Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 2:17 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fűtőventillátor
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 11, 2016 8:10 am 

Autó: Fabia II 1.4 2008
Végül leküzdöttem a hibát, és leírom, hogy másnak is segítség legyen a későbbiekben.
Szóval a ventilátor elektronikája ugyanott van, ahol a kézi klímásnak az ellenállása, ugyanúgy is lehet hozzá férni (vagy inkább nem lehet :( ). Az elektronika ki van öntve valami gumis trutyival, azt óvatosan lekapargatva előtűnt a NYÁK és három teljesítmény tranyó, azoknak átforrasztva a lábait megjavult a vezérlő, és azóta is működik.
A vicc, hogy a javítás nem volt több 10 percnél, de a bontás és a visszaépítés meg legalább 2 nap.
Viszont én nem szereltem ki az egész műszerfalat, hanem kitördeltem a kesztyűtartó műanyaghegesztéseit, és úgy szedtem ki a kesztyűtartót, majd a fedél takarásában 8 fekete csavarral visszacsavaroztam. Nyitott fedélnél kicsit látszanak a csavarok, de ha később esetleg még szerelni kell bármit, akkor 5 perc alatt hozzáférek. (És ismerve ezt az állatorvosi lovat, biztos vagyok benne, hogy kell még :) )

Tzl írta:
Sziasztok!
Van egy 2008-as Fabia II-m, automatikus klimával (Climatronic).
Az a problémám, hogy valahol van egy kontakthiba a ventilátor és a vezérlő elektronika között. Dobja is a ventilátor hibát, illetve ha belépek a klimavezérlő szervizmenüjébe, akkor a ventilátor feszültséget nézve, látszik, hogy mikor megáll a venti akkor feljebb ugrik a feszültség, majd mikor újra elindul akkor lejjeb esik. Van, hogy műszerfal ütögetésre elindul, majd a következő zöttyenőnél újra megáll, szóval szerintem egyértelműen kontakthiba.
Hidegben rosszabb, szinte csoda ha elindul, most hogy jó idő van alig jelentekzik.
Van ennek valami jellegzetes hibája, amihez először nyúlnom kellene? Illetve a ventilátorvezérlő teljesítmény elektronika hol bújik meg?
Minden segítséget köszönök.
Tzl

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 20, 2016 8:59 am 

Autó: Fabia II 1.4 2008
Sziasztok!
Van egy 2008-as Fabia II-m, automatikus klimával (Climatronic).
Az a problémám, hogy valahol van egy kontakthiba a ventilátor és a vezérlő elektronika között. Dobja is a ventilátor hibát, illetve ha belépek a klimavezérlő szervizmenüjébe, akkor a ventilátor feszültséget nézve, látszik, hogy mikor megáll a venti akkor feljebb ugrik a feszültség, majd mikor újra elindul akkor lejjeb esik. Van, hogy műszerfal ütögetésre elindul, majd a következő zöttyenőnél újra megáll, szóval szerintem egyértelműen kontakthiba.
Hidegben rosszabb, szinte csoda ha elindul, most hogy jó idő van alig jelentekzik.
Van ennek valami jellegzetes hibája, amihez először nyúlnom kellene? Illetve a ventilátorvezérlő teljesítmény elektronika hol bújik meg?
Minden segítséget köszönök.
Tzl

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 13, 2016 12:28 pm 

Autó: Skoda Fabia/2006 1.4 BBZ Sportline
Úgy látom vannak buktatói a dolognak....így inkább tavaszra hagyom. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 13, 2016 6:58 am 

Autó: Skoda Fábia kombi 1,4 16V 74KW BBZ 2005
ezmegmi írta:
Derrik írta:
A fűtőmotor szerencsétlen körülmények között /fordulat, hőfok / enyhén ciripel. Mekkora munka a hiba megszüntetése ? Van e hozzá valami segédlet ?

Kicsit visszább beszéltünk róla, én kipucoltam kompresszorral teljesen, majd a két végén a tengelynek adtam némi műszerolajat, azóta (lassan egy éve) egy hangja sincs. Csak a súlyokaz nem ajánlott elhagyni a lapátokról, különben zöröghet.

nekem is volt hasonló problémám, és ha már a belső keringetés állító motort cseréltem, akkor kivettem a ventit is, és adtam neki némi műszerolajat. de sajnos nem sikerült jól összeraknom, vagy el vannak öregedve a szilikon tartótappancsok, vagy nemtom, de 1-es fokozatban is hangosabb, 2-3-4-ben meg zörög, rezonál, mindent csinál :S
ecsettel finoman megpróbáltam kisenderíteni a rárakódott port, ügyelve a kis súlyokra, amelyek szerintem meg sem mozdultak.
de sajnos hiába...azóta zörög, csörög, rezonál, mindent csinál 2-3-4-es fokozatban.
ha melegebb lesz, megpróbálom tisztítóspay-vel lefújni teljesen a ganajt róla, hátha emiatt kiegyensúlyozatlan, hogy takarítani próbáltam, de ugye az ecsettel nem fértem hozzá mindenhol.
ha nem sikerül, akkor vadászok egyet bontottan, bár azok is lutrik sajna, az új meg eléggé horror áron van, még kedvezménnyel is

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 01, 2016 6:24 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ezmegmi írta:
Derrik írta:
A fűtőmotor szerencsétlen körülmények között /fordulat, hőfok / enyhén ciripel. Mekkora munka a hiba megszüntetése ? Van e hozzá valami segédlet ?

Kicsit visszább beszéltünk róla, én kipucoltam kompresszorral teljesen, majd a két végén a tengelynek adtam némi műszerolajat, azóta (lassan egy éve) egy hangja sincs. Csak a súlyokaz nem ajánlott elhagyni a lapátokról, különben zöröghet.

sziasztok
Kép

Kép

Kép

Kép
A kék nyilak csavarjai tartják a motort a külső házrésszel. Amikor már kifordítottad ,akkor a lila gumitartókat kell benyomni és kihúzható a motor. A lapát rá van sajtolva ezért elég nehéz hozzáférni a belső csapágyhoz.
A csatlakozójának a belsejét befelé kell tolni(sárga karikázás), mert a belső kábele annyira rövid, hogy nem fogja engedni, nem tudod kiforgatni. A csati oldalán van két fül azt kell benyomni, utána egy laposfogóval a két saru betolható.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 31, 2016 9:35 pm 

Autó: Fabia Best kombi, 2004 1.4 16V BBZ
Derrik írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 30, 2016 8:43 pm 

Autó: Skoda Fabia/2006 1.4 BBZ Sportline

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 15, 2015 8:05 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
gorzsasg írta:
Sziasztok Fabia I-el lenne olyan gond h gyújtás levétel kulcs kivét után bekapcsolt ventilátor továbbra is fújja a levegőt. Igy ha véletlen nem vesszük o ra leszivja az akksit lenne vmi ötlet? Manual klímás a kocsi. Köszönöm

szia
A gyújtáskapcsoló rendben van? Amikor a kulcsot kihúzod a belső világítás felkapcsol?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 13, 2015 9:43 am 

Sziasztok Fabia I-el lenne olyan gond h gyújtás levétel kulcs kivét után bekapcsolt ventilátor továbbra is fújja a levegőt. Igy ha véletlen nem vesszük o ra leszivja az akksit lenne vmi ötlet? Manual klímás a kocsi. Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 14, 2015 7:31 pm 

McRae írta:
Sajnos még mindig nem sikerült szakembert találnom a problémámra. Márkaszervíz megcsinálná cirka 70-ért, plusz egy százas náluk a ventilátor. :csodalk: :shock: Autóvillamosságisok meg nem vállalják. Szóval még mindig keresem azt a szakit aki megcsinálná. Természetesen fizetnék érte. Hubo44 vagy esetleg valaki más?

Kb. 35km ha gondolod irjal privatba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 14, 2015 6:36 pm 

Autó: Fabia II 5J 1.4 16V BXW
Sajnos még mindig nem sikerült szakembert találnom a problémámra. Márkaszervíz megcsinálná cirka 70-ért, plusz egy százas náluk a ventilátor. :csodalk: :shock: Autóvillamosságisok meg nem vállalják. Szóval még mindig keresem azt a szakit aki megcsinálná. Természetesen fizetnék érte. Hubo44 vagy esetleg valaki más?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 04, 2015 5:58 pm 

hubo44 írta:
McRae írta:
Fabia II-ben szeretnék fűtőmotort cserélni. Sajnos ennél a típusnál a komplett műszerfalat ki kell szerelni. Ehhez keresnék egy tapasztalt fórumtársat. Természetesen nem ingyen várom, fizetnék érte.

čak aljal neki meni fog az.

Egyedül nem állok neki. Téged merre lehet elérni? Esetleg privátban megbeszélhetnénk valamit. Köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 04, 2015 2:39 pm 

McRae írta:
Fabia II-ben szeretnék fűtőmotort cserélni. Sajnos ennél a típusnál a komplett műszerfalat ki kell szerelni. Ehhez keresnék egy tapasztalt fórumtársat. Természetesen nem ingyen várom, fizetnék érte.

čak aljal neki meni fog az.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 04, 2015 12:55 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Vízelvezető szelep
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 21, 2015 8:41 pm 

Csabaa írta:
A klíma is a filc mögé engedi a lecsapódott vizet..

Szia Csabaa!

Igen, azt is megnéztem, klíma használat hiányában teljesen száraz - és amúgy pedig tiszta - volt:

(kép)

Azt nem értem, hogy miért nem tettek arra a víz elvezető szelepre legalább egy csövet,
ami a szigetelő filc mögött pl. a tűzfal aljáig vezetné.
A klíma kondenzvize egy kiadós záporhoz képest mégiscsak lényegesen kevesebb :), azt elbírja a tűzfal filce.
Muszáj lesz újra szétszednem azt a vízboxot, szinte 'tocsogott' a felső filc a nedvességtől, nem maradhat így...

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra