Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd máj. 21, 2019 11:06 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 541 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 07, 2007 3:51 pm 
Site Admin

Autó: Fabia 1.4 16V 100Le
Szia Judy!
Igen, mi változtattunk a fórumon, hogy mindig a legutolsó hozzászólás legyen legfelül. Ezt Antoni kérdezte, meg lehet-e oldani, és végül találtunk rá megoldást :D :D
A témához hozzászólva, ez a mosós trükk nem hangzik rosszul. Csak az a baj vele hogy ezek a k****gök mindig akkor akarják lemosni amikor zsír tiszta. Ebben az esetben választhatok megvárom míg összekeni ő, vagy összemaszatolom én. Nem tudom melyik a jobb, de én is jártam már így, egy órával kocsimosás után. Inkább nem részletezem a történetet...
A hajléktalanokkal sem tudsz mit csinálni, de azért az dúrva hogy végighuzza a kocsit. Én olyanról hallottam hogy belerugott az autóba mert nem volt hajlandó a vezető hölgy foglalkozni vele. Ez is érdekes miért csak a nőket kezdik ki. Le merem fogadni hogy egy 130 kilós kopasz mercisre rá sem mer nézni nehogy lemészárolja. Sajnos ez van, néha már csak úgy fogalmazok hogy ez a balkán.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 07, 2007 12:25 pm 

Sziasztok!
Kicsit eltűntem, de csak szabin voltam, már megy tovább a meló.
Nem gondoltam, hogy ilyen érdeklődést vált ki a tankolási morgolódásom!
Sifre! Ti változtattátok meg az oldal felépítését, vagy az én gépem vette végre tudomásul, hogy naponta ráklikkeltem az "újak előre" ikonra?
Szilvi! Megnéztem a Sifre által javasolt kis videót, de én nem merném megtenni. Egyszer láttam villamosról, amint egy tökrészeg hajéktalan - akit elhajtott egy autós, hogy nem vesz tőle Fedél nélkült - a markában tartott csapfelsővel (amire rá kell tenni a hideg v. meleg víz jelzéses tekerő gombot) végigkaristolta az induló autó oldalát. Nem tehetsz ellene semmit, mert ha rendőrt hívsz, addigra elmegy, nem tarthatod ott, meg nem verheted, mert Téged suhintanak meg, sőt még a többi autós is Téged ugat le, hogy miért tartod fel a sort.
Én azt csináltam, hogy miközben integettem, hogy nem kell, beindítottam a mosót-törlőt. Nem túl jó lezuhanyozni vele! Talán ez is elég. De ha betelefonálsz az ingyen hívható 112 számra, hogy hol vannak ezek, kimennek és elzavarják őket, mert veszélyeztetik a forgalmat.
Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd máj. 01, 2007 5:40 pm 

Sziasztok!
Lassan tényleg egy Klub élet kezd kialakulni.Mostanában nem volt időm irni, de azért olvastam a forumot.
A tankolással kapcsolatban,én Budaörsi Metrohoz járok,ott az áruházból ki helyezett pénztárosok vannak.Akik nem értenek a kút manipulálásához,másrészt még olcsobb a Tgazdaságos kútnál is.Egyébként a Gazdaságos a Mol-tól veszi az anyagott,én még minőségleg nem érztem különbséget,ha ott kellet tankolnom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 29, 2007 1:30 pm 

Köszi Sifre!!!! :lol: :lol: :lol: Ez nagyon tuti!!! :lol: :lol: Egyébként van egy kis poroltó a kocsimban. :lol: :lol: :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 29, 2007 11:00 am 
Site Admin

Ezekben a helyzetekben ezt a megoldást ajánlom: :D :D :D

http://www.skodafabiaclub.com/letoltesek/videok/wash.mpg

Egy kis palack poroltó néhány ezer forintért beszerezhető. :D

Komolyabb megoldást sajnos nem tudok :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 28, 2007 12:48 pm 

Lenne egy kérdésem, hátha tud nekem valaki segíteni. Tudtok valami jó taktikát, a városban lévő pofátlan ablakmosók ellen??? Tegnap ketten is megtaláltak, de hiába küldtem el a fenébe, hogy ne nyúljon a szélvédőhöz, már ugye mosta is. Ja és annak ellenére hogy direkt mondtam neki, hogy egy fillért sem kap mert nem kértem hogy mossa le a szélvédőt, még pofátlanul oda áll ha végzett és várja a pénzt. Ha van vmi jó ötletetek írjátok már meg, mert ez kicsit kiakasztó. Legalábbis nekem az. Köszike!!! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 28, 2007 12:45 pm 

Sziasztok!
Én is jártam már így. Pontosan nem emlékszem, de 50 fölött volt a liter és a pasi még erőltette kattanás után, mire mondtam neki, hogy ugyan már nem kellene erőltetni, mert így is kicsit durván több ment bele mint kellene, erre megsértődött. Még én voltam a hülye. Én most egy esso kútra járok, azzal eddig nem volt problémám. Illetve eddig nem vettem észre. :D A shell kutakkal az a bajom, hogy ott kell értetlenkedni a kutassal, hogy nem a legdrágábbat kérem és ezt csak sokadjára tudja felfogni. Nem értem miért kell erőltetni a dolgokat. Én fizetek, nem ők. Szal gáz ez az egész, de sajna kis emberek vagyunk ehhez....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 27, 2007 10:01 am 

és most egész más:

én is tankoltam már sok helyen. Próbáltam a club petrolt, shell, mol, ritkán omw. Már egy jó ideje leragadtam a MOL-nál. Árban középkategória, eddig még nem vettem észre trükközést. Bár megvannak a bevált kutaim, általában nem variálom. Ez olyan benzinnek tűnik ami árban, és minőségben is elfogadható. A többi vagy túl drága és annyival nem jobb, vagy olcsó és sokkar szarabb a fogyasztás.
A tesco és auchan benzin olyan lehet mint a tesco gazdaságos ablakmosó, amit már a hibák topicban leírtam. Magyarán és világosan: szar :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 27, 2007 9:50 am 

Sziasztok!

Mindenkinek szeretném megköszönni segítségét, amit a szavazásban nyújtottatok. Sajnos előbb zárták le a szavazást - nem tudni miért, remélem nem valami buda dolog volt - mint ahogy meg volt hirdetve. Így húgom a 2. helyen végzett a közönség szavazáson. De még hátravan a zsűri döntése!
Mégegyszer köszi a támogatásotok!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 26, 2007 1:47 pm 

Sziasztok!
Látom, sajna Ti is így jártatok. De ha nagyon tiszta, az azt is jelenti, hogy símábban folyik a tankba, ezért min. 57 liter fér a 45-ös tankba? Hülyeségeket beszélni szabad, de másokat hülyének nézni nem illik! Valóban nem számít, hogy kis kút, vagy nagy név, mert a tigrisek is szeretik lenyelni a naftát, de a kúp is azért áll a hegyén, mert tölcsérszerűen csurog el bennük a többlet üzemanyag. Állítólag egy perc a kutak átállítása, tehát ha nincs veled egy illetékes ellenőr, hiába jelented be őket, mire kijönnek, már rég visszaállították, és nem lehet megfogni a csalót. Nemrég a rádióban mondták, hogy próbavásárlásokat végeztek, és tízből nyolc kútnál elég durva volt a csalás. Csakhogy a törvényeink nem engedik meg, hogy hatalmas szégyentáblákon kihirdessék, kik csaltak. Miért a csalónak vannak mindig jogai? Neki semmi baja nem lesz, hát miért ne csinálná?
Én alapvetően pozitív vagyok, ezért kitartóan keresem tovább a becsületes kutat. Lehet, hogy kicsit drágább a benzin, de az az olcsóbb fogasztás. Sok sikert Nektek is!
Sziasztok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 26, 2007 8:49 am 

Hali.Jó a téma én hatvani shell kúton tankoltam 50L -t a 45L-és tankba úgy hogy még nem világított a lámpám.
Furi mi?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 26, 2007 8:17 am 
Site Admin

Szia Judy!
Való igaz, vannak kutak ahol érdekesen pörög a számláló. Én is volt hogy kisérleteztem, kissebb kutakkal, többek közt az autóklubbal. Igaz hogy 10ft-al olcsóbb, cserébe viszont 80 km-el kevesebbet tudsz elmenni vele. De a tesco vagy auchan kutak sem jobbak. Ez a trükk. A nagy nevek között is van olyan ami hasonló tulajdonságokkal bíró üzemanyagot árul, kagyló logo alatt. De erre ők azt mondják ez azért van mert annyira tiszta a minősége hogy az ember hajlamos jobban nyomni, ezáltal pedig több fogy. Jó duma...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 26, 2007 7:13 am 

Sziasztok!
Tapasztalat: Ne dőlj be a reklámnak! Nagyon olcsó üzemanyag Óbudán, 261 Ft/liter.
Hátulütője: Több, mint egy literrel több az átlagfogyasztás, mint máskor. Kiszámoltam, csak 200 Ft-tal jött ki többre 100 km üzemanyagára. Kétszer is ez volt a tapasztalatom, többé nem kisérletezem vele! Nem szeretem, ha 1 l = 8 dl. A 45 literes tankba úgy tankoltam 50 litert, hogy még nem fütyült, tehét még minimum 7 liter volt benne! Elég érdekes ez a fizika.
Elkeserítő, hogy az embernek azt kell néznie, hol verik át kevésbé. És még az sem garancia az átverés ellen, hogy drágán dják. De csak találok valahol olyat, ahol mehfizethető és kb. 1 liter a liter.
Sziasztok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 23, 2007 3:08 pm 
Site Admin

Szia Judy!

Vagyunk, vagyunk, csak most hogy itt a jóidő (remélem marad is) mindenki inkább gondolom a szabadban tölti az idejét :D , nagyrészt én is igyekszem ,bár nem mindig sikerül.
A közlekedéssel kapcs-ban teljesen igazad van, mindenki másra mutogat (tisztelet a kivételnek) de közben ő is követ el ezt-azt. Csak azt ugye nem veszi észre. Én már megszoktam. Tudod, ne előzz, ne dudálj KÜZDJ :D ahogy néhány kedves autóstárs csomagtér ajtaján olvasni lehet :D

Az infókat pedig köszi, én sajna nem hiszem hogy el fogok tudni jutni, mert, akkor már szerintem nagy fennforgás lesz a nyári tali miatt :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 23, 2007 9:18 am 

Sziasztok!
Mi van veletek, senki nem lógott hétvégén az oldalon? Ti is kertet ástatok, hogy nem értetek rá a klubbal foglalkozni?
Olvastam a Somma által ajánlott oldalt, hát nem semmi! Sokszor gondoltam én is, hogy ha lenne videóm, néha (sajnos gyakran) igen fura felvételeket készíthetnék a közlekedésről. Nálunk a KRESZ előírásai csak tájékoztató jellegűek (sokak szerint). És mindig az sértődik meg és háborodik fel, aki agresszív, szemét módon közlekedik. Fura világ!!!
Más:
Akit érdekel: Kánban (Baranya megye) májusban közelebbről még nem ismert időpontban Káni Kenyeres Nap lesz.
A Monostori Erődben június 29-július 01. Országos Péknapok az időutazás jegyében.
A Vajdahunyad várában augusztus 20-án Kenyérfesztivál lesz.
Bővebben: www.pekrend.hu
Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 541 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra