Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. okt. 22, 2018 5:38 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Belső keringetés
HozzászólásElküldve: pén. máj. 21, 2010 4:50 pm 

poles írta:
Gabesz írta:
Hát nálam világít a kis sárga nyíl ha szélvédőre rakom akkor is! Ez beállítható vagy egyértelműen hiba?

És úgy is marad tartósan? Vagy ha pl lefele állítod bekapcsolod a belső keringetést, majd a szélvédőre irányítod, akkor sem kapcsol ki?

Este megyek melóba! Ki fogom próbálni és holnap megírom az eredményt! Köszi Poles az eddigit!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Belső keringetés
HozzászólásElküldve: pén. máj. 21, 2010 3:38 pm 

Gabesz írta:
Hát nálam világít a kis sárga nyíl ha szélvédőre rakom akkor is! Ez beállítható vagy egyértelműen hiba?

És úgy is marad tartósan? Vagy ha pl lefele állítod bekapcsolod a belső keringetést, majd a szélvédőre irányítod, akkor sem kapcsol ki?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Belső keringetés
HozzászólásElküldve: pén. máj. 21, 2010 3:06 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Keringetés
HozzászólásElküldve: pén. máj. 21, 2010 2:00 pm 

A szélvédőre állítva kikapcsol a belső keringetés - a párásodás balesetveszélyes. Ha jól tudom ez csak a szélvédő irányra vonatkozik. Persze vélhetően a köztes állásokra is igaz.
Gabesz írta:
Kérdésem lenne, hogy a belső keringetés mehet ablakra is? Illetve ez normális jelenség klímás verziónál? Ugyanis klíma nélkülin ha ablakra állítom a belső keringetést az ki is kapcsol. :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Keringetés
HozzászólásElküldve: pén. máj. 21, 2010 1:47 pm 

Kérdésem lenne, hogy a belső keringetés mehet ablakra is? Illetve ez normális jelenség klímás verziónál? Ugyanis klíma nélkülin ha ablakra állítom a belső keringetést az ki is kapcsol. :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Levegő keringtető kütyü
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 08, 2010 8:17 pm 

Látszólag...de pl középállásban langyos levegőt fúj? A hiba úgy kezdődik, hogy vagy hideget vagy meleget fújdogál, nem szabályozható finoman a hőmérséklet. Később az is előfordulhat hogy hidegre tekerve - néha- meleget fúj egy időre. Persze a kezdet kezdetén még csak a hibakódból lehet tudni h időnként kontakthibás.

Tézé írta:
Köszönöm a gyors választ :) Klímás az autóm, gondolom ha a hőmérséklet szabályzóval lenne gond, azt észrevettem volna én is. A fűtés fűt, a klíma hűt (a tekergetős gombnak megfelelően), így azzal sztem nincs gond.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 08, 2010 8:13 pm 

Köszönöm a gyors választ :) Klímás az autóm, gondolom ha a hőmérséklet szabályzóval lenne gond, azt észrevettem volna én is. A fűtés fűt, a klíma hűt (a tekergetős gombnak megfelelően), így azzal sztem nincs gond.

poles írta:
2db nagyon hasonló van benne, ha klímás az autód.
A külső-belső keringetőt V154-nek, a hőmérséklet állítót V68-nak hívják. Hibakód olvasásnál kiderül melyik huncutkodik. A gyakoribb a hideg-meleg állító, mert az többet dolgozik.
Véleményem szerint mindkettő javítható - ha nem mechanikus törésről van szó. A külső-belső keringetés állító könnyen hozzáférhető, a ki-be szerelésről leírást is találsz. Ha ki van szerelve érdemes szétpattintani és a benne lévő potiba egy kis WD40 v hasonló kenő sprayt nyomni.
A hőm. állító is ugyanilyen módszerrel javítható, csak a kiszerelése nehézkesebb, de ehhez sem kell szétbombázni az autót - de kis kéz és némi kitartás kell hozzá. Utána egy alapbeállítás és lőn csoda :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 08, 2010 8:07 pm 

2db nagyon hasonló van benne, ha klímás az autód.
A külső-belső keringetőt V154-nek, a hőmérséklet állítót V68-nak hívják. Hibakód olvasásnál kiderül melyik huncutkodik. A gyakoribb a hideg-meleg állító, mert az többet dolgozik.
Véleményem szerint mindkettő javítható - ha nem mechanikus törésről van szó. A külső-belső keringetés állító könnyen hozzáférhető, a ki-be szerelésről leírást is találsz. Ha ki van szerelve érdemes szétpattintani és a benne lévő potiba egy kis WD40 v hasonló kenő sprayt nyomni.
A hőm. állító is ugyanilyen módszerrel javítható, csak a kiszerelése nehézkesebb, de ehhez sem kell szétbombázni az autót - de kis kéz és némi kitartás kell hozzá. Utána egy alapbeállítás és lőn csoda :)
Tézé írta:
Sziasztok!

Az alábbi kérdésben kérném a segítségeteket:

Az utolsó két szervíznél (135e km. Derzbach-hoz járok) szóltak, h a computer szerint nem működik az a kütyü, aminél váltani lehet, hogy kintről szívja be a levegőt, vagy a belsőt keringtesse. Mivel az alkatrészre 40e ft.-ot mondtak + munkadíj ("szét kell szedni az egész műszerfalat"), elkezdtem olvasgatni a fórumokat.
Ráleltem, h ez a motor a kesztyűtartó alatt van. Leszedtem a kesztyűtartót, és a kütyü szemmel láthatóan működik (forog a motor, mozgatja a lapáto(ka)t).
Nem olyannak ismerem őket, hogy becsapnának. Több ilyen motor is van a kocsiban, vagy csak ez az egy, és a computer mond butaságot? Köszi a segítséget!

Megj.: 1,4 16V Fabia Ambiente 2005

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Levegő keringtető kütyü
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 08, 2010 7:09 pm 

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben kérném a segítségeteket:

Az utolsó két szervíznél (135e km. Derzbach-hoz járok) szóltak, h a computer szerint nem működik az a kütyü, aminél váltani lehet, hogy kintről szívja be a levegőt, vagy a belsőt keringtesse. Mivel az alkatrészre 40e ft.-ot mondtak + munkadíj ("szét kell szedni az egész műszerfalat"), elkezdtem olvasgatni a fórumokat.
Ráleltem, h ez a motor a kesztyűtartó alatt van. Leszedtem a kesztyűtartót, és a kütyü szemmel láthatóan működik (forog a motor, mozgatja a lapáto(ka)t).
Nem olyannak ismerem őket, hogy becsapnának. Több ilyen motor is van a kocsiban, vagy csak ez az egy, és a computer mond butaságot? Köszi a segítséget!

Megj.: 1,4 16V Fabia Ambiente 2005

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra