Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. okt. 20, 2018 8:29 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 246 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. márc. 27, 2013 12:09 pm 

szia tibcsi, nagyon messze? mert kamionozok és nekem országon belül, nincs nagy távolság, és már nagyon elegem van ebből a libás zöld színből. sőt, még a benzint sem sajnálnám bele.... mondjuk, amit én kékre átforrasztottam, az a mindkét oldali ablakemelő. szép lett.. várom válaszodat. üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2013 9:19 pm 

valaki? aki ezt el tudná vállalni? nem kérem ingyen, csak még kuka vagyok hozzá :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2013 9:13 pm 

Én régi műanyag Cd-tokból vágtam ki oda illő műanyagot. Aztán pillanatragaszóval beragasztottam.

zolika31 írta:
hello ati111. esetleg priviben, vagy itt meg tudnád irni, hogy az átforrasztáshoz miből, mennyit vettetek ledeket? a mutatóknál hogy oldottátok meg a kitakarást, hogy a színek ne folyjanak össze? várom válaszodat. üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2013 9:09 pm 

hello ati111. esetleg priviben, vagy itt meg tudnád irni, hogy az átforrasztáshoz miből, mennyit vettetek ledeket? a mutatóknál hogy oldottátok meg a kitakarást, hogy a színek ne folyjanak össze? várom válaszodat. üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 23, 2012 8:28 pm 

dombi7 írta:

Igen, ez segített, köszönöm!:) Magát a kapcsolót így kellett szétszedni, egy lapos csavarhúzó segítségével. A fényerőszabályzó/fényszórómagasság viszont nem ilyen, azt nem tudtam, de több, mint valószínű, hogy forrasztóval kell. Szerintem abból szak ember lesz, mert nem tűnik olyan egyszerűnek, viszont a többi minden sikerül!:) Köszi még egyszer!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 23, 2012 2:59 pm 

Ez Octavia, de hátha segít:
http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavi ... u-paty-dil

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 23, 2012 12:16 am 

Bocsi, hogy így írok, csak nem tudom, hogy lehet közvetlen válaszolni:) annyi volt a baja, hogy forhatni kellett az smdket, és volt bennük egyfajta szimetria, amit nem tudtunk:) tulajdonképpen találtunk itt egy kapcsolási rajzot, az alapján felforrasztottuk, és jó lett sok esetben a szimetrikus oldalon is. Bocsi a szakszerütlen megfogalmazásért, csak még kezdö vagyok:) Ennyi baja volt: rosszúl forrasztottuk fel és ez a szimetria kavart be:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 23, 2012 12:16 am 

Bocsi, hogy így írok, csak nem tudom, hogy lehet közvetlen válaszolni:) annyi volt a baja, hogy forhatni kellett az smdket, és volt bennük egyfajta szimetria, amit nem tudtunk:) tulajdonképpen találtunk itt egy kapcsolási rajzot, az alapján felforrasztottuk, és jó lett sok esetben a szimetrikus oldalon is. Bocsi a szakszerütlen megfogalmazásért, csak még kezdö vagyok:) Ennyi baja volt: rosszúl forrasztottuk fel és ez a szimetria kavart be:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 22, 2012 8:04 pm 

Sajnos a kapcsolót szétszedésében nem tudok segíteni, talán körmök tartják össze, ha jól emlékszem. Mi volt a műszerfal gondja múltkor?

ati111 írta:
Sziasztok! Nem tudom ezzel a kérdéssel jó helyre írok e. Sikerült megoldani a műszerfalat, és minden egyebet, hogy kéken világítson. A kérdésem a lámpakapcsolóra vonatkozna. Kivettük a világításkapcsoló panelt, szét is szedtük, de konkrétan a ledekig nem jutottunk el. Abban kérnék segítséget, hogy magát a lámpakapcsolót (elöl-hátul ködfényes) és a fényerő/lámpamagasság szabályzót, hogy tudom szétszedni? (2002 es Fabia)
Köszönöm segítségeteket, Kellemes Ünnepeket!

Attila

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 22, 2012 7:38 pm 

Sziasztok! Nem tudom ezzel a kérdéssel jó helyre írok e. Sikerült megoldani a műszerfalat, és minden egyebet, hogy kéken világítson. A kérdésem a lámpakapcsolóra vonatkozna. Kivettük a világításkapcsoló panelt, szét is szedtük, de konkrétan a ledekig nem jutottunk el. Abban kérnék segítséget, hogy magát a lámpakapcsolót (elöl-hátul ködfényes) és a fényerő/lámpamagasság szabályzót, hogy tudom szétszedni? (2002 es Fabia)
Köszönöm segítségeteket, Kellemes Ünnepeket!

Attila

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: műszerfal ledre cserélése
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 06, 2012 9:55 am 

Szakadás a nyáklapon, felégetett fólia, rövidzár a forraszanyag miatt??? Méricskéljetek, hogy meddig van áram.

ati111 írta:
Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni a sok-sok információt, amiket itt olvashattam, és amelyek segítségével nekiláthattam a műszerfal világításom kicserélésére.
A problémám, illetve a kérdésem a következő lenne: teljesen zöld volt eddig, és most azt szeretném elérni, hogy a mutatók és a fordulatszámmérő vége piros, a többi kék legyen. Megvettem a szükséges smd ledeket, melyeket egy barátom segítségével fel is raktunk. Az eredmény az lett, hogy szép kéken világított, de a pirosak nem égtek, valamint 3 kék sem. Próbáltuk kicserélni, megfordítani, de semmi. A ledek tuti jók, mert világítanak más eszköz által adott árammal.
Mit tegyek? Mit tehetnénk?
Köszönettel: Attila

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: műszerfal ledre cserélése
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 06, 2012 12:44 am 

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni a sok-sok információt, amiket itt olvashattam, és amelyek segítségével nekiláthattam a műszerfal világításom kicserélésére.
A problémám, illetve a kérdésem a következő lenne: teljesen zöld volt eddig, és most azt szeretném elérni, hogy a mutatók és a fordulatszámmérő vége piros, a többi kék legyen. Megvettem a szükséges smd ledeket, melyeket egy barátom segítségével fel is raktunk. Az eredmény az lett, hogy szép kéken világított, de a pirosak nem égtek, valamint 3 kék sem. Próbáltuk kicserélni, megfordítani, de semmi. A ledek tuti jók, mert világítanak más eszköz által adott árammal.
Mit tegyek? Mit tehetnénk?
Köszönettel: Attila

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 02, 2012 3:17 pm 

hello, erröl az oldalról mit tudtok? létezik még?
http://szamlap.hu/index.html sem telefonon, sem emailben nemlehet elérni öket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 28, 2012 3:22 pm 

Üdv. Fabia I. műszerfal plexit hol tudnék szerezni? Esetleg más tipusnak van ugyanilyen műszerfala?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2012 5:00 pm 

Múltkor már megadták neked annak az embernek az elérhetőségét, aki ezzel foglalkozik. Miért nem hívod fel, vagy írsz neki????

http://szamlap.hu/kapcsolat.html

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 246 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra