Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 4:40 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 30, 2010 2:45 pm 

Csabaa írta:
Gabesz írta:
Egy kérdés: http://www.skodafabiaclub.com/technikaisegitseg/belsokeringetes/belsokeringetes.php

Honnan állapítható meg akkor, hogy végez e effektíve munkát?

Ha megnyomod a belsőkerintetés gombot akkor világítani kell folyamatosan. A kesztyűtartó alatt ha benézel, ekkor kinyit a zsalu és innen lentről szívja a levegőt a keringtető motor. Ha ki van kapcsolva akkor ez bezár és kintről jön a friss levegő.

Az látható alúlról? Azt hittem arra gondolsz, hogy a pollennél nézzek be! Na kíváncsiságból majd ezt meglesem!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz kedd nov. 30, 2010 3:58 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 30, 2010 2:42 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Gabesz írta:
Egy kérdés: http://www.skodafabiaclub.com/technikaisegitseg/belsokeringetes/belsokeringetes.php

Ha megnyomod a belsőkerintetés gombot akkor világítani kell folyamatosan. A kesztyűtartó alatt ha benézel, ekkor kinyit a zsalu és innen lentről szívja a levegőt a keringtető motor. Ha ki van kapcsolva akkor ez bezár és kintről jön a friss levegő.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 30, 2010 2:34 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 25, 2008 6:38 pm 

Hali!
Pont most nézegettem a vaterát :wink:

http://www.mennyiavege.hu/skoda_fabia_futomotor_115233083.html

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 25, 2008 9:55 am 

Hi!
Mindenkinek köszönöm a segítséget, de ezeken a procedúrákon már szinte minden túlvagyok. Természetesen először elvittem szakszervízbe. Ott a computer állapította meg a hibát. Megcsináltk az alapbeállítási cirkuszt is és azután lett biztos, hogy mind két motort cserélni kell (IKESZ Skoda Szeged). Ez kb 80.000 Ft. munkadíjjal. No ezért állt égnek a hajam.
Én is azért gondoltam, hogy esetleg egy próbát megérne a takarítás, WD 40 stb.. A féklámpakapcsolóval jártam így, hogy azt mondták csere, de azt ki tudtam venni, szétszedtem és a mikroérintkező volt beégve. Kis tisztítás WD 40 és azóta is tökéletes. Most sajnos nincs arra 80 rongyom, hogy a szakszervíz kicserélje a motorokat. Egyenlőre fűt, de csak egyféle állapotban. Ez van. Olyan szerelőt aki javít is, nemcsak cserél, nem igazán tudok itt Szeged környékén.
A szerelési könyv azért tovább is érdekelne valami elektronikus formában. Egyenlőre ennyi és mindenkinek boldog ünnepeket és BUÉK! Majd még jelentkezem, ha van valami új.
Dalesz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 25, 2008 9:19 am 

A hőmérséklet szabályozása és a belső keringtetés állítása történik motorral, a hőszabályozó a műszerfal belsejében van, ami azt jelenti hogy szinte mindent ki kell bontani hozzá. Mindkettő egy kisebb tenyérnyi méretű kb 2 cm vastag műanyag borítású "lapos, amorf test", amelyből műanyag fogaskerék "látható"; nekem spanyol gyártmányú volt BOSCH márkajellel. Ajánlatos megnézetni (van akin egy alapos pucolás segített, de ahhoz is szét kell szedni a műszerfali részt), vagy kicseréltetni, mert hamarosan a rendellenes működés miatt "meghal" a belső keringtető is (csak hogy jó hírt is mondjak).
Szerintem "félúton" Cegléden is megcsinálják Donibcsi-nél; mindenképp olyan helyre vidd, ahol értenek hozzá és hajlandóak autót javítani is nem csak alkatrészt cserélnek.

Dalesz írta:
Hát ez az! Ettől félek! De hol kezdjek hozzá és milyen formájú izét keressek? Az, hogy össze-vissza, azt jelenti, hogy vagy nem fűt, vagy ha följebb állítom, akkor meg fűt ezerrel és hiába veszem vissza! Nem tudtok Skoda szerelési könyvet, mondjuk PDF-ben?
Dalesz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 24, 2008 2:50 pm 

Úgy hallottam, hogy még a fűtésmotorokra vonatkozóan is van valami alapbeállítási procedúra. Én a helyedben elvinném egy jó helyre (pl a kobé) és egy diagnosztikával együtt kicseréltetném az esetlegesen hibás alkatrészt. Egy műszerfalat sérülés nélkül szétbontani típusismeret nélkül sztem lehetetlen. Aztán meg motor után szaladozni majd újra összerakni....
Az eredményről mindenesetre mindenképp számolj be!

Dalesz írta:
Hát ez az! Ettől félek! De hol kezdjek hozzá és milyen formájú izét keressek? Az, hogy össze-vissza, azt jelenti, hogy vagy nem fűt, vagy ha följebb állítom, akkor meg fűt ezerrel és hiába veszem vissza! Nem tudtok Skoda szerelési könyvet, mondjuk PDF-ben?
Dalesz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 24, 2008 1:51 pm 

Dalesz írta:
Dalesz

Először kell egy diagnosztika, az megmondja, hogy melyik motor tojt be, kettő van benne. Koncsik Bélánál asszem 17e volt a két motor együtt nyáron, ott ki is cserélik neked baráti áron. www.kobetuning.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 24, 2008 8:44 am 

Dalesz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Fűtésszabályzó
HozzászólásElküldve: kedd dec. 23, 2008 10:38 pm 

Mi az h össze-vissza működik?

A motorok a fűtőegységben vannak, mélyen a műszerfal alatt. Gondolom jól szét kell bombázni hozzá...

Dalesz írta:
Sziasztok!
Tudna-e valaki segíteni? Fabia 1.4 MPI-m van. Össze-vissza kezdett működni a fűtés. A szrvízben kitalálták, hogy a fűtés szabályzó mikromotorok tojtak be. Ennek a cseréje kb. 80e Ft. Na ettől állt égnek a hajam! Tudja-e valaki, hogy ezek hol helyezkednek el? Hogy lehet hozzájuk férni? Egyáltalán hogy néznek ki. Próbáltam költségkímélőbb megoldásként a bontót, de azt mondták vigyem a mintát. De azt sem tudom hol keressem? Segítség!!!!!!!!!
Köszi: Dalesz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Fűtésszabályzó
HozzászólásElküldve: kedd dec. 23, 2008 10:35 pm 

Sziasztok!
Tudna-e valaki segíteni? Fabia 1.4 MPI-m van. Össze-vissza kezdett működni a fűtés. A szrvízben kitalálták, hogy a fűtés szabályzó mikromotorok tojtak be. Ennek a cseréje kb. 80e Ft. Na ettől állt égnek a hajam! Tudja-e valaki, hogy ezek hol helyezkednek el? Hogy lehet hozzájuk férni? Egyáltalán hogy néznek ki. Próbáltam költségkímélőbb megoldásként a bontót, de azt mondták vigyem a mintát. De azt sem tudom hol keressem? Segítség!!!!!!!!!
Köszi: Dalesz

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra