Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd jan. 19, 2021 10:46 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29228 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 1949  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 21, 2020 7:05 pm 

Autó: Skoda Fabia Classic Combi 1,4 16V 74kW
Csabaa írta:
Sziasztok
A kézifék egyformán fogja a két tárcsát? A bowden nincs megszorulva/ az egyik hosszabra nyúlva? (A kar tövében a lemez merőlegesen áll, nem ferdén?)
Egy ilyen pumpáló féknél egy teljes tisztítás és zsírzás sem ártana az úszónyergeknél és a hátsó tárcsáknál is. Kis pedálnyomásnál elég ha az egyik betét hamarabb éri el a tárcsát, már lüktetni fog az egy oldalról kapott erőtől..

Szia. Remélem jól értelmeztem és nekem szólt :roll: :D . Az a helyzet, hogy nem csak a lüktető érzés van meg, hanem ténylegesen az ABS is dolgozik. Még a hangját is hallani. Amennyiben mechanikus hiba lenne, akkor a tüneteknek nem állandóan elő kellene jönnie?
Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 21, 2020 6:53 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok
A kézifék egyformán fogja a két tárcsát? A bowden nincs megszorulva/ az egyik hosszabra nyúlva? (A kar tövében a lemez merőlegesen áll, nem ferdén?)
Egy ilyen pumpáló féknél egy teljes tisztítás és zsírzás sem ártana az úszónyergeknél és a hátsó tárcsáknál is. Kis pedálnyomásnál elég ha az egyik betét hamarabb éri el a tárcsát, már lüktetni fog az egy oldalról kapott erőtől..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 21, 2020 6:36 pm 

feketete írta:
fatadaniel írta:
feketete írta:

azért kéne a fékpad mert lehetne látni egy kerék vagy az összes a rossz . Ha a rásegítő lenne a rossz akkor a motor fals levegőt szívna és hibakódot írna ki.

Szia! Megnéztem vag com -al és az alábbi grafikont kaptam. Vannak eltérések, de nem tudom, hogy ez határértéken belül van vagy sem.

Kéne tudni melyik kerék milyen szín. Egy tengelyen 10 % lehet az eltérés . Sajna ezekben a grafikonokban nem vagyok jó .
Ezen a képen az van? Mész hatvannal és fékezel ?

Most nekem ebben a szar időben indulásnál rendre kipörög a kerék ( lehet hogy sportosabban vezetek)

Az ABS-nél félelmetes ha a pedál rángatni kezd. Ne te vegyél el a fékből ( gyenge lesz a fékezés), hanem nyomd tovább a féket. Bízz a fékerőszabályzóban ő nem engedi csúszni a kerekeket.

Az a baj, hogy a progi nem definiálja, hogy melyik kerék melyik. Ha neten talált képekből indulok ki, akkor a következők lesznek:
piros: bal első
zöld: jobb első
sárga: bal hátsó
kék: jobb hátsó

60km/h -ra állítottam be a maxot, hogy nagyobb felbontást kapjak. Ebben az esetben egy függőleges téglalap 6km/h (y), és 1 pöty 0,8km/h. A grafikonon jelöltem az egyik idő pillanatbeli értékeket. Ott jócskán több mint 10% az eltérés. De lehet aztán tényleg a gumi csúszik és dolgozik az ABS. Az ABS-nek, mekkora sebességtől kezdődően kell dolgoznia? Azt elfelejtettem leírni, hogy nem egészen a leírásban szereplő autóról lenne szó. Hátul dobfék van. Az nem okozhatja, hogy az elülső tárcsák nagyobb fékerővel rendelkeznek? Amennyiben a szenzorok között "nagy" eltérés lenne, azt a vezérlőnek nem kellett volna észre vennie?

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fatadaniel hétf. dec. 21, 2020 7:01 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 21, 2020 5:23 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
fatadaniel írta:
feketete írta:

azért kéne a fékpad mert lehetne látni egy kerék vagy az összes a rossz . Ha a rásegítő lenne a rossz akkor a motor fals levegőt szívna és hibakódot írna ki.

Szia! Megnéztem vag com -al és az alábbi grafikont kaptam. Vannak eltérések, de nem tudom, hogy ez határértéken belül van vagy sem.

Kéne tudni melyik kerék milyen szín. Egy tengelyen 10 % lehet az eltérés . Sajna ezekben a grafikonokban nem vagyok jó .
Ezen a képen az van? Mész hatvannal és fékezel ?

Most nekem ebben a szar időben indulásnál rendre kipörög a kerék ( lehet hogy sportosabban vezetek)

Az ABS-nél félelmetes ha a pedál rángatni kezd. Ne te vegyél el a fékből ( gyenge lesz a fékezés), hanem nyomd tovább a féket. Bízz a fékerőszabályzóban ő nem engedi csúszni a kerekeket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 21, 2020 3:58 pm 

feketete írta:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 20, 2020 7:50 pm 

Stuczi írta:
bandika írta:
Stuczi írta:
Kedves szakemberek!! 2007-es 1.2 12v BME motor fabia jobb hátsó ajtóm nem nyílik! Központi záras. Hogy tudom kinyitni, és mi lehet a baj amit javítanom kell? Előre is köszönöm!

Szerintem mechanikusan mindenképp kellene nyíljon, belülről legalább..(ha nyitva van a többi)..ha nem akkor valahogy bentről bontani kell a borítót, s úgy beavatkozni..
Nem nyomódott be meg a gyerekzár az ajtón? (viszont ilyenkor kivűlről nyítható..)?[/quote

Köszönöm a választ, de se kivülröl, se belülröl nem tudom nyitni. Mind a három másik ajtót tudom nyitni, de a jobb hátsót nem.

Hello!
Járó motor mellett próbáld meg, hogy kintről az ajtót a zár magasságában ütögeted, közbe valaki a központi zárat nyitja- zárja! Mikor régi már a zár hajlamos a megszorulásra, szerencséd van kinyílik, és nem kell roncsolni!Gondolom a zárúszó nem jön fel, és addig a bovdenes nyitás sem működik. Utána rögtön érdemes zárcserének nekilátni, vagy addig ne zárd be, mert nem biztos még egyszer sikerül.
Én pl. innen rendeltem zárat,már többet évekkel ezelőtt cseréltem http://www.delman.hu

http://www.youtube.com/watch?v=bTkr_T1YsWY

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 19, 2020 6:59 pm 

Stuczi írta:
bandika írta:
Stuczi írta:
Kedves szakemberek!! 2007-es 1.2 12v BME motor fabia jobb hátsó ajtóm nem nyílik! Központi záras. Hogy tudom kinyitni, és mi lehet a baj amit javítanom kell? Előre is köszönöm!

Szerintem mechanikusan mindenképp kellene nyíljon, belülről legalább..(ha nyitva van a többi)..ha nem akkor valahogy bentről bontani kell a borítót, s úgy beavatkozni..
Nem nyomódott be meg a gyerekzár az ajtón? (viszont ilyenkor kivűlről nyítható..)?[/quote

Köszönöm a választ, de se kivülröl, se belülröl nem tudom nyitni. Mind a három másik ajtót tudom nyitni, de a jobb hátsót nem.

https://mega.nz/folder/ysYAhQhC#I8hx-TJ ... r/OpJigQDa

Egy filmen láttam nem nagyon tudtam értelmezni a zár nyitást . A kilincsnél a bowdent kell eltávolítani (kipattintani) A film szerint ha nem feszül nyílik az ajtó. A kilincset kihúzni . A zárdugót nem tudod kivenni ( útban van) . Belülről van csavarozva. A résen kell próbálni megműteni. 11, 12, 13 kép. Ha sikerül talán nyílik az ajtó.

Ha nem jön a műtés. Belülről kell hozzáférni a zárhoz. A zárban a fehér műanyag törik romlik el és a motor nem tudja nyitni zárni az ajtót. Ez nem lenne baj csak a zárkallantyú beszorul és kézzel se lehet működtetni az ajtót. 36, 37, 38 sz kép. Ezt a műanyagot kell valahogy helyre tenni ( zárat valahogy szét fúrni, törni). A nyitást csak ennek a helyretételével lehet megcsinálni . Minden zártartó csavar hozzá nem férhető helyen van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 19, 2020 10:57 am 

Autó: Skoda Fabia 1,2 12V
bandika írta:
Stuczi írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 19, 2020 4:15 am 

fatadaniel írta:
feketete írta:

meg kéne próbálni fékpadra föltenni ( ott lassan forog a kerék) kideríteni melyik kerék ( fék) a hibás. Általában egy kerék romlik el kivéve ha nem ABS központi hiba van .
A kerékagyon van a jeladó " másik"' része innen veszi le a jelet. Ez néha leválik és nem egyforma a jel . Kiszedni a jeladót és a lyukon benézve megnézni folytonos-e a" jeladó"

http://www.lengokarbolt.hu/lengokarbolt ... rekcsapagy

megnézed a képet nagyítva és a csapágy szélén látod a " labirintust" az a jeladó másik oldala : Ez pár helyen van rögzítve az agyhoz ez elengedtet eltörhet. Aki ért hozzá ezt is be tudja mérni meg nézi a jel hullámait. Ha nem egyformák a hullámok ott a hiba.

Köszi! A szerelőm megnézte a jeladók jelalakjait, ott nem tapasztalt eltérést. A fékrásegítőnél nem lehet hiba? Lehúztam a vákuum csövet, és ott valami nedvességet láttam a csőben. Ez természetes, vagy csak kondenz víz lehetett?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 18, 2020 10:20 pm 

feketete írta:

meg kéne próbálni fékpadra föltenni ( ott lassan forog a kerék) kideríteni melyik kerék ( fék) a hibás. Általában egy kerék romlik el kivéve ha nem ABS központi hiba van .
A kerékagyon van a jeladó " másik"' része innen veszi le a jelet. Ez néha leválik és nem egyforma a jel . Kiszedni a jeladót és a lyukon benézve megnézni folytonos-e a" jeladó"

megnézed a képet nagyítva és a csapágy szélén látod a " labirintust" az a jeladó másik oldala : Ez pár helyen van rögzítve az agyhoz ez elengedtet eltörhet. Aki ért hozzá ezt is be tudja mérni meg nézi a jel hullámait. Ha nem egyformák a hullámok ott a hiba.

Köszi! A szerelőm megnézte a jeladók jelalakjait, ott nem tapasztalt eltérést. A fékrásegítőnél nem lehet hiba? Lehúztam a vákuum csövet, és ott valami nedvességet láttam a csőben. Ez természetes, vagy csak kondenz víz lehetett?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 18, 2020 10:04 pm 

fatadaniel írta:
Sziasztok!
Egy fékkel kapcsolatos problémám lenne. Fékezéskor néha a pedál, az abs bekapcsolásához hasonló lüktető érzetet ad. Nem csak az érzet, hanem a hang is hallatszódik ilyenkor és fékerő is drasztikussan lecsökken. Kerék fordulatszám jeladó jó, diagnosztikával megnézve. Hibakód nincs. A furcsa az egészben az, hogy alacsony sebességnél (kb. 10km/h), és gyenge pedál lenyomáskor csinálja ezt, de nem mindig. Tárcsa nem üt, és a kormány sem remeg be. Erőteljes fékezésnél szépen fog minden és ha kell, az abs teszi a dolgát. Korábban a gumira gyanakodtam, hogy csúszik, de most egy jó minőségű van fent. Valami ötlet?

Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 18, 2020 8:44 pm 

Sziasztok!
Egy fékkel kapcsolatos problémám lenne. Fékezéskor néha a pedál, az abs bekapcsolásához hasonló lüktető érzetet ad. Nem csak az érzet, hanem a hang is hallatszódik ilyenkor és fékerő is drasztikussan lecsökken. Kerék fordulatszám jeladó jó, diagnosztikával megnézve. Hibakód nincs. A furcsa az egészben az, hogy alacsony sebességnél (kb. 10km/h), és gyenge pedál lenyomáskor csinálja ezt, de nem mindig. Tárcsa nem üt, és a kormány sem remeg be. Erőteljes fékezésnél szépen fog minden és ha kell, az abs teszi a dolgát. Korábban a gumira gyanakodtam, hogy csúszik, de most egy jó minőségű van fent. Valami ötlet?

Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 18, 2020 8:35 pm 

Stuczi írta:

próbáltad belső zárral kinyitni? Ha a zárszerkezet jó akkor nyílni kéne. Ha kinyílt érdemes a kaszni és az ajtó közötti átvezetést megnézni . Gumiharangot leszedni vezetéket megnézni nincs-e elszakadva a vezeték. Vékony vezetékek vannak elég vacakok.

ha nem nyílik kérdez tovább.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 18, 2020 8:30 pm 

feketete írta:
kend ki a becsatlakozást sziloplaszttal a vezeték mellett a gumiszigetelés szokott elengedni ( nekem jobb oldalon jött be a víz)
Sziasztok! Köszi a segítséget. Tavasszal utána járok.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fatadaniel pén. dec. 18, 2020 8:36 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 18, 2020 8:12 pm 

Autó: FAVORIT 135,OCTAVIA I 1,6,FABAII (5J,542
Stuczi írta:

Nem nyomódott be meg a gyerekzár az ajtón? (viszont ilyenkor kivűlről nyítható..)?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29228 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 1949  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra