Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. okt. 23, 2019 12:45 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 05, 2015 7:29 pm 

Autó: Fabia Best
Én nem cserélném ki,mert szerintem tök felesleges mivel egy sima gumi O gyűrű van benn.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 05, 2015 3:34 pm 

Autó: Fábia 1.4 mpi 2002
A höfok jeladó kiszedése után ott kell cserélni tömítést ?Köszönöm válaszotokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 05, 2015 7:22 am 

Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 05, 2015 6:26 am 

Boby írta:
Sziasztok.
A problémaám a következö,mA megmérték a fagyállot -12 fokos .Ie szertném cserélni az egészet ujra .Gondolom alul kinyit a csap fölül is automata légtelenitésű,...Sajnos az előző tulaj a kiegenlítő tartáj kupakját körbe tekerte teflon szalaggal.Nem tudom hogy oldja e a fagyállo lehet hog már a rendszerbe is került bele.És a kéedésem az volna hogy le szedjem e a termosztátot kitakaritani .és cseréljek e benne uj tömotést.A kocsi 2002 1.4 fábia mpi.És menyi hűtő viz kell bele.Esetleg valami praktika mire figyeljek?( bocsánat a helyesírási hibákért telorol írok)
Köszönöm válaszotokat.
Hali.Nem tudom mi indokolta a teflonszalagot a kupakra,de azt mivel a menethez tekerte a fagyállóval nem igen találkozik csak elég vicces megoldást talált az illető.A fabiába G12+-os fagyálló a gyári és elvileg 6 liter kell bele ha jól tudom,de mivel a rendszerbe mindenképpen marad benn valamennyi víz így valószínűleg még a 6 lityi sem megy bele.A leeresztésnél a fűtés teljesen legyen rátekerve.A termosztátot meg nem kell tisztítani ha nincs vele gond,de mielőtt nekilátnál ellenőrizd le a hűtőre menő csövet indítás után,mert az nem melegedhet míg a hőfokmérő nem ér középre.Ha mégis előbb melegszik akkor ott valami nem jó.Vagy a termosztát enged át korán vagy mellette megy el a víz ,de egyik sem ideális és a motor lassabban melegszik úgy fel.A feltöltés után egyből nem megy ki a levegő ezért nem árt figyelni a tágulási tartályt,mert ahogy bemelegszik a motor és kinyit a termo úgy el is tűnik a víz amit előtte beletöltöttél.Ezt ki tudod küszöbölni ha úgy töltöd fel,hogy közben kiszeded a hőfokjeladót és amikor ott a víz ki akar folyni akkor teszed vissza a helyére.Így is fog csökkenni a szint csak talán nem annyira,mint az előbb leírtaknál.Miután kinyitott a termosztát mindenképpen tőltsd fel rendesen,mert különben megfőződ az Mpi-t!!!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szesze csüt. nov. 05, 2015 7:27 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 04, 2015 5:14 pm 

Sziasztok.
A problémaám a következö,mA megmérték a fagyállot -12 fokos .Ie szertném cserélni az egészet ujra .Gondolom alul kinyit a csap fölül is automata légtelenitésű,...Sajnos az előző tulaj a kiegenlítő tartáj kupakját körbe tekerte teflon szalaggal.Nem tudom hogy oldja e a fagyállo lehet hog már a rendszerbe is került bele.És a kéedésem az volna hogy le szedjem e a termosztátot kitakaritani .és cseréljek e benne uj tömotést.A kocsi 2002 1.4 fábia mpi.És menyi hűtő viz kell bele.Esetleg valami praktika mire figyeljek?( bocsánat a helyesírási hibákért telorol írok)
Köszönöm válaszotokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 25, 2015 10:34 am 

Hali.A félreértések elkerülése végett én a Vernet termosztátot az MPi -khez ajánlottam nem a a Vw motoros autókhoz,de ettől függetlenül nem gondolom,hogy azokhoz szart gyártana.Nem lehet,hogy valamit rosszul próbáltál össze és azért nem volt jó a gumi amit adtak hozzá,mert ez már gond volt másnál is aki az Mpi-nél nem tudta hogyan kell össze rakni?Én azt így látatlanban sem gondolom,hogy a 3-ból 1 tömítés sem jó amit adtak hozzá.Az Mpi- knél a Vernet különbül zárt mint az eredeti gyári.Igaz itt is egy hasított gyűrűvel oldotta meg a tömítést a gyártó nem úgy,mint a gyári vagy a lengyel zégeres és ezért is volt aki nem tudta hogyan rakja össze,hogy jó legyen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 24, 2015 6:46 pm 

Autó: 2005. 1.4 16V BKY kombi
Sziasztok
Ma kicseréltem a termosztátomat.Vernet márkájúra lett cserélve,viszont van két észrevételem.
Az egyik hogy amiket adtak hozzá tömítéseket(3-at) egyik sem volt jó így az maradt a régi.
A másik pedig hogy a régiben valamilyen gumibetét volt az újban viszont nincs semmi csak fém a fémmel zár össze.
Lehet ez a későbbiek folyamán probléma??(átereszt?? )
Ilyenek:
https://drive.google.com/file/d/0B-Cvym ... sp=sharing
A régi tömítés ilyen:
Az újak pedig:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2015 5:36 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szia
A 87 ℃ fokossal lehet ,hogy már túlcsúszik. ~84℃-on nyitni kezd
98℃ ra teljesen kinyit. A ventillátor 92℃ on elindul és 84℃ig le sem áll.
Az a jó, ha csak a termo dolgozik, ha már a venti is energiát pazarolsz.
Szerintem a nyári melegben városban araszolva sokszor menne a ventid.

Ha 83 ℃ alatt már nyitva a régi , érdemes cserélni, de szerintem csak ugyanolyanra.
Elő a fazékkal kezd el főzni, és mérd meg mikor nyit az eredeti :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 26, 2015 4:48 pm 

Keksz írta:
Sziasztok
Már tavaly észre vettem hogy mintha lassabban melegedne a motor hidegebb időben és azóta mintha a fogyasztásom is nőtt volna.Szóval mintha nem tökéletesen működne a termo.Ma szétszedtem meg nézni milyen van benne és picit csodálkozva de az volt rajta hogy 83 fokos. :shock:
Lehetséges ez?Nem lehetne olyat beletenni ami csak magasabb hőfokon nyit?
Ez volt benne:
http://kepfeltoltes.hu/150822/Teloskepe ... es.hu_.jpg

Szóval további kérdésem az lenne mivel nézegettem és találtam vernet márkát ez jó lenne-e nekem,persze ez házzal együtt van?
https://alkatreszek.hu/termosztat_verne ... 274_87j_la

Ez már 87 fokon nyit és nem 83-on.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 22, 2015 7:12 pm 

Sziasztok
Már tavaly észre vettem hogy mintha lassabban melegedne a motor hidegebb időben és azóta mintha a fogyasztásom is nőtt volna.Szóval mintha nem tökéletesen működne a termo.Ma szétszedtem meg nézni milyen van benne és picit csodálkozva de az volt rajta hogy 83 fokos. :shock:
Lehetséges ez?Nem lehetne olyat beletenni ami csak magasabb hőfokon nyit?
Ez volt benne:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 08, 2015 2:43 pm 

biciklis írta:
Sziasztok!

Vernet termosztátot fedéllel együtt kell-e cserélni vagy jó a zégeres lengyelbe?
Mostanában forgalmazót nem találok.
Köszi!

a kovács autoháztól szegedről 3 nap alatt megjött a vernet termom

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 06, 2015 7:40 pm 

Hali!A lengyel zégeres házban nem lehet beletenni a vernet termosztátot mivel teljesen más az átmérője,de elég a házzal együtt egyszer megvenni és utánna már elég bele csak a termosztát!itt a legocsóbb: https://alkatreszek.hu/termosztat_verne ... KzCZNKG9Ns

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 06, 2015 7:11 pm 

Autó: 1,4 AQW 2000
Sziasztok!

Vernet termosztátot fedéllel együtt kell-e cserélni vagy jó a zégeres lengyelbe?
Mostanában forgalmazót nem találok.
Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 15, 2015 6:17 am 

bundy87 írta:
Szesze írta:
Nem tudom mire gondolsz ami érdekes,de ha arra hogy nem lehet hozzá termosztátot venni akkor elmondom,hogy én voltam a zégeres házzal az unixnál,a lángnál,de belevaló termosztátot sehol sem kaptam.Zégereshez valót árul azt hiszem a skoda patika,de ha valakinek nem az a betét kell bele akkor nem igen kap hozzá más márkát.És ha jól emlékszem a két termosztát átmérője nem egyforma,mert a zégeresé szerintem kisebb átmérőjű mint amit mindenhol árulnak ,mert az 60 mm-es.Nekem is zégeres van a kocsimba és eddig azt is ajánlottam mindenkinek,de mióta találkoztam a vernettel rájöttem,hogy az sokkal jobb.Ezért ha nekem meghal vernet lesz legközelebb az tuti.A vernetet nem kell külön tömítgetni mint a lengyelt amibe belefújok az egyik végé és ha befogom a másik végét akkor a termosztátnál simán átfújok,de a vernetre ha rárakom a gumigyűrűt az tutin tömít.Tudom,hogy a lengyelnél hatalmas különbségek vannak-e téren.Az egyik jobban le van tömítve a másik szarabbul,de egy valamire való gyártó ilyent nem enged meg magának.Ez az én személyes véleményem.

tudtommal egyik sem árul ilyen termoszt se unix se láng.
legalábbis nem tudok róla. sok hamisítvány van belőle azt aláírom ha egy vika termék volt az tényleg egy minősíthetetlen szar. a lengyelnek az oldalán van egy 'b' betű erről lehet tudni. vagy akkor csak szerencsés lennék :D
Én már jó pár lengyel zégerssel találkoztam,de mondom az egyik jobban a másik szarabbul van letömítve.A termosztátot meg nem az unix és a lángnál vettem hanem úgy rendeltem mindig őket. Az unixnál és a lángnál csak betétet akartam bele venni valami jobb minőségűt,de nem sikerült.Ha meghal legközelebb a tiéd próbáld ki a Vernetet egyszer te is és soha többé nem akarsz lengyelt belerakni.A Vernetnek már a kialakítása is sokkal jobb mint a lengyelé volt.Ezt a benne lévő termosztátra értem.Engem meggyőzött.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szesze szomb. ápr. 25, 2015 9:00 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 15, 2015 12:08 am 

Na koszi szepen a segitseget mindenkinek mire rajottem hogy a peremere kell huzni hogy felvan hasitva de mar sokott kaptam vagy 3x engedtem le a vizet es szedtem szet mer mindig folyt. De most mar franko este 8ra ossze is raktam mindent es tenyleg atom meleget fuj a futes is . Tartalyt is csereltem mer minuszokban nekem allandoan sipolt a visszajelzo a muszerfalon 2 evet birt a tartaly

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra