Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 13, 2018 10:14 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: hütőfolyadékszint
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 18, 2016 1:42 pm 

Autó: Fabia 1.4 mpi 2001
Csabaa írta:
Szia
Nem egy varázslat a hűtő csere. Klimáshoz van leírás is.
https://mega.nz/#F!ThQFwLhI!lp88vlY4O9a5WB7LDLzMFA
Mondanám ,hogy gyere ,de én is kerben, szabadtéren szerelgető vagyok.
Ebben az időben kicsit kellemetlen csinálni bármit is, de mondjuk megvan a hópelyhes krovának is a feelingje :-)

Köszönöm a felajánlást! úgy látszik hogy csak "időszakos"probléma volt ugyanis azóta tünetmentes az autó nem tudom mi lelte .... mindenesetre a leírást letöltöttem és sűrűbben nézem a folyadékszintet ... köszönöm még egyszer !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 16, 2016 10:52 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szia
Nem egy varázslat a hűtő csere. Klimáshoz van leírás is.
https://mega.nz/#F!ThQFwLhI!lp88vlY4O9a5WB7LDLzMFA
Mondanám ,hogy gyere ,de én is kerben, szabadtéren szerelgető vagyok.
Ebben az időben kicsit kellemetlen csinálni bármit is, de mondjuk megvan a hópelyhes krovának is a feelingje :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 4:58 pm 

Szesze írta:
Figo_MG írta:
Sziasztok! elkezdett szivárogni a hűtőfolyadékom , ma vettem észre már a minimum szint alatt volt ... a szivárgást itt tapasztalom a hűtő nem az enyémhez való (1.4 mpi klíma nélkül ) csak jobb képet nem találtam :/ szóval a képen látható baloldali ventinek a felső (11-12óra körül lévő )lévő csavarjánál http://www.autoalkatresz.hu/auto-huto_rendszer/ventillatorok/skoda-fabia-hutoventillator-1326901
van ötletetek hogy mi okozhatja ? a csavar nem laza , ellenőriztem... esetleg egy kb árat tudtok mondani, a javítás mennyibe fog kerülni? még egy szakiért is hálás lennék aki szerintetek megbízható lehetőleg budapesten .. előre is köszönöm !
helló.Ha fentről folyik a vized akkor nem akarlak elkeseríteni,de eljött a hűtőcsere ideje.Ne aggódj,mert nem a tiéd az első Mpi itt akinek már cserélni kellett a hűtőét.Köztük az enyém is kilyukadt már.Úgy látszik a gyári hűtők ennél a típusnál 11-12 évet bírnak ki azután kuka.A gyári beszállító a Berh,de az enyém most Nissenst kapott és egyenlőre tökéletes eddig.Kopp-kopp. Itt viszonylag olcsón megkapod :https://alkatreszek.hu/ns652691_sz

köszönöm szépen a választ!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2016 8:04 pm 

Autó: Fabia Best
Figo_MG írta:
Sziasztok! elkezdett szivárogni a hűtőfolyadékom , ma vettem észre már a minimum szint alatt volt ... a szivárgást itt tapasztalom a hűtő nem az enyémhez való (1.4 mpi klíma nélkül ) csak jobb képet nem találtam :/ szóval a képen látható baloldali ventinek a felső (11-12óra körül lévő )lévő csavarjánál http://www.autoalkatresz.hu/auto-huto_rendszer/ventillatorok/skoda-fabia-hutoventillator-1326901
van ötletetek hogy mi okozhatja ? a csavar nem laza , ellenőriztem... esetleg egy kb árat tudtok mondani, a javítás mennyibe fog kerülni? még egy szakiért is hálás lennék aki szerintetek megbízható lehetőleg budapesten .. előre is köszönöm !
helló.Ha fentről folyik a vized akkor nem akarlak elkeseríteni,de eljött a hűtőcsere ideje.Ne aggódj,mert nem a tiéd az első Mpi itt akinek már cserélni kellett a hűtőét.Köztük az enyém is kilyukadt már.Úgy látszik a gyári hűtők ennél a típusnál 11-12 évet bírnak ki azután kuka.A gyári beszállító a Berh,de az enyém most Nissenst kapott és egyenlőre tökéletes eddig.Kopp-kopp. Itt viszonylag olcsón megkapod :https://alkatreszek.hu/ns652691_sz

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2016 7:46 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2016 5:08 pm 

Autó: Skoda Fabia/2006 1.4 BBZ Sportline
Csabaa írta:
Derrik írta:
Csabaa írta:
Szia
Ezt a kisérletet nem értem.
Nincs a helyén a kiegyenlítő kupakja, nem tud kialakulni a vízkőr nyomása, (1,4 bar)
de a szivattyú tolja a vizet ezerrel.
A hűtőt nézd meg első körben..

A hűtő bal oldalán, középen a hőfokgomba papírtömítése szokott engedni.
Ha fentről benézel látni ha van a gomba alatt vízkőszerű lerakódás.
Erre gondolsz......?

Igen, erre.

....a hűtő bal oldalán mint kiderült a hőfokmérő gomba alóli víz szivárgás oka : elégtelen rögzítés! Két kis ujjacskámmal simán tekertem mindkét irányba. Mivel semmilyen más eszköz nem állt rendelkezésre így fel találtam a PVC csőkulcsot, felmelegítés után egy régi termosztát adta meg a méretet
https://drive.google.com/open?id=0ByJ1K ... 21xZzdKX1k
ezzel az eszközzel nyomatékra húztam a szivárgás szerintem megszűnt egyenlőre!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 7:22 pm 

Boby írta:
Én csak tapasztalatból mondom hogy ha hidegen be indítom akkor nekem a felső csövön nem folyik a vizem.Mikor kezd melegedni (nyit a termosztát )akkor kezd fokozatosan folyni. :|

Tehát ezekszerint lehet hibás termosztát is.... ?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 6:30 pm 

Autó: Fábia 1.4 mpi 2002
Én csak tapasztalatból mondom hogy ha hidegen be indítom akkor nekem a felső csövön nem folyik a vizem.Mikor kezd melegedni (nyit a termosztát )akkor kezd fokozatosan folyni. :|

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 5:36 pm 

Csabaa írta:
Sziasztok
Ha ez így lenne, akkor a tartályba beszagolva kipuffogógáz szagot kell
érezned..

....itt a döntésnek oda kellene eljutnia hogy az üzemszerű e hogy az autó beindításától a leállításáig a kiegyenlítő tartály legfelső kis csövén folyik be a hűtő víz ahogy a mellékelt videón is látható....mert ez független attól hogy rajta van e kupak vagy nincs
Tehát hengerfejes vagy sem
Mert ha igen vissza viszem a kereskedőhöz mert egy millát adtam érte négy hete ment hétszáz kilométert és már ráköltöttem száz ezret

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 5:27 pm 
Moderátor

Sziasztok
Ha ez így lenne, akkor a tartályba beszagolva kipuffogógáz szagot kell
érezned..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 5:12 pm 

Az baj.Hát lehet hogy bele dolgozik a motor a hűtésbe... :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 4:20 pm 

Boby írta:
Én csak mondom hogy ha eléri az üzemi hőfokot és meleg a hütő.akkor nincs gáz.Fogy a víz?Zavaros? Olaj ? Kemény a cső ( gumi ) :).ha minden ok akkor ne törödj vele.Fábia sok furcsaságot csinál.De mondom ez csak az én véleményem.

....hát az furcsaság hogy kering benne a víz mintha a wc- lehúznám a felső kis csövön ömlik be a kiegyenlítő tartályba..... és a víz is fogy 300km alatt 1.5-2dl ....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 10:03 am 

Igen, erre.

https://drive.google.com/file/d/0ByJ1KdOoMfq-QlFJVi1VaXdkZXM/view?usp=docslist_api

Az 1-2 szivárgás nyom lehett attól is , hogy mikor elhoztam a hűtő tetején levő „y" csatlakozónál szivárgott de az megállt. Több mint egy évet állt ez a vas és gondolom gyepálták is ha már viszi a bank : (
Most ha nagyon hülyének néztek is 53 éves nagyok és autót nem nagyon szereltem volt egy Ford Monde0m és 2 Nissan de mind öregek nagyon . Azoknál bármikor levettem a kupakot ott semmilyen folyadék mozgás nem volt . Ha volt akkor súlyos 10 ezrekbe került

....és akár meddig is járatom ugyan úgy van folyadék mozgás a kiegyenlítő tartályban. Én ezt nem értem.....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 24, 2015 10:44 pm 
Moderátor

Derrik írta:
Csabaa írta:
Szia
Ezt a kisérletet nem értem.
Nincs a helyén a kiegyenlítő kupakja, nem tud kialakulni a vízkőr nyomása, (1,4 bar)
de a szivattyú tolja a vizet ezerrel.
A hűtőt nézd meg első körben..

A hűtő bal oldalán, középen a hőfokgomba papírtömítése szokott engedni.
Ha fentről benézel látni ha van a gomba alatt vízkőszerű lerakódás.
Erre gondolsz......?

Igen, erre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 24, 2015 10:23 pm 

Én csak mondom hogy ha eléri az üzemi hőfokot és meleg a hütő.akkor nincs gáz.Fogy a víz?Zavaros? Olaj ? Kemény a cső ( gumi ) :).ha minden ok akkor ne törödj vele.Fábia sok furcsaságot csinál.De mondom ez csak az én véleményem.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra