Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd júl. 07, 2020 9:01 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 162 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fűtés probléma
HozzászólásElküldve: pén. jún. 12, 2020 8:31 am 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
razgon írta:
Sziasztok!

Nem olyan régen örököltem egy 1.2 HTP Fabia I-et, sedan kivitel, 2003-as évjárat.
Olyan problémám van vele, hogy időnként a hőfok beállító beállításától függetlenül, forró levegőt nyom be az utastérbe. Ha bekapcsolom a klímát, akkor is ugyanaz marad a helyzet.

Amikor ez nem lép fel, akkor a klíma rendesen hűt (nemrégiben töltve lett, mert már kevés hűtőközeg volt benne), de töltés előtt is volt ilyen probléma.

Például: Tegnap mentem vásárolni, odaúton majd megsültem benne, hazafelé semmi gond, nyomta a klíma a hideget rendesen.
Mi okozhatja ezt a problémát?

Szia!

Szinte biztos, hogy Csabaa írása passzol a problémádhoz:
"A fűtés zsalu motorjának a visszajelző potija szokott kontakt hibás lenni.
Nem érzékeli a klíma vezérlő a zsalu helyzetét, ezért össze vissza szabályozza.
Kiszedni elég macerás, de a kontakt spray csodákra képes.

https://mega.nz/#F!jwo32SQQ!FZcSCDrZ1s_BJM0HsmtfeA"

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 11, 2020 12:37 pm 

Autó: Fabia 1, 1.2 HTP
Sziasztok!

Nem olyan régen örököltem egy 1.2 HTP Fabia I-et, sedan kivitel, 2003-as évjárat.
Olyan problémám van vele, hogy időnként a hőfok beállító beállításától függetlenül, forró levegőt nyom be az utastérbe. Ha bekapcsolom a klímát, akkor is ugyanaz marad a helyzet.

Amikor ez nem lép fel, akkor a klíma rendesen hűt (nemrégiben töltve lett, mert már kevés hűtőközeg volt benne), de töltés előtt is volt ilyen probléma.

Például: Tegnap mentem vásárolni, odaúton majd megsültem benne, hazafelé semmi gond, nyomta a klíma a hideget rendesen.
Mi okozhatja ezt a problémát?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 28, 2020 5:58 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan 1.2 HTP
Badzinga írta:
Csabaa írta:
Sziasztok,

az autómban nem működik a ventilátor 1-es állásban. 2-3-4-esben rendesen működik és fűt is. Mi lehet a gond? A fűtéskapcsoló használódott el? Esetleg a ventilátor lett rossz?

Köszönöm előre is a tanácsokat.
Sziasztok.

Szia
Az előtétellenállás híd miatt rossz. 5e-s tétel, a kesztyűtartó mögött van, a venti házában bal oldalon fent.

Sziasztok,

megnéztem az ellenállás helyét, közben megrendeltem az újat. Ma elhoztam és be is szereltem. A kezemről lejött a bőr, olyan kis hely van kiszedni. De a lényeg, hogy tényleg ez volt a hiba. Most működik ismét az 1es állás is.

Köszi még egyszer Csabaa.
Sziasztok

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 23, 2020 6:09 pm 

Csabaa írta:
Badzinga írta:
Sziasztok,

az autómban nem működik a ventilátor 1-es állásban. 2-3-4-esben rendesen működik és fűt is. Mi lehet a gond? A fűtéskapcsoló használódott el? Esetleg a ventilátor lett rossz?

Sziasztok.

Szia
Az előtétellenállás híd miatt rossz. 5e-s tétel, a kesztyűtartó mögött van, a venti házában bal oldalon fent.

Szia Csabaa,

kösz a tippet. Meg fogom nézni, majd írok, hogy mire jutottam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 22, 2020 6:58 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Badzinga írta:
Sziasztok,

Sziasztok.

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 21, 2020 9:19 pm 

Sziasztok,

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 21, 2020 5:23 am 

Autó: SKODA FABIA Combi 1.6 Tdi Active
Csabaa írta:
oFeri írta:
SKODA FABIA Combi 1.6 Tdi Active 2014-es, Automata klímás. (Fűtőventilátora periodikusan változtatja a fordulatszámot 1-2 másodperces periódusidővel, a beállított fordulatszám és a közel nulla között.) NEM EZ A HELYZET. HANEM A ZSALU NYITÁSA ZÁRÁSA KELT OLYAN HATÁST, MINTHA A FŰTŐMOTOR FORDULATSZÁMA VÁLTOZNA. CSAK A HANG ÉS A FŰTŐLEVEGŐ TERJEDÉSÉT AKADÁLYOZZA MEG, VAGY TESZI LEHETŐVÉ.

2020.01.20

Azóta annyi történt, hogy ízekre szétszedtük a műszerfalat.
A fűtőventilátor és mikromotor közös csatlakozóját megnyomva a zsalu véghelyzetig fordult oda, vagy vissza az aktuális parancsnak megfelelően. (Gondoltuk kontakt hiba volt.)
Megtakarítottuk az érintkezőket és összeraktuk. Tökéletesen működött.
Kb. 1000 km megtétele után fokozatosan visszatért a hiba.
Ötleteket várok, mert egy nap a szétszedés és egy nap az összerakás!
...és sok kis műanyag fül tud letörni...!

Szia
Nem ismerem ,hogy nálad hogyan van a zsaluk vezérlése megoldva, de ha hasonló fogaskerekes motororos ,mint az 1-2-es fábiánál ,akkor kell lenni egy potinak ami a poziciót jelzi. Ezt érdemes befújni kontakt spray-vel..
Most nézem 1,6-os tdi az akkor mk2-es még.

Köszönöm, kipróbálom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 20, 2020 9:09 pm 
Moderátor

oFeri írta:
SKODA FABIA Combi 1.6 Tdi Active 2014-es, Automata klímás. (Fűtőventilátora periodikusan változtatja a fordulatszámot 1-2 másodperces periódusidővel, a beállított fordulatszám és a közel nulla között.) NEM EZ A HELYZET. HANEM A ZSALU NYITÁSA ZÁRÁSA KELT OLYAN HATÁST, MINTHA A FŰTŐMOTOR FORDULATSZÁMA VÁLTOZNA. CSAK A HANG ÉS A FŰTŐLEVEGŐ TERJEDÉSÉT AKADÁLYOZZA MEG, VAGY TESZI LEHETŐVÉ.

2020.01.20

A fűtőventilátor és mikromotor közös csatlakozóját megnyomva a zsalu véghelyzetig fordult oda, vagy vissza az aktuális parancsnak megfelelően. (Gondoltuk kontakt hiba volt.)

Szia
Nem ismerem ,hogy nálad hogyan van a zsaluk vezérlése megoldva, de ha hasonló fogaskerekes motororos ,mint az 1-2-es fábiánál ,akkor kell lenni egy potinak ami a poziciót jelzi. Ezt érdemes befújni kontakt spray-vel..
Most nézem 1,6-os tdi az akkor mk2-es még.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 20, 2020 9:00 pm 
Moderátor

HoLa írta:
Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon.Egy kis segítségre lenne szükségem! Nemrég vásároltam egy 2005-ős Skoda Fabia 1.4 16V 75LE Kombit. Nagyon elégedett vagyok vele de sajnálatos módon a fűtés nem az igazi. Elindulás után 2-3 km megtételét követően a vízhőfok jelző függőleges állásba ér kb 90c° mutat. A kapcsolót a legmelegebb állásba téve sem kezd el fűteni rendesen még 20km múlva sem! A ventillátor mind a 4 fokozaton megy ahogy kell de épphogy csak valami langyos levegőt fúj be az utastérbe. Ha belső keringetésre állítom valamit javul a helyzet de ezt sem mondanám éppen meleg levegőnek! Ha letekerem hidegre hallani hogy a zsaluk záródnak és jóval hidegebb levegőt fúj! Ha klímát kapcsolok szintén ez a helyzet, az sem ad meleget. Mi lehet a gond! Termosztát? Hőgomba? Levegős a rendszer? Cseréljem le a hűtő folyadékot? A tágulási tartályban van megfelelő mennyiségű hűtővíz bár egy kissé már barnás színű! Kérem akinek van ötlete vagy találkozott hasonló problémával segitsen!

Szia
Gondolom a klíma vezérlőben nem tudsz hibakódot olvasni. A fűtés zsalu motorjának a visszajelző potija szokott kontakt hibás lenni. Elég nehezen ,ki lehet venni, és kontakt sprayvel befújni. Ez szokott segíteni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 20, 2020 10:47 am 

2020.01.20

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 20, 2020 10:37 am 

SKODA FABIA Combi 1.6 Tdi Active 2014-es, Automata klímás. Fűtőventilátora periodikusan változtatja a fordulatszámot 1-2 másodperces periódusidővel, a beállított fordulatszám és a közel nulla között.

(Eredetileg 2019.12.20-án írtam de valamiért nem lett látható sehol a fórumban)

1. A gyújtás rákapcsolását követően, előremenetben vagy üres sebességfokozatban 5 másodperc múlva elkezd pulzálni és egyfajta kattogó reléhangot hallani a kormány alól.
(Ez a jelenség a) automata, b) szélvédőre, c) lábra, d) szembe fújatásnál és ezek bármilyen variációjánál fennáll. "AC", klíma beindításától függetlenül.)
2. Hátramenetbe kapcsolva az autót úgyszintén.
3. Hátramenetbe kapcsolva, majd a tolatást meg is kezdve kb. 20 másodpercig teljes erőbedobással (és valamilyen terelőlapátot kinyitva) tolja a levegőt. Majd záródik a terelőlapát, és ezt követően 8-10 másodperc után, úgy mint előremenetben pulzálva kezd forogni.
4. Belső keringetést bekapcsolva (nyílik valamely terelőlapát és) normálisan, a beállított fordulatszámnak megfelelően dolgozik.

Mi lehet a hiba oka?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 20, 2020 10:24 am 

Szia HoLa!

Én is új vagyok. Nekem is lenne gondom, de most a tiédről két dolog jutott eszembe:

1. Ha kissé barnás a hűtőfolyadékod, akkor valaki korábban ne a rózsaszín, hanem a kék fagyállóval töltötte fel a rendszert, és ekkora hozzá nem értés esetén az is elképzelhető, hogy csapvizet tett desztvíz helyett. Ettől az alumíniumos rendszer tele lesz lerakódásokkal és leromlik a hőátadás. (Jav!: Teljes hűtőfolyadék csere és fűtőradiátor tisztítás, vagy inkább csere)

2. Valamiért nem oda jut a hűtőfolyadék. Vmi nem nyit, vagy nyitva marad!
a) régebben legalábbis ha nem zárt rendesen a nagy vízkör, akkor semmi sem kényszerítette a melegvizet a fűtőradiátorba és a zöme ment a nagy hűtőradiátorba. (Termosztát cserével talán szerencséd lesz.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 19, 2020 11:34 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16V
Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon.Egy kis segítségre lenne szükségem! Nemrég vásároltam egy 2005-ős Skoda Fabia 1.4 16V 75LE Kombit. Nagyon elégedett vagyok vele de sajnálatos módon a fűtés nem az igazi. Elindulás után 2-3 km megtételét követően a vízhőfok jelző függőleges állásba ér kb 90c° mutat. A kapcsolót a legmelegebb állásba téve sem kezd el fűteni rendesen még 20km múlva sem! A ventillátor mind a 4 fokozaton megy ahogy kell de épphogy csak valami langyos levegőt fúj be az utastérbe. Ha belső keringetésre állítom valamit javul a helyzet de ezt sem mondanám éppen meleg levegőnek! Ha letekerem hidegre hallani hogy a zsaluk záródnak és jóval hidegebb levegőt fúj! Ha klímát kapcsolok szintén ez a helyzet, az sem ad meleget. Mi lehet a gond! Termosztát? Hőgomba? Levegős a rendszer? Cseréljem le a hűtő folyadékot? A tágulási tartályban van megfelelő mennyiségű hűtővíz bár egy kissé már barnás színű! Kérem akinek van ötlete vagy találkozott hasonló problémával segitsen!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 25, 2019 1:29 pm 
Moderátor

Gábor76 írta:
Sikerült kicserérlni az ellenállást, kiszedni egyszerűbb volt mint összerakni.
Az normális higy első használatakor "büdös, égett" szag van a kocsiban?
"be kell neki égni? (vagy valami hasonló)

Szia
Nagyon melegszik az ellenállás híd, ezért is van a levegőáramlás útjában.
Ha kellően poros, és zsíros volt, lehet szaga egy ideig..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 22, 2019 9:07 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16V Kombi Comfort
Csabaa írta:
Gábor76 írta:
Sziasztok,

nekem is előjött a "fűtőventilátor fokozat" probléma.
Pontosabban az 1,2 fokozat egyáltalán nem megy csak a 3,4.
Visszaolvasva kicsit úgy tűnik cserélnem kell az előtét ellenállást illetve lehet hogy a ventilátorral is gond van/lesz, olvastam, hogy cserélni lehet a csapágyat benne. Az bonyolult? Nagyon szét kell hozzá bontani mindent? Illetve valaki tudja esetleg milyen csapágyat kéne beszereznem ( méret, márka stb...) vagy egyszerűbb venni egy másik ventilátort.
Előre is köszönöm
üdv:
Gábor

Szia
Ha néhány fokozatban nem megy, az előtét ellenállás hiba lesz. A kesztyűtartó kivétele után , egy kis kézügyességgel ki lehet forgatni az
ellenálláshidat a helyéről. A venti motort teljesen szétszedni elég macerás, mert a műanyag lapát rá van sütve a motor tengelyére..
Ha a motornak van egy kis hangja, elég megfújkálni a csapágyakat. Ehhez nem kell teljesen szétszedni a motort, szórócsöves kenőanyaggal el lehet érni a belső csapágyat is.

Sikerült kicserérlni az ellenállást, kiszedni egyszerűbb volt mint összerakni.
Az normális higy első használatakor "büdös, égett" szag van a kocsiban?
"be kell neki égni? (vagy valami hasonló)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 162 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra