Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. dec. 16, 2017 3:56 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 18, 2011 5:04 am 

:D :D :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 17, 2011 11:22 pm 

Ez nem jó, kilóg a háta egy csöppet :D
sanya80 írta:
Ma készittettem egy elő tetőtt,és te jutottál eszembe Turho mikor vittem a helyszinre,neked is jo lenne egy ilyen, mindig tető allat van.Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 17, 2011 9:46 pm 

Ma készittettem egy elő tetőtt,és te jutottál eszembe Turho mikor vittem a helyszinre,neked is jo lenne egy ilyen, mindig tető allat van.Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: re
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 07, 2011 6:14 pm 

sanya80 írta:
turho írta:
gstibb írta:
Régi Panda 4x4 vagy Suzuki Jimny az ideális ilyen célokra. Kicsi, de magas az alja :-)
Játszós autónak elfogadnék egyet :D

Annak én is....Octi marad az utcán.
ponyvát több helyen nem ajánlják, ez igaz? Mármint, hogy rohasztja a kasztnit....
Szia szerintem is inkább az octávia..Ha gondolod adok egy ajánlatot, amit emlegettél a nyitott garázsra. Csak méretet kérek!

Köszi, de túl speciális a helyzet, még én sem látom át. A garázs előtti lejtő felélehetne húzni tetőt, de annak meg valamennyit emelkedni kellene....hogy a víz ne a zázra folyjon :) és ez azt jelentené hogy 3.5 méter magasnak kellene lennie az elejének, már a ház frontjához, falba lenne érdemesebb belefogatni. Még lerajzolni se tudnám egykönnyen :) de sajna közbe annyi fejlemény van hogy anyósom nem óhajtja a dolgot nagyon, mert a garázajtónnem tudna mászkálni ki-be. Meg nem akar átalakítást. Mindezt elég kedvesen közölte, de diplomatikusan, és övék a ház alja....szóval már azon morfondírozom, ponyva vagy nem ponyva? Előnyök-hátrányok?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 07, 2011 5:22 pm 

turho írta:
gstibb írta:
Régi Panda 4x4 vagy Suzuki Jimny az ideális ilyen célokra. Kicsi, de magas az alja :-)

ponyvát több helyen nem ajánlják, ez igaz? Mármint, hogy rohasztja a kasztnit....
Szia szerintem is inkább az octávia..Ha gondolod adok egy ajánlatot, amit emlegettél a nyitott garázsra. Csak méretet kérek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 06, 2011 10:03 pm 

gstibb írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: pén. nov. 04, 2011 3:35 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 29, 2011 4:14 pm 

bundy87 írta:
turho írta:
Fejlemény 1: betonozni nem fogunk, 60 centis betont nem töret fel apósom, meg nyűgös már az egész téme.
Fejlemény 2: 40-45 mm-t emeltetni az autón mégsem olyan egyszerű, sőt....állítólag lengéscsillapítókat is cseréltethetnék a rugókkal együtt. Az már sok(k).
A garázs előtti lejtős nyitott lejárórészre is épp befér a járgány, megpróbálok kisírni egy tetőt oda, valamiből, valahogyan....a'la nyitottgarázs vagyis autóbeálló. Legalább jégtől UV-től védene.

hali
gyorsban elkezdtem elmélkedni hátramenetben megprobáltál már beállni a kocsi hátulja fentebb van egy pöppet mint az eleje csak a kipufra kell vigyázni.
pirossal karikáztam ahol akad remélem jól vettem ki a szavaidból :D
http://kepfeltoltes.hu/111029/auto_www. ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/111029/auto ... es.hu_.jpg

A kép jól szemléltetia helyzetet, de annyira hamar leértaz eleje (és még esővízrács meg márványküszöb 3 cm magas!) hogy elvetettük az ötletet. Végülis apósom pincéje, és még elég aktív az öreg, már félig telepakolta újra. Húzta a száját amúgy is, mert annyira cuppra kitölti a kocsi a egészet mérőszalag szerint hogy ott ki-be, és átjárás nem működött volna, maradt a szélességből 40 cm, és egybenyílórész ahol talán, ha egyedül leállok, én ki tudtam volna szállni.
Ez van, le kell cserélni egy Skoda 120-ra és jobb a helyzet... :S

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 29, 2011 2:44 pm 

turho írta:
Fejlemény 1: betonozni nem fogunk, 60 centis betont nem töret fel apósom, meg nyűgös már az egész téme.
Fejlemény 2: 40-45 mm-t emeltetni az autón mégsem olyan egyszerű, sőt....állítólag lengéscsillapítókat is cseréltethetnék a rugókkal együtt. Az már sok(k).
A garázs előtti lejtős nyitott lejárórészre is épp befér a járgány, megpróbálok kisírni egy tetőt oda, valamiből, valahogyan....a'la nyitottgarázs vagyis autóbeálló. Legalább jégtől UV-től védene.

hali
gyorsban elkezdtem elmélkedni hátramenetben megprobáltál már beállni a kocsi hátulja fentebb van egy pöppet mint az eleje csak a kipufra kell vigyázni.
pirossal karikáztam ahol akad remélem jól vettem ki a szavaidból :D
http://kepfeltoltes.hu/111029/auto_www. ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/111029/auto ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 21, 2011 12:54 pm 

Hasonló cipőben jártam a Fabia kombimmal, de nekem az új gumi fél centit dobott a hasmagasságon :D . Nálunk akkor cikis a helyzet, ha tele van a kocsi utasokkal és a csom.tér is meg van pakolva. A kényelem oltárán áldozok azzal, hogy szinte üres kocsival veszem be a lejtőt. Végső esetbe nálam is a beton felverése lett volna és a kapu átalakítása a megoldás

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 20, 2011 8:03 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 18, 2011 5:33 pm 

Nem egyedi a probléma, de összefoglalom mert ki kell írnom magamból.
3 hónapja dolgozunk 2 szintes 2 generációs öreg házunkban (nejemmel emeleten lakunk) a padlásunk megerősítésén, felpakoltunk, kipakoltunk az alattunk lakó anyósomék pincéjéből, hetekig tartott.
Tudtam hogy az Octavia csak cuppanósan fog bemenni, kifelé nyíló hagyományos ajtók, lefelé lejtő garázslemenet, szűk hely. De azt nem gondoltam, midőn ma eljött a próba napja hogy túl meredek ez a lejtős rész....ha apósom nem szól az utolsó pillanatban felakad az első lökhárítóm :(
Így is hozzáért a betonhoz.....naná hogy az egész autó még a lejtős részen állt....de olyan faxul van megcsinálva hogy még pallót se tudok elképzelni, a garázsajtó kifelé nyílik....
Most 3 havi munka gyümölcse szertefoszlott....bár tudat alatt sejtettem.
Amit tehetek.
1. Először is beszélek róla másokkal, hátha vannak tapasztalatok, eszmecsere lehetőség.
2. közben gyűjtök, és feléhekkelünk a ház elé egy ilyen 6 lábon álló tetől, a'la nyitottgarázs
3. Felveretem a betont és az utcát is megbontva, egy lankásabb lejtőt csináltatok. (sztem horror és egy kisebb vagyon)
4. Csináltatok valami brutál vaspallókat amiket persze mindig odatenni-elvenni kellene, darabja alaphangon garantált sérv. És megunnám ezt és nem állnék be....
Szóval ez van, beszélgessünk a témáról. Építkezéshez is hülye vagyok, de most ez elég szarul esett. És majdnem a lökös is kapott.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra