Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. nov. 22, 2019 12:14 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28727 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1901, 1902, 1903, 1904, 1905, 1906, 1907 ... 1916  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 26, 2007 11:47 am 

Szilvi írta:
Sziasztok! Akksi ügyben én is így jártam a múltkor, egyik reggel csak nem indult. De jól tudom hogy 3 évenként érdemes cserélni? Most szereltetek riasztót a járgányba, és találtam egy tök jó céget. Vannak náluk jó dolgok, ezért berakom a honlapjukat, hátha valakinek segítség lesz: www.caesaralarm.hu :)

Hát nem tudom, enyém már 4,5 éves gyári akksi volt. Azt mondják hozzáértők hogy fenékzárlatos lett. akkor van ez hogy egyik "percről" a másikra nem működik. Riasztónak nem látom értelmét, ha akarják úgy is elviszik kocsit. Még egy hibaforrás, meg csak akksit eszi az is. Ha lopás ellen akarod védeni akkor inkább váltózárat rakass bele.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 26, 2007 11:20 am 

Sziasztok! Akksi ügyben én is így jártam a múltkor, egyik reggel csak nem indult. De jól tudom hogy 3 évenként érdemes cserélni? Most szereltetek riasztót a járgányba, és találtam egy tök jó céget. Vannak náluk jó dolgok, ezért berakom a honlapjukat, hátha valakinek segítség lesz: www.caesaralarm.hu :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 25, 2007 7:59 pm 

Sziasztok,most egy hónapja volt a 30 ezres szervizem.Hova is vigyem...?A topicban találtam hogy Jhonny a Tétény Atoházat ajánlotta.Néhány telefon után én is öket választottam.Nem is csalódtam, tejesen más hangulat,mint a nagy márka szervizben,lehetett érezni hogy, nem lehuzos hely.Egyből megleptem magam egy kartámasszal :) Szóval én is ajánlom öket...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 23, 2007 3:15 pm 

Cső.Lehet is meg nem is.A könyv létezik de angolul és 8500 pénz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 22, 2007 10:09 pm 

köszi.megnézem

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 22, 2007 6:40 am 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Helló!
Én úgy hallottam hogy a Maróti könyvesboltokban lehet venni valami ilyesmit. Pontosan nem tudom, mert én még nem jártam utánna. Ha gondolod nézd meg :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 20, 2007 10:56 pm 

Hello.
Tudnátok segíteni abban, hogy hol lehet beszerezni valamilyen szerelési könyvet Fabia-hoz?
Esetleg valami nagyon részletes kezelési útmutatót amiben szerelési tanácsok vannak?:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2007 8:33 pm 

SKODAMAN78!

A kormányszög jeladot kell kicserélni.De 100%-os hibamegállapításhoz kell egy komputeres lekérdezés.
Üdv:Joeger

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd márc. 13, 2007 7:52 am 

Johnny1.4 100 írta:
Szia Zandmann!
Nem egyszerű a kérdés.....
Kezdem a végén, mert ahhoztudok hozzászolni érdemben. Tehát ha bal oldali állásba van a tukör állító gomb, akkor normális hogyha a jobboldalit is állítja. Ez biztos, nekem 0-km-es kora óta ilyen. Ez azért van mert amikor te beállítod egyszer magadnak a tükröket, elöbb a balt, aztán a jobbat, /mert a jobbat tudod a bal mozgatása nélkül is/ akkor neked az a megfelelő.
Na de ha valaki más is vezeti az autót rajtad kívül akkor neki a balt mindenképp állítania kell hogy az őneki legmegfelelőbb legyen. Ezért van az hogy a jobb utánna megy, pont annyira hogy az éppen jó lesz. Majd mikor visszaveszed az autót, neked nem kell újra beállítani teljesen előlröl, hanem csak a balt és a jobb utánnamegy. :D Nekem mindig ilyen volt.
Ami pedig kattan a műszerfal mögött az valóban egy relé, az kapcsolja a tükrök fűtését, ezt én is szoktam hallani, mivel bármelyik tükröt állítod át kell menned a fűtési pozíción ezért kattan egyet.
Az ablakemelő komfortkapcsolása ha akkucsere után eltünik az normális. Újra meg kell tanítani neki, erről a technikai segítségek rovatban olvashatsz. Kövesd az ott leírtakat és nézd meg akkor is csinálja-e.
Lehet hogy ennek az egésznek az okozója az akksid volt, annyira elfáradt már hogy nembírta a terhelést, majd huzamosabb indítózás után teljesen feladta, és akkor ugye RESET van a gépnek. Ha 4és fél évet kibirt az elég szép azért, feltéve hogy gyári

Végülis ez megmagyarázza, hogy miért ellenkező irányban állítja a jobb tükröt, amikor a balt állítom. Csak eddig nem volt ilyen, azért volt furcsa nekem.
Amúgy az ablak már megjavult egy újraindítás után, most már automata lett, és nem tudom mit csináltam vele :)

Ja, és gyári volt az akksi. 4,5 éves, 88ezer km.

Ha valakinek akksicsere kell, akkor készüljön fel egy 25-30 centi hosszú szerszámmal :) mert máshogy nem lehet a 13-as tartócsavart meglazítani.

Köszi a segítséget Johnny!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 12, 2007 11:47 pm 
Site Admin

Szia Zandmann!
Nem egyszerű a kérdés.....
Kezdem a végén, mert ahhoztudok hozzászolni érdemben. Tehát ha bal oldali állásba van a tukör állító gomb, akkor normális hogyha a jobboldalit is állítja. Ez biztos, nekem 0-km-es kora óta ilyen. Ez azért van mert amikor te beállítod egyszer magadnak a tükröket, elöbb a balt, aztán a jobbat, /mert a jobbat tudod a bal mozgatása nélkül is/ akkor neked az a megfelelő.
Na de ha valaki más is vezeti az autót rajtad kívül akkor neki a balt mindenképp állítania kell hogy az őneki legmegfelelőbb legyen. Ezért van az hogy a jobb utánna megy, pont annyira hogy az éppen jó lesz. Majd mikor visszaveszed az autót, neked nem kell újra beállítani teljesen előlröl, hanem csak a balt és a jobb utánnamegy. :D Nekem mindig ilyen volt.
Ami pedig kattan a műszerfal mögött az valóban egy relé, az kapcsolja a tükrök fűtését, ezt én is szoktam hallani, mivel bármelyik tükröt állítod át kell menned a fűtési pozíción ezért kattan egyet.
Az ablakemelő komfortkapcsolása ha akkucsere után eltünik az normális. Újra meg kell tanítani neki, erről a technikai segítségek rovatban olvashatsz. Kövesd az ott leírtakat és nézd meg akkor is csinálja-e.
Lehet hogy ennek az egésznek az okozója az akksid volt, annyira elfáradt már hogy nembírta a terhelést, majd huzamosabb indítózás után teljesen feladta, és akkor ugye RESET van a gépnek. Ha 4és fél évet kibirt az elég szép azért, feltéve hogy gyári

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 12, 2007 10:14 pm 

Üdv mindenkinek!

Olvasgattam a hozzászólásokat, hogy kinek mennyi elektronikai baja van, én meg örültem hogy nekem semmim nincs eddig, pedig már 4,5 éves a fabiam. Erre ma először cserbenhagyott a kicsike.
Hajnalban még pöccre indult a hideben a motor, majd 1,5 óra folyamatos járás után megálltam tankolni, és utána nem akart elindulni. Ráadtam a gyújtást, kigyulladtak a visszajelzők, ugyanugy mint korábban, majd indítok, kettőt teker a motor, és leáll. Mutatók "visszaugrálnak" 0-ra, az óra, és a km-óra állás eltünt. Megpróbáltam még 3-4x, ugyanez, végül már meg sem hajtotta motort önindító.
Gyors telefonos segítség, majd akksicsere. Utána minden f@sza, ugyanúgy mint előtte. Legalábbis azt hittem, mert azóta csinált furcsaságokat a gép. Pl. eddig az elektromos ablakemelő a vezető oldalon automatikus (egyszer megnyomtam és fel6le húzta magától az ablakot) az eltűnt, ha levettem a gyújtást eddig fel lehetett húzni az ablakot (míg ki nem nyitottam az első ajtókat addig), most csak lehúzni engedte olyankor, fel már nem, ahhoz gyújtás kellett. És a legfurcsább, hogy az elektromos tükör ha Bal oldalira volt kapcsolva, akkor mind2 tükröt mozgatta, méghozzá a jobb oldalit ellenkező irányban. Ha a jobb oldali tükröt állítottam, akkor pedig normálisan ment. Ma estére már az ablakemelő megjavult, már automata lett, és gyújtás nélkül is felhúzható, de a tükrök helyzete változatlan. Ezenkívül mikor kapcsolom a bal, jobb, vagy a tükörfűtést, akkor hallok egy eddig ismeretlen "relé-hangot" a műszerfal mögül.
Valaki tud segíteni? (Az akksi kábé fél órán át volt lehúzva a kocsiról, míg az újhoz találtunk megfelelő kulcsot a ki/beszereléshez :) )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 12, 2007 8:02 pm 
Site Admin

Helló!
Pontosan nem tudok válaszolni a kérdésedre, de nekem is volt hasonló jellegű problémám. Szerintem elsőként nézd meg az akkumulátor tetején lévő biztosítékokat. Nem e lazult ki valamelyik kábelsaru, mozgasd meg egy kicsit. Ez ugyanis okozhat ehhez hasonló problémákat, mivel nagyobb az áramfogyasztás melegedhet is a dolog. Nekem kiolvadt az akkutartó műanyag fedele. Ha visszaolvasol egy kicsit ott le van írva minden. Egy megnézést megér.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 12, 2007 9:45 am 

Sziasztok!

A következő témában szeretném kikérni a tanácsotokat:
Nekem egy 2001-es évjáratú 1.4 MPI Fábiám van és tegnap fura dolgokat kezdett művelni...
Menet közben a legváratlanabb pillanatokban elkezdett vibrálva világitani a fényszoróm, és felvillant a szervó hibajelzője.Kocsi leállit, újraindit és kb 20 perc múlva újra megjelent a hiba.
Mi lehet a probléma?
Segitségeteket előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 25, 2007 10:17 pm 
Site Admin

Helló! Az lenne a biztos ha el tudnád vinni olyan helyre az autót, ahol meg lehet emelni és jobban megnézni...
Igazából a féken kívül más nem mehet hátra a kocsi alján, úgyhogy ha nem marad tócsa alatta és nem fogy a fékfolyadék akkor nincs nagy baj.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: bénaság
HozzászólásElküldve: pén. feb. 23, 2007 5:45 pm 

:oops: SZiasztok....
Nemtudom ide illik-e a fórumba a én bénaságom.a köv történt felekadtam egy kapu beton vason.de úgy hogy elsö hátsó kerék a levegöben volt lekellett emelni a autót hát nagyon be......tam.
Bal oldalon középpen letört egy 3-4 cm es darab müanyag de mást nem láttam hibát jöttem vele 70km nem volt semmi gond
vigyem szerelöhöz?
tanúság nem alacsony az a drága autó?
kallóz

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28727 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 1901, 1902, 1903, 1904, 1905, 1906, 1907 ... 1916  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra