Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. dec. 16, 2018 10:09 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 04, 2010 3:25 pm 

Nos Csaba beszéltünk erről a "finom" fűtésszabályzásról. Érdekes kipróbáltam! Melóba menet mikor 18-on hagytam aránylag meleget fújt. Ha csutkára fölhajtottam ott is nagyjából az volt a hőérzet. Hazajövet melóból szép "gyengéden" hajtottam 20-22 köré de akkor langyos volt faszán ahogy írtad. Akkor lehet mégis nyáron szemezgetnem kéne a WD-40-el? Kösz az eddigieket!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 01, 2010 4:11 pm 

Gabesz írta:
Elég lesz a pollennél való elemlámpás "benézés"? A légzsák miatt nem nagyon akarok turkálni a kesztyűtartó mélyebb bugyraiban.

Látom megoldottad,de azért le írom!A légzsák miatt nem nagyon kell aggódni mert a kesztyűtartó felett került beépítésre!A kesztyűtartóval együtt nem jön ki!Max a vezetékek lehetnek picit útban,de azt meg kézzel arrébb kel tartani!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 01, 2010 12:36 pm 

Megnéztem elemlámpával. Tökéletesen búg és viszi azt a terelőlapátot! Kösz Csaba!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 01, 2010 12:13 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Gabesz írta:
Csaba! Ez úgy is érzékelhető mármint a működőképesség, hogy ha a szellőzőket kinyitom és ülésekhez állítom a levegő irányát. Ventillátor nélkül ha belső keringetésre állítod nem vág a menetszél de ha nem világít a nyíl akkor érezhető a beáramló levegő kissé mintha 1-es fokozaton lenne a venti nemde?

Elvileg igen. Egyszerübb alánézni :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 01, 2010 12:03 pm 

Csaba! Ez úgy is érzékelhető mármint a működőképesség, hogy ha a szellőzőket kinyitom és ülésekhez állítom a levegő irányát. Ventillátor nélkül ha belső keringetésre állítod nem vág a menetszél de ha nem világít a nyíl akkor érezhető a beáramló levegő kissé mintha 1-es fokozaton lenne a venti nemde?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 01, 2010 10:13 am 
Moderátor

Gabesz írta:
Elég lesz a pollennél való elemlámpás "benézés"? A légzsák miatt nem nagyon akarok turkálni a kesztyűtartó mélyebb bugyraiban.

Befekszel és látni fogod a zsalut. A pollenszűrőt csak a pozicíó miatt írtam, de nem kell kivenni a kukucshoz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 01, 2010 9:43 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 30, 2010 8:11 pm 

Gabesz írta:
Csabaa írta:
Gabesz írta:
Egy kérdés: http://www.skodafabiaclub.com/technikaisegitseg/belsokeringetes/belsokeringetes.php

Honnan állapítható meg akkor, hogy végez e effektíve munkát?

Ha megnyomod a belsőkerintetés gombot akkor világítani kell folyamatosan. A kesztyűtartó alatt ha benézel, ekkor kinyit a zsalu és innen lentről szívja a levegőt a keringtető motor. Ha ki van kapcsolva akkor ez bezár és kintről jön a friss levegő.

Az látható alúlról? Azt hittem arra gondolsz, hogy a pollennél nézzek be! Na kíváncsiságból majd ezt meglesem!

Vedd le a kesztyűtartót 5db csavarral van felfogatva!Utána könnyebb megnézni hogy működik-e!Amúgy meg az is utalhat hibára ha nagyon párásodik az utastér és hiába megy a ventilátor gyorsan vissza párásodik az üveg!Én így jártam,de műgyantával orvosoltam eme kis problemát!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 30, 2010 2:49 pm 
Moderátor

Gabesz írta:
Csabaa írta:
Gabesz írta:
Egy kérdés: http://www.skodafabiaclub.com/technikaisegitseg/belsokeringetes/belsokeringetes.php

Ha megnyomod a belsőkerintetés gombot akkor világítani kell folyamatosan. A kesztyűtartó alatt ha benézel, ekkor kinyit a zsalu és innen lentről szívja a levegőt a keringtető motor. Ha ki van kapcsolva akkor ez bezár és kintről jön a friss levegő.

At látható alúlról? Azt hittem arra gondolsz, hogy a pollennél nézzek be! Na kíváncsiságból majd ezt meglesem!

ott ott, a pollentől jobbra

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 30, 2010 2:45 pm 

Csabaa írta:
Gabesz írta:

Az látható alúlról? Azt hittem arra gondolsz, hogy a pollennél nézzek be! Na kíváncsiságból majd ezt meglesem!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz kedd nov. 30, 2010 3:58 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 30, 2010 2:42 pm 
Moderátor

Gabesz írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 30, 2010 2:34 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 25, 2008 6:38 pm 

Hali!
Pont most nézegettem a vaterát :wink:

http://www.mennyiavege.hu/skoda_fabia_futomotor_115233083.html

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 25, 2008 9:55 am 

Hi!
Mindenkinek köszönöm a segítséget, de ezeken a procedúrákon már szinte minden túlvagyok. Természetesen először elvittem szakszervízbe. Ott a computer állapította meg a hibát. Megcsináltk az alapbeállítási cirkuszt is és azután lett biztos, hogy mind két motort cserélni kell (IKESZ Skoda Szeged). Ez kb 80.000 Ft. munkadíjjal. No ezért állt égnek a hajam.
Én is azért gondoltam, hogy esetleg egy próbát megérne a takarítás, WD 40 stb.. A féklámpakapcsolóval jártam így, hogy azt mondták csere, de azt ki tudtam venni, szétszedtem és a mikroérintkező volt beégve. Kis tisztítás WD 40 és azóta is tökéletes. Most sajnos nincs arra 80 rongyom, hogy a szakszervíz kicserélje a motorokat. Egyenlőre fűt, de csak egyféle állapotban. Ez van. Olyan szerelőt aki javít is, nemcsak cserél, nem igazán tudok itt Szeged környékén.
A szerelési könyv azért tovább is érdekelne valami elektronikus formában. Egyenlőre ennyi és mindenkinek boldog ünnepeket és BUÉK! Majd még jelentkezem, ha van valami új.
Dalesz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 25, 2008 9:19 am 

A hőmérséklet szabályozása és a belső keringtetés állítása történik motorral, a hőszabályozó a műszerfal belsejében van, ami azt jelenti hogy szinte mindent ki kell bontani hozzá. Mindkettő egy kisebb tenyérnyi méretű kb 2 cm vastag műanyag borítású "lapos, amorf test", amelyből műanyag fogaskerék "látható"; nekem spanyol gyártmányú volt BOSCH márkajellel. Ajánlatos megnézetni (van akin egy alapos pucolás segített, de ahhoz is szét kell szedni a műszerfali részt), vagy kicseréltetni, mert hamarosan a rendellenes működés miatt "meghal" a belső keringtető is (csak hogy jó hírt is mondjak).
Szerintem "félúton" Cegléden is megcsinálják Donibcsi-nél; mindenképp olyan helyre vidd, ahol értenek hozzá és hajlandóak autót javítani is nem csak alkatrészt cserélnek.

Dalesz írta:
Hát ez az! Ettől félek! De hol kezdjek hozzá és milyen formájú izét keressek? Az, hogy össze-vissza, azt jelenti, hogy vagy nem fűt, vagy ha följebb állítom, akkor meg fűt ezerrel és hiába veszem vissza! Nem tudtok Skoda szerelési könyvet, mondjuk PDF-ben?
Dalesz

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra