Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. okt. 15, 2018 11:22 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28004 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1857, 1858, 1859, 1860, 1861, 1862, 1863 ... 1867  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 20, 2006 8:27 pm 

Sziasztok.

1.4 mpi Fábia azt csinálja, hogy nem reagál a hideg-meleg levegö kapcsolására. Próbáltam klímával is a helyzet ugyanaz csak meleget nyom. Egy idö után "megjavul" és elkezdi rendesen szabályozni a levegö hömérsékletét. Aztán pár nap múlva megint kezdi elölröl.
Lehet hogy nem ehhez kapcsolódik és lehet hogy nem is hiba, de a hideg idö beköszöntével a vizfok visszajelzö(nem tudom mi a rendes neve, benzin mutató mellett) nem megy fel közép állásba henem kb negyedig vagy azalatt áll meg.
Elöre is kösz a választ.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 20, 2006 7:08 pm 
Site Admin

Sarlatan írta:
köszönöm a segitséget ennél jobb nem is lehetett volna :) ezt az anyagot amit e szkeneltél hol lehet beszerezni? mert volna még egy problémám, a levegö venti nyekereg azt kéne meg keni kicsit a kasztyütartot már ki szedtem de nem tudom hogyan tovább:)

Helló! Ilyet tudtam szerezni:

http://sfc1.uw.hu/forum/kiszereles.jpg

http://sfc1.uw.hu/forum/%20beszereles.jpg

Remélem segít. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 19, 2006 7:05 pm 

köszönöm a segitséget ennél jobb nem is lehetett volna :) ezt az anyagot amit e szkeneltél hol lehet beszerezni? mert volna még egy problémám, a levegö venti nyekereg azt kéne meg keni kicsit a kasztyütartot már ki szedtem de nem tudom hogyan tovább:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 18, 2006 7:08 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Szia Sarlatán!
Bocs hogy csak most írok de kissé sürü a program :D Annyit tudok neked segíteni hogy be scannelem a leírást miként kell csinálni, én magam még nem cseréltem ilyet, de a kép szerint nem olyan vészes a dolog :D

Kép

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 18, 2006 5:12 pm 

Köszönöm Johnny és Zoli a gyors reakciókat,problémám megoldódott,másnap az elsö indítás után a piktogramm elaludt,azt nem tudom hogy mi okozta a hibát illetve a megoldását de már jó és ez a lényeg,mégegyszer köszönöm Üdv .Sziasztok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 17, 2006 4:34 pm 

hali nekem egy 1xü problémám volna, ki éget a köd lámpámba az égö de nem tudom hogy cseréljem ki az égöt? gyári ködlámpa és a szögletes ha valaki tudna valami hasznos tanácsot azt meg köszöném.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 14, 2006 10:32 pm 

Köszi Johnny, megkaptam, nagyon jó :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 13, 2006 8:45 pm 
Site Admin

Szia Balu!
Küldtem mailt az ellenörzö lámpák jelzéseinek értelmezéséröl. Igaz csak scanelve van, de remélem jó lesz :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 12, 2006 4:42 pm 

Sziasztok!

Magyar nyelvü használati útmutatóra lenne szükségem.
Legföképp a müszerfalon felgyulladó jelzölámpák és a kijelzön megjelenö hibakódok pontos jelentései érdekelnek. Ha van rá lehetösége valakinek, akkor be tudná scannelni nekem ezt a pár oldalt, és el is küldené emailben?

Elöre is köszi:
Balu (hunbalu5@citromail.hu)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 04, 2006 8:51 am 

Szia Józsi!

Ha bizonyos idöszakos hibája van a kocsidnak elég ha lehúzod az aksi sarut kb:30percre.Majd visszateszed , ha a hiba nem áll már fent akkor a lámpa nem fog újra világítani.
Ezután menni kéne a kocsival kb 10km-t hogy újratanulja a lambdasz. és társai amit kell.
A hibatárban így is megmarad a hiba,de a lámpa csak akkor gyullad fel ismét ha még megvan a hiba. 5ször beinítod a kocsit ami olyan öt indítás amikor a motor hömérséklete eléri a 85fokot.Ha öt ilyen felmelegedés és lehülés után ismét kigyúl a lámpa akkor nem idöszakos a hiba.Ezután érdemes szervizbe vinni hibakódkiolvasásra.
Üdv:Zoli

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 03, 2006 8:23 pm 
Site Admin

Szia József!
Tudomásom szerint, ez a hiba akkor lép fel ha háromszor sikertelenül próbálod indítani az autót. Ha mind a háromszor sikerült beindítanod akkor nincs ötletem, talán csak a computer zavarodott meg hogy az autó nem mozdult el mégis háromszor kellett beindítani. Tudom hogy ez nem lenne normális dolog, de elöfordulhat, ha csak ez volt a probléma akkor egyébként kb 10 sikeres inditás és ezzel együtt el is indulsz mindig akkor a jelzés el fog tünni. A hibatárolóban ugyan benntmarad, ezt majd szervíznél ugyis törlik, akkor kérdezz rá a dologra. Én ennyit tudok mondani :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hiba
HozzászólásElküldve: vas. dec. 03, 2006 5:51 pm 

Sziasztok.Új vagyok a fórumon is és a fábiások között is.1hónapja vettem az autómat 1.2-es 64lóerös 3és1/2éves.De már a szívbajt hozta rám,hárman ültünk az autóban beszélgettünk bepárásodott a szélvédö kb:3-szor elindítottam hogy leszáradjon a pára,4.indításra már mentem volna tova de a motor piktogramm égve maradt hát ez ijesztett meg.Valami okosat írjatok nekem.Üdv mindenkinek.Elöre is köszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 01, 2006 8:38 pm 
Site Admin

Szia!
Én úgy tudom, hogy amennyiben a kipufogórendszert átalakítod, abban az esetben az erre vonatkozó garancia elvész, de a kocsi többi részére megmarad, bár nekem már csak 3 hónap volt a hátralevö idö. De szervize válogatja, nekem akkoriban volt az akkumulátor környékén problémám, de nem szóltak semmit a garanciával kapcsolatban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 01, 2006 4:42 pm 

Szia Johnny!
Köszike a leírást! Lenne még egy kérdésem ! Amikor te a kipufogódat lecserélted neked akkor még garanciális volt az autód? Mert én is akarok alá egy dobot és a szervizben megkérdeztem ott azt mondták hogy elveszik a garanciám ha teszek alá sport dobot! :cry:
Te mit tudsz erröl ??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. dec. 01, 2006 3:47 pm 
Site Admin

Szia Mártika!
Természetesen leszerelhetö, csak kell hozzá egy homlok csípöfogó, és egy új roppantó bilincs. De ezt szerintem kapsz az új váltógombhoz. A mellékelt képeken látszik a szétszedés módja. Piros nyilakkal jelöltem a fontos dolgokat.
Folyamat úgy történik hogy elöször a nyilak irányában két kézzel megnyomod a keretet, majd közben felfelé is, ha lejött mint a második képen látszik, akkor felhúzod rajta a váltózsákot. Ekkor már látszik a roppantó bilincs. Ennek a kiálló végét kell a homlok csípöfogóval lecsípni, vagy törni. Amint megvan már csak le kell húzni felfelé a gombot.
Az új gombnál ugyanez ellenkezöleg, kivéve hogy a roppantó bilincs megnyomásához elég nagy erö kell. Ehhez kell talán segítség, a többi egyszerü :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Johnny1.4 100 pén. júl. 20, 2007 11:56 am-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28004 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1857, 1858, 1859, 1860, 1861, 1862, 1863 ... 1867  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra