Tartalomjegyzék Skoda Fabia Club fórum
Vissza a főoldalra

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fék, futómű, lengéscsillapító probléma.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 101, 102, 103  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fabia fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
olle_gyuri

HozzászólásElküldve: Kedd. Okt. 19, 2010 8:00 pm    Hozzászólás témája: Re: Lengőkar szilent kicsi Hozzászólás az előzmény idézésével

JózanJ írta:

A Skoda szervíz meg nézett rám furcsán mikor megkérdeztem , hogy cserélnek-e kicsi szilentet , azt mondták cserélje az ki aki kitalálta. Ők csak egyben cserélnek lengőkart!

Csak egyben cserélnek... nos, akinek van rá pénze, és/vagy át tudják verni, annak cseréljék egyben - Te ezt ne hagyd!
Jó, hogy nem rögtön az egész autót kell kicserélni szerintük, ha kiégett az egyik helyzetjelző izzó Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Csabaa

HozzászólásElküldve: Kedd. Okt. 19, 2010 7:54 pm    Hozzászólás témája: Re: Lengőkar szilent kicsi Hozzászólás az előzmény idézésével

JózanJ írta:
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy miért forgalmaznak a lengőkarhoz kicsi szilentet ha azt egy szerelő sem tudja beszerelni???
legalábbis ahol én jártam azok nem tudták! A Skoda szervíz meg nézett rám furcsán mikor megkérdeztem , hogy cserélnek-e kicsi szilentet , azt mondták cserélje az ki aki kitalálta. Ők csak egyben cserélnek lengőkart!
Modjuk az egyiket valahogy bele gyilkolta a maszek szerelőm a helyére, de sajna előtte a párját elcseszte és így csak egy van kicserélve.
Szal létezik, hogy normálisan is ki lehet cserélni???

szia
simán be lehet sajtolni egy nagyobb satuval vagy így:
http://i86.photobucket.com/albums/k97/teflontom/bush6.jpg
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
goes

HozzászólásElküldve: Kedd. Okt. 19, 2010 5:14 pm    Hozzászólás témája: Re: Fékcsere Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello, gagyi alkatrésztől ne várj többet.

paparelli írta:
Hello!
Tegnap cseréltem féktárcsát(mapco) fékbetétet(ac delco)
na most tök jo lett minden de kb 10km mulva elkezdett csikorogni.Talán megégettem volna?szedjem le a nyerget azt csiszolás?Vagy elmulik a hang 100-150 km mulva?a fékhatással semmi baj nincs kezd jo lenni.
Danke
Vissza az elejére
JózanJ

HozzászólásElküldve: Kedd. Okt. 19, 2010 4:59 pm    Hozzászólás témája: Lengőkar szilent kicsi Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy miért forgalmaznak a lengőkarhoz kicsi szilentet ha azt egy szerelő sem tudja beszerelni???
legalábbis ahol én jártam azok nem tudták! A Skoda szervíz meg nézett rám furcsán mikor megkérdeztem , hogy cserélnek-e kicsi szilentet , azt mondták cserélje az ki aki kitalálta. Ők csak egyben cserélnek lengőkart!
Modjuk az egyiket valahogy bele gyilkolta a maszek szerelőm a helyére, de sajna előtte a párját elcseszte és így csak egy van kicserélve.
Szal létezik, hogy normálisan is ki lehet cserélni???
Vissza az elejére
paparelli

HozzászólásElküldve: Vas. Okt. 17, 2010 9:58 am    Hozzászólás témája: Fékcsere Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!
Tegnap cseréltem féktárcsát(mapco) fékbetétet(ac delco)
na most tök jo lett minden de kb 10km mulva elkezdett csikorogni.Talán megégettem volna?szedjem le a nyerget azt csiszolás?Vagy elmulik a hang 100-150 km mulva?a fékhatással semmi baj nincs kezd jo lenni.
Danke
Vissza az elejére
Csabaa

HozzászólásElküldve: Csüt. Okt. 14, 2010 12:59 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sookyg írta:
Sziasztok!
Problémám a következő! Reggel melóba menet pár száz méteren kisebb úthibákon elég idegesítő nyöszörgő éles hang jön a kocsi jobb elejéből...utána elhallgat. szerelő is ugyan ezt modnta. kipróbálták, nyöszörgött majd mikor megvizsgálták a műhelybe már csendben volt. mindent megolajoztak. valami gumi stabilizátort ki is cseréltek, de a probléma még fenn áll. valakinek valami ötlet?Nem a lengőkar szilentek adják a zajt. azt is ellenőrizték. nincsnek még kikopval. a kocsiba 80 000km van. 1.2 htp

Nehéz megtalálni az ilyen nyekergéseket.
Hintáztasd meg a kasznit, a kerekeknél fel,le,lassan, majd gyorsan. Behúzótt kéziféknél előre hátra , oldalirányba ....és fülelj!
Ha semmi ,akkor a motort mozgasd meg minden irányba. Lehet ,hogy valamelyik motortartó bak ad hangot...Tibibá666 írta nemrég ,hogy Neki a rugótányértól jött a hang.. türelem kell hozzá.
Nekem a hosszbordásszij cincog az elő indításkor főleg párás időben kb. 10mp-ig. A stab.rúd szilent nekem is nyekerget már, a motortartóbak finoman koppant az úthibáknál amig nem kapott kenőanyagot..
Ha szerencséd van álló helyzetben is meg fogod találni.
Vissza az elejére
sookyg

HozzászólásElküldve: Csüt. Okt. 14, 2010 12:20 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Problémám a következő! Reggel melóba menet pár száz méteren kisebb úthibákon elég idegesítő nyöszörgő éles hang jön a kocsi jobb elejéből...utána elhallgat. szerelő is ugyan ezt modnta. kipróbálták, nyöszörgött majd mikor megvizsgálták a műhelybe már csendben volt. mindent megolajoztak. valami gumi stabilizátort ki is cseréltek, de a probléma még fenn áll. valakinek valami ötlet?Nem a lengőkar szilentek adják a zajt. azt is ellenőrizték. nincsnek még kikopval. a kocsiba 80 000km van. 1.2 htp
Vissza az elejére
Zoli999

HozzászólásElküldve: Vas. Szept. 26, 2010 1:28 pm    Hozzászólás témája: re Hozzászólás az előzmény idézésével

No sikerült megoldani a problémát. A szilenthez juttattam egy kis kenőanyagot és máris csendben van. Smile

Most van egy másik gondom de a futómű témába tartozik. Very Happy
Vissza az elejére
Zoli999

HozzászólásElküldve: Pént. Szept. 24, 2010 1:07 pm    Hozzászólás témája: Re: lengéscsillapító? Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="goes"]Szerintem nem hátulról hallod, hanem előről. Két dolog valószínű:

- A stab. rúd szilentje kiszáradt és kenést igényel. Oldani kell a rögzítést és szintetikus kenőanyagot juttatni alá.
- Vagy a szokásos első lengőkar, hátsó szilent szakadt. Ezt aláfekve meg tudod nézni. Info itt: http://www.skodafabiaclub.com/technikaisegitseg/szilentcsere/szilentcsere.php

Köszi ma megnézem mert rettentően idegesít. Smile
Vissza az elejére
goes

HozzászólásElküldve: Pént. Szept. 24, 2010 12:52 pm    Hozzászólás témája: Re: lengéscsillapító? Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem nem hátulról hallod, hanem előről. Két dolog valószínű:

- A stab. rúd szilentje kiszáradt és kenést igényel. Oldani kell a rögzítést és szintetikus kenőanyagot juttatni alá.
- Vagy a szokásos első lengőkar, hátsó szilent szakadt. Ezt aláfekve meg tudod nézni. Info itt: http://www.skodafabiaclub.com/technikaisegitseg/szilentcsere/szilentcsere.php

Zoli999 írta:
Sziasztok!

Múlt héten lettem boldog tulajdonosa egy 2002-es Fabia 1.4 MPI-nek. Első tulajos volt stb szóval gyönyörű.

Annyi bajom van vele hogy bal hátulról menet közben folyamatos halk nyekergő hang hallatszik és nem tudom mire vélni. 48 ezer km futás után létezik hogy a lengéscsillapító kifekszik? Vagy mi lehet a baja?

Az autó elég sokat állt, csak bevásárolni járt vele az idős tulaj szóval nem nagyon volt kínozva.

A válaszokat előre is köszönöm! Smile
Vissza az elejére
Zoli999

HozzászólásElküldve: Pént. Szept. 24, 2010 11:23 am    Hozzászólás témája: lengéscsillapító? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Múlt héten lettem boldog tulajdonosa egy 2002-es Fabia 1.4 MPI-nek. Első tulajos volt stb szóval gyönyörű.

Annyi bajom van vele hogy bal hátulról menet közben folyamatos halk nyekergő hang hallatszik és nem tudom mire vélni. 48 ezer km futás után létezik hogy a lengéscsillapító kifekszik? Vagy mi lehet a baja?

Az autó elég sokat állt, csak bevásárolni járt vele az idős tulaj szóval nem nagyon volt kínozva.

A válaszokat előre is köszönöm! Smile
Vissza az elejére
vikman

HozzászólásElküldve: Hétf. Szept. 20, 2010 10:47 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves goes és ckvi, köszönöm szépen a kielégítő válaszokat, és a pontos információkat. Smile
Üdv: Vikman
Vissza az elejére
ckvi

HozzászólásElküldve: Hétf. Szept. 20, 2010 8:40 am    Hozzászólás témája: Re: milyen féktárcsa+betét BBZ-hez Hozzászólás az előzmény idézésével

ckvi írta:
goes írta:
FSL-Olcsó
FDB-Prémium
FQT-Csendes (quiet)

Zimmermann is jó minőség, sőt tárcsában is ok-s, bármelyiket választahatod.

Ha FS-III, akkor 256/22 tárcsa kell. Nem igényel spec. alkatrészt, mert az érzékelő a csapágy porvédőjében van.

vikman írta:
Sziasztok.

Már egyszer írtam, és választ is kaptam fékkel kapcsolatban, de kicsit elbizonytalanodtam.
Féktárcsát és betétet kell cserélnem (szerintem még tárcsa nem volt cserélve, betétek meg kopottak).
2003-as fabia BBZ motorkód. Eddigi tudásom szerint 256mm átmérőjű, 22mm vastag tárcsa kell, ha minden igaz FS-III fékrendszer. Szervó, ABS és kipörgésgátló van. ( nem tudom, hogy ez számít-e ezeknél az alkatrészeknél, igényelnek -e valamilyen speciális dolgot?)
Először Ferodo tárcsa + betétre gondoltam, de betétből 3 fajta is kapható FSL1094 (service line), FDB1094 és FQT1094 cikkszámok alatt. Az első kettő a skodapatikában is elérhető.
Hasonló áron találtam vaterán Zimmermann tárcsát+ betétet. Kérdésem, hogy melyiket érdemesebb megvenni, melyik megbízhatóbb, tartósabb, minőségibb?
És betétből zimmermann vagy a ferodo melyik fajtáját ajánljátok?
Szóval ferodo vagy zimmermann, és milyen betét?
Fontos a minőség és a biztonság, de a pénztárcám már nem engedi egy brembo vagy ate tárcsa megvételét pagid vagy textar betéttel. Sad
Válaszokat előre is köszönöm, üdv: Vikman

Üdvözlet!
Az autót FS-III féktárcsával szerelték, a tárcs alsó határa 19mm. A Zimmermann elfogadható minőség, gyárilag ATE van benne (vastagság 19,6mm alsó határ 2mm). A minőség azért fontos, mert a betét anyaga más, és vannak olyan betétek is amiket össze lehet nyomni (fékezéskor összenyomódik, mint a szivacs, ezáltal nem fog a fék hatékonyan fékezni- hosszabb fékút) Az ABS pedig nem enged blokkolni, ezért írtam, hogy ABS-nél fokozotan figyelni kell a minőségre. Ha visszajelzős a fék, nem kell csodlkozni, ha csak az egyik fékbetéten lesz vezeték, mert csak egyoldalra tedznek kopásjelzőt. Gyárilag pl a FABIA II is ilyen FS-II fékrendszerrel van, a tárcsa pedig Bosch. Az UNIXBAN a a BOSCH tárcsa darabja 10 ezer körül van.(hútött tárcsa) Érdemes megnézni, mert az autó adatainak beírása után kiadja, hogy milyen betétek,tárcsák (256átmérő,22mm vastagság) vannak. Ehhez az autóhoz az egyenes aljú kell. Vigyázni kell, hogy amin Kolbenseite, Piston (dugattyú) felirat van azt kell a dugattyú oldalára tenni. ATE cikkszám: 13.0460-7117.2 Ez alapján tudják milyen kell Zimmermannból. Ha visszajelzős (kopásjelzős) a betét, azok drágábbak.
Én megcsináltam otthon a cserét, ha igy akarja, akkor fontos, hogy, amennyiben a régi tárcsa még megfelelő, akkor a válla miatt csiszolja be a betét tetejét, és alját, (csiszoló paírral 45 fokban az élét pár mm), hogy a betét az elején ne a peremen fogjon. Ha szerelő fogja csinálni, biztos fogja tudni, de érdemes tőle is megkérdezni, hogy mennyiért tud szerezni, mert lehet, hogy jobban jár. (A szerelőknek van kedvezményük)
Remélem tudtam kicsit segíteni!
Ha kérdése van hívjon nyugodtan fel.
Tel: +36 70 311 1213
Üdvözletel: Czverencz János

Hibajavítás: A fábia II is FS-III fékrendszerrel van. Elütöttem, elnézést kérek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ckvi

HozzászólásElküldve: Hétf. Szept. 20, 2010 8:38 am    Hozzászólás témája: Re: milyen féktárcsa+betét BBZ-hez Hozzászólás az előzmény idézésével

goes írta:
FSL-Olcsó
FDB-Prémium
FQT-Csendes (quiet)

Ha FS-III, akkor 256/22 tárcsa kell. Nem igényel spec. alkatrészt, mert az érzékelő a csapágy porvédőjében van.

vikman írta:
Sziasztok.

Már egyszer írtam, és választ is kaptam fékkel kapcsolatban, de kicsit elbizonytalanodtam.
Féktárcsát és betétet kell cserélnem (szerintem még tárcsa nem volt cserélve, betétek meg kopottak).
2003-as fabia BBZ motorkód. Eddigi tudásom szerint 256mm átmérőjű, 22mm vastag tárcsa kell, ha minden igaz FS-III fékrendszer. Szervó, ABS és kipörgésgátló van. ( nem tudom, hogy ez számít-e ezeknél az alkatrészeknél, igényelnek -e valamilyen speciális dolgot?)
Először Ferodo tárcsa + betétre gondoltam, de betétből 3 fajta is kapható FSL1094 (service line), FDB1094 és FQT1094 cikkszámok alatt. Az első kettő a skodapatikában is elérhető.
Hasonló áron találtam vaterán Zimmermann tárcsát+ betétet. Kérdésem, hogy melyiket érdemesebb megvenni, melyik megbízhatóbb, tartósabb, minőségibb?
Fontos a minőség és a biztonság, de a pénztárcám már nem engedi egy brembo vagy ate tárcsa megvételét pagid vagy textar betéttel. Sad

Üdvözlet!
Az autót FS-III féktárcsával szerelték, a tárcs alsó határa 19mm. A Zimmermann elfogadható minőség, gyárilag ATE van benne (vastagság 19,6mm alsó határ 2mm). A minőség azért fontos, mert a betét anyaga más, és vannak olyan betétek is amiket össze lehet nyomni (fékezéskor összenyomódik, mint a szivacs, ezáltal nem fog a fék hatékonyan fékezni- hosszabb fékút) Az ABS pedig nem enged blokkolni, ezért írtam, hogy ABS-nél fokozotan figyelni kell a minőségre. Ha visszajelzős a fék, nem kell csodlkozni, ha csak az egyik fékbetéten lesz vezeték, mert csak egyoldalra tedznek kopásjelzőt. Gyárilag pl a FABIA II is ilyen FS-II fékrendszerrel van, a tárcsa pedig Bosch. Az UNIXBAN a a BOSCH tárcsa darabja 10 ezer körül van.(hútött tárcsa) Érdemes megnézni, mert az autó adatainak beírása után kiadja, hogy milyen betétek,tárcsák (256átmérő,22mm vastagság) vannak. Ehhez az autóhoz az egyenes aljú kell. Vigyázni kell, hogy amin Kolbenseite, Piston (dugattyú) felirat van azt kell a dugattyú oldalára tenni. ATE cikkszám: 13.0460-7117.2 Ez alapján tudják milyen kell Zimmermannból. Ha visszajelzős (kopásjelzős) a betét, azok drágábbak.
Én megcsináltam otthon a cserét, ha igy akarja, akkor fontos, hogy, amennyiben a régi tárcsa még megfelelő, akkor a válla miatt csiszolja be a betét tetejét, és alját, (csiszoló paírral 45 fokban az élét pár mm), hogy a betét az elején ne a peremen fogjon. Ha szerelő fogja csinálni, biztos fogja tudni, de érdemes tőle is megkérdezni, hogy mennyiért tud szerezni, mert lehet, hogy jobban jár. (A szerelőknek van kedvezményük)
Remélem tudtam kicsit segíteni!
Ha kérdése van hívjon nyugodtan fel.
Tel: +36 70 311 1213
Üdvözletel: Czverencz János
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
goes

HozzászólásElküldve: Vas. Szept. 19, 2010 10:48 pm    Hozzászólás témája: Re: milyen féktárcsa+betét BBZ-hez Hozzászólás az előzmény idézésével

FSL-Olcsó
FDB-Prémium
FQT-Csendes (quiet)

vikman írta:
Sziasztok.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fabia fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 101, 102, 103  Következő
98 / 103 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.