Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. dec. 16, 2017 5:55 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 496 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: vas. aug. 27, 2017 7:50 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Mpi Classic
Sziasztok!

Kicsit több mint 2 év után eladnánk asszonypajti fabiáját. Volt nyűgje (itt a fórumon is láthattátok), de végül mindent rendbe tettünk rajta (köszi az infókért!). Segítenétek beárazni? Hahun 500-tól 1M-ig terjednek az árak, látszólag logika nélkül.
2002-es 1.4MPI AQW szedán klímás, elektronyos ablak, kartámasz, azt hiszem kb ennyi az extra. :) Teljesen új hátsó fékek, összes gátlók, új tetőkárpit, belső műanyagok, meg amit még elfejeltettem. Teljesen jó kis gép, de eljött az ideje egy újnak ;). Volt festve a jobb hátsó ajtó, még előttünk. Cseréltük az első szélvédőt, körülötte a tető vonalában javítani is kellett a fényezést. Valószínűleg egy szellemi fogyatékos cserélte korábban a szélvédőt... Szerencsére ismerünk egy profi fényezőt, nyoma sincs már. 111e km van benne, ami valós is. Tetszetős 15-ös alu a nyári kerekekkel, és van hozzá téli garnitúra is, bár szerintem már csak 1 szezonos.

Előre is köszi!
Balage

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 15, 2017 9:15 am 

Idézet:
Szia
Városban és országútra (80-100) teljesen megfelelő. Állandó pályázásra nem jó, mert az 1,2-k magas fordulaton eszik az olajat. ( 1,2 12 szelepes valós 140km/h-nál ~4750/min pörög).
A két 1,2-es motor között alig 4 lóerő különbség van csak.
Megpakolva 4 embert azért megérez. A klíma alsó fordulatnál szépen kinyírja, ha már
pörög nem vészes.
Egyébként a hegyre mászásnál érezni ,hogy kicsi a motor, hétvégén tekeregtem Pécs környékén, ha nem pörgettem a tetején fájdalmasan cammogósan ment.
Ha lehet inkább 1,4 16V-t válassz ,az ~80le környéki és elég jól kiforrott motor.
Városban jók az 1,2-k ,de érzékeny jószágok.

Köszönöm a választ. Sajnos 2-es fábiából 1,4 16-osból nagyon kevés van eladó ami keveset futott. Ami van annak meg a színe nem tetszik. :( (citromsárga/fekete.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 15, 2017 9:01 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
elistvan írta:
Idézet:
A 6 szelepesekre inkább a szelep elégés jellemző, a 12 szelepeseknél hallottam a vezérműlánc átugrás hibájáról.
Próbálj ki minél több autót, és lesz összehasonlítási alapod. A "gyenge" relativ, nem mindenki versenyzésre használja a személyautóját.

Köszönöm. De ha nincs rajta a motor a hibás motorok listáján és nekem is megfelel teljesítményben megvehető? Tehát a láncugrási dolgon kívül más baj nem szokott lenni a HTP motorral?

Szia
Városban és országútra (80-100) teljesen megfelelő. Állandó pályázásra nem jó, mert az 1,2-k magas fordulaton eszik az olajat. ( 1,2 12 szelepes valós 140km/h-nál ~4750/min pörög).
A két 1,2-es motor között alig 4 lóerő különbség van csak.
Megpakolva 4 embert azért megérez. A klíma alsó fordulatnál szépen kinyírja, ha már
pörög nem vészes.
Egyébként a hegyre mászásnál érezni ,hogy kicsi a motor, hétvégén tekeregtem Pécs környékén, ha nem pörgettem a tetején fájdalmasan cammogósan ment.
Ha lehet inkább 1,4 16V-t válassz ,az ~80le környéki és elég jól kiforrott motor.
Városban jók az 1,2-k ,de érzékeny jószágok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 15, 2017 6:10 am 

Idézet:
A 6 szelepesekre inkább a szelep elégés jellemző, a 12 szelepeseknél hallottam a vezérműlánc átugrás hibájáról.
Próbálj ki minél több autót, és lesz összehasonlítási alapod. A "gyenge" relativ, nem mindenki versenyzésre használja a személyautóját.

Köszönöm. De ha nincs rajta a motor a hibás motorok listáján és nekem is megfelel teljesítményben megvehető? Tehát a láncugrási dolgon kívül más baj nem szokott lenni a HTP motorral?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 14, 2017 6:28 am 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
elistvan írta:
Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy fábiát 2006-2007 körülit első autóm lenne. Két példányt megnéztünk pénteken Miskolcon (hozzánk közel van ha baja lenne.) Jó állapotú, vezetett szervízkönyves, kevés km-es, elengedik megvizsgáltatni. Viszont azt mondják lassú lenne, érdemesebb a 12 szelepeset venni. (Nem közlekednénk eszeveszetten és nem pályáznánk, város közt, városon kívül használnánk 2 hetente 1-2 alkalommal. (Nagybevásárlás, rokonlátogatás.) Azt mondják a 6 szelepes lassú.

Szóval erről https://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/fabia/skoda_fabia_1.2_6v_classic-11838665 a kettes skodáról lenne szó megnéztük tetszik is, de ez belesik abba a hibás láncfeszítős szériába. Ennek ellenére érdemes megvenni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. aug. 13, 2017 9:47 am 

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy fábiát 2006-2007 körülit első autóm lenne. Két példányt megnéztünk pénteken Miskolcon (hozzánk közel van ha baja lenne.) Jó állapotú, vezetett szervízkönyves, kevés km-es, elengedik megvizsgáltatni. Viszont azt mondják lassú lenne, érdemesebb a 12 szelepeset venni. (Nem közlekednénk eszeveszetten és nem pályáznánk, város közt, városon kívül használnánk 2 hetente 1-2 alkalommal. (Nagybevásárlás, rokonlátogatás.) Azt mondják a 6 szelepes lassú.

Szóval erről https://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/fabia/skoda_fabia_1.2_6v_classic-11838665 a kettes skodáról lenne szó megnéztük tetszik is, de ez belesik abba a hibás láncfeszítős szériába. Ennek ellenére érdemes megvenni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 05, 2017 9:01 pm 

Autó: Škoda Fabia 1.2 Eco, ferdehátú, AWY 2003
kalmi írta:
Eddig francia kocsijaim voltak. Na többet nem lesz! :)

Szintén franciáról váltottam (tavaly év végén) Fabiára és határozottan elégedett vagyok. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 03, 2017 6:58 pm 

Sziasztok.

2 hónapja vettem a 2005 ös BME kódú 1.2 12V kombi Fábiámat, és azt kell mondjam jó választás volt. Nekem nagyon bejött ez a kocsi. Megvétel után költöttem rá rendesen. Első féktárcsák és betétek, hátsó fékmunkahengerek, hátsó kipufogódob, haátsó gátlóütköző gumi, vezérlés, hosszbordásszíj, feszítője és a vezetőgörgő, ablaktörlők, olaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, hátsó lökhárító és anyós oldali tükör fényezése, 4 új gumi és 4 dísztárcsa. Szép lett és jó lett. Jó persze, nem egy fürge jószág, pláne klímával, de ha nem sietünk bárhová elvisz. Autópályán 120-130 között sem szökik az egekbe a fogyasztás. Városban és 6-7 liter, országúton 5.5 liter, autópályán 130 nál 6 liter a fogyasztása. Jól pakolható, imádom a belsejét (kétszínű kárpit). Eddig francia kocsijaim voltak. Na többet nem lesz! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2017 2:11 pm 

OFF
Ha minden jól megy... Kép :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 16, 2017 11:12 am 

Sig írta:
Jó szerelgetést és kellemes kilómétereket nektek!

Köszönjük :)

Mire váltasz? (Egy szintén null-extrás, de 2003-as Fabiás. :D )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 15, 2017 9:25 pm 

Üdvözlet mindenkinek!
A héten eladtam szeretett nullextrás 2002-es Fabiám...
Volt pár látogatásom az oldalon mióta regisztráltam (Csatlakozott:szer. jún. 03, 2009 9:33 pm) bár nem vagyok egy nagy "szerelő" de sok hasznos infót találtam!
Ezúton szeretném megköszönni a segítségeteket, Csabaa-t kiemeléném (mindenhol segít mindenkinek :D ) és persze mindenki másnak is!

Jó szerelgetést és kellemes kilómétereket nektek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 14, 2017 4:08 am 

Bálint Zoltán írta:
Sziasztok!

Tud valaki infót vagy tapasztalatot a Auto City Csepelen található kereskedésről?
Mennyire korrekt cég?

Köszönöm a válaszokat

Szia! Amíg nem jön valaki, akinek van személyes ismerete, addig gyors áttekintésre érdemes ránézned erre:

https://www.google.hu/search?q=Auto+City+Csepel&ie=&oe=#spf=1500001418725

A jobb oldali részen olvashatóak Google-felhasználók értékelései, véleményei. Mint mindig, most is vegyes a kép...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Társalgó
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 13, 2017 9:47 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Sziasztok!

Tud valaki infót vagy tapasztalatot a Auto City Csepelen található kereskedésről?
Mennyire korrekt cég?

Köszönöm a válaszokat

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 27, 2017 4:51 pm 

Autó: Fabia 1.4MPI
Csabaa írta:
djmcs írta:
Sziasztok!
Bontót keresek, vagy inkább olyan helyet ahol bontódik egy fabia (6Y1 99-04 1.9 SDI)
Ami kellene:
-Balos tükörlap (nem fűthető)
-Jobbos ablakemelő mechanika (elektromos)
-Kesztyűtartó ajtó (szürke)
-Tetőantenna
-Jobb hátsó ajtóbehúzó/könyöklő
-Skoda Symphony cd
Esetleg rozsdamentes csomagtérajtó fekete metál.
Kb ennyi. köszi

Szia
Bontók:
http://www.alkatreszek.skodahoz.hu/
2013 Pomáz, Meselia utca 9

http://fotibonto.hu/
X. ker. Keresztúri út 122

http://www.seatpiezas.hu/skoda-bonto/
1184 Budapest, Lakatos út 65.

Köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 27, 2017 11:05 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
djmcs írta:
Sziasztok!
Bontót keresek, vagy inkább olyan helyet ahol bontódik egy fabia (6Y1 99-04 1.9 SDI)
Ami kellene:
-Balos tükörlap (nem fűthető)
-Jobbos ablakemelő mechanika (elektromos)
-Kesztyűtartó ajtó (szürke)
-Tetőantenna
-Jobb hátsó ajtóbehúzó/könyöklő
-Skoda Symphony cd
Esetleg rozsdamentes csomagtérajtó fekete metál.
Kb ennyi. köszi

Szia
Bontók:
http://www.alkatreszek.skodahoz.hu/
2013 Pomáz, Meselia utca 9

http://fotibonto.hu/
X. ker. Keresztúri út 122

http://www.seatpiezas.hu/skoda-bonto/
1184 Budapest, Lakatos út 65.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 496 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra