Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. jan. 20, 2021 8:33 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fűtés probléma
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2020 5:59 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szenilla írta:
Sziasztok!
Van egy 1.4es 2005-ös Fábiám. A problémám az, hogy nem megy a fűtés benne. A ventilátor megy, de max langyosnak mondható levegőt fúj, meleget nem, hosszabb út alatt sem. Na most én egy autókhoz kicsit sem értő nő vagyok, így felhívtam egy közeli autószerelőt aki annyit mondott, hogy vagy fagyálló hűtőfolyadék kell bele (tényleg alacsony volt a szintje, töltöttem bele, de nem indult el a fűtés), ha ez nem oldja meg ki kell cserélni a hűtőt(?) és hogy ezt kevesen vállalják és elég drága. Kicsit erősnek érzem ezt így látatlanban.. Valami egyéb ötlet? Köszönöm ha segítetek.

Szia
Van klíma az autóban? Ha igen kicsit olvass vissza néhány posztot.. Azt a hülye szerelőt meg felejtsd el..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 17, 2020 1:09 pm 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok!
Van egy 1.4es 2005-ös Fábiám. A problémám az, hogy nem megy a fűtés benne. A ventilátor megy, de max langyosnak mondható levegőt fúj, meleget nem, hosszabb út alatt sem. Na most én egy autókhoz kicsit sem értő nő vagyok, így felhívtam egy közeli autószerelőt aki annyit mondott, hogy vagy fagyálló hűtőfolyadék kell bele (tényleg alacsony volt a szintje, töltöttem bele, de nem indult el a fűtés), ha ez nem oldja meg ki kell cserélni a hűtőt(?) és hogy ezt kevesen vállalják és elég drága. Kicsit erősnek érzem ezt így látatlanban.. Valami egyéb ötlet? Köszönöm ha segítetek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 16, 2020 9:57 am 
Moderátor

tapsi írta:
Sziasztok!

A hőmérsékletszabályzó motor döglött be ismét ki kell vennem. Mivel lehetetlen helyen van az előző alkalommal sikerült letörnöm az egyik fülecskét :(
Az lenne a kérdésem, hogy Ti hogy szereltétek? Ha kiveszem az ülést jobban hozzáférhető lenne?
Múltkor már azon gondolkodtam, hogy kivágok abból a fém lemezből, hogy jobban lássam és hozzáférhessek.
A letört pöcök miatt nem akart a helyén maradni, van valakinek valamilyen jó praktikája, hogy azt miként lehetne orvosolni?
Köszi szépen az ötleteket, akár képek is jöhetnek, ha vannak :)

Szia
Kép
Ahol a piros jelölés van fúrj egy 4mm-es furatot, és kisméretű (3,6mm) kábelkötegelő bilincsel rögzíteni tudod a keretet.
Az ülést hátratolom teljesen, és hanyatt fekszem, a fejem a pedálokon, a lábaim a kocsi mellett... :D fejlámpa nem árt..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 14, 2020 4:54 pm 

Autó: Skoda Octavia 1U
Sziasztok!

A hőmérsékletszabályzó motor döglött be ismét ki kell vennem. Mivel lehetetlen helyen van az előző alkalommal sikerült letörnöm az egyik fülecskét :(
Az lenne a kérdésem, hogy Ti hogy szereltétek? Ha kiveszem az ülést jobban hozzáférhető lenne?
Múltkor már azon gondolkodtam, hogy kivágok abból a fém lemezből, hogy jobban lássam és hozzáférhessek.
A letört pöcök miatt nem akart a helyén maradni, van valakinek valamilyen jó praktikája, hogy azt miként lehetne orvosolni?
Köszi szépen az ötleteket, akár képek is jöhetnek, ha vannak :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 03, 2020 10:38 am 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
Tomi8686 írta:
Sziasztok!

A következő problémámban szeretnék segítséget kérni:(az autó: Fabia 1.2 12V 2003 - gyári manuális klímás)
A fűtésem, csak a hőfokszabályzó maximális állásban fúj meleget, viszont akkor inkább forrót.
A többi állásban legfejjebb langyosat, a ventilátor különböző fokozataiban is ez a helyzet.
Kicseréltem a küldő hőmérséklet érzékelőt, hátha az a probléma, de nem segített.
(Érdekesség, hogy pl. a telefonom adatához képes kb. 5 fokkal többet jelez, újabb csere után is)

Mi lehet a gond?

Előre is köszi

Szia!
Lásd az előtted lévő hsz.-t.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 03, 2020 10:07 am 

Autó: Fabia 1.2 12V - 2003 AZQ
Sziasztok!

A következő problémámban szeretnék segítséget kérni:(az autó: Fabia 1.2 12V 2003 - gyári manuális klímás)
A fűtésem, csak a hőfokszabályzó maximális állásban fúj meleget, viszont akkor inkább forrót.
A többi állásban legfejjebb langyosat, a ventilátor különböző fokozataiban is ez a helyzet.
Kicseréltem a küldő hőmérséklet érzékelőt, hátha az a probléma, de nem segített.
(Érdekesség, hogy pl. a telefonom adatához képes kb. 5 fokkal többet jelez, újabb csere után is)

Mi lehet a gond?

Előre is köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jún. 12, 2020 8:31 am 

Autó: FABIA SEDAN COOL 2002. 1.4 MPI AQW
razgon írta:
Sziasztok!

Nem olyan régen örököltem egy 1.2 HTP Fabia I-et, sedan kivitel, 2003-as évjárat.
Olyan problémám van vele, hogy időnként a hőfok beállító beállításától függetlenül, forró levegőt nyom be az utastérbe. Ha bekapcsolom a klímát, akkor is ugyanaz marad a helyzet.

Amikor ez nem lép fel, akkor a klíma rendesen hűt (nemrégiben töltve lett, mert már kevés hűtőközeg volt benne), de töltés előtt is volt ilyen probléma.

Például: Tegnap mentem vásárolni, odaúton majd megsültem benne, hazafelé semmi gond, nyomta a klíma a hideget rendesen.
Mi okozhatja ezt a problémát?

Szia!

Szinte biztos, hogy Csabaa írása passzol a problémádhoz:
"A fűtés zsalu motorjának a visszajelző potija szokott kontakt hibás lenni.
Nem érzékeli a klíma vezérlő a zsalu helyzetét, ezért össze vissza szabályozza.
Kiszedni elég macerás, de a kontakt spray csodákra képes.

https://mega.nz/#F!jwo32SQQ!FZcSCDrZ1s_BJM0HsmtfeA"

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 11, 2020 12:37 pm 

Autó: Fabia 1, 1.2 HTP
Sziasztok!

Nem olyan régen örököltem egy 1.2 HTP Fabia I-et, sedan kivitel, 2003-as évjárat.
Olyan problémám van vele, hogy időnként a hőfok beállító beállításától függetlenül, forró levegőt nyom be az utastérbe. Ha bekapcsolom a klímát, akkor is ugyanaz marad a helyzet.

Amikor ez nem lép fel, akkor a klíma rendesen hűt (nemrégiben töltve lett, mert már kevés hűtőközeg volt benne), de töltés előtt is volt ilyen probléma.

Például: Tegnap mentem vásárolni, odaúton majd megsültem benne, hazafelé semmi gond, nyomta a klíma a hideget rendesen.
Mi okozhatja ezt a problémát?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 28, 2020 5:58 pm 

Autó: Skoda Fabia Sedan 1.2 HTP
Badzinga írta:
Csabaa írta:
Sziasztok,

az autómban nem működik a ventilátor 1-es állásban. 2-3-4-esben rendesen működik és fűt is. Mi lehet a gond? A fűtéskapcsoló használódott el? Esetleg a ventilátor lett rossz?

Köszönöm előre is a tanácsokat.
Sziasztok.

Szia
Az előtétellenállás híd miatt rossz. 5e-s tétel, a kesztyűtartó mögött van, a venti házában bal oldalon fent.

Sziasztok,

megnéztem az ellenállás helyét, közben megrendeltem az újat. Ma elhoztam és be is szereltem. A kezemről lejött a bőr, olyan kis hely van kiszedni. De a lényeg, hogy tényleg ez volt a hiba. Most működik ismét az 1es állás is.

Köszi még egyszer Csabaa.
Sziasztok

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 23, 2020 6:09 pm 

Csabaa írta:
Badzinga írta:
Sziasztok,

az autómban nem működik a ventilátor 1-es állásban. 2-3-4-esben rendesen működik és fűt is. Mi lehet a gond? A fűtéskapcsoló használódott el? Esetleg a ventilátor lett rossz?

Sziasztok.

Szia
Az előtétellenállás híd miatt rossz. 5e-s tétel, a kesztyűtartó mögött van, a venti házában bal oldalon fent.

Szia Csabaa,

kösz a tippet. Meg fogom nézni, majd írok, hogy mire jutottam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 22, 2020 6:58 am 
Moderátor

Badzinga írta:
Sziasztok,

Sziasztok.

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 21, 2020 9:19 pm 

Sziasztok,

Sziasztok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 21, 2020 5:23 am 

Autó: SKODA FABIA Combi 1.6 Tdi Active
Csabaa írta:
oFeri írta:
SKODA FABIA Combi 1.6 Tdi Active 2014-es, Automata klímás. (Fűtőventilátora periodikusan változtatja a fordulatszámot 1-2 másodperces periódusidővel, a beállított fordulatszám és a közel nulla között.) NEM EZ A HELYZET. HANEM A ZSALU NYITÁSA ZÁRÁSA KELT OLYAN HATÁST, MINTHA A FŰTŐMOTOR FORDULATSZÁMA VÁLTOZNA. CSAK A HANG ÉS A FŰTŐLEVEGŐ TERJEDÉSÉT AKADÁLYOZZA MEG, VAGY TESZI LEHETŐVÉ.

2020.01.20

Azóta annyi történt, hogy ízekre szétszedtük a műszerfalat.
A fűtőventilátor és mikromotor közös csatlakozóját megnyomva a zsalu véghelyzetig fordult oda, vagy vissza az aktuális parancsnak megfelelően. (Gondoltuk kontakt hiba volt.)
Megtakarítottuk az érintkezőket és összeraktuk. Tökéletesen működött.
Kb. 1000 km megtétele után fokozatosan visszatért a hiba.
Ötleteket várok, mert egy nap a szétszedés és egy nap az összerakás!
...és sok kis műanyag fül tud letörni...!

Szia
Nem ismerem ,hogy nálad hogyan van a zsaluk vezérlése megoldva, de ha hasonló fogaskerekes motororos ,mint az 1-2-es fábiánál ,akkor kell lenni egy potinak ami a poziciót jelzi. Ezt érdemes befújni kontakt spray-vel..
Most nézem 1,6-os tdi az akkor mk2-es még.

Köszönöm, kipróbálom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 20, 2020 9:09 pm 
Moderátor

oFeri írta:
SKODA FABIA Combi 1.6 Tdi Active 2014-es, Automata klímás. (Fűtőventilátora periodikusan változtatja a fordulatszámot 1-2 másodperces periódusidővel, a beállított fordulatszám és a közel nulla között.) NEM EZ A HELYZET. HANEM A ZSALU NYITÁSA ZÁRÁSA KELT OLYAN HATÁST, MINTHA A FŰTŐMOTOR FORDULATSZÁMA VÁLTOZNA. CSAK A HANG ÉS A FŰTŐLEVEGŐ TERJEDÉSÉT AKADÁLYOZZA MEG, VAGY TESZI LEHETŐVÉ.

2020.01.20

Azóta annyi történt, hogy ízekre szétszedtük a műszerfalat.
A fűtőventilátor és mikromotor közös csatlakozóját megnyomva a zsalu véghelyzetig fordult oda, vagy vissza az aktuális parancsnak megfelelően. (Gondoltuk kontakt hiba volt.)
Megtakarítottuk az érintkezőket és összeraktuk. Tökéletesen működött.
Kb. 1000 km megtétele után fokozatosan visszatért a hiba.
Ötleteket várok, mert egy nap a szétszedés és egy nap az összerakás!
...és sok kis műanyag fül tud letörni...!

Szia
Nem ismerem ,hogy nálad hogyan van a zsaluk vezérlése megoldva, de ha hasonló fogaskerekes motororos ,mint az 1-2-es fábiánál ,akkor kell lenni egy potinak ami a poziciót jelzi. Ezt érdemes befújni kontakt spray-vel..
Most nézem 1,6-os tdi az akkor mk2-es még.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 20, 2020 9:00 pm 
Moderátor

HoLa írta:
Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon.Egy kis segítségre lenne szükségem! Nemrég vásároltam egy 2005-ős Skoda Fabia 1.4 16V 75LE Kombit. Nagyon elégedett vagyok vele de sajnálatos módon a fűtés nem az igazi. Elindulás után 2-3 km megtételét követően a vízhőfok jelző függőleges állásba ér kb 90c° mutat. A kapcsolót a legmelegebb állásba téve sem kezd el fűteni rendesen még 20km múlva sem! A ventillátor mind a 4 fokozaton megy ahogy kell de épphogy csak valami langyos levegőt fúj be az utastérbe. Ha belső keringetésre állítom valamit javul a helyzet de ezt sem mondanám éppen meleg levegőnek! Ha letekerem hidegre hallani hogy a zsaluk záródnak és jóval hidegebb levegőt fúj! Ha klímát kapcsolok szintén ez a helyzet, az sem ad meleget. Mi lehet a gond! Termosztát? Hőgomba? Levegős a rendszer? Cseréljem le a hűtő folyadékot? A tágulási tartályban van megfelelő mennyiségű hűtővíz bár egy kissé már barnás színű! Kérem akinek van ötlete vagy találkozott hasonló problémával segitsen!

Szia
Gondolom a klíma vezérlőben nem tudsz hibakódot olvasni. A fűtés zsalu motorjának a visszajelző potija szokott kontakt hibás lenni. Elég nehezen ,ki lehet venni, és kontakt sprayvel befújni. Ez szokott segíteni.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra