Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. nov. 21, 2019 12:25 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 252 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Skoda Fabia Műszaki leírások
HozzászólásElküldve: szer. nov. 20, 2019 5:05 pm 

Autó: Skoda Fabia combi 1,4Mpi
Szia
Kis ovál. 9x15cm (4collx6coll)[/quote]
Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 20, 2019 2:40 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
otamas86 írta:
Sziasztok!
Skoda Fabia combi 2002 1.4mpi kocsink van. Azt tudja valaki, hogy a csomagtartóba oldalt mekkora hangszóró kell? Gondolom ovális, de pontos méret kellene. Mivel az egész belseje kárpitozva van, így csak akkor szedném, le ha már raknám is bele. A válaszokat köszönöm!

Szia
Kis ovál. 9x15cm (4collx6coll)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 20, 2019 2:21 pm 

Autó: Skoda Fabia combi 1,4Mpi
Sziasztok!
Skoda Fabia combi 2002 1.4mpi kocsink van. Azt tudja valaki, hogy a csomagtartóba oldalt mekkora hangszóró kell? Gondolom ovális, de pontos méret kellene. Mivel az egész belseje kárpitozva van, így csak akkor szedném, le ha már raknám is bele. A válaszokat köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 07, 2019 1:26 pm 

jocky73 írta:
sziasztok! Egy fontos adatra lenne szükségem! Van egy skoda fabia 1.2 htp awy motorkód,2004 es 40 kw os fabiám!! A futóműt szeretném beállítatni de kellene a gyári adatok!! A jobb kerékbe van 1 cm eltérés !! Tehát megtudja e adni valaki a kerékösszetartás gyári adatait kerékdőlésszög távolság stb!!! Sehol nem találom Köszönöm a segítségeteket!!!

dôleš alitaš ninč de picit lehet čalni. ose futašt nulara aliťak de nekem jo tapastalatom van a 1,5-2,0mm ôse futaš/al.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 07, 2019 11:14 am 

Autó: skoda fabia 1.2 htp 2004
sziasztok! Egy fontos adatra lenne szükségem! Van egy skoda fabia 1.2 htp awy motorkód,2004 es 40 kw os fabiám!! A futóműt szeretném beállítatni de kellene a gyári adatok!! A jobb kerékbe van 1 cm eltérés !! Tehát megtudja e adni valaki a kerékösszetartás gyári adatait kerékdőlésszög távolság stb!!! Sehol nem találom Köszönöm a segítségeteket!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 23, 2019 9:34 pm 

Autó: Fabia
Ez lemaradt a vezerles cserehez ezeket kerte a szerviz.

Tmbjn6njbgz125831alvaszam 1.2 benzines

J

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. aug. 23, 2019 9:26 pm 

Autó: Fabia
Sziasztok!

Nem tudna valaki segiteni abban hogy egy 2016 os skoda fabianal nem lancos szijas
Mikor kell vezerlest cserelni hany kilometernel?
Az egyik szerviz 120ezer km a masik 200ezer km a harmadik 240 ezer kilometert mond. Honnan tudnam megtudni. A szerviz konyben nem talalom.

Koszi a segitseget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 06, 2019 6:31 pm 

Autó: Skoda Fábia 1.2
Tudna nekem mondani valaki egy jobb kormányos Angol Skoda Fábia I
Alvázszámot?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2019 2:36 pm 

Autó: Skoda Fábia 1.2
olle_gyuri írta:
SAttika írta:
Már azon vagyok,hogy saját magam fogom csinálni a vezérlés cserét.
Veszek egy vezérlés rögzítő 4 db-os készletet,és használtan egy motor felfüggesztő gerendát.A kettő cucc megvan 20 ezerből,és szánok rá kettő napot.Mégsem 80-100 ezer.

Szia SAttika!

Kellően praktikus és 'harcias' hozzáállás :), nagyon szimpatikus és a jelen helyzetben, amikor már szinte semmire sincs normális iparos szaki, csak a 'csináld magad' módszerek maradnak.
A maguk kockázatával persze..., de a mondás szerint "nincs ingyen ebéd" - mérlegelés után ha úgy látod jónak, hogy megéri ez az út, én nagyon szurkolok Neked, és remélem sikerrel jársz!

Nagyon köszönöm biztató szavaitokat.
Az elmondottak alapján azt hiszem futok még egy kört a Skodadoktor alkatrészboltba,mivel hozzám az van a legközelebb,és a telefonon történt érdeklődésem kapcsán elég szimpatikusnak tűnnek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2019 8:13 am 

SAttika írta:
Veszek egy vezérlés rögzítő 4 db-os készletet,és használtan egy motor felfüggesztő gerendát.A kettő cucc megvan 20 ezerből,és szánok rá kettő napot.Mégsem 80-100 ezer.

Szia SAttika!

Kellően praktikus és 'harcias' hozzáállás :), nagyon szimpatikus és a jelen helyzetben, amikor már szinte semmire sincs normális iparos szaki, csak a 'csináld magad' módszerek maradnak.
A maguk kockázatával persze..., de a mondás szerint "nincs ingyen ebéd" - mérlegelés után ha úgy látod jónak, hogy megéri ez az út, én nagyon szurkolok Neked, és remélem sikerrel jársz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 09, 2019 6:44 pm 
Moderátor

feketete írta:
Csabaa írta:
feketete írta:

és sajnos itt a forumon is előfordult házi vezérlés csere után összevert a motor. több 100 ezres javítás.

Szia
Ilyenre nem emlékszem az elmúlt 10 év során..

Már elfordult a lánc a lendkereken. Teljesen elment minden, és mind én laikus, nem értettem a választ. Minek kell lefogatni a lendkereket. Vagy melyiket? Részletes leírást kérek szépen, mert jelenleg teljesen nulláról indulunk, mivel 2x elfordult a lánc a vezérműtengely lendkerekéről. Szeretném megkérdezni még egyszer hogy hogyan kell a vezérlést be állítani ha egyszer elbasztuk.

kb ez

Ohhh ez nekem kimaradt akkor..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 09, 2019 6:36 pm 

Autó: Fábia I 1,2
Csabaa írta:
feketete írta:

és sajnos itt a forumon is előfordult házi vezérlés csere után összevert a motor. több 100 ezres javítás.

Szia

Már elfordult a lánc a lendkereken. Teljesen elment minden, és mind én laikus, nem értettem a választ. Minek kell lefogatni a lendkereket. Vagy melyiket? Részletes leírást kérek szépen, mert jelenleg teljesen nulláról indulunk, mivel 2x elfordult a lánc a vezérműtengely lendkerekéről. Szeretném megkérdezni még egyszer hogy hogyan kell a vezérlést be állítani ha egyszer elbasztuk.

kb ez

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 09, 2019 6:06 pm 
Moderátor

feketete írta:

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 09, 2019 5:50 pm 

Autó: Fábia I 1,2
Csabaa írta:
SAttika írta:

Én is ezt a három videót találtam a témával kapcsolatban.Akkor ezek szerint az én fábiámban egy soros a lánc van,és az is van a készletben,vagy már duplára módosították?

Ezt a motort 10 évig gyártották módodításokkal. A Tiédben azq, késöbb bme motorkóddal egy soros lánc való. 2004-es modelévtől elvileg a feszítője erősebb, és a vezető sinek hosszabbak. Bár volt már vezérlés ugrás az elvileg javított készlettel is.
120-130e km-t elmegy egy szett. Utána nem árt cserélni.
Azért még kell egy-két dolog hozzá, nyomatékkulcs, a 12 szögű csavarokhoz fejek..

A lánc nyúlik, a lánckeréknek nem szokott baja lennie. Beszéltünk már róla, elég a láncot és a feszítőt cserélni. Persze ha a szettben benne van akkor mindent.

a vezérmütengely kerekeket uj csavarral szerelni, a csavarokat nem a vezérlés rögzitővel lehet oldani, hanem a filmen levő célszerszámmmal érdemes a főtengelyszimeringet kicserélni filléres dolog.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 09, 2019 4:53 pm 
Moderátor

SAttika írta:

Én is ezt a három videót találtam a témával kapcsolatban.Akkor ezek szerint az én fábiámban egy soros a lánc van,és az is van a készletben,vagy már duplára módosították?

Ezt a motort 10 évig gyártották módodításokkal. A Tiédben azq, késöbb bme motorkóddal egy soros lánc való. 2004-es modelévtől elvileg a feszítője erősebb, és a vezető sinek hosszabbak. Bár volt már vezérlés ugrás az elvileg javított készlettel is.
120-130e km-t elmegy egy szett. Utána nem árt cserélni.
Azért még kell egy-két dolog hozzá, nyomatékkulcs, a 12 szögű csavarokhoz fejek..

A lánc nyúlik, a lánckeréknek nem szokott baja lennie. Beszéltünk már róla, elég a láncot és a feszítőt cserélni. Persze ha a szettben benne van akkor mindent.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 252 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra