Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. júl. 20, 2018 9:27 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 817 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 2:52 pm 

nagyon köszönöm a segítséget
a klímavezérlő panelt hol találom ahol a két vezetéket kell keresnem?(remélem ez a hozzászólás az amit mondtál)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 2:51 pm 

goes írta:
Szia!

Igen azt. Velem is megesett, sajnos én még nem ismertem ezt a javítási módszert, így jó drágán kicseréltettem az érzékelőt.

Hát, a BBZ az elég necces kábel szempontból, ugyanis Marelli vezérlője van, ami nem teljesen kompatibilis a neten mindenhol megtalálható KK/L kábelekkel. Ennek elvileg működni kellene: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.35935

De sajnos garantálni nem tudom.

nagyon köszönöm a segítséget
a klímavezérlő panelt hol találom ahol a két vezetéket kell keresnem?(remélem ez a hozzászólás az amit mondtál)

kala13 írta:
a lefagyás érzékelős hozzászólást mondod? köszönöm a válaszod. tudsz abba segíteni hogy 2006,BBZ-hez honnan érdemes rendelni kábelt és prog-t?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 2:45 pm 

Szia!

Igen azt. Velem is megesett, sajnos én még nem ismertem ezt a javítási módszert, így jó drágán kicseréltettem az érzékelőt.

Hát, a BBZ az elég necces kábel szempontból, ugyanis Marelli vezérlője van, ami nem teljesen kompatibilis a neten mindenhol megtalálható KK/L kábelekkel. Ennek elvileg működni kellene: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.35935

De sajnos garantálni nem tudom.

kala13 írta:
a lefagyás érzékelős hozzászólást mondod? köszönöm a válaszod. tudsz abba segíteni hogy 2006,BBZ-hez honnan érdemes rendelni kábelt és prog-t?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 2:39 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 2:29 pm 

Tehát, úgy csinál, mintha menne a kompresszor, emeli a fordulatot, de valójában nem indul el? Akkor néhány hozzászólással ezelőtt linkeltem a megoldást.

Egyébként a 08-HVAC vezérlő hibatárolójában keressék a "szerelő" urak a hibakódot.

Az érzékelőt is ki lehet cserélni, de drága és nőgyógyász kéz kell hozza, ha nem akarod lebontani a műszerfalat.

kala13 írta:
nem tudom melyik hibatárolót nézték. skoda márkaszervízben nézettem meg a hibatárolót. melyiket kellene nézetnem?(ja elfelejtettem leírni a klimahűtőből jövő csövek nem hidegek ilyenkor)köszönöm gyors válaszod

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 1:49 pm 

nem tudom melyik hibatárolót nézték. skoda márkaszervízben nézettem meg a hibatárolót. melyiket kellene nézetnem?(ja elfelejtettem leírni a klimahűtőből jövő csövek nem hidegek ilyenkor)köszönöm gyors válaszod

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 1:45 pm 

Szia!

Ha gyári klímát veszel bele, akkor minent ki kell cserélni, még a vízhűtőt is, belső elpárologtatót is. Szerintem szerezz egy ilyen Sanden kompresszort, azzal jársz a legjobban.

vecsitomi írta:
Egy 2003-as 1.9 sdi fabiam van,eredetileg nem klímás,de be lett szerelve egy Sanden típusú klíma.(így vettem a kocsit) A klímakompresszorom tönkrement,javíthatatlan,ha veszek egy ehhez az sdi motorhoz való kompresszort és csöveket,elvileg nem lessz gond az átépítése?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 1:37 pm 

Melyik hibatárolót nézed? Olvass vissza néhány hozzászólást.

kala13 írta:
2006os klímás fábiám van. ha reggel bekapcsolom egész nap tökéletesen hűt, ha viszont reggel nem kapcsolom be csak napközbe mikor már tombol a hőség világít az ac gomb de nem hűt. hibatárolóban nincs semmi, gáz ok. van valakinek ötlete hol keressem a hibát vagy találkozott már vki ilyennel?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 1:11 pm 

2006os klímás fábiám van. ha reggel bekapcsolom egész nap tökéletesen hűt, ha viszont reggel nem kapcsolom be csak napközbe mikor már tombol a hőség világít az ac gomb de nem hűt. hibatárolóban nincs semmi, gáz ok. van valakinek ötlete hol keressem a hibát vagy találkozott már vki ilyennel?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 05, 2010 12:05 pm 

Egy 2003-as 1.9 sdi fabiam van,eredetileg nem klímás,de be lett szerelve egy Sanden típusú klíma.(így vettem a kocsit) A klímakompresszorom tönkrement,javíthatatlan,ha veszek egy ehhez az sdi motorhoz való kompresszort és csöveket,elvileg nem lessz gond az átépítése?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd aug. 03, 2010 10:25 am 

Ha biztosan működik kompresszor, akkor viszont nem ez lesz a gond. Ezzel a hibával csak úgy csinál, mintha működne, emeli az alapjáratot, világít az AC, de kompresszor nem indul be. A vezérlőt jó lenne azért kiolvasni.

Gyula19 írta:
Köszönöm a gyors választ. A kompresszor egyébként az AC gomb megnyomásakor hallhatóan működik, csak éppen hűtött levegő nem érkezik az utastérbe.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 02, 2010 9:22 pm 

Köszönöm a gyors választ. A kompresszor egyébként az AC gomb megnyomásakor hallhatóan működik, csak éppen hűtött levegő nem érkezik az utastérbe.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 02, 2010 8:34 pm 

Nagy valószínüséggel a lefagyás érzékelő ment tönkre, típushiba. Egyébként érdekes szervíz, ahol nem olvassák ki a klímavezérlőből a hibakódot, kiderülne, hogy miért nem indul el a kompresszor. Nem kell kicserélni az alkatrészt, itt egy használható, 30 forintból megoldható javítási módszer: http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9015819

Gyula19 írta:
2002-es 1,4-es fabiám van. A klíma hideg motornál még hűt, majd ha motort leállítom és újra indítom már nem működik. Gáz van benne, mi lehet a probléma? A szervízben azt mondták hogy valószínűleg a kompresszor hibája és egy új kompresszor 100.000 ft körül van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 02, 2010 8:13 pm 

2002-es 1,4-es fabiám van. A klíma hideg motornál még hűt, majd ha motort leállítom és újra indítom már nem működik. Gáz van benne, mi lehet a probléma? A szervízben azt mondták hogy valószínűleg a kompresszor hibája és egy új kompresszor 100.000 ft körül van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Klíma folyás
HozzászólásElküldve: szer. júl. 21, 2010 11:06 am 

Köszi a tipet Csabaa!

Majd írok,hogy sikerült-e.

Hell!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 817 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra