Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. dec. 16, 2017 3:59 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 03, 2011 10:11 pm 

Márkákkal kapcsolatban én sem szeretnék állást foglalni, az túl közel áll a vallási kérdésekhez. Amit közeli tapasztalatból tudok, hogy nem jó olyan kúton tankolni, ami gyakran vált tulajdonost, nagyon régen van maszek kézben, vagy ködös előéletű MOL-kút. Ezek a benzinkutak általában végletesen elhanyagoltak. A MOL-lal kapcsolatban azért tudni illik, hogy Magyarországon egyedül a őket terheli ellátási kötelezettséggel, azaz ha egy kút gazdátlanná válik és nincs körzetében 40 km-en belül, főúton elérhető másik benzinkút, akkor a MOL köteles az üzemeltetést biztosítani. Így a MOL-t illeti meg az a tiszt, hogy az ország legelhanyagoltabb és legkisebb forgalmú kútjait üzemeltetheti, ami miatt rossz a híre. De nem kell tartani minőségi problémától olyan MOL kúton, amit sosem üzemeltetett más és nagy a forgalma: pl. az M1 Mosonmagyaróvári pihenője. A többi céget kizárólag a profit vezérli.

Goodman írta:
Sziasztok,

Egy jó ideje már csak ÖMVnél tankolok, Super95öt, ettől sokkal dinamikusabbnak érzem az autót mint a többi üzemanyagtól(Mol,AGIP,Shell). TiB ÖMV üzemanyagairól mi a véleményed?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 03, 2011 8:43 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
sziasztok
Én még mindig úgy tartom vakul a paraszt :))
Notorius madaras benzint itatok a vassal , az előző két tankolás ömv és shell kuton történt.
És érezhetően a nagy semmi :) ugyanúgy küzdök a prémium márkákkal és a feltörekvő suzukisokkal mint ezelött... :DDD
Remélem ha valaki lát egy fehér kombi fabiát ami mellett
a sofőrből épp a maradék szuszt verik ki segííít... :)
hogy másnap is írhassak a fórumra.. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 03, 2011 7:02 am 

Sziasztok,

Egy jó ideje már csak ÖMVnél tankolok, Super95öt, ettől sokkal dinamikusabbnak érzem az autót mint a többi üzemanyagtól(Mol,AGIP,Shell). TiB ÖMV üzemanyagairól mi a véleményed?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 02, 2011 9:57 pm 

bobyka írta:
TiB írta:
Gondolj bele, hogy ami a benzinrendszerben (pumpa, szűrő, csövek, befecskendezők) lerakódott, azt feloldja és nagy darabokban bekerül az égéstérbe, aztán a kipufogócsőbe. Ha nem fér át a katalizátor csövein, akkor eldugítja, ha valami olyan anyag van benne, ami lecsapódik a katalizátorban, akkor tönkreteszi. Ebből a meggondolásból én semmilyen adalékot nem tennék a benzinbe. Így is sok az ami benne van.

1 kérdés:Akkor nem is szabad belevenni 95 shell V powert?Mert abban olyan adalék van ami tisztitja a befecskendezöt meg kevesebbet fogyaszt az autó... stb
Vagy parasztvakitás akar lenni?
Vagy ezekre a külön beöntös adalékokra érted?

Mert én azt tankolok bele és a szar mol benzintől jobb ill sokkal,ami a környékünkön van.

Vegyileg a benzin több mint 400 féle vegyület keveréke, ezért a pontos összetételének ismerete, adalékokkal együtt komoly tudomány és ipari titok. Annyi viszont biztos, hogy kevesebbet akkor fogyaszt az motor, ha az üzemanyag fűtőértéke magasabb, vagyis kevesebb "éghetetlen szemét" van a lében. A befecskendezőket akkor kell tisztítatni, ha annyira elszennyeződtek, hogy nem működnek jól. Ennek okozói gyanták, szénhidrátok, sók és szilárd hordalék, vagyis az amit "éghetetlen szemét" alatt értek.

Véleményem szerint a benzin nem az utólagosan belekevert adalékoktól lesz jó, hanem attól minél tisztább. Érdemes néha megnézni a kúton a kémlelőüvegben, hogy mi jön a pisztolyból. A benzin víztiszta, átlátszó és majdnem színtelen. Ehhez képest láttam már olyat is, ami teljesen opálos és sötétzöld. Azon nem segít semmilyen adalék.

Ismert ugye az a cikk, hogy az E85-t miért nem bírják az autók. Miszerint a lerakódott szennyeződéseket olja fel és az okoz dugulást. Namármost, ha az E85 feloldja és annak ez a hatása, a "tisztítóadalékoknak" viszont nincs ilyen hatása. Eszerint vagy nem oldanak fel semmit, vagy tényleg csodaszerek. Előbbi eladni, hogy úgy utóbbinak látszódjon tisztán marketing kérdése. Abban, hogy létezik jó marketing biztos vagyok, nem úgy csodaszerek tekintetében.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 02, 2011 8:37 pm 

TiB írta:
Gondolj bele, hogy ami a benzinrendszerben (pumpa, szűrő, csövek, befecskendezők) lerakódott, azt feloldja és nagy darabokban bekerül az égéstérbe, aztán a kipufogócsőbe. Ha nem fér át a katalizátor csövein, akkor eldugítja, ha valami olyan anyag van benne, ami lecsapódik a katalizátorban, akkor tönkreteszi. Ebből a meggondolásból én semmilyen adalékot nem tennék a benzinbe. Így is sok az ami benne van.

1 kérdés:Akkor nem is szabad belevenni 95 shell V powert?Mert abban olyan adalék van ami tisztitja a befecskendezöt meg kevesebbet fogyaszt az autó... stb
Vagy parasztvakitás akar lenni?
Vagy ezekre a külön beöntös adalékokra érted?

Mert én azt tankolok bele és a szar mol benzintől jobb ill sokkal,ami a környékünkön van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 02, 2011 2:48 pm 

Sziasztok,

Én Még Shell,AGIP, Mol kutakon tankoltam, használtam wynn's injector cleanert illetve a JG2 Kék "verseny" Spurit.
Nekem pörgsebb volt az autó de

Negatív tapasztalat annyi, a Spuri, tökéletesíti az égést, de csak folyamatos használat mellett éri meg alkalmazni, mert ha már nincs keverve az üzemanyaghoz, lomha lesz az autó mig az ecu visszaáll.

Wynn's nél nem tapasztaltam negatívot ilyent.De annyi változást sem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 02, 2011 1:50 pm 

turho írta:
djboris írta:
Az olajat nem bántom, most kifejezetten a benzinrészre gondoltam. Szelepek ill. injektorok rendben tartása.

turho írta:
Manapság egyre több helyen azt olvasom hogy ne használjunk semmit, a gondosan kikísérletezett olaj tulajdonságait elcseszi...lehet benne valami. Azt tudom hogy a tisztító-és füstölés, ill. kopogásgátlók gyakran alig hatnak, ill. nem hatnak túl hosszú ideig, az elodázhatatlan szervizt odázzák el, kicsit....

Nekem azt mondták, a benzinadalék lehet hogy tisztít a motorban, de a katalizátort meg tönkreteheti....valamit valamiért elv. Nem tudom, kire hallgassak de ezt szerelő mondta.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 02, 2011 1:43 pm 

djboris írta:
Az olajat nem bántom, most kifejezetten a benzinrészre gondoltam. Szelepek ill. injektorok rendben tartása.

turho írta:
Manapság egyre több helyen azt olvasom hogy ne használjunk semmit, a gondosan kikísérletezett olaj tulajdonságait elcseszi...lehet benne valami. Azt tudom hogy a tisztító-és füstölés, ill. kopogásgátlók gyakran alig hatnak, ill. nem hatnak túl hosszú ideig, az elodázhatatlan szervizt odázzák el, kicsit....

Nekem azt mondták, a benzinadalék lehet hogy tisztít a motorban, de a katalizátort meg tönkreteheti....valamit valamiért elv. Nem tudom, kire hallgassak de ezt szerelő mondta.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 02, 2011 12:25 pm 

turho írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 02, 2011 12:22 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Benzinadalékok
HozzászólásElküldve: pén. szept. 02, 2011 12:15 pm 

Sziasztok srácok!

Gondoltam nyitok egy ilyen topikot is.

Mi a véleményetek a kúton is vásárolható benzinadalékoról? Én néhányszor raktam már a Mol-on vett fehér STP injektortisztítót (lehet a felete jobb lenne).
Most meg kipróbálom a sárga szeleptisztítót is.
Van értelme ilyenre költeni? Vagy csak pénzkidobás?
Igazából nem vettem észre semmit amikor használtam, habár nem is azért vettmem. Csak inkább preventív jelleggel. Mindenestere van valami haszna szerintetek?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra