Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 8:02 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 09, 2010 9:08 am 

A lehúzás, zsebmetszés erkölcsileg elítélendő, akár autóhoz kapcsolódik, akár máshoz - egyetértünk :)

A szaktudást nem adják ingyen. Ami Neked nagyon egyszerűnek tűnik, másnak nem az. Te sem ezzel az autós tudással születtél, hanem időt, energiát fordítottál rá, amíg megtanultad az elméleti hátteret, a gyakorlatban kipróbáltad őket, stb. Innentől Neked már triviális dolgok, és "ingyen vannak", pedig Neked sem "ingyenbe" volt, csak annak nem számolsz árat. Pontosabban számolsz, de fordítva, mint a szakik : Te magad végzed el az autós karbantartási munkák egy részét, amiért ilyen formán nem kell pénzt kiadnod. Ez a Te munkád ára, amit megspórolsz.

Más meg úgy van, hogy pl. nem szereti az efféle műszaki dolgokat, nincs érzéke hozzá, nem leli benne örömét, neki nem hobbi... Így a más munkával keresett pénzével megfizeti azt, aki ebbe az autós témába fektetett időt, energiát, pénzt, és tudása, gyakorlata, szerszámai lettek belőle - aminek ára van, ha abból akar megélni.

Nos, ez eddig a szép elmélet és a korrekt üzlet vázlata :)

A valóságban pedig ebbe keveredik - változó arányban - a direkt megkopasztás, a kóklerság, stb. a magukat szerelőnek kiadók részéről.
Ezzel nincs nagyon mit tenni, mint :
* vagy mindenki saját maga beszerzi a minimálisan szükséges autós ismereteket ( ebben segíthet pl. ez a Fórum is ),
* vagy fizet, fizet, fizet, szerencséjétől függően értelmes vagy értelmetlen módon a szakiknak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 09, 2010 8:31 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Igen Gyuri ebben igazad van :) ,de akkor ha 5perc 5e akkor 60e az óradíja!? Én is elirmerem a szaktudást és a gyorsaságot. Ha egy kuplung cserére viszem akkor rendben a négyszámjegyű összeg, de ott nyakig koszosan eljátszik vele egy délelött a jóember.
Itt a fórumon több esetben olvastam, hogy milyen pitiáner dolgokért milyen vastagon fizetettnek a szakik, a műszakilag nem annyira jártas fórumtársaknál... bosszant.... nagyon bosszant

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 09, 2010 8:01 am 

Csabaa írta:
A tiszta öltönyös munkáért ami 5 perc 4-5-6-7 ezret sokallom

Erről eszembe jutott egy régi történet, amiben emberünk elvontatta a rossz autóját a szerelőhöz, hogy javítsa meg.
Az kinyitotta a motorháztetőt, körülnézett, majd egy kalapáccsal odakoppintott a motorra.
Indítózás, a motor újra szépen járt.
Emberünk nagyon elégedett volt a gyors javítással, kérdezte, hogy mennyi lesz a számla.
Húszezer - hangzott a válasz.
Húszezer ezért az egy kalapácsütésért?!? - hüledezett emberünk.
A kalapácsütés csak ezer, a másik 19 ezer az, hogy tudtam, hová és mekkorát kell ütni...

Hát, valahogy így van ez :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 08, 2010 9:38 pm 
Moderátor

Ted Mosby írta:
Mondjuk az nem komfortablak tanítás, nem éppen ugyanaz, mint ami itt szerepel a leírásoknál.

A tiszta öltönyös munkáért ami 5 perc 4-5-6-7 ezret sokallom még akkor is ha ehez elő kell venni egy laptopot és felülírni egy epromot..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 08, 2010 9:24 pm 

A jó múltkorában olvastattam hibakódot ott, korrekt volt a szaki. Reggel nyitásra mentem, abbahagyta amit csinált és tekintve, hogy 10 perces meló azonnal meg is csinálta. Ellentétben a kolozsvári szervízzel.... Az az egy negatívum, hogy mivel nem ismerem a környéket 1 órát keringtem amíg megtaláltam és még egy tábla sincs kinn. De ugye ami jó azt nem kell reklámozni, én biztos, hogy pesten oda fogom vinni ezentúl a kocsit (azért remélem nem olyan gyakran, hogy törzsvásárlói kártyám legyen :P). 4k volt a hibakód olvasás.

Ted Mosby írta:
Mondjuk az nem komfortablak tanítás, nem éppen ugyanaz, mint ami itt szerepel a leírásoknál.

Ott szoftveres módosítás történik (amihez szaktudás és nem VAG-COM kell). Ha azt nézed, hogy egy hibakódolvasás 4-5e, akkor ez nem olyan sok érte.

Csabaa írta:
sziasztok
Igen ez egy tipikus szervíz betegség, mindenen fognak egy picit és így néz ki jobban a számla munkadíj része..
Mondjuk a 7e+ áfa a komfortablak tanításáért is érdekes volt számomra az oldalukon.. mindenki ott hámoz ahol tud.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 08, 2010 8:53 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)

Ott szoftveres módosítás történik (amihez szaktudás és nem VAG-COM kell). Ha azt nézed, hogy egy hibakódolvasás 4-5e, akkor ez nem olyan sok érte.

Csabaa írta:
sziasztok
Igen ez egy tipikus szervíz betegség, mindenen fognak egy picit és így néz ki jobban a számla munkadíj része..
Mondjuk a 7e+ áfa a komfortablak tanításáért is érdekes volt számomra az oldalukon.. mindenki ott hámoz ahol tud.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 08, 2010 7:30 pm 
Moderátor

sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 08, 2010 7:24 pm 

kattamaki írta:
Vittem az alkatrészeket (olaj, szűrők, fékfolyadék), így olcsó volt. Ráadásul ott állhattam és nézhettem egész idő alatt.

Helló kattamaki!
Én is így jártam el, és amíg egy ilyen lehetőség marad, nem is teszem másként a jövőben sem.
A szerelővel egyeztettem, hogy megfelelő és minőségi alkatrészeket hozok, egyenként átnézte a munka kezdete előtt, és ott lehettem az elejétől a végéig ( jópár órát ) az autóval.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 08, 2010 6:38 pm 

Sziasztok!

2009 decemberben a 45ezresre Miskolcra vittem az AutoCarma-hoz. Vittem az alkatrészeket (olaj, szűrők, fékfolyadék), így olcsó volt. Ráadásul ott állhattam és nézhettem egész idő alatt.

A 60ezresre ma akartam Bpen a ww.hildep.hu-hoz bejelentkezni, DE ahogy kimondtam, hogy hozom a szükséges alkatrészeket (olaj, szűrők, gyertyák) azt a választ kaptam: "így nem tudjuk elvállalni". Azt már nem kérdeztem, hogy ugyan miért, de azért ez mellbevágott.

Így ismét Miskolcra kértem időpontot az AutoCarma-hoz.

Majd beszámolok a tapasztalatokról.

Üdv.
kattamaki

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 06, 2010 7:04 pm 

A szervíz ahová többé soha de soha nem megyek:

MaxxRace (régi tárkány), Szeged, Szőregi Úti Márka ker és szervíz.

Amellett hogy marha drága még át is vágnak!

Nem ajánlom senkinek sem!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 25, 2010 1:07 pm 

A szerviz, ahova soha többé nem megyek Szegeden az az ORCSIK-MŰHELY 6724 Szeged, Ősz u. 51.
Piszkos drágák 7000,- Ft/ óradíj!ÁTVERNEK, vigyázzatok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 14, 2010 6:54 pm 

Szia.

Nyíregyháza: kettő van volt Platán Autóház, most nem is tudom mi lett az új neve, lényeg: piszkos drága (Nyháza, Rákóczi u.).
Valent Autó: nagyon korrekt ügyintézés, számlázás, és szolid árak (Nyháza, Tiszavasvári út). Csak ajánlani tudom mindenkinek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 12, 2010 9:11 am 

Sziasztok!

Szerintem egy ilyen téma ebben a válságos világban elkel :).

Még friss autótulajként csak egy szervízben voltam kolozsváron: Compexit trading. Skoda márkaszervíz. A ceruza jól fogja a számlát, sok a kliens, lassúak. Nem ajánlom.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Időzóna: UTC + 1 óra