Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. dec. 16, 2017 12:00 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fűtés probléma
HozzászólásElküldve: vas. dec. 03, 2017 6:07 pm 

Autó: Fabia 1 AWY, 1.2 htp 6V
Sziasztok!

Hátha segítség lesz vkinek de a termosztát gondot jól gondoltuk.

Tegnap leszedtem a termosztátházat annak okaként hátha összébb lehet nyomni, de nem, nekem a tömítő gyűrű nem engedi, hézag marad a ház és a termosztát fedél között... Másrészt rendeltem egy gyári termosztátot, 16e lett volna minden kedvezménnyel, de azt írta a számítógép h már nem 6-7 nap a szállítási idő hanem 20-28 nap, így vettem egyet 10e-ért Facet gyártmányú (tegnapra 1 nap alatt megjött, volt is időm megcsinálni), a boltos fickó azt mondta egyet se vittek még vissza h gond lenne vele de visszaveszi, hát beleraktam és való igaz, tényleg az volt a baja és egyelőre jól működik. (már takart orral és fűtéssel ventilátor járatás nélkül elhűlt a motor... nyitva volt... a házban melegvízben próbáltam, érezhetően nagy erővel akart csak visszamenni a hegye melegítés és hűtés után, 2-3 melegítés után könnyen megy vissza, lehet így maradt nyitva h szorult) Most jó az újjal, van fűtés és tartja a hőt szépen. Remélem h nem gyári sokáig jól fog viselkedni! :D

Köszönöm a tippet és a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 26, 2017 10:27 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 2000
Szesze írta:
Szevasz.Örülök,hogy sikerült megoldani a problémát most már te sem fogsz fagyoskodni a kocsiba!Látom gyári termosztát volt a kocsidban és ennek sajnos a tipikus hibája,hogy a műanyag fül elfárad és a termosztát széttörik.Viszont ilyenkor megüti a hőmérséklet jeladót is,ezért ha ezek után nem lesz középen a mutatód üzem meleg állapotban akkor annak is annyi.Meglátod mennyivel kevesebbet fog így enni a kocsid.Remélem a Vernet termo szélére ráhúztad normálisan azt a hasított gyűrűt,mert a képen nem úgy látszik mintha normálisan rajt lenne?!

Igen rátettem,csak a kép még előtte készült.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 26, 2017 9:36 am 

Autó: Fabia Best
Szevasz.Örülök,hogy sikerült megoldani a problémát most már te sem fogsz fagyoskodni a kocsiba!Látom gyári termosztát volt a kocsidban és ennek sajnos a tipikus hibája,hogy a műanyag fül elfárad és a termosztát széttörik.Viszont ilyenkor megüti a hőmérséklet jeladót is,ezért ha ezek után nem lesz középen a mutatód üzem meleg állapotban akkor annak is annyi.Meglátod mennyivel kevesebbet fog így enni a kocsid.Remélem a Vernet termo szélére ráhúztad normálisan azt a hasított gyűrűt,mert a képen nem úgy látszik mintha normálisan rajt lenne?!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2017 7:50 pm 

EdmondBert írta:
Szesze írta:
EdmondBert írta:
Kedves szesze!
Ma reggel 6 km után is csak háromnegyedig ment fel a főfok.A csövet nem néztem.Valószínű hogy csak termosztát csere lesz.A jeladót hogy tudom leellenőrizni hogy jó-e?
Délután megnéztem a csövet amit mondtál.A beindítás után 2 perccel már elkezdett melegedni.10 perc alapjárat után már a mutató üzemi hőfokot mutatott és a fűtés is jó.
Én majdnem 100%-ra mondom,hogy a termosztát kuka.A fentiek szerint a termosztát nem zár rendesen és neked a hűtőben lévő vízzel melegszik a motor és 10 perc után is csak azért állt be középre a mutatód,mert nem hűtötte vissza a menetszél mivel állt az autó.Szerintem nem veszel zsákbamacskát ha mielőbb kicseréled a termosztátot,mert amúgy sem nagy költség amit belinkeltem és az tuti beválik.Rossz termosztáttal előbb szétkopik a motor nem beszélve a többletfogyasztásról és a motorolaj is teli megy vízzel meg üzemanyaggal .6km után már úgy kéne fűteni mint egy kohó.Első körben a termosztátot cseréld ki és ha a mutató beáll középre utána akkor a hőjeladó valószínűleg jó.

Szia szesze!
A termosztát cser megoldotta problémát.Most már a fűtés is tuti,úgy fűt ahogy leírtad.
Viszont amikor a régit levettem érdekes dologra bukkantam.Szét volt törve benne.A képen láthatod.A tömítés a kép készítése után helyre került.
Köszönöm a segítséget!

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2017 7:45 pm 

Szesze írta:
EdmondBert írta:
Kedves szesze!
Ma reggel 6 km után is csak háromnegyedig ment fel a főfok.A csövet nem néztem.Valószínű hogy csak termosztát csere lesz.A jeladót hogy tudom leellenőrizni hogy jó-e?
Délután megnéztem a csövet amit mondtál.A beindítás után 2 perccel már elkezdett melegedni.10 perc alapjárat után már a mutató üzemi hőfokot mutatott és a fűtés is jó.
Én majdnem 100%-ra mondom,hogy a termosztát kuka.A fentiek szerint a termosztát nem zár rendesen és neked a hűtőben lévő vízzel melegszik a motor és 10 perc után is csak azért állt be középre a mutatód,mert nem hűtötte vissza a menetszél mivel állt az autó.Szerintem nem veszel zsákbamacskát ha mielőbb kicseréled a termosztátot,mert amúgy sem nagy költség amit belinkeltem és az tuti beválik.Rossz termosztáttal előbb szétkopik a motor nem beszélve a többletfogyasztásról és a motorolaj is teli megy vízzel meg üzemanyaggal .6km után már úgy kéne fűteni mint egy kohó.Első körben a termosztátot cseréld ki és ha a mutató beáll középre utána akkor a hőjeladó valószínűleg jó.

Szia szesze!
A termosztát cser megoldotta problémát.Most már a fűtés is tuti,úgy fűt ahogy leírtad.
Viszont amikor a régit levettem érdekes dologra bukkantam.Szét volt törve benne.Képet nem tudok feltölteni.
Köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 8:47 pm 

Szerintem kérdezz rá a patikára, hogy bent van-e a Skoda jel,mert az övék elvileg gyári alkatrész azt írja.Ha tényleg eredeti alkatrészt árulnak akkor én ezt venném meg és az ára is jó .Az alvázszám alapján keresés még semmit jelent.Az Unix,Bárdi is ezt szokta használni.Én a Bárdinál már vettem gyári olajszűrőt azt mondták eredeti vag-os és kibontom erre mi van benn "Fika "olajszűrő ami sosem volt gyári.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 10:36 am 

Szesze írta:
msznagyb írta:
Sziasztok! Annyi érdekelne hogy a Zsolt_72 által linkelt termosztátok közül melyik márkát rendeljem, keressek full gyárit, vagy pl jó a Gates márka is mert azt több féle verzióban látom és 5 csillagos vagy pl a hella is olyan minősítésű. Melyik márkát ajánlanátok? Köszi előre is....
Hello.Én első körben megkérdezném valamelyik márkaszervizben mennyi a gyári és ha ilyesmi áron van mint a kovács autónál az 5 csillagos termók akkor a gyárit venném meg.Ha nagy az ár különbség a a gyári és az utángyárott közt akkor utángártottat vennék.Bár nem tudom csak tippelem,de mivel a hűtőt a Hella Behr gyártja így nagy a gyanúm,hogy a termo is tőlük való lehet.A drágábbakkal nem hiszem,hogy nagyon szarok lennének.Esetleg ha tudod nézd meg mi volt a gyári beszállító hátha rajt van a régi termón.

No most kérdeztem meg a Platánnál 24e ft a gyári termosztát hozzá. A lakhelyemen azt mondták 20e az autósboltban, egyik ismerősöm azt mondta 15e tud. Na innentől vok bajba, másrészt ki tudja h valóban gyári e vagy honnan tudom felismerni? A unix oldalán is néztem, 20e a gyári amire hivatkozik, de nagy a szórás, és kezdek tanácstalan lenni.
Lehet akkor 10-12 körül egy hella vagy behr-t kellene rendeltetnem és megnézni h jó e.... vagy ha nagy ígéretekkel amit múltkor kaptam debreceni ismerősöm tud 15e-ért full gyárit, mert ahhoz még az alvázszámom is meg kellett adnom h megkeressék!!!

http://www.fekmester.hu/webshop/skoda-fabia-benzin-1.20-2003_16944-hutorendszer-termosztat-termosztat-hella
https://skodapatika.hu/spd/03c121110a/Skoda-Fabia-1-es-2-Octavia-2-Roomster-termosztat - na ezt nem tudom h milyen lehet, de cseles mert a gyári cikkszám ami bele van ütve azt írja az oldal... :D
https://alkatreszek.hu/autotipus/skoda/fabia/fabia_i_6y2_1999_08_2008_03/16944/autofutes_huto_rendszerek/termosztat/osszes_termek/-_1?manufacturers=Behr&stock_info=1&order=4&number_of_page=10&posted_filters=1 csak nem értem h miért nincs olyan opció h termosztát ház fedél vagy ennek a bakelit dolognak a neve és e nélküli mert hiába törésre hajlamos nekem nincs baja!!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 20, 2017 7:40 pm 

msznagyb írta:
Sziasztok! Annyi érdekelne hogy a Zsolt_72 által linkelt termosztátok közül melyik márkát rendeljem, keressek full gyárit, vagy pl jó a Gates márka is mert azt több féle verzióban látom és 5 csillagos vagy pl a hella is olyan minősítésű. Melyik márkát ajánlanátok? Köszi előre is....
Hello.Én első körben megkérdezném valamelyik márkaszervizben mennyi a gyári és ha ilyesmi áron van mint a kovács autónál az 5 csillagos termók akkor a gyárit venném meg.Ha nagy az ár különbség a a gyári és az utángyárott közt akkor utángártottat vennék.Bár nem tudom csak tippelem,de mivel a hűtőt a Hella Behr gyártja így nagy a gyanúm,hogy a termo is tőlük való lehet.A drágábbakkal nem hiszem,hogy nagyon szarok lennének.Esetleg ha tudod nézd meg mi volt a gyári beszállító hátha rajt van a régi termón.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 20, 2017 1:43 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 5:51 pm 

EdmondBert írta:
Kedves szesze!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 12:24 pm 

Kedves szesze!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 6:59 am 

[/quote
Szia szesze!Ma megpróbáltam még egy dolgot.Az elektromos csatlakozókat ami a hőgombába,illetve a termosztátba vezet,befújtam kontakt sprayvel.Kiszáradás után visszadutam és beindítottam az autót,most felmelegedett üzemi hőfokraés a fűtés is jól működik.Majd holnap kiderül,hogy a teljes visszahűlés után is jó marad-e.Majd írok hogy tényleg rendbe jött-e.[/quote] Szevasz.Amit csináltál azzal maximum a kontakton javítottál,de ennek nem sok köze van ahhoz,hogy a fűtésed mennyire jó.Ami még gond lehet,hogy a hőmérséklet jeladó is szar és ezzel most látszatra jobb lett a kocsid.Nagyon egyszerű a dolog.indítsd be a kocsit hidegen és ha szembe állsz az autóval akkor a jobb oldalán a motornak van egy vastag cső ami a hűtő tetejére megy azt fogd meg mikor kezd melegedni.Ha a termosztát jó akkor ez a cső nem melegedhet amíg a hőfokmérő nem ér be középre feltéve ha a jeladó is jó a kocsiban.Egyébként az Mpi-nek ha jó a termosztátja 3-4 km után már szinte tűzforrót kell nyomnia a fűtésnek.Ha tehát a befújt levegő meleg motornál nem forrót nyom ami szinte égeti a kezed akkor termo hiba vagy ha klímás esetleg a gép akkor a hőmérsékletállító motor lehet még szar.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 16, 2017 7:03 pm 

EdmondBert írta:
Szesze írta:
EdmondBert írta:
Igen így van>Házilag tudom javítani?
Persze talán fél órás meló.leveszed a felső motorvédő műanyagot és akkor már hozzá fogsz férni.Ha jól emlékszem 3 db 10-es vagy 8-as csavar tartja azt kell kicsavarnod természetesen miután alul a csapnál leengedted a fagyállót.Ha ezt a Vernet termosztátot veszed meg akkor csak annyi az egész amire figyelned kell,hogy van a készletbe egy hasított gumigyűrű ezt összerakás előtt rá kell húznod a termosztátra és utána mehet a termo a házába.

Értem.Köszönöm a segítséget.[/quote
Szia szesze!Ma megpróbáltam még egy dolgot.Az elektromos csatlakozókat ami a hőgombába,illetve a termosztátba vezet,befújtam kontakt sprayvel.Kiszáradás után visszadutam és beindítottam az autót,most felmelegedett üzemi hőfokraés a fűtés is jól működik.Majd holnap kiderül,hogy a teljes visszahűlés után is jó marad-e.Majd írok hogy tényleg rendbe jött-e.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 16, 2017 3:10 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
elpé írta:
Sziasztok, sajnos a problémám továbbra is fennáll, pedig mindent rendben találtak. Jóllehet most már akkor is hideget fúj, ha hirtelen lefékezek. :(

Szia
Gondolom klímás a kocsi, ha igen, akkor a fűtés zsalu motorjának a visszajelző potija kontakt hibás.
Ezt nézték!?
A klíma vezérlőjében V68-as motor hibakód szokott lenni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 16, 2017 3:02 pm 

Autó: skoda fabia
Sziasztok, sajnos a problémám továbbra is fennáll, pedig mindent rendben találtak. Jóllehet most már akkor is hideget fúj, ha hirtelen lefékezek. :(

"elpé írta:
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a fűtés bekapcsolásakor rövid idő elteltével az anyósülésnél lábnál hideget kezd fújni, illetve az ablaknál középen. Ha feljebb húzom a hőfokot, akkor újra meleget ad, de aztán újra kezdődik elölről a folyamat. Mi lehet a probléma?

Köszönöm a segítséget előre is.

Hali.Ha klímás a kocsid akkor valószínűleg a fűtésállító motor potmétere kontakthibás lehet."

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra