Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. júl. 23, 2018 2:55 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 9:49 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Szerintem az 5 forintos kerekítési szabályt alkalmazták, nem?

1-ről és 2-ről nullára, 3-ról és 4-ről ötre.

Csabaa írta:
sziasztok
Nem szervíz, hanem MOL kút amit érdemes elkerülni,
részemről az életben többet MOL kútra nem megyek!!!
A lágymányosi híd budai hídfőjénél: Budapest, Prielle Kornélia u. (XI.).

...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 8:29 pm 

Szoktam arra járni.
Valamelyik nap elmegyek és lefotózom mielött bemegyek.

Kiváncsi vagyok mi történik. :D

Csabaa írta:
sziasztok

Most délután arra járta gondoltam kicsit tankolok. 6000-ért terveztem a tankolást. Már az elején furcsa volt nagyon érzékeny a kar és gyorsan pörög a számláló.. 5999,2 megálltam, a kart elengettem mindig hátul fogom meg a kart ,mertnem szeretem ha folyik a kocsi oldalán a cuccos. Ránézek 8as fej , de már 6003 ft szerepel a fizetendő összegnél!!
Bemegyek pénztár madár: -6005 ft. Erre durrant el az agyam.. mondtam: gratulálok a csaló kútfejhez, mire visszarakom a kart ugrik néhány forintot...
Visszaszól neki nem volt vele baja...stb..
Kifelé a mosós csávó elköszön, annak is jeleztem hová dugja a kart...
Erre: -biztos megnyomtam amikor visszatettem, ő már 20 éve itt dolgozik és előfordul.. de a kollega bent nem is szokta kérni.. mondom ,nekem felkerekítette a benti mókus..
Öreg az 5 forintnyi benzin se a kocsimban se az oldalán se a betonon nincs!! Ha 100 autosnál csak 5 ft csaltok az mennyi is!? erre a madár hááát 500ft...
Na mondom ez az ... ebből tellik a MOLnak mindenre...
ugyhogy most voltam itt és molnál utoljára...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 20, 2012 7:15 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
sziasztok

Most délután arra járta gondoltam kicsit tankolok. 6000-ért terveztem a tankolást. Már az elején furcsa volt nagyon érzékeny a kar és gyorsan pörög a számláló.. 5999,2 megálltam, a kart elengettem mindig hátul fogom meg a kart ,mertnem szeretem ha folyik a kocsi oldalán a cuccos. Ránézek 8as fej , de már 6003 ft szerepel a fizetendő összegnél!!
Bemegyek pénztár madár: -6005 ft. Erre durrant el az agyam.. mondtam: gratulálok a csaló kútfejhez, mire visszarakom a kart ugrik néhány forintot...
Visszaszól neki nem volt vele baja...stb..
Kifelé a mosós csávó elköszön, annak is jeleztem hová dugja a kart...
Erre: -biztos megnyomtam amikor visszatettem, ő már 20 éve itt dolgozik és előfordul.. de a kollega bent nem is szokta kérni.. mondom ,nekem felkerekítette a benti mókus..
Öreg az 5 forintnyi benzin se a kocsimban se az oldalán se a betonon nincs!! Ha 100 autosnál csak 5 ft csaltok az mennyi is!? erre a madár hááát 500ft...
Na mondom ez az ... ebből tellik a MOLnak mindenre...
ugyhogy most voltam itt és molnál utoljára...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 29, 2012 7:45 am 

Köszönöm, már ez is több mint a semmi!

Szia mrdozer!
Csákváron Herczog Zoltán állítólag jól szerel, de mivel személyes tapasztalatom nincs vele, így egyenlőre csak információként osztom meg, nem ajánlásként.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 28, 2012 2:17 pm 

Szia mrdozer!
Csákváron Herczog Zoltán állítólag jól szerel, de mivel személyes tapasztalatom nincs vele, így egyenlőre csak információként osztom meg, nem ajánlásként.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 28, 2012 9:07 am 

Sziasztok!

Nemrég vásároltunk egy Roomstert (Skoda Roomster 1.4 16V - 2007). Alapvetően rendben van, de pl hamarosan esedékes lesz a vezérműszíj csere meg a fékolajcsere is.
Ehhez keresnék megbízható szervizt itt Székesfehérváron vagy környékén (20km).

A tapasztalataitok is érdekelnek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 17, 2012 5:29 pm 

Sziasztok

Ha valakinek ablakemelő vagy mikro kapcsolo problémaja van

Ajálom a lenti családi válalkozást
Korrekt, olcsó, jó !

http://www.ablakemelok.hu/

Üdv, Sanya

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 16, 2012 11:34 pm 

Szia Csabaa
Lehet,hogy igazad van de több érv is szólt eddig a szakszerviz mellett!(legalábbis eddig)
Nekem az autó munkaeszköz, és a legjobbnak láttam szakszervizben szervizelni.
Több okból is kifolyólag:
-mobil cardot csak ott kapsz(aki már használta tudja milyen jó dolog)
-számlát kapsz tételesen feltüntetve a dolgokat,ha probléma van a kocsival nem tudják azt mondani (mint néhány autószerelő már tette korában)én ezt az embert még soha nem láttam.
- 10 maszekból 5 ha add számlát(lehet,hogy optimista voltam)
Sajnos ezek a tények tudom,hogy nem minden szerelő ilyen de hidd el van néhány.Én csak információval próbáltam segíteni Skodás autós társaimnak

:D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 16, 2012 9:42 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
szia
Van egy titok ! garancia lejárta után senki sem szokott szakszervízbe járni..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Szerviz tapasztalat 2
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 16, 2012 5:32 pm 

Folyt:
Mivel már felrakták az újat mondtam oké.(itt már éreztem valami bűzlik)Na hát szóltak elkészült a kocsi készül a számla!! 45.000 Ft fizettem ki:
- olajcsere és 1 bordás ék szíj!
Végül kiakarták cseréltetni(szerintem) a 4 napos Bosch aksit mondván nem jó!(Természetesen kifogástalan volt minden mért paramétere,amikor beraktam kimértem mindent :D)A kérdéseimre,hogy melyik értéke nem megfelelő az aksinak,nem jött válasz! Na itt elragadott az idegroham, és kellemesen,de intelligensen lekiabáltam a fejüket.
természetesen a szervizvezető nem tudott reagálni rá!!
Szóval figyeljetek oda hol szervizeltek :) Természetesen nem mindegyik követi ezt az üzleti stratégiát :) Ide az életben nem megyek többet szervizbe!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Szerviz tapasztalat 1
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 16, 2012 5:15 pm 

Sziasztok
Egy kis szerviz tapasztalat!
Hat évig hordtam a Zalaegerszegi Skoda szervizbe az autómat egészen eddig,úgy voltam vele mégis csak márka szerviz,meg hát a mobil card nagyon jó dolog(már használtam)!
Tudom,hogy válság van meg miden,de mondja meg nekem valaki mért kell valakit baromnak nézni? :twisted:
Sima olaj csere volt,semmi extra ami 100 percig tartott!!(mi addig a fűtettlen szalonba vártunk kb lehetett vagy 15 fok)
Különböző praktikákat vettetek be:
- A hűtő víz tuningolásra gondoltak mivel csak -14 -es volt szerintük,a -19 fokos fagyálló ami biztos!!
- A következő a bordás ék szíj cseréjére irányult,mutattak egy agyon tőrezedet bordás szíjat amit azonnal cseréltek mert az már nem megfelelő!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. feb. 01, 2012 6:40 pm 

Debrecen VIDA autóelektronika:

Itt cseréltettem a szondát, a tulajdonossal előzetesen egyeztettem kihúz egy fiókot.. van még itt mondja néhány éve egész szatyorral rendeltem 20-ért odaadom. Megnéztem VW gyári szondák voltak 2 db. Sajnos a Fabiaba nem voltak jók így rendelt NGK-t, az árban tárgyaló képes volt (50 beszereléssel).
Állapot felmérést is készítettek az autóról, jobb első szillent és kérdezte hogy szabályozva volt -e a féktárcsa? Mondom elméletileg újnak kell lennie mert én vittem alkatrészt xy céghez egy hónapja de ha nem máris megyek reklamálni. Rögtön szólt hogy emeljék fel a kocsit megnéztük az új tárcsák voltak csak már rozsdafoltok voltak a peremén és ez megtévesztette, elnézést kért. No problem szeretem ha figyelnek az ilyenekre.
Összességében ajánlom.

http://www.vida-autoelektronika.hu/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Fabia I. szélvédő
HozzászólásElküldve: vas. dec. 04, 2011 5:54 pm 

Nekem már volt. A fontos hogy az EUs matrica ne sérüljön, mert különben a rendszámot is cserélni kell...
Elég nagy badarság, de hát ez Magyarország, ez az elöírás... a felesleges adminisztráció sok plusz munkahelyet ad... bocs az OFFért

Ted Mosby írta:
Cseréltesd ki, előbb-utóbb úgyis megkell lépni.

EU rendszámos az autód? Mert akkor a szélvédőn lévő matricát is pótolni kell, bár nem tudom, hogy ennek mi a folyamata és a díja...

vstryker írta:
Ezt hogy tudhatnám meg pontosan,hogy kell-e javítani vagy sem? Igazából tökre alul van a repedés, lent a tövében ahol a gumi van, ott kapta az ütést és mindkét irányba elagázik egy egy hosszabb repedés. Összesen talán 40cm lehet, de az ablaktörlő szintje körül ér csak és inkább vízszintesen terjeszkedett.

A szerelő mivel nem üvegez, nem látom okát, hogy feleslegesen akartatná velem cseréltetni, ezért hittem neki. Azt mondta így is átmenne, de egy tizest kéne csúsztatni, akkor meg már inkább cseréltessem ki.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Fabia I. szélvédő
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 01, 2011 7:19 pm 

Repedt szélvédőt érdemes cseréltetni. A regisztrációs matricáról tudni kell, hogy max. 2-szer lehet pótlást kérni, ezért érdemes megmenteni (az ára amúgy 1550 Ft). Melegítésre szépen lejön, csak a szélén lévő 4-5 mm -es sáv sérül kicsit, de az nem érdekel senkit.

Ted Mosby írta:
Cseréltesd ki, előbb-utóbb úgyis megkell lépni.

EU rendszámos az autód? Mert akkor a szélvédőn lévő matricát is pótolni kell, bár nem tudom, hogy ennek mi a folyamata és a díja...

vstryker írta:
Ezt hogy tudhatnám meg pontosan,hogy kell-e javítani vagy sem? Igazából tökre alul van a repedés, lent a tövében ahol a gumi van, ott kapta az ütést és mindkét irányba elagázik egy egy hosszabb repedés. Összesen talán 40cm lehet, de az ablaktörlő szintje körül ér csak és inkább vízszintesen terjeszkedett.

A szerelő mivel nem üvegez, nem látom okát, hogy feleslegesen akartatná velem cseréltetni, ezért hittem neki. Azt mondta így is átmenne, de egy tizest kéne csúsztatni, akkor meg már inkább cseréltessem ki.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: szélvédő
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 01, 2011 3:39 pm 

Még a repedt ködlámpa/ fényszóró miatt is simán kivághatják vizsgáról. A szélvédő miatt meg simán. Hacsak nem sógorkoma végzi a vizsgát okosba.
Műszakira én is cseréltettem, és ragasztják. Kb 3-4 óra a száradás. Az uniós rendszámmatricát megoldják simán. Lemelegítik a régi szélvédőről, és már mehet is rá az újra :-)
Egyébként, mutatta az üvegező, hogy veszélyes repedt üveggel közlekedni. Tenyérrel rácsapott a repedés környékén, és bepókhálósodott az egész szélvédő. Erre még rájátszik a hőingadozás is, hogy télen fűtöd ezerrel a fagyott szélvődőt, nyáron meg hűtöt a forrú szélvédőt ;-)
Illetve télen, ha belefagy a víz a repedésbe, tovább fogja repeszteni :-( Még azt szokták átmenetileg, hogy megfúrják a repedés két végét, így egy ideig nem reped tovább.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra