Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. júl. 18, 2018 3:54 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 816 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 55  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hiba?
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 16, 2011 9:01 am 

Kérdésem lenne felétek, hogy adott a két klímacső (vastag, vékony) a hűtő bal oldalán ha szembeállunk előről. Nos a vékonyabbon van egy gumis szerű toldalék kb. 10 centi hosszú és fölötte egy kis fém hengerecske rajta egy gyufafejnyi zöld pöcökkel. Nos amit kérdeznék, hogy a vékonyabb cső az említett szakaszon kissé fényes átlátszó zsírszagú anyaggal borított mintha szivárgott volna valami? Kérdezném, hogy mi lehet ez? Szivárgás? Gondolom a csőben gáz megy. Vagy ez a kis zöld "bigyó" valami túlnyomás szelep? VAG-COM kimutatja ha gond van a rendszerrel (tömítetlenség)? Várnám útmutatásotokat ezügyben! Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 15, 2011 7:08 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Ted Mosby írta:
A hétvégén csinálok majd egy klíma tisztítási leírást, a Csabaa által linkelt terméket szoktam én is venni, nekem 2 tisztításra elég. Tavaly akcióban volt 990-ért a Tesco-ban, persze, hiánycikk volt...

Szia
Az király lenne :) a norautonál is láttam 1990.-.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 15, 2011 7:05 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
A hétvégén csinálok majd egy klíma tisztítási leírást, a Csabaa által linkelt terméket szoktam én is venni, nekem 2 tisztításra elég. Tavaly akcióban volt 990-ért a Tesco-ban, persze, hiánycikk volt...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 15, 2011 6:47 am 
Moderátor

laciHTP írta:
sziasztok skodás társak,1,2-esHTPm van abban kérném a segítségeteket,hogy hol találom a klíma kondenzvíz elvezető csövet? és milyen módon lehet kitakarítani a klímát,a leghatékonyabb módon? segítségeteket előre is köszi!!!

szia
Itt a teljes klima rendszer, a 8-as a kondenz gyűjtő.
KépKépKép
Én ezzel tisztítottam meg a rendszert:
http://www.ebolt.hu/product165221_categ ... spray.html
Ehez van egy hosszú műanyag cső réz fejjel, amit egészen mélyre lehet bedugni a szellőző résekbe, és a hőcserélőhöz. A habbal tele kell nyomni az összes rést, ami 10-15 perc alatt teljesen elpárolog belőle. Nekem megszünt az az első bekapcsolásnál jelentkező áporodott szag.
Az utastér közepére berakható tisztítót nincs értelme megvenni max. illatosításra jó.. pont ott nem tisztít ahol kell...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 14, 2011 6:21 pm 
sziasztok skodás társak,1,2-esHTPm van abban kérném a segítségeteket,hogy hol találom a klíma kondenzvíz elvezető csövet? és milyen módon lehet kitakarítani a klímát,a leghatékonyabb módon? segítségeteket előre is köszi!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 09, 2010 3:54 pm 

Ja, nagy vihar volt ma... :D
De nem baj, nem érzem ingemnek a fuck-os animált gifet, nem is veszem magamra :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 09, 2010 1:50 pm 
Moderátor

Te Gabesz
megfújt a szél!? :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 09, 2010 1:35 pm 

olle_gyuri írta:
Zúg? Búg? Szörcsög?
Ne aggódj előre ( bár tudom, ez nem áll távol Tőled :) ) - ha megjelenik ez a hang, nagyon rövid időn belül elmegy a maradék hűtési teljesítmény a klímából.
Ha a gáz szökés miatt van, amit egyszerű csőcsatlakozásos szivárgás okoz, még örülni is lehet, hogy nem a kompresszor ment tönkre.
De ugye nem adtam újabb tippet, hogy miért kezdj el aggódni :)

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 07, 2010 2:27 pm 

Zúg? Búg? Szörcsög?
Ne aggódj előre ( bár tudom, ez nem áll távol Tőled :) ) - ha megjelenik ez a hang, nagyon rövid időn belül elmegy a maradék hűtési teljesítmény a klímából.
Ha a gáz szökés miatt van, amit egyszerű csőcsatlakozásos szivárgás okoz, még örülni is lehet, hogy nem a kompresszor ment tönkre.
De ugye nem adtam újabb tippet, hogy miért kezdj el aggódni :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 07, 2010 2:24 pm 

Szörtyögés.

Gabesz írta:
olle_gyuri írta:
A klíma gáz nyomását méri az autó, de a mennyiségét csak lefejtéssel lehet megállapítani, ahogy goes írta. A nyomás meg lehet megfelelő kevés gáznál is, szóval a mennyiség a mérvadó.
A kevés gázra utal a jellegzetes hang és hogy nem tud 5-8 fokos levegőt fújni a klíma a leghidegebbre állítva sem.

Milyen jellegzetes hang? :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 07, 2010 2:07 pm 

olle_gyuri írta:
A klíma gáz nyomását méri az autó, de a mennyiségét csak lefejtéssel lehet megállapítani, ahogy goes írta. A nyomás meg lehet megfelelő kevés gáznál is, szóval a mennyiség a mérvadó.
A kevés gázra utal a jellegzetes hang és hogy nem tud 5-8 fokos levegőt fújni a klíma a leghidegebbre állítva sem.

Milyen jellegzetes hang? :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 05, 2010 12:19 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 04, 2010 6:09 pm 

Gázmennyiség ellenőrzéséhez le kell fejteni a rendszerből a gázt és megmérni. Más módja nincs.

Gabesz írta:
Van valami előírt intervallum a gázmennyiség mérésére a rendszerben? Vagy pusztán ha hatásfokgyengülést tapasztal az ember akkor kell nézetni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 04, 2010 4:28 pm 

Van valami előírt intervallum a gázmennyiség mérésére a rendszerben? Vagy pusztán ha hatásfokgyengülést tapasztal az ember akkor kell nézetni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 17, 2010 5:53 pm 

Autó: 1.4 Fabia Best - BBZ
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Sajna még csak most tudtam vele igazán foglalkozni!
Sikerült a beavatkozás, de tényleg nagy falat, bár azért meg lehet csinálni!:)
gabor928 írta:
Köszönöm! Egyre közelebb vagyok a szétszedés gondolatához!
Akkor azt a rózsaszínre színezett mütyűrt kell kivenni és pontosan mit is csinálni vele?:)
A vezetékeknél kontakthibás vagy mi is(WD40)?
Bocsi de nem szeretnék úgy nekiesni, hogy nem vagyok biztos benne, hogy mit is kell csinálni! mert úgy érzem csak egyszer lesz türelmem hozzá!! Gondolom az alapbeállítás mindenféleképpen kell?
poles írta:
A hőm. állító motort úgy érheted el, ha a kormány alatti takarólemezt leveszed. A km óra alatt, a bizt fedél alatt meg pár triviális helyen fogja csavar és egyben lejön. Ezután, ha befekszel úgy, hogy a pedálokon van afejed, akkor a középkonzol bal oldalán megláthatod. Kis kéz kell hozzá és sok türelem, de így kivehető és betenni is lehet. Persze a műszerfal szétbontásával is, de az nagy falat.
http://img130.imageshack.us/img130/4017/img0734mi0.jpg

Természetesen használható addig is, mindössze meleged lehet néha...:)
Amúgy ad hibajelzést is, ha kiolvasod a klíma vezérlőt, akkor ott lesz...

gabor928 írta:
Köszönöm a válaszokat!
Nem tudom belevágjak-e! Elég jól van burkolva és nem is tudom hol kezdjek hozzá!:( Kb. 1hete van nálam az autó!:)
olle_gyuri írta:
Szia gabor928!

A V68-as motor az...

A Csabaa áltral linkelt képet be tudod úgy tájolni, mintha a Fabia műszerfalát néznéd a bal hátsó ülésről :)
Még egyszerűbben : ha a képen megkeresed a pollenszűrőt, ami a kesztyűtartó bal széle alatt van, onnan már irányba tudod helyezni a többi alkatrészt :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 816 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 55  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra