Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 2:14 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 27, 2014 8:31 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Homi vagyok... ;D
Heti 2x kivül belül.. arra kell csak télen vigyázni, hogy a szomszéd ne lássa amikor kinyitom a kericsapot, és a havas kerben slagozom a vasat..

Egyébként a nagyon koszos pollenszűrő is jobban megköti a párát.
Az is jó ha kicsit túlfűtöd az utasteret és közben résnyire szellőztetsz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 27, 2014 7:42 pm 

Üdv!

Nem tudom mennyire új termék, de a Turtle Wax páramentesítőjét vettem meg 2 napja a helyi Tesco-ban.
Önmagában ez sem ér füttyöt sem, de valahogy hatékonyabb/gyorsabb lett a szélvédő meleg levegővel való fújásakor eltűnő pára.
Az első lefújás/lekenés után viszont szó szerint kb. vakon vezettem, mert a bevonat amit az üvegre felvittem szinte ködöt varázsolt az autóban. Érdemes délelőtt csinálni, este nagyon veszélyes!

Sok mindenkinél az a gond, hogy csak hajtja az autót, de nem szeretni. Ne értsen félre senki, de illik az autóban is takarítani, szellőztetni, stb. Mióta megvan a Fabiam és gondját viselem, beülve más autójába rögtön észreveszem a mérhetetlen retket a szőnyegeken, a műszerfalat borító port, a pocsolyás tükröket, stb.

A másik hiba, hogy nem okosan, hanem értelmetlenül takarítanak egyesek. Orrba-szájba szilikonozzák a műszerfalat, priccolnak minden vegyszert össze-vissza, hogy a nyári mezítlábszagot kiöljék a szőnyegből, majd a nagytakarítás után rávágják az ajtót és úgy van hagyva, nuku szellőzés. Aztán jön a penész, stb. amit kb. soha nem fognak kiölni.

Nem bántok senkit, de a rokonságban a családi szokásokat megfigyelve 5 emberből 1 van, aki az ablakokat heti szinten takarítja, de a többit kb. negyedévente csinálja, mert szerinte aki sikamikálja az autót az homi...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 27, 2014 8:02 am 

Autó: Combi 2002 1.4 16W elegance AUB
Csak halkan irom, hogy a gumiszőnyegek alatt elég gyakran nedves a szövet, sőt előfordult, hogy nem figyeltem rá és penész foltok jelentkeztek. De magán az ajtón még nem vettem észre, hogy az évekkel ezelőtti javitás óta beázna.
Csabaa írta:
Szia
Nem áznak be a hátsó ajtók? Ha tocsog a filc szönyeg, lehet benne annyi plusz nedvesség ami lecsapódik..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 27, 2014 6:30 am 
Moderátor

Szia
Nem áznak be a hátsó ajtók? Ha tocsog a filc szönyeg, lehet benne annyi plusz nedvesség ami lecsapódik..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 26, 2014 9:03 pm 

Na most feladtad a leckét. Ezzel a szereléssel simán megbukok.
De álló helyzetben a keringető nem működik és akkor párásodik (persze a menet közben belehelés vagy eső az más téma).
Már arra is gondoltam, hogy menet közben a motor melege bejön és a kinti hideg miatt párásodik be. Ezért kiszellőztettem de a probléma az lett, igaz télen, hogy belülről is kaparni kellett.
Bár ha igy marad akkor télen megint ez lesz. Sajna.

makszigáz írta:
zola77 írta:
Üdv srácok.
Valaki találja már meg a tutit mert halálom a párásodás.
Egy időben vettem páramentesitőt (dobozos) de nem kifejezetten oldotta meg a problámát, annak ellenére, hogy a tartályában szépen gyűlt a viz.
A pollenszűrő tényleg okozhatja a párásodást?

Külső-belső levegő keringető az működik rendesen?Inkább linkelem hogy mit is akarnék mielőtt hülyeséget mondanék!
http://www.skodafabiaclub.com/technikaisegitseg/belsokeringetes/belsokeringetes.php
Nálam volt ez hiba és nem csak az első szélvédőm párásodott,meg ragasztottam kb 3éve és azóta jó.Persze lehet hogy a pollenszűrő a ludas.
:wink: :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 26, 2014 6:14 pm 

zola77 írta:
Üdv srácok.
Egy időben vettem páramentesitőt (dobozos) de nem kifejezetten oldotta meg a problámát, annak ellenére, hogy a tartályában szépen gyűlt a viz.

Külső-belső levegő keringető az működik rendesen?Inkább linkelem hogy mit is akarnék mielőtt hülyeséget mondanék!
http://www.skodafabiaclub.com/technikaisegitseg/belsokeringetes/belsokeringetes.php
Nálam volt ez hiba és nem csak az első szélvédőm párásodott,meg ragasztottam kb 3éve és azóta jó.Persze lehet hogy a pollenszűrő a ludas.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 26, 2014 6:11 pm 

zola77 írta:
Üdv srácok.

engem is érdekel a téma!!!
pollenszűrő csere nem igazán oldja meg ezt a gondot.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 26, 2014 4:49 pm 

Üdv srácok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Kérdés
HozzászólásElküldve: vas. aug. 21, 2011 8:16 pm 
Moderátor

Gabesz írta:
Csaba hol található a fűtés- és/vagy klímabox kondenzvíz-kivezető csöve? Valahol írtad azt hiszem!? Itt dugulás lehet? Köszi!

szia
A 8-as:
Kép Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Kérdés
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 20, 2011 12:39 pm 

Csaba hol található a fűtés- és/vagy klímabox kondenzvíz-kivezető csöve? Valahol írtad azt hiszem!? Itt dugulás lehet? Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 02, 2010 10:04 am 

Tibibá666 írta:
Féktisztító spray is leszedi a szilikont a szélvédőről.
Minden takarításkor átfújom szilikonnal vagy matt műszerfalápolóval a műanyag elemeket és gyakran jut a szélvédőre is. Tiszta törlőrongyra fújok nagyobb mennyiségű féktisztítót és szépen leszedi. Annyi a gond vele, hogy gyorsan kell dolgozni vele, mert eléggé párolog.

goes írta:
Ha jó kis szilikonos műszerfalápolóval fújták össze, akkor azt baxhatod. Csak spéci szilikoneltávolító szedi le, ami elég borsos összeg. Az alkohol nem nagyon tesz kárt a szilikonban. Egyéb zsíros szennyezdésre bármelyik ablakmosó jó, csak egy percet hagyd rajta, hadd oldja fel.

Gabesz írta:
Apropó a párásodást félretéve. Nos ha belül valami zsíros vagy dzsuvás vacakkal befújták az ablakot valamikor akkor mi a legmegfelelőbb az ablak zsírmentesítésére? Gondolok itt ecetes víz, tiszta szesz stb-re. Vagy valami készvegyszert esetleg tudtok javasolni? Kösz!

Kösz! Ez lesz a megoldás!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 02, 2010 9:44 am 

Féktisztító spray is leszedi a szilikont a szélvédőről.
Minden takarításkor átfújom szilikonnal vagy matt műszerfalápolóval a műanyag elemeket és gyakran jut a szélvédőre is. Tiszta törlőrongyra fújok nagyobb mennyiségű féktisztítót és szépen leszedi. Annyi a gond vele, hogy gyorsan kell dolgozni vele, mert eléggé párolog.

goes írta:
Ha jó kis szilikonos műszerfalápolóval fújták össze, akkor azt baxhatod. Csak spéci szilikoneltávolító szedi le, ami elég borsos összeg. Az alkohol nem nagyon tesz kárt a szilikonban. Egyéb zsíros szennyezdésre bármelyik ablakmosó jó, csak egy percet hagyd rajta, hadd oldja fel.

Gabesz írta:
Apropó a párásodást félretéve. Nos ha belül valami zsíros vagy dzsuvás vacakkal befújták az ablakot valamikor akkor mi a legmegfelelőbb az ablak zsírmentesítésére? Gondolok itt ecetes víz, tiszta szesz stb-re. Vagy valami készvegyszert esetleg tudtok javasolni? Kösz!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 02, 2010 8:58 am 

Ez ér valamit Goes:

http://www.olajstore.hu/?id=termekek&fokat_id=2&kat_id=19&art_id=1796&nyelv=hun

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 02, 2010 8:44 am 

Gabesz írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 02, 2010 7:47 am 
Moderátor

olle_gyuri írta:
Pl. Clin szórófejes ablaktisztító :)

hi
Tiszta alkohol gyógyszertárban lehet kapni,a clin olcsóbb..

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra