Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. nov. 23, 2020 4:56 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fűtés probléma
HozzászólásElküldve: kedd nov. 17, 2020 9:19 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Pomi írta:
Sziasztok!
A kesztyűtartó fűtéscső belső vége lejött a csonkjáról és nem találom, hogy hová kell visszatolni.
Egy fotón annyit látok, hogy valahol a ventillátor előtét ellenállása mellett van elvezetve a motortér irányába, de oda bevilágítva nem leltem meg a csonkot.
Van valakinek képe vagy rajza róla?

Köszönettel
Pomi

telefonnal fényképez be hátha látsz valamit. ha nem vedd ki a kesztyűtartót jobban belátsz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 17, 2020 7:47 pm 

Sziasztok!
A kesztyűtartó fűtéscső belső vége lejött a csonkjáról és nem találom, hogy hová kell visszatolni.
Egy fotón annyit látok, hogy valahol a ventillátor előtét ellenállása mellett van elvezetve a motortér irányába, de oda bevilágítva nem leltem meg a csonkot.
Van valakinek képe vagy rajza róla?

Köszönettel
Pomi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 24, 2020 8:35 am 

Autó: Skoda Octavia 1U
tapsi írta:
tapsi írta:
Sziasztok!

A középkonzolt a kapcsolókkal és a fűtés-hűtés állító modullal együtt kivettem. Tettem volna vissza de észrevettem, hogy a jobb oldali tekerős állító egy bowdenes egység (szélvédő, lábtér, stb állító) és szétugrott. Sötét volt már bevilágítottam arra, amerre fut azonban nem nagyon látom, hogy hova kellene csatlakoznia. No meg hely sincs sok ott sajnos. Tudna valaki segíteni, hogy mire kell azt csatlakoztatni?
Köszönöm!

Nem bírtam ki kimentem a sötétben és kitapogattam meg van a csatlakozás, bár nem tudom hogyan fogom tudni visszaműteni :)

Amiért viszont megbontottam: nem fúj a két középső szellőző bárhova is állítom ezt a levegő irány váltó tekerőt.
Ennek mi lehet az oka? A két szélsőn jön a hideg-meleg levegő de a két középső "halott". Valami kis hangot hallani de tényleges légáram nincs.

Ez is meg lett. :) Szerencsére nem kellett a boxot középről (váltó, kézifék) kivennem így is vissza tudtam - jó pár karccal gyarapodva ugyan - tenni az állító bowdent. Most működik a hűtés-fűtés állítás és a légbefúvás is még középen is. (és csak 1 csavar maradt valahogy a végére :) )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 22, 2020 7:44 pm 

tapsi írta:
Sziasztok!

A középkonzolt a kapcsolókkal és a fűtés-hűtés állító modullal együtt kivettem. Tettem volna vissza de észrevettem, hogy a jobb oldali tekerős állító egy bowdenes egység (szélvédő, lábtér, stb állító) és szétugrott. Sötét volt már bevilágítottam arra, amerre fut azonban nem nagyon látom, hogy hova kellene csatlakoznia. No meg hely sincs sok ott sajnos. Tudna valaki segíteni, hogy mire kell azt csatlakoztatni?
Köszönöm!

Nem bírtam ki kimentem a sötétben és kitapogattam meg van a csatlakozás, bár nem tudom hogyan fogom tudni visszaműteni :)

Amiért viszont megbontottam: nem fúj a két középső szellőző bárhova is állítom ezt a levegő irány váltó tekerőt.
Ennek mi lehet az oka? A két szélsőn jön a hideg-meleg levegő de a két középső "halott". Valami kis hangot hallani de tényleges légáram nincs.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 22, 2020 7:00 pm 

Sziasztok!

Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 19, 2020 12:16 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szenilla írta:
Köszönöm, a segítséget! A klímát tavasszal megnézetem, most a fűtéssel kell valamit kezdenem, mert fázni nagyon utálok :)

:?
feketete írta:
két külön hibád van egy a fütés és a klima és ezek egy helyen jelentkeznek.

Ha a klíma nem megy klímásnak kell megnézni. Ha szerencséd van akkor csak a gáz utántöltése. Lehet benne valahol lyuk, de sajnos a klímakompresszor is tönkre mehet. Ahogy mondtam sorba úgy drágább a javítás.
Jó tanács.
A klímásnál hibamegállapítást és töltést kérjél. Ha más a hiba mond hogy nincs elég pénzed (még ha milliomos is vagy). Kérj árajánlatot és kérdezgess kőrbe hol mennyiért csinálják meg.

szia
Ha találsz egy ügyes kezű szerelőt ez alapján meg tudja csinálni:
https://mega.nz/file/fgQBQRjS#-1gn4tzgC ... GWOr0EFsDU

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 18, 2020 6:01 pm 

Autó: Skoda Fabia
Köszönöm, a segítséget! A klímát tavasszal megnézetem, most a fűtéssel kell valamit kezdenem, mert fázni nagyon utálok :)

:?
feketete írta:

Ha a klíma nem megy klímásnak kell megnézni. Ha szerencséd van akkor csak a gáz utántöltése. Lehet benne valahol lyuk, de sajnos a klímakompresszor is tönkre mehet. Ahogy mondtam sorba úgy drágább a javítás.
Jó tanács.
A klímásnál hibamegállapítást és töltést kérjél. Ha más a hiba mond hogy nincs elég pénzed (még ha milliomos is vagy). Kérj árajánlatot és kérdezgess kőrbe hol mennyiért csinálják meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 18, 2020 5:51 pm 

Jó tanács.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 18, 2020 1:40 pm 

Klímás, de az sem működik benne :D Fújja a levegőt, csak nem hideget. Szóval nyáron nem hűt, télen nem fűt. Nem mondanám túl praktikusak. Persze én úgy vettem, hogy ezen az autón aztán minden hibátlanul működik... :(
Olvastam korábbi posztokat és azt is amit nekem írt az utolsó hozzászóló, de sokat sajnos nem értettem belőle :( de legalabb a gyanúm beigazolódott, hogy jobb ha másik szerelőt keresek. Fejér megyében valakinek jól bevált szereplője esetleg van? (aki nem akarja a fél autót kicserélni ha egy olyan viszi oda, aki látványosan nem ért hozzá)

feketete írta:
Csabaa írta:
Szenilla írta:
Sziasztok!
Van egy 1.4es 2005-ös Fábiám. A problémám az, hogy nem megy a fűtés benne. A ventilátor megy, de max langyosnak mondható levegőt fúj, meleget nem, hosszabb út alatt sem. Na most én egy autókhoz kicsit sem értő nő vagyok, így felhívtam egy közeli autószerelőt aki annyit mondott, hogy vagy fagyálló hűtőfolyadék kell bele (tényleg alacsony volt a szintje, töltöttem bele, de nem indult el a fűtés), ha ez nem oldja meg ki kell cserélni a hűtőt(?) és hogy ezt kevesen vállalják és elég drága. Kicsit erősnek érzem ezt így látatlanban.. Valami egyéb ötlet? Köszönöm ha segítetek.

Szia
Van klíma az autóban? Ha igen kicsit olvass vissza néhány posztot.. Azt a hülye szerelőt meg felejtsd el..

ha sima bowden hiba lehet ha klímás állító motor poti hiba

Volkswagen családnál nincs fűtéscsap állandó meleg jön a radiátorra és terelő lapokkal a hideg és meleg levegő arányát változtatod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2020 6:00 pm 

Csabaa írta:
Szenilla írta:
Sziasztok!
Van egy 1.4es 2005-ös Fábiám. A problémám az, hogy nem megy a fűtés benne. A ventilátor megy, de max langyosnak mondható levegőt fúj, meleget nem, hosszabb út alatt sem. Na most én egy autókhoz kicsit sem értő nő vagyok, így felhívtam egy közeli autószerelőt aki annyit mondott, hogy vagy fagyálló hűtőfolyadék kell bele (tényleg alacsony volt a szintje, töltöttem bele, de nem indult el a fűtés), ha ez nem oldja meg ki kell cserélni a hűtőt(?) és hogy ezt kevesen vállalják és elég drága. Kicsit erősnek érzem ezt így látatlanban.. Valami egyéb ötlet? Köszönöm ha segítetek.

Szia
Van klíma az autóban? Ha igen kicsit olvass vissza néhány posztot.. Azt a hülye szerelőt meg felejtsd el..

ha sima bowden hiba lehet ha klímás állító motor poti hiba

Volkswagen családnál nincs fűtéscsap állandó meleg jön a radiátorra és terelő lapokkal a hideg és meleg levegő arányát változtatod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2020 5:59 pm 
Moderátor

Szenilla írta:
Sziasztok!

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2020 1:09 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 16, 2020 9:57 am 
Moderátor

tapsi írta:
Sziasztok!

A hőmérsékletszabályzó motor döglött be ismét ki kell vennem. Mivel lehetetlen helyen van az előző alkalommal sikerült letörnöm az egyik fülecskét :(
Az lenne a kérdésem, hogy Ti hogy szereltétek? Ha kiveszem az ülést jobban hozzáférhető lenne?
Múltkor már azon gondolkodtam, hogy kivágok abból a fém lemezből, hogy jobban lássam és hozzáférhessek.
A letört pöcök miatt nem akart a helyén maradni, van valakinek valamilyen jó praktikája, hogy azt miként lehetne orvosolni?
Köszi szépen az ötleteket, akár képek is jöhetnek, ha vannak :)

Szia
Kép
Ahol a piros jelölés van fúrj egy 4mm-es furatot, és kisméretű (3,6mm) kábelkötegelő bilincsel rögzíteni tudod a keretet.
Az ülést hátratolom teljesen, és hanyatt fekszem, a fejem a pedálokon, a lábaim a kocsi mellett... :D fejlámpa nem árt..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 14, 2020 4:54 pm 

Sziasztok!

A hőmérsékletszabályzó motor döglött be ismét ki kell vennem. Mivel lehetetlen helyen van az előző alkalommal sikerült letörnöm az egyik fülecskét :(
Az lenne a kérdésem, hogy Ti hogy szereltétek? Ha kiveszem az ülést jobban hozzáférhető lenne?
Múltkor már azon gondolkodtam, hogy kivágok abból a fém lemezből, hogy jobban lássam és hozzáférhessek.
A letört pöcök miatt nem akart a helyén maradni, van valakinek valamilyen jó praktikája, hogy azt miként lehetne orvosolni?
Köszi szépen az ötleteket, akár képek is jöhetnek, ha vannak :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 03, 2020 10:38 am 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Tomi8686 írta:
Sziasztok!

A következő problémámban szeretnék segítséget kérni:(az autó: Fabia 1.2 12V 2003 - gyári manuális klímás)
A fűtésem, csak a hőfokszabályzó maximális állásban fúj meleget, viszont akkor inkább forrót.
A többi állásban legfejjebb langyosat, a ventilátor különböző fokozataiban is ez a helyzet.
Kicseréltem a küldő hőmérséklet érzékelőt, hátha az a probléma, de nem segített.
(Érdekesség, hogy pl. a telefonom adatához képes kb. 5 fokkal többet jelez, újabb csere után is)

Mi lehet a gond?

Előre is köszi

Szia!
Lásd az előtted lévő hsz.-t.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra