Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. szept. 19, 2018 2:49 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 829 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 56  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 14, 2010 8:06 am 

Sziasztok!

Fábia klímaproblémákkal küzdök én is. Ahogy olvasgattam az előző bejegyzéseket rávilágosodtam hogy lefagyás érzékelő problémája lehet a rendszernek. Olvastam a gyors és egyszerű megoldásról de mivel már félig szétszedtem és ellenállást sem tudok egyenlőre szerezni, szeretném megkérdezni hogy merre találom ezt az érzékelőt mert a középkonzol mögött ha jól tudom kettő hasonló érzékelő van. Tehát a kérdésem hogy merre találom és hogy hogyan néz ki ez a lefagyás érzékelő.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 10:00 pm 

Köszi a gyors választ, hétfőn utánajárok a dolgonak.

goes írta:
Ha szörtyög, akkor elment a gáz belőle. Klímás feltölti UV-s festékkel és utána UV lámpával látszik, hogy hol ereszt. Javítás és lehet is feltölteni.

Pjozsi69 írta:
Sziasztok!
2003-as htp-s Fabia Best-em van. Májusban töltettem fel a légkondit, mert nem hűtött, csak olyan hang jött belőle, mintha egy gumi eresztene.
Ment is eddig minden gond nélkül, igaz kb. két hete megin elkezdte ugynazt a hangot, ha bekapcsoltam, de fújta a hideget rendesen.
Ma ismét bekapcsoltam, rákezdett a szuszogásra, de már nem fúj hideg levegőt, legalábbis nem olyat, amilyet eddig.
Mi lehet ez, valahol elereszthette a gázt? Mit lehet vele kezdeni?
Előre is köszi a válaszokat!
Pjozsi69

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 4:46 pm 

Ha szörtyög, akkor elment a gáz belőle. Klímás feltölti UV-s festékkel és utána UV lámpával látszik, hogy hol ereszt. Javítás és lehet is feltölteni.

Pjozsi69 írta:
Sziasztok!
2003-as htp-s Fabia Best-em van. Májusban töltettem fel a légkondit, mert nem hűtött, csak olyan hang jött belőle, mintha egy gumi eresztene.
Ment is eddig minden gond nélkül, igaz kb. két hete megin elkezdte ugynazt a hangot, ha bekapcsoltam, de fújta a hideget rendesen.
Ma ismét bekapcsoltam, rákezdett a szuszogásra, de már nem fúj hideg levegőt, legalábbis nem olyat, amilyet eddig.
Pjozsi69

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 2:54 pm 

Sziasztok!
Pjozsi69

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 2:15 pm 

az a baj hogy akkor nem fog müködni mikor nem lesz lehetőségem alámenni azért kellett volna "feljebb" a szín de megvan. hátha kell másnak is.
akku alatti kábelkötegbe megy 3 köteg a motor felől és a legkisebb átmérőjű gégecsőben 1.5-s fekete/zöld. az enyém 2006-os és a test is a kábelkötegben jön föl. itt egyszerűbb lesz mérni. azért köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 1:54 pm 

2001-ben gyártott kocsikkal volt bandázsolási probléma, az enyémet meg is csinálták. Színt nem tudok mondani sajnos, én a kompresszor csatlakozóját húznám le és ott mérnék. Nem tudom változott-e az idők során, de nálam csak egy 2 pólusú csatlakozó van rajta és a testet a motorblokkról kapja. Egyik a "power", másik a teljesítmény "High - Low" pólus, ha jók az infóim.

kala13 írta:
tudsz nekem mondani színt hogy melyiken vezérli mert nem nagyon férek hozzá és ha jol látom a váltó előtt a nyúlványra szerelt reléhez megy gondolom a kompresszort és a ventillátort vezérli és az akku alatt megy a tűzfalig. ennél nem volt szerinted gyári bandázsolási hibás köteg? mert hallottam ilyenről ogy bandázs hiba miatt megállt a viz és az okozta a vezeték hibáját.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 12:49 pm 

tudsz nekem mondani színt hogy melyiken vezérli mert nem nagyon férek hozzá és ha jol látom a váltó előtt a nyúlványra szerelt reléhez megy gondolom a kompresszort és a ventillátort vezérli és az akku alatt megy a tűzfalig. ennél nem volt szerinted gyári bandázsolási hibás köteg? mert hallottam ilyenről ogy bandázs hiba miatt megállt a viz és az okozta a vezeték hibáját.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 12:12 pm 

Nekem benne volt a hibatárolóban. Annyit csináljatok meg, hogy amikor bekapcsolod a klímát, akkor a kompresszor elektromos csatlakozóján mérjetek feszültséget, hogy kivezérli-e a klímavezérlő. Ha ott a feszültség, akkor a kompresszorral van valószínüleg gond. Ha nincs akkor érdemes az ellenállásos mókát kipróbálni, mert az 5 perc alatt visszaállítható eredeti állapotba és kb. 30 forintba került.

kala13 írta:
hali goes! kiolvastattam a klima hibatárolót de semmi hibát nem írt ki. így is a lefagyásérzékelő a tipped?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 10:15 am 

hali goes! kiolvastattam a klima hibatárolót de semmi hibát nem írt ki. így is a lefagyásérzékelő a tipped?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 3:07 pm 

Az autód hagyományos K vonalon kommunikál, de az utángyártott KK/L kábelek és a VAG-COM program nem tudja kezelni a motorvezérlőt, a többit igen. VWTools nevű programmal állítólag működik a KK/L kábelekkel is, de abból meg én nem találtam olyat, ami nálam ne fagyna le. Érdemes azzal is próbálkozni.

kala13 írta:
köszönöm csak ez nem volt egyértelmű számomra. néztem a kábelt is, az autómnál ott van a can a csatlakozónál de nem kommunikál can-en, esetleg működhet mással is csak azért mert azt irtad nem biztos hogy ezzel menni fog. mégegyszer nagyon köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 3:02 pm 

köszönöm csak ez nem volt egyértelmű számomra. néztem a kábelt is, az autómnál ott van a can a csatlakozónál de nem kommunikál can-en, esetleg működhet mással is csak azért mert azt irtad nem biztos hogy ezzel menni fog. mégegyszer nagyon köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 2:54 pm 

Szia!

A tekerők (AC kapcsoló) mögött találod a vezérlőt. Az arra menő stekkeren a jelölt színű kábeleket.

kala13 írta:
nagyon köszönöm a segítséget
a klímavezérlő panelt hol találom ahol a két vezetéket kell keresnem?(remélem ez a hozzászólás az amit mondtál)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 2:52 pm 

a klímavezérlő panelt hol találom ahol a két vezetéket kell keresnem?(remélem ez a hozzászólás az amit mondtál)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 2:51 pm 

goes írta:
Szia!

Igen azt. Velem is megesett, sajnos én még nem ismertem ezt a javítási módszert, így jó drágán kicseréltettem az érzékelőt.

Hát, a BBZ az elég necces kábel szempontból, ugyanis Marelli vezérlője van, ami nem teljesen kompatibilis a neten mindenhol megtalálható KK/L kábelekkel. Ennek elvileg működni kellene: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.35935

De sajnos garantálni nem tudom.

kala13 írta:
a lefagyás érzékelős hozzászólást mondod? köszönöm a válaszod. tudsz abba segíteni hogy 2006,BBZ-hez honnan érdemes rendelni kábelt és prog-t?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 09, 2010 2:45 pm 

Szia!

Igen azt. Velem is megesett, sajnos én még nem ismertem ezt a javítási módszert, így jó drágán kicseréltettem az érzékelőt.

Hát, a BBZ az elég necces kábel szempontból, ugyanis Marelli vezérlője van, ami nem teljesen kompatibilis a neten mindenhol megtalálható KK/L kábelekkel. Ennek elvileg működni kellene: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.35935

De sajnos garantálni nem tudom.

kala13 írta:
a lefagyás érzékelős hozzászólást mondod? köszönöm a válaszod. tudsz abba segíteni hogy 2006,BBZ-hez honnan érdemes rendelni kábelt és prog-t?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 829 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 56  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra