, 1861, 1862 ... 1879  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2007 6:54 am 

Szia!

A kocsit októberben vettem, és már akkor is csak a vezető oldali ajtó nyitására lőn világosság. Szóval gondolkodtam, hogy igy oké-e, vagy vmi probléma van. Aztán néha jó volt, egy darabig rendesen működött, aztán nem, jelenleg úgy 1 hónapja nem működik. A másikat, a szivattyú hangot pedig nem figyeltem, mert minden nap használom a kocsit, huzamos ideig nem áll. Egyébként olyasmi hangra gondolsz mint slusszkulcs elfordításakor az AC hangja, csak a tank felől?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2007 7:03 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Helló!
Ha a többi ajtót nyitod ki, akkor felkapcsol a világítás? Mert ha nem akkor felesleges kicseréltetni a zárat, máshol van a hiba.
A másik: A Fabiákban hosszabb állás után a vezetőoldali ajtó nyitásakor beindul a benzinszivattyú. Szóval ha reggel mész el vele és nem hallod ajtónyitáskor a halk zúgást a tank felől, akkor tényleg a kapcsoló romlott el. Érdemes egyébként bontóban megkérdezni a zárat, mert sokat lehet spórolni így. Néhányat összegyüjtöttünk az oldalon a "Boltok, bontók" menüpont alatt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2007 2:47 pm 

Sziasztok, help!

2001-es 1.4 MPI Fabiám van. Eddig nem volt különösebb problémám a fogyasztáson kívűl, de most betojt a belső világítás. A szervizben azt mondták (hozzá kell tennem eddig nem végtak át, korrektek voltak), hogy ezt egy mikrokapcsoló vezérli, ami be van préselve a zárba, ezért nem javítható. Tehát kompletten kellene cserélni a zárral együtt, ami kb. 20-30 e között mozog. Vicces mi? Egy mikrokapcsoló miatt cseréljem ki a zárat! Egyébként megkérdeztem, hogy ugyan már miként lehetne javítani, szerintük nem lehet. Nekem azért vannak kétségeim... nem hiszeem, hogy az áramkört megszakítva, egy másik mikrokapcsoló beiktatásával ezt ne lehetne kiküszöbölni, vagy valami más módon. Nem világos az sem számomra, hogy egy zárba integrált kapcsoló, hogyan ad impulzust, mondjuk akkor, ha az indító kulcs bent sincs a zárban, és kinyitom az ajtót. Persze lehet, de egyelőre még nem világos. Van valami ötletetek a javításra vonatkozóan?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2007 9:39 am 

Sifre!

Köszönöm, hogy utánna jártál, majd megnézzük, nem minden beindításnál csinálja, csak mikor olyan kedve van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2007 7:08 pm 
Site Admin

moszat írta:
Sziasztok!
Szerintetek mitől lehet az, hogy ha beindítom a kocsit sípol, és közben folyamatosan, vagy villogva (már nem emlékszem) ég az ABS és a felkiáltójel lámpa! Ha leállítom, és újraindítom abbahagyja!
Csupa talány ez a kocsi, még a magnót se lehet beszerelni, nem kap elég áramot, vagy mi, át kell vezetékelni.
Üdv: Ági

Helló!
Fékfolyadék-szint nem alacsony? Megkérdeztem és azt mondták hogy ez lehet a legvalószínűbb ok. Ha jó a szint, akkor biztosat csak akkor lehet mondani ha kiolvassák a hibát számítógéppel.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2007 6:02 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Szia Ferry!

Köszi az infót, és a linket, egyébként én is náluk csináltattam az első lököst. Már jóideje az oldalon a linkek közé is felraktam őket :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2007 4:30 pm 

Sziasztok! Nekem kb. 2 hónapja raktak bele riasztót és központi zárat, de nem "barmoltak" szét semmit sem. Magatoknak akarjátok csinálni? Nem tudom pontosan, de 15 vagy 24 volt, szereléssel együtt. www.caesaralarm.hu ha esetleg érdekel Titeket! Üdv.Szilvi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2007 2:08 pm 

Sziasztok!

Ezúton is nagyon szépen köszönöm a kérésemmel kapcsolatos segítséget.

Adalékként annyit, hogy az autócska kb 5-600 méteres tempósabb közlekedés után valóban "leszokik" a csörgésről, de ez leállítás-újraindítás után biztosan, lassabb közlekedés után pedig érzésem szerint visszatér. Amúgy semmi baja, nem fogyaszt sokat, jül meg, úh annál bosszantóbb ez az "apró" szépséghiba (ami állítólag nagyon is betehet a motornak :shock: )

Szóval nincs menekvés, szét kell szedetni az elektronikáját, lelki szemeim előtt már peregnek is a forintösszegek... :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2007 12:59 pm 

Szia Ferry!

Köszi szépen! Már beszéltem is velük telon!! :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2007 12:39 pm 

Sziasztok!
Én nem vagyok egy zseni aszerelésben de találtam egy jó szerelőt és ajánlanám mindenkinek aki megszorúl a javitásban.Ők csinálták az én gépemet is,nagyon korrektek jól melóznak és az árak is megfizethetők.
cim:1171 Bp Kaszinó köz 6-8
Tel:2575283vagy06-30/9342120
www.skodatuning.hu vagy kobétuning.hu
minden ami skoda ők javitják szerelik.
Az árra 1pl:nekem a hátsó dobféket tárcsásra kompletten mindennel eggyüt 45000-ért csinálták ez szerintem elég korrekt ár.
sziasztok további szép napotmindenkinek.
Üdv:Ferry

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2007 10:28 am 

Köszike a segítséget és a leírást! A mienk 2005-ös, nah akkor megnézzük, hogy is van ez! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2007 10:12 am 

Sziasztok!

A hangszóró valóban szegecselve van.Az ablaktekerő és a könyöklő 3 db csillagcsavarral van felfogatva.nekem egy 2001-es évjáratú autóm van, lehet a későbbi évjáratoknál már másképp oldották meg a dolgot, de nem hiszem.

A kárpit levételéhez a könyöklőt kell eltávolítani.( a két felső műanyagot finoman kell kipattintani, mert könyen törik).ezután a tükörállítőka alatt egy torx csavart kell kivenni, majd a kárpit alján lévő 3 db szintén torx csavar következik. Ezek után finoman alul megfeszíted egy csavarhúzóval a kárpitot és óvatosan kipattintod a helyéről.

Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2007 9:14 am 

Szia Mukus!

Köszi a válaszodat! De most akkor a szerelő vetít vagy ajtónk buherált vagymi? :o A szerelők egy nagyon jó ismink haverja, autó elektronikával foglalkozik - nem hinném, hogy ilyet kitalált volna!
Azt mondta, hogy szegeccsel van felfogatva a hangfal, a ablak tekerő és a könyöklő is a fémre! :?: :!:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2007 9:49 pm 

Szilvi írta:
Szia Eperjesi!
Csütörtökön tudok Neked alkatrész árat mondani, az még belefér?? üdv. Szilvi

Nagyon szuper lessz!!Köszönöm szépen.
Üdv:eperjesi76

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 22, 2007 9:18 pm 

Sziasztok!

A szerelőnek annyiban igaza van,hogy a kárpit alatt van egy lemez,de az csavarral van felfogatva és purhab meg nincs az ajtóban.A motort meg valószínüleg a régi tekerő helyére be lehet rakni.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1856, 1857, 1858, 1859, 1860, 1861, 1862 ... 1879  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra