Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. aug. 17, 2018 12:24 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 24, 2008 1:52 pm 

feeri írta:
sziasztok
voltam a postán ( a károkozó a posta biztosítónál van) lefénymásolták a baleset bejelentőmet, vissza adták mehetek is, majd 5 munkanapon belül jelentkeznek. az ajtóból visszafordúltam hoppá! 1 aláírás dátum pecsét hogy átvették.(nehogy már elvesszen így ünnepek alatt)

az érték csökkenésröl tud valaki mondani valamit? mert azért 2008. szept. auto 2600 Km sérülés mentesen nem anyit ér mint 1 sérült, még ha márka szervízben javított is.

Értékcsökkenést külön kell kérni, mert maguktól el fogják felejteni, de mivel tök új a kocsid ezért az neked JÁR! Kérd!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 24, 2008 10:49 am 

feeri írta:
sziasztok
voltam a postán ( a károkozó a posta biztosítónál van) lefénymásolták a baleset bejelentőmet, vissza adták mehetek is, majd 5 munkanapon belül jelentkeznek. az ajtóból visszafordúltam hoppá! 1 aláírás dátum pecsét hogy átvették.(nehogy már elvesszen így ünnepek alatt)

az érték csökkenésröl tud valaki mondani valamit? mert azért 2008. szept. auto 2600 Km sérülés mentesen nem anyit ér mint 1 sérült, még ha márka szervízben javított is.

Amig "takaróelem" sérül,addig nincs igazán értékcsökkenés.Mivel lökhárítót,sárvédöelemet,ect kicseréled,mintha semmi nem történt volna.Ha már nagyobb a gond,tartóelemek,merevítök sérülnek jelentösen,akkor meg ugy is gazdasági tk-ra veszik a verdád.Nekem ezt mondta a biztsítós annó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 24, 2008 12:19 am 

sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 21, 2008 8:28 pm 

üdv mindenkinek!
jó hírem van délelőtt sikerült elismertetni vele. azzal az érveléssel amit dombi7 is írt. Kitöltöttük a kárbejelentőt. elismerte a (vállalta) a károkozást. Persze előtte még kapálózott egy kicsit, de mérőszalaggal megmértük a sérüléseket+pozicióba állítotuk a két autót. ezzel már nem tudott mit kezdeni, beadta a derekát. hétfőn megyek a biztosítóhoz hogy hogyan tovább.
köszönöm a segítséget mindenkinek.

beszámolok még a fejleményekről

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 21, 2008 4:17 pm 

Hello!
Én megkeresném az illetőt, és megmondanám neki, hogy vagy vállalja a kötelezőjére, vagy utólag teszel feljelentést a rendőrségen, mivel csak később vetted észre a sérülést!
Ha kell a rendőrség kirendel szakértőt aki a festékből meg tudja állapítani, hogy arról az autóról származik, illetve gondolom ha nem is nagy sérülés, de azon is keletkezett!
Ha vállalja akkor kárbejelentő lapot írjatok, azon saját kezűleg írja rá, hogy az anyagikáros balesetet Ő okozta és felelőségét elismeri aláírásával. Ha nem akkor irány a rendőrség, majd kap akkor eltiltást pár hónapot, meg ami szakértői illetve eljárásiköltség, és bírság amit kap azt is fizetheti ami 100eft-os nagyságrend !!!Ja és akkor is a kötelezője fogja fizetni az okozott kárt! Ha elismeri akkor az előzök nem jönnek szóba, csak a kötelezője fizet.
Ha látod a másik autót és van rajta sérülés, illetve látszik rajta az autód színe fényképezd le!H atudsz vinni tanút mondjuk aki látta az egészet, akkor már bukott is neki a mutatvány.
Ui. szakmai ártalomból mondom!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 20, 2008 10:00 pm 

üdv
nem hivtam rendört mert csak ma vettem észre. az eset meg tegnap történt. ugyhogy tetten érés nincs csak a festék. egyébkent a haver öcscse az illető. pont a házuk előtt esett az eset amíg benn voltam.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Törés
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 20, 2008 9:21 pm 

Hogyne lehetne...ügyvéd és hozzáállás kérdése. Rendőrt hívtál? Mit mondott? Ha ott maradt a festék, akkor nyilván megfelelő helyen az ő autóján is ott van a nyoma a tiédnek...
De magyarázd el neki, h jobban jár ha bevállalja, mert őt is érheti kellemetlen (sokkal kellemetlenebb) meglepetés.
Egy ajtó miatt az ügyvéd, jogi út, per nagyon macerás lenne. Vedd a saját kezedbe. Ez egy ilyen ország.

feeri írta:
üdv!
Tegnap este beletolattak a bal első ajtómba.
99% tudom ki volt de nem ismeri el. viszont maradt egy gombostű fejnyi festék az autójáról. az enyémen. lehet ezzel jogi úton valamit kezdeni? jobb volna ha a teljes kárt fizetné a biztosítója, mint nekem cascóra önerővel.
Festék minta alapján lehet azonosítani?
így már nem az igazi a karácsony.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Törés
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 20, 2008 5:17 pm 

üdv!
Tegnap este beletolattak a bal első ajtómba.
99% tudom ki volt de nem ismeri el. viszont maradt egy gombostű fejnyi festék az autójáról. az enyémen. lehet ezzel jogi úton valamit kezdeni? jobb volna ha a teljes kárt fizetné a biztosítója, mint nekem cascóra önerővel.
Festék minta alapján lehet azonosítani?
így már nem az igazi a karácsony.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra