Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 13, 2018 6:42 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28082 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 1873  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: vas. okt. 28, 2018 8:29 am 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T cseer!

"... nincs vezérműlánc ..."
A BMD, AVY (54 LE) és a BME, AZQ (64 LE) motorokban a vezérlés láncos.

"... reggelente ... napközbe ..."
Én inkább a motor hőmérséklete alapján csoportosítanám.
Hideg motor csöröghet, ha már a bemelegedett motor is csörög, akkor már annyira megnyúlt a lánc, hogy a láncfeszítő sem tud már utána állítani, ekkor elérkezett vezérlés cseréjének ideje.

"... milyen javasolt ..."
Motor és alvázszámtól függően:
Bosch, Brisk, Beru, Ngk.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mantec vas. okt. 28, 2018 8:46 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 28, 2018 8:09 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
cseer írta:
Sziasztok.Skoda fabia 1.2 sedanom van,2007 évi.Van aki azt mondja ebben nincs vezérműlánc,csak szíj.Mi az igazság és mikor kell cserélni? 122 ezer km van benne.Reggelente fura kereplö hangot hallok,ez napközben nincs.Mi lehet a gond? Gyercsacsere mikor esedékes és milyen javasolt? Köszönöm a válaszokat.

Szia
Motorkódot tudsz írni? A forgalmiban a motorszám első három betüje.
(P.5-ös sor a forgalmiban)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 28, 2018 8:03 am 
Moderátor

Zsolt32 írta:
Sziasztok, nekem olyan problémám van, hogy a 2003-as évjáratú 1.4 Škoda Fabiam menet közben elkezd dadogni, rángat, és van, hogy le is áll. Mindezt akár 100-nál is. Tudnátok segíteni benne, hogy mi lehet a probléma? Cserélve lett az olajszűrő, gyertyák, az elöregedett csövek, de még mindig előjön ez a hiba.
Előre is köszönöm a segítséget.

Szia
Jó lenne egy hibakód olvasás, de a gyújtás illetve a üzemanyag rendszert
kellene megnézni. A gyújtáskimaradás a ha van kód azonnal kiderül,.A
üzemanyagrendszer egy benzinnyomás méréssel..
Az is kérdéses, hogy csak a motor áll le vagy a elfogy a 12 volt egy kontakhiba miatt..
Elég sok változós lehet..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 28, 2018 7:25 am 

Autó: Škoda fabia
Sziasztok, nekem olyan problémám van, hogy a 2003-as évjáratú 1.4 Škoda Fabiam menet közben elkezd dadogni, rángat, és van, hogy le is áll. Mindezt akár 100-nál is. Tudnátok segíteni benne, hogy mi lehet a probléma? Cserélve lett az olajszűrő, gyertyák, az elöregedett csövek, de még mindig előjön ez a hiba.
Előre is köszönöm a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 27, 2018 6:48 pm 

Sziasztok.Skoda fabia 1.2 sedanom van,2007 évi.Van aki azt mondja ebben nincs vezérműlánc,csak szíj.Mi az igazság és mikor kell cserélni? 122 ezer km van benne.Reggelente fura kereplö hangot hallok,ez napközben nincs.Mi lehet a gond? Gyercsacsere mikor esedékes és milyen javasolt? Köszönöm a válaszokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 27, 2018 4:52 pm 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
Tomaszur írta:
Sziasztok
Fabia 2 müszerfal alatt valami kopog rossz úton, futómű hibátlan nem log nem kopog!
Ha tudnátok segiteni vagy ötletet adni nagyon boldog lennék 1éve szenvedek ezzel a jelenséggel kiboritó!!!!!! Előre is köszönöm!!!

Stabilizátor rúd szokott kopogni,vagy stabpálca valamelyike. (Ezek nem befolyásolják a kormány geometriát.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 25, 2018 8:53 pm 

Endrebácsi írta:
Sziasztok!
Fabia 1. 1,4 16V 74 Kw-os autómon-2001-es- az olajdekni tömítését kellene cserélni-pasztás-. Elég-e a kipufogót eltávolítani, vagy esetleg a motort váltót is meg kell emelni! Mennyire nehéz, mire kell ügyelni a javítás során? Milyen pasztát ajánlotok? Köszönöm a segítséget!

job volna le engedni a ki pufogot de seret sakadni a čavar ud ôse van egve.
nem kel erôlteni inkab melegiteni/meg furni a aňat/karbozaš.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 25, 2018 8:02 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,4
Sziasztok!
Fabia 1. 1,4 16V 74 Kw-os autómon-2001-es- az olajdekni tömítését kellene cserélni-pasztás-. Elég-e a kipufogót eltávolítani, vagy esetleg a motort váltót is meg kell emelni! Mennyire nehéz, mire kell ügyelni a javítás során? Milyen pasztát ajánlotok? Köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 24, 2018 8:05 pm 

Autó: Skoda fabia 2
Sziasztok
Fabia 2 müszerfal alatt valami kopog rossz úton, futómű hibátlan nem log nem kopog!
Ha tudnátok segiteni vagy ötletet adni nagyon boldog lennék 1éve szenvedek ezzel a jelenséggel kiboritó!!!!!! Előre is köszönöm!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 24, 2018 8:12 am 

Autó: 2001. 1.4MPI AME
kugyu21 írta:
Csabaa írta:
kugyu21 írta:
Sziasztok, a tipikus hátsóajtó beázás miatt már többször leszedtem az ajtókárpitot, de mindig megszenvedtem vele, és a technikai leírásban is éppen arról nem ír semmit, hogy hogyan kell leakasztani az egész kárpitot fentről, az ablak mellől.
Van ennek valami trükkje, vagy ilyen izomból leszedős?
Már a zárógomb körüli műanyagot és annak csatlakozását a zárhoz is eltörtem, biztosan van valami mesterfogás a könnyebb leakasztáshoz és visszatételhez. Ha valaki tudja, ossza meg velem, köszönöm.

Szia
https://mega.nz/#F!D1BEUQKD!KWBC3yhpktzbU4yuGSU2sw

Ha szigelsz csak, elég aul elemelni kicsit a kárpitot, a felső rész maradhat.
Ha alul minden elengedett, felfelé kell tolni, az igaz kicsit határozottan.
A kárpit széle csúszik a műanyag sínbe ami az ajtókeretre van felpattintva.
Egészen fent is vannak alatta kárpitbolhák, ha azok fogják lehet ,hogy fröcsög a
műanyag..

Hát amennyire el tudom emelni az kevés ahhoz, hogy a kinyomópisztollyal odaférjek és nem is látom, hogy mit csinálok. Korábban is mindig levettem,csak iszonyú nehezen.
Minden ki van már csavarva, pattintva, semmi nem fogja már csak a felső perem, amivel rá van akasztva a lemezre. Hiába próbálom felfelé csúsztatni nem enged, ráadásul ahová emelném az a tér keskenyebb, mivel az ajtó hátsó éle befelé dől. Nincs semmi fogás rajta, nincs semmi feszítési, ékelési pont.

Na meg lett a technológia.
Azzal sikerült kiemelnem, hogy találtam feszítési pontot. A kilincs előtt kiemelt elem helyén kell benyúlni egy kb 12-15mm vastag, és ettől szélesebb léccel, és az ajtó felső peremére támasztva, tengelyirányban csavarva e lehet inditani az emelést. Utána hátrafelé már könnyebben enged.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 23, 2018 11:53 am 

Csabaa írta:
kugyu21 írta:
Sziasztok, a tipikus hátsóajtó beázás miatt már többször leszedtem az ajtókárpitot, de mindig megszenvedtem vele, és a technikai leírásban is éppen arról nem ír semmit, hogy hogyan kell leakasztani az egész kárpitot fentről, az ablak mellől.
Már a zárógomb körüli műanyagot és annak csatlakozását a zárhoz is eltörtem, biztosan van valami mesterfogás a könnyebb leakasztáshoz és visszatételhez. Ha valaki tudja, ossza meg velem, köszönöm.

Szia

Egészen fent is vannak alatta kárpitbolhák, ha azok fogják lehet ,hogy fröcsög a
műanyag..

Hát amennyire el tudom emelni az kevés ahhoz, hogy a kinyomópisztollyal odaférjek és nem is látom, hogy mit csinálok. Korábban is mindig levettem,csak iszonyú nehezen.
Minden ki van már csavarva, pattintva, semmi nem fogja már csak a felső perem, amivel rá van akasztva a lemezre. Hiába próbálom felfelé csúsztatni nem enged, ráadásul ahová emelném az a tér keskenyebb, mivel az ajtó hátsó éle befelé dől. Nincs semmi fogás rajta, nincs semmi feszítési, ékelési pont.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 23, 2018 11:21 am 
Moderátor

kugyu21 írta:

Szia

műanyag..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 23, 2018 10:53 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 21, 2018 10:15 am 

bundy87 írta:

a zakatolás a nyeles tengely csapágya lehet nagy valószínűséggel nem érdemes foglalkozni vele nekem is ilyen én elfogadtam így :D
a trafo párba van kötve ilyen nincs hogy 1 megy el csak párban tud, vagy ha gyertya foglalattal van valami gebasz. én gyertyára gyanakodnék valami nem kerek ott. fagyálló nem fogy véletlenül ? még esetleg fagydugó hibája lehet akkor befolyik a viz az égéstérbe.

Megnézem a fagydugót, bár amikor tisztítottam a szelepek körül nem láttam, hogy el lenne mozdulva, gondolok arra is, hogy a szívó rendszernél is tele mehetett trutyival esetleg......

Na, most 16685-nél hibák még lehetnek: benzinnyomás (régebb szűrőt cseréltem, nyomás szabályzót nem, ha jól emlékszem, üzemanyag pára kibocsájtó rendszer, az Ecu, aktív szén szelep, alacsony kompresszió (szelepeket ellenőriztem hengerfejtömítés cserénél rendben voltak), és "base engine" ez akármi is lehet.....

Ma ellenőrzöm a motorvezérlő 70 csoportjában a tank szelőztető rendszert és a szűrőt.....
Köszönöm mindenkinek az eddigieket

Közben megnéztem a fagydugókat nem látok problémát, olaj áll benne.... mind a háromban, úgy nézem a helyén van..... azt olvastam itt a fórumon hogy a 70-es csoportban lehet tesztelni a tankszellőztető rendszert de én csak a 77-ben találtam értéket:

832/RPM 4.2 g/s Mass Flow 0% load system OK ?

gyertyákat megcseréltem nem változott semmi maradt a egyes hengernél a hiba.....

a szelepfedelem el van repedve, így vettem ragasztva volt és most a ragasztás kicsit elengedte magát,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 20, 2018 9:51 pm 

csaba71 írta:
Szesze írta:
csaba71 írta:

Igen jól raktam a tömítést nehéz eltéveszteni, mivel felül ilyen fémes karikák vannak a hüvelynél és fel irat is van, és a régi is így volt. a gyújtás kimaradás 16685 a kód,(misfire) az egyes hengernél benne volt, mint hiba a tömítés csere előtt is egy ideje rángatott a motor.

valami lehet a hűtéssel is mert bekapcsol a ventilátor motorjáratáskor alapjáraton......
Az hogy a venti állóhelyben egy idő után bekapcsol az normális jelenség.Ha van kompressziómérő én megmérném az 1 -es hengert mindenképpen,de nem hiszem hogy itt kompresszió gond lenne.Ha ezt magad nem tudod megtenni és kísérletező fajta vagy akkor első körben vegyél vagy szerezz kölcsön valakitől egy gyújtótrafót és azzal próbáld ki.Nem tudom a gyertyáid mikor voltak cserélve ha régen és persze belevaló van benn akkor 60000-ként elvileg az is cserés.Ha ezek nem oldanák meg a gondot akkor még akár a befecskendezéstől is lehet égéskimaradás.Esetleg ha nem szoktál injektor tisztítót használni időközönként akkor azzal is próbálkozhatsz.Nekem a Metabond benzinadaléka bevált és nem egy nagy vagyon.1500ft 100literhez való adag.

Közben kicseréltem a trafót, egy használtra, vissza jött a 16685 kód, utánna kicseréltem az 1 és a 2 injektort a hiba maradt az egyes hengernél tanácstalan vagyok.....
A lamda sensort néztem rendben.....a 30 as engine blocknál 111 rendben... Az egyes hengernél a szelepek(láttam a hengerfej cserénél) és a gyertya is benzinesek voltak. Motor rángat kipufogón enyhe fehér füst és kondenz víz.....Ja és a szelepek jól zárnak benzinel megnéztem. Gyertyák 14000 km mentek ....
Ha alapjáraton zakatol valami, ha benyomom a kuplungot megszünik az mi lehet?
Köszönöm!

a zakatolás a nyeles tengely csapágya lehet nagy valószínűséggel nem érdemes foglalkozni vele nekem is ilyen én elfogadtam így :D
a trafo párba van kötve ilyen nincs hogy 1 megy el csak párban tud, vagy ha gyertya foglalattal van valami gebasz. én gyertyára gyanakodnék valami nem kerek ott. fagyálló nem fogy véletlenül ? még esetleg fagydugó hibája lehet akkor befolyik a viz az égéstérbe.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28082 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 1873  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra