Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. dec. 12, 2018 3:10 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1864, 1865, 1866, 1867, 1868, 1869, 1870 ... 1877  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 19, 2007 6:50 pm 

Köszönöm, figyelni fogok erre is, esetleg még valami?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 18, 2007 11:17 am 
Site Admin

Az 1.2 HTP motornál föleg azt nézd meg hogyha AZQ a motorkód akkor volt e benne cserélve a vezérmülánc. Azt hallottam hogy ezeknél 60000 km után átugorhat a vezérlés a láncfeszítö hibája miatt. Szóval ha ez a motorkód és még nincs benne 60000 km akkor számolni kell némi plusszköltséggel...
Az 1.4 motoroknál az MPi a régi Skoda blokk, a 16 szelepes már Volkswagen fejlesztés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 17, 2007 4:15 pm 

Sziasztok,
autóvásárlás elött állok, egy max.4-5 éves , kevesett futott használt autóra gondoltam, max.1.6-1,8 milló-ig, és ebben a kategóriában a suzukikat és a dévúkat leszámítva a Fabia, Puntó, néhány 206-os és Poló maradt, nekem a Fabia a legszimpatikusabb, mire kell odafigyelni,van-e valami típushiba? melyik motorral érdemes választani?, nekem monduk az 1.2-es 12 szelepes motor a szimpatikus, az 1.4-es-röl azt olvastam, hogy sokat eszik, nem mai gyerek, mondjuk ez önmagában nem baj, és most itt az elektronikai bajokról is azt írtátok, a régi motornál gyakoribb. Szóvala fö kérdésem, mi az amit meg kell nézni a kereskedésben?
Köszönöm a segítséget.
Üdv Mindenkinek

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 15, 2007 6:59 pm 

Üdv Kalloz.
Az a fö kérdés hogy mennyit szánsz rá. Az én véleményem az hogy a Bridgeston gumik egész jók, és nem is olyan drágák. Persze ebben is van több árkategória. Ha elfogadsz egy személyes tapasztalaton alapuló tanácsot, akkor nagyon vékonyat ne vegyél. Nekem 205/45-16 os van fent mivel az elsö tárcsánál nem fér el kissebb. De ez a gumivastagság nem a Mgyar utak minösgéhez van kitalálva.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 13, 2007 9:58 pm 

HI KALLOZ !
Ha nem akarsz túl drága gumit venni tudom ajánlani a FALKEN ZE512 (nagyon tapad). :email:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd feb. 13, 2007 8:25 am 

Üdv Kalloz!!Én már elnyüttem egy jó pár garnitura gumit az évek alatt de én is csak a GOOD YEART tudom javasolni.A PIRELLI és a SEMPERIT sem rossz gumi csak 40-50 e km a futás teljesítménye addigra elkopnak.De azt is figyelembe kellvenni hogy mijen az anyagi kondíciód és mijen a vezetési stílusod.Ha sportosan vezetsz akkor javaslom a legjobb papucsokat, ha nyugisabb vagy akkor megteszi a kevésbé fullos is.Sok sikert a gumi választáshoz!!Csöváz IMI.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 12, 2007 5:37 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Szia Kalloz!
Én csak annyit tudok mondani hogy GOOD YEAR!
Én nem hittem volna hogy van ilyen gumi, ez valami hihetetlen. Nekem már megvan 3 éve, és nem bántam meg, nagyon jól tapad, még esöben is. A Fabianak amúgy is nagyon jó a futómüve, de ezzel a gumival nem lehet vele megcsúszni. Hidd el próbáltam ezt-azt én sem hittem el, de mégis létezik ilyen. Méretét tekintve 195/50 R15. A pontos neve pedig Good Year Eagle F1, mintázat szerint pedig: GSD3-as. A föoldalon a gumiméret átszámoló linkje, ott kicsit látszik, vagy keress rá a neten. Manapság már nem olyan drága.
Amit kérdeztél Semperit, azt nem ismerem, hátha lesz valaki akinek olyan van. Részemröl ennyi, remélem kicsit segít :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: gumi
HozzászólásElküldve: vas. feb. 11, 2007 8:22 pm 

Sziasztok Fábiások!!!!!!!
Kérdésem a köv.. milyen nyári gumit vegyek,kinek milyen tapasztalata van a témában.
A méret most gyári 165/70R14 vegyek nagyobb méretet és mekkorát?
A márka ? PIRELLI P4 SEMPERIT
KÖSZI AVÁLASZT

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2007 2:58 pm 
Site Admin

Helló!
Az 1.2 HTP motort az 1.4 MPi felváltására tervezték, igyekeztek kiküszöbölni annak gyengeségeit, így egy halkabb járású, méretéhez képest nyomatékos és kis fogyasztású motort konstruáltak. Nem tudok róla hogy lenne nagy hibája, a régebben gyártottaknak volt olyan baja hogy bizonyos esetekben átugorhatott a vezérlése, de ezt hamar kijavították és most már nem kell ettöl félni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2007 1:06 am 

Autó: Fábia 1,2.HTP-2006
Jozan J-nek Üdv mindenkinek igaz énekem csak 6 hónapja van meg a Fábiám és csak vagy 4-5 ször tankoltam de én mindig kitámasztom a levegöztetöt igy több megy bele kb:8-10 literel. igaz a végén csepegtetve, majd nyáron kevesebbet teszek belle akkor jobban kell a hely a tágulásnak.vannak ismeröseim akkik mindig kitámaszák a légtelenitöt és ugy tankolják teli pláne ha hosszu útra menek,még nem volt gondjuk az autójukal. Üdv Bandi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 04, 2007 12:17 am 

Autó: Fábia 1,2.HTP-2006
Üdvözlök minden tagot. én most regisztráltam,még új vagyok. 2006.08-hó ba vettem Fábia Classik a 1.2es 12szelepes 64 lovas Piros (Latinvörös)gépet eddig 2400km van benne.még 3000fölöt nem nagyon ment a fordulat,vigyázok rá rendesen be akarom járatni.a fogyasztása városba téli idöjárási viszonyok melett 6,5l. eddig nagyon jó bevált, szépen megy.nem nagy autó, de nekem a feleségemnek és van egy 6éves kisfiunk hármunknak böven elég. valamikor egy Skoda 100as al keztem.bevált jó fogyasztása volt. utána volt pár Autom igaz használtak.Kérésem bevált e ez a tipus nem ismerem a 3 hengerest.mire kell vigyáznom rá.nagyon megszeretük, remélem nem bánom meg hogy ezt a tipust választotam.de a pénz nagy úr ezt is részletre vetem. Elöre is köszönöm a válaszatokat Bandi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 31, 2007 6:50 pm 
Site Admin

Szia Gabi!
Nekem sem gyári benne a rádió, de nekem szervizben tették bele. A képen látható hogy egy kék színü kábelt elvágtak, egy sárgát pedig kihúztak a csatlakozóbol. Amit a képen látsz az egy Sony tipusú átalakító, és ezen van elvégezve a müvelet nem az autó hálózatában.
De ha esetleg nem olyan sürgös a kérdés jövöhét közepe felé utánna tudunk járni :)

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 31, 2007 6:34 pm 
Site Admin

Üdv!
Nem állt szándékomban megijeszteni, ha mégis sikerült akkor bocsi. Amit írtam az pusztán a tapasztalaton alapul. Van egynéhány ismerösöm akiknek ezzel a motorral szerelt Fabiájuk van, és hát akad velük néhány probléma, mármint ilyen hasonló jellegü mint neked. Viszont motorikusan nagyon jó kis szerkezet, csak hát mivel nem egy mai konstrukció, kicsit nehezebben viseli el az utólag ráhelyezett szenzorokat, érzékelöket. Igazából nincs gépészmérnöki végzettségem, de mondhatom hogy az 1.4mpi motort ismerem elég jól, még ennek az 1.2-es változatát tanulmányoztam, és hát mondhatom hogy az "utolsó csavarig." Igaz ugyan hogy az 1.4 már nem teljesen ugynaz mert azért modernizálódott itt-ott, de a blokk a régi. Szerintem ne aggodj elöbb utóbb meglesz a hiba, pláne ha találsz egy jó szerelöt aki tényleg ki akarja deríteni. Próbáld meg Huntert, akit Imi barátom ajánlott, én is hallottam már róla elég sok jót, egy telefont megér. Mégegyszer bocs ha ijesztö volt amit irtam.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 31, 2007 10:56 am 

Köszi Imi az infókat!
Sajnos nem a szlovák határnál lakom!
Jahh, és Johhny remélem inkább, hogy laikus vagy, mert akkor az 1.4Mpi motor sem akkora gáz!!! :D Nahh mindegy.

Üdv. mindenkinek!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 31, 2007 10:09 am 

Hali
Van egy kis problémám az autó rádióval
még pedig az hogy nem gyári van benne.
Ami alapvetöen nem lenne baj de állítólag az autóban aktívantena van amit a gyári rádió a koaksz kábelen keresztül tálál 12V-al a többi rádió ezt nem teszi.
Tudtok erre valami megoldást?
A válaszokat elöre is koszi

üdv Gabi

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1864, 1865, 1866, 1867, 1868, 1869, 1870 ... 1877  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra