Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 9:03 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 25, 2011 1:44 pm 

Egy darabig fiatalon a Mentes és Tsa hoz vittem. Velük igazából nem volt gondom, csak sose tudtam mit csináltak, mert mindig ott kellett hagynom. Ök cserélték nekem ki ingyen a láncfeszítöt is.

Habár egy ismerösöm ismeröse a szerelök között volt, és mindig szóltam neki hogy viszem az autót. Szóval lehet félprotekció miatt volt jó. Persze lehet amúgy is az volt.

Viszont az meglep nem kell szakszervíz a Garihoz.

Ez mióta van így? EU direktíva?
És mi kell hozzá egy szimpla szervizes pecsét a könyvbe?
Mi az a határ amit még elfogad a garancia? Gondolom bármilyen sufnit azért nem...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 24, 2011 12:04 pm 

Helo.
Az én autóm is welta-s volt.Nem vittem a márkaszervízbe olajcserére,lejjebb írtam melyikbe kellett volna vinni,az a pécsi.Másik szervízben csinálták meg az olaj cserét és a welt sz@ros garancia megszűnt.Mindenki aki egy kicsit hozzáértő a dologban azt mondta jogtalanul vonták meg a garanciát.Na ennyit a welt-ről. Szándékosan írtam kisbetűvel a nevüket. Azért az ilyen cégek hál Istennek tönkre mennek.Mint írtam alant,meg is érdemlik a sorsukat. Dögöljenek is be.Kicsit sem sajnálom őket.Mocskos lehúzós banda. Sajnos az a szerelő aki az említett cégnél volt,tovább fojtatja áldásos(lehúzós) megszokást.Ha érdekel valakit a neve magánban leírom.Pécsi az illető.Ha valaki jót akar,illetve nem akar vagyonokat fizetni,hozzá ne vigye az autóját.
mikka írta:
köszi Maci, goes!

"Halkan" merem csak leírni, mert welta-s az autó, és annak a garija ehhez van kötve, szóval, nem márkaszervizes a gari, így egyszer kénytelen vagyok egy ilyet bevállalni.
Valamint, én nem vagyok olyan ügyes és bátor (és érzékem sincs hozzá) hogy magam bütykölgessem az autót.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 18, 2011 1:55 pm 

köszi Maci, goes!

"Halkan" merem csak leírni, mert welta-s az autó, és annak a garija ehhez van kötve, szóval, nem márkaszervizes a gari, így egyszer kénytelen vagyok egy ilyet bevállalni.
Valamint, én nem vagyok olyan ügyes és bátor (és érzékem sincs hozzá) hogy magam bütykölgessem az autót.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 18, 2011 1:48 pm 

mikka írta:
Ellenben, nekem a gari miatt szükséges lenne elvinnem mostanában szakszervízbe egy olajcserés mutatványra.

Ennek azért olvass utána, mert már nem kötelező szakszervízben cseréltetni az olajat! Bárki cserélheti garanciavesztés nélkül!
Egyrészt ne tömd a köcsögök zsebét ha nem muszály, másrészt úgyis átb*sznak! Jobb annak az autónak ha autószerelő csinálja és nem SUCKszervíz!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 18, 2011 1:32 pm 

Derzbach, esetleg Palota. Az utóbbinál, ha jó tudom üvegen keresztül látod. Bent természetesen nem lehetsz, munkavédelmi előírások miatt.

mikka írta:
-Maci- írta:
Voltam a sokszor szidott Porsche M5-nél fött ügyben!

Köszi, jó ez a megerősítés, hogy oda ne. Ellenben, nekem a gari miatt szükséges lenne elvinnem mostanában szakszervízbe egy olajcserés mutatványra. Valaki tudna ajánlani olyat pesten, ahol nem vágnak át a cserével és ne adj' Isten még benn is lehetne tartózkodni az olajcsere alatt? A válasszal megspóroljátok nekem azt, hogy egyesével felhívom a pestieket és rákérdek a fennt említett lehetőségre :P .
Köszönet!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 18, 2011 9:40 am 

-Maci- írta:

Köszi, jó ez a megerősítés, hogy oda ne. Ellenben, nekem a gari miatt szükséges lenne elvinnem mostanában szakszervízbe egy olajcserés mutatványra. Valaki tudna ajánlani olyat pesten, ahol nem vágnak át a cserével és ne adj' Isten még benn is lehetne tartózkodni az olajcsere alatt? A válasszal megspóroljátok nekem azt, hogy egyesével felhívom a pestieket és rákérdek a fennt említett lehetőségre :P .
Köszönet!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 6:36 pm 

Az együttműködés, vagy segítőkészség minimális jelét se mutatták. Oké, gondoltam, de akkor is... Na.
A lényeg, hogy vidd be, hagyd ott és valag pézé megcsinálják. Se szoftver update, se alapbeállítás semmi... Sőt még hülye is voltam, hogy ilyeneket kérdeztem!
Ja még annyi, hogy felvázoltam, hogy volt itt olyan emberke, akinek kigyulladt a sárga motor piktogram és azt mondták neki, hogy motort kell cserélni. Ezen emberünk minimálisan sem lepődött meg, mondván "miért, az úrhajóknál is előfordul, hogy felrobban indításnál!"... :D
Azért itt az arcába röhögtem....

Na mindegy, ott voltam jó fél órát (leálltam vitatkozni a majommal), írhatnék több oldalt, de a lényeg, hogy többet Porsche M5-höz alkatrészért SE! :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 10, 2011 8:53 am 

Ahol vettem az autómat,Pécsen az Északmegyer dülő-ben lévő márka kereskedésben,oda ne vigye senki a kocsit,nagyon komolytalanok és nagyképüek.(nem részletezem,hogy jártam velük).Meg ha jól tudom már talán nem is nagyon működnek,ha igaz,akkor van Isten az égben.Megérdemelték a sorsukat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 10, 2011 7:57 am 

Csabaa írta:
Ted Mosby írta:
Mondjuk az nem komfortablak tanítás, nem éppen ugyanaz, mint ami itt szerepel a leírásoknál.

A tiszta öltönyös munkáért ami 5 perc 4-5-6-7 ezret sokallom még akkor is ha ehez elő kell venni egy laptopot és felülírni egy epromot..

Félig igazad van de ez a mondatod második felére vonatkozik csak. Az öltönyös munka is lehet durva akár csak egy laptoppal is. Pl KWP nélkül a CANböl kihámozni az infíókat, vagy egy kicsit trace-elni a MOST-ot és ott találni dolgokat (habár a Fabia-ban nem túl sok optika van... szóval MOST kizárva). Az eeprom irás is lehet durva ha csak egy adatot kell irni valahova... persze nem a gyári elöre leprogramozott SW-vel... Vagy pl a protokollokba beletúrva, és ezt egyszer sok órával kikisérletezve lehet durvább, mit letekerni 4 csavart és bepiszkolni a kezed. Persze az elsöhöz ész kell a másodikhoz inkább erö. A mechanikusok sose fogják elfogadni az "elektornikai" munkákat söt a sw-t mégkevésbé. Én prgramoztam BMW head unit FPGA-ját és a Main Processzor Falsh-ét CAN-en és MOST on keresztül is. Amig rájöttem, hogy kell a készüléket bootoltatni BIOS-ba az volt az igazi meló. Utána a többi gyerekjáték. Nem gondolom hogy kisebb munka volt mint egy váltócsere (csak persze azt én nem tudom megcsinálni...) mindenesetre a kezem nem lett koszos, de az agyam letompult rendesen. Mindenki döntse el maga, hogy mi a nehezebb (a váltó persze "fizikailag nehezebb... :-))) )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 22, 2011 9:35 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
sziasztok

Tegnap vizsgára vittem a vasat.
Autogamm kft.
Budapest 1205 Nagykőrösi út 63.
Telefon: (1) 283-54-61
http://autogammkft.atw.hu/

Kis szervíz apa fia válalkozás, időpontra mentem
előzetes átnézéssel, zöldkártya, vizsga fél óráig tartott.
Lelkiismeretesen átnéztek mindent.
26e az egész, ebből 10e az átnézés a többi a kötelező fizetendők..
Baratságosak, bátran ajánlom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 22, 2011 8:42 am 

Sziasztok!

A tárkány autóhoz vagy max vagy a franc tudja hogy hívják őket pillanatnyilag szegeden a szőregi úton vannak még véletlen se vigye senki a kocsiját!!!!!!!!!!!
Alap felállásból lehúznak, gyári bicskás kulcs programozása reggel nyolctól délután négyig szarakodtak és nem tudták megcsinálni.Mondták vigyem vissza másnap, ha ha ha....
Pesten a Skoda Palotába tizenöt perc alatt végeztek.

Egy előttem lévő oktáviás srác nem tudta kinyitni a tankolónyílást, hát behozta a "szakszervizbe", egy egész napos kínlódás után neki kicserélték a pollen és a levegő szűrőjét persze amit nem kért így ki sem fizetett.
A munkafelvevő pofahúzogatás után vissza adta a kulcsait és jött a szar szöveg: hozza vissza holnap a kocsit, mert meg szeretnénk csinálni. Remélem volt annyi esze, hogy elkerülte nagy ívben őket.

Üdv mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2011 9:21 pm 

Sziasztok!

Érden lakom. Kezdem feladni a dolgot. Szerelőt keresek a közelben, akinek vihetem az anyagot, és az autót sem kell magárahagynom...

Köszönöm a segítséget előre is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 05, 2011 8:45 am 

Sziasztok!

Ha valaki Veszprémi vagy Pápai esetleg a környékbeli Skoda szervízekről vannak tapasztalataitok? Melyik korrektebb? Mert pl: Veszprémben 2 is van.

Köszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 20, 2010 4:18 pm 

Ha legközelebb arra jársz kérdezd meg őket, hogy nem akarnak e terjeszkedni - mondjuk délen. Lenne itt néhány tönkre tenni való műhely és amúgy sem ártana ha lenne egy normális hely ahová elvihetném a kocsit..

kattamaki írta:

na ez az ami végképp kiborít...
teljes mértékben elismerem a szakértelem megszerzéséhez eltöltött időt, energiát, stb.
DE tényleg szerencse kell, mert ha emberileg egy szennygombóc az adott autószerelő, akkor semmi nem ment meg attól, hogy átba....n a palánkon.
Lásd Skoda Qrrens 15ezres szervíz esetem. Telefonon egyeztetve minden, de szó szerint minden (árak, stb). Erre számlafizetéskor kiderül, hogy az olaj amit beletettek, nem az amiben telefonon megegyeztünk 16000-ért, hanem 27000-ért a legjobb minőségű. Kérdem miért ezt tették bele? Mert úgy gondolták ez lesz a megfelelőbb. Mondom telón értesítettek, hogy kész a kocsi, akkor mi a fa...rt nem szóltak az olajról. Válasz egy büdös sunnyogás. Nem balhéztam, elhoztam, de lottó ötösöm lenne olyan biztos, hogy nem azt az olajat tették bele, amit számláztak.
Mondanám, hogy a jó büdös k anyjukat, de már bezártak. Lehet, nem véletlenül?

Tegnap voltam Miskolcon AutoCarma-nál 60ezresen és ismét vitt anyagból, korrekten megcsinálták.
+++++szervíz.
Érdekes, hogy tőle egy kilóméterre van(volt) a Skoda Autóház vagy mi volt a neve (Futó utca - Csaba vezér utca sarok) és az is megszűnt. Egyszer akartam odavinni a gépest, de bementünk és a munkafelvevő akkora taplón állt hozzánk, (egyszerűen a modora, a beszédstílusa volt k...va gáz), hogy akkor választottuk az AutoCarma-t.

story ends.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 20, 2010 4:12 pm 

olle_gyuri írta:
Ezzel nincs nagyon mit tenni, mint :

* vagy fizet, fizet, fizet, szerencséjétől függően értelmes vagy értelmetlen módon a szakiknak.

na ez az ami végképp kiborít...
teljes mértékben elismerem a szakértelem megszerzéséhez eltöltött időt, energiát, stb.
DE tényleg szerencse kell, mert ha emberileg egy szennygombóc az adott autószerelő, akkor semmi nem ment meg attól, hogy átba....n a palánkon.
Lásd Skoda Qrrens 15ezres szervíz esetem. Telefonon egyeztetve minden, de szó szerint minden (árak, stb). Erre számlafizetéskor kiderül, hogy az olaj amit beletettek, nem az amiben telefonon megegyeztünk 16000-ért, hanem 27000-ért a legjobb minőségű. Kérdem miért ezt tették bele? Mert úgy gondolták ez lesz a megfelelőbb. Mondom telón értesítettek, hogy kész a kocsi, akkor mi a fa...rt nem szóltak az olajról. Válasz egy büdös sunnyogás. Nem balhéztam, elhoztam, de lottó ötösöm lenne olyan biztos, hogy nem azt az olajat tették bele, amit számláztak.
Mondanám, hogy a jó büdös k anyjukat, de már bezártak. Lehet, nem véletlenül?

Tegnap voltam Miskolcon AutoCarma-nál 60ezresen és ismét vitt anyagból, korrekten megcsinálták.
+++++szervíz.
Érdekes, hogy tőle egy kilóméterre van(volt) a Skoda Autóház vagy mi volt a neve (Futó utca - Csaba vezér utca sarok) és az is megszűnt. Egyszer akartam odavinni a gépest, de bementünk és a munkafelvevő akkora taplón állt hozzánk, (egyszerűen a modora, a beszédstílusa volt k...va gáz), hogy akkor választottuk az AutoCarma-t.

story ends.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra