Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. jún. 20, 2019 7:07 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 847 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Légkondiról...
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 17, 2019 12:20 pm 

Csabaa írta:
Szerintem nem rossz a klimája a fabiáknak. Csak tovább tart mire lehűti az utasteret.
Azt az egészséges 6-8 fokos kinti különbséget simán tudja. Rövid távon okozhat csak gondot, én ilyenkor nem is használom

Szerintem sem rossz a Fabia klímája :) , csak az általános jó minőségérzetbe, jól megtervezettségbe rondít bele a kis teljesítményű klíma.
És pont e két jellemzője miatt merült fel bennem, hogy van-e valami ismert teljesítmény növelő okosság Fabia klíma ügyben :
* viszonylag lassan hűti le a felhevült utasteret (kombi kivitelben mindenképp);
* nagy kánikulában kevés a teljesítménye : a kinti hőmérséklethez képest a 6-8 fokos csökkentést tudja, de ha 36-38 fokról viszi le 30 fokra, az szerintem még mindig nem kellemes, a 25-26 fokot inkább tartom ideálisnak (ez persze elég személyfüggő, hogy mi a 'kellemes' hőmérséklet).

Az 'egészséges mértékű' hűtés fogalma oké : aki gyakran száll ki-be egy erősen hűtött utasterű autó és a kinti forróság közt, ott valóban káros lehet az emberi szervezetre a 6-8 foknál nagyobb különbség. De ha egy többórás, folyamatos autóúton vagyunk, ott értelmetlen csak azért 30 fokot tartani az utastérben, mert a kinti 36-38 fokhoz képest ennyi az a bizonyos egészséges mérték.
Inkább tartanék 25 fokot, mivel nekem az a kellemes; és a hosszú utazás vége előtt fokozatosan emelném feljebb a hőmérsékletet, hogy jobban közelítsen a kintihez, és ne okozzon hősokkot a kiszálláskor (hűtés csökkentésével, majd a klíma kikapcsolásával, ami az elpárologtató kiszárítása miatt mindenképp javasolt).

Amúgy nem is tűnne fel ez a Fabia 'gyengeség', ha nem lenne sok fontos téren annyira igényesen kigondolt és elkészített kisautó a 2000-es évek legelejéről, így a 2020-as évhez nagyon közel... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 17, 2019 10:11 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
olle_gyuri írta:
Csabaa írta:
A fabia klimája elég kis teljesítményű. Kánikulában a rácson mért 6-7 °C már jó érték.

Sziasztok, szia Csabaa!

Nemrég mértem : a mienknél a középső szellőző rostélynál a levegő 8-9 °C volt (II. ventillátor fokozaton).

Mivel az autóklíma önmagában is egy rendszer, így nem sok reménnyel a pozitív válaszra, de elteszem a kérdést : van valami ismert trükk a Fabia klíma teljesítmény növelésére?
Esetleg a VW "készletéből" egy nagyobb teljesítményű kompresszor, ami elfér a gyári helyén, meg tudják hajtani a(z erősebb) Fabia motorok... vagy a klíma hűtő és az elpárologtató is átméretezésre szorulna ehhez, és így végképp nincs reális esély az I. generációs Fabiak klíma-tuningjának?

Ráadásul a kombik nagyobb beltere, nagyobb üvegfelülete még komolyabb terhelés hűtés szempontjából; hővédő fólia már került körbe az üvegekre , a klímahűtőt meg szoktam tisztítani a portól/bogártetemektől/levéldaraboktól, és szükség esetén kap új gáztöltetet. Ennél többet nem lehet tenni ezügyben, attól tartok... :(

Szia
Szerintem nem rossz a klimája a fabiáknak. Csak tovább tart mire lehűti az utasteret.
Azt az egészséges 6-8 fokos kinti különbséget simán tudja. Rövid távon okozhat csak gondot, én ilyenkor nem is használom.. sőt
sosem használom,csak ha családdal utazom, ők igénylik a kellemes időt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 17, 2019 10:02 am 

Csabaa írta:
A fabia klimája elég kis teljesítményű. Kánikulában a rácson mért 6-7 °C már jó érték.

Sziasztok, szia Csabaa!

Nemrég mértem : a mienknél a középső szellőző rostélynál a levegő 8-9 °C volt (II. ventillátor fokozaton).

Mivel az autóklíma önmagában is egy rendszer, így nem sok reménnyel a pozitív válaszra, de elteszem a kérdést : van valami ismert trükk a Fabia klíma teljesítmény növelésére?
Esetleg a VW "készletéből" egy nagyobb teljesítményű kompresszor, ami elfér a gyári helyén, meg tudják hajtani a(z erősebb) Fabia motorok... vagy a klíma hűtő és az elpárologtató is átméretezésre szorulna ehhez, és így végképp nincs reális esély az I. generációs Fabiak klíma-tuningjának?

Ráadásul a kombik nagyobb beltere, nagyobb üvegfelülete még komolyabb terhelés hűtés szempontjából; hővédő fólia már került körbe az üvegekre , a klímahűtőt meg szoktam tisztítani a portól/bogártetemektől/levéldaraboktól, és szükség esetén kap új gáztöltetet. Ennél többet nem lehet tenni ezügyben, attól tartok... :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 16, 2019 6:19 pm 

Sajnos nincs kiolvasóm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 16, 2019 6:09 pm 
Moderátor

Gabesz írta:
Helyileg Csaba hol kell keresnem? Köszi!

Szia
A 2. csoportban van:
https://kepkuldes.com/image/HtSqqu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 16, 2019 5:25 pm 

Helyileg Csaba hol kell keresnem? Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 16, 2019 12:55 pm 
Moderátor

Gabesz írta:
A középső rostélyoknál mekkora hőfok mérhető kb.? Valami kínai műszerrel mértem nekem 3,9 C volt majd utánna emelkedett. Álló árnyékos mérés volt átmelegedett kocsiszekrény nélkül. Nyílván csal a műszer. Bedugtam a rostélyba a mérő tűszálját. Mi az elfogadott érték vagy mivel mérik ami tuti? Kösz!

Szia
A klima vezérlőben az evaporátor hőmérsékletét néz meg, ott az a legjobb ha még
éppen nem fagy el a szelep.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 16, 2019 12:01 pm 

A középső rostélyoknál mekkora hőfok mérhető kb.? Valami kínai műszerrel mértem nekem 3,9 C volt majd utánna emelkedett. Álló árnyékos mérés volt átmelegedett kocsiszekrény nélkül. Nyílván csal a műszer. Bedugtam a rostélyba a mérő tűszálját. Mi az elfogadott érték vagy mivel mérik ami tuti? Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 06, 2019 7:26 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
Köszi!
Egy barátomnak autóvásárlás előtt merült fel a dolog, ezért macerás rendesen megnézni. Most megy az egyezkedés... mert ugye vagy ~ tízezres töltés, vagy ~ százezres kompresszorcsere... de akkor elhiszi, hogy elég lesz tölteni. Aztán vagy nyer rajta, vagy nem. Ilyen ez a használtautó biznisz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 06, 2019 7:07 pm 
Moderátor

ayala írta:
Üdv!
Ha nincs (megfelelő mennyiségű) gáz a rendszerben, akkor a kompresszor sem kapcsol be? "Látatlanban" kellene megállapítani egy klímáról, hogy nagyjából mi a baja. Annyi biztos; megnyomtam a szelepet rajta, és alig sziszegett valami, illetve valószínűleg régóta nem volt használva. Ezért az az első számú tipp, hogy csak tölteni kell, csak azt nem tudom, ettől függetlenül a kompresszornak dolgoznia kell, vagy sem.

Szia
Ha nincs elég gáz nem indul, ugyanúgy akkor sem,ha nincs bekapcsolva a belső venti, vagy túl hideg az evaporator (pl. tél van). Ha kontakt hibás a fűtés zsalu motorjának a potija, akkor sem indul el.. a klíma ventillátorának is el kell indulnia..
Elég soktényezős, ha diagnosztikával ránézel/ránéznek ,látszik a nyomás, és a klima aktuális állapota is..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 06, 2019 5:53 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
Üdv!
Ha nincs (megfelelő mennyiségű) gáz a rendszerben, akkor a kompresszor sem kapcsol be? "Látatlanban" kellene megállapítani egy klímáról, hogy nagyjából mi a baja. Annyi biztos; megnyomtam a szelepet rajta, és alig sziszegett valami, illetve valószínűleg régóta nem volt használva. Ezért az az első számú tipp, hogy csak tölteni kell, csak azt nem tudom, ettől függetlenül a kompresszornak dolgoznia kell, vagy sem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 31, 2019 10:49 am 
Moderátor

Frodesz írta:
Sziasztok!

Skoda Fabia I-es típusban szeretnék klímát tisztítani, és egy olyan kérdésem lenne, hogy hol találom a hőcserélőt az autóban. Nem vagyok benne biztos de valahol azt olvastam hogy a pollenszűrőt ahonnan kihúzom ott található belül a hőcserélő, ez igaz?
Ugyanis arra kéne rájuttatnom a klímatisztító habot.

Előre is köszönöm.

Szia
https://i.imgur.com/GyQ9ZNx.png

Az állítógombok mögött van, a lábtér befújókhoz van a legközelebb.
Tavaly Mannol klímatisztítót vettem egy rakás szar. Amikor a hab eloszlik folyni kezd mint a víz..
Belefolyt a rádió csatlakozójába és a ragadós takonytól kontakt hibás lett, a hangszóró pontjai..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 31, 2019 10:06 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPi
Sziasztok!

Skoda Fabia I-es típusban szeretnék klímát tisztítani, és egy olyan kérdésem lenne, hogy hol találom a hőcserélőt az autóban. Nem vagyok benne biztos de valahol azt olvastam hogy a pollenszűrőt ahonnan kihúzom ott található belül a hőcserélő, ez igaz?
Ugyanis arra kéne rájuttatnom a klímatisztító habot.

Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2019 7:38 pm 

István1035 írta:
Sziasztok

Van egy 2007 -es Fabia 1 kombim BUD motorkódos. A klíma nem kapcsolódik be, manuális van benne, a gombot benyomom a kis sárga jelző kigyullad ,de a klíma nem kapcsol be nem terheli a motort, nem nő az állóhelyzetben mért üzemenyag fogyasztás. Gáz van benne tavaly is vacakolt akkor kicseréltek valami szelepet a klíma komresszoron de nem lett igazán jó csak nagyon ritkán kapcsolódott be. Rendszerint akkor kapcsolt be ha nem is volt igazán meleg :-). Van valakinek tippje mi lehet a gond? Vagy valakit tudtok ajánlani aki tudja korrektül javítani ?

diagnostika mit ir.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2019 6:29 pm 

Autó: Skoda Fabia 1 combi
Sziasztok

Van egy 2007 -es Fabia 1 kombim BUD motorkódos. A klíma nem kapcsolódik be, manuális van benne, a gombot benyomom a kis sárga jelző kigyullad ,de a klíma nem kapcsol be nem terheli a motort, nem nő az állóhelyzetben mért üzemenyag fogyasztás. Gáz van benne tavaly is vacakolt akkor kicseréltek valami szelepet a klíma komresszoron de nem lett igazán jó csak nagyon ritkán kapcsolódott be. Rendszerint akkor kapcsolt be ha nem is volt igazán meleg :-). Van valakinek tippje mi lehet a gond? Vagy valakit tudtok ajánlani aki tudja korrektül javítani ?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 847 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra