Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. szept. 20, 2018 2:45 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 191 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: hütőfolyadékszint
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 03, 2016 11:38 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI junior
sziasztok!Most töltöttem megint fagyállót a tartályba mert lement a szint.olajbetöltő trutyis de eddig ráfogtam a mindennapos rövid utakra.a folyadék amúgy tiszta a tartályban,de szerintem átereszthet a hengerfej tömítés,ahogy olvasom a hozzászólásokat.mi a véleményetek?1.4 MPi AZF-es motor van a kocsiban.Mennyire macerásabb cserélni hengerfejtömítést mint a régi 120-asban?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Hűtőfolyadék
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 29, 2016 10:29 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Bálint Zoltán írta:
Sziasztok!

Tavasszal, vagyis márciusban amikor ideje lesz az olaj illetve téli-nyári felni cserének szeretném lecserélni a hűtőfolyadékot is. Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy elég ha bemegyek egy autósboltba és megveszem a G12 vagy G12+ alubarát folyadékot vagy van még más teendőm ezzel?

Anno a fater :) 1.4 mpi-jébe cseréltem, de akkor vettem a Skoda szalonból.

Valaki mondjon valami okosat!
Köszi a segítséget.

sziasztok
Nekem nem sikerült az egészet leengedni, az 5,1 literből ~4-4,5 liter ha lejött.
A termosztátot is érdemes kiszedned, mert az 1,2-nél a hűtő visszatérő alsó ágában van,és zárt állapotban a blokkból
nem tud lefolyni a csapig.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 28, 2016 4:55 pm 

Autó: Fabia Best
Helló!Ha készre kevert hűtőfolyadékot veszel akkor azt csak bele kell töltened miután leengedted a régi fagyállót.Ha töményet akkor azt hígítanod kell még desztillált vízzel.Gyárilag G12+ -os kell bele kb 6 liter hígítva.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hűtőfolyadék
HozzászólásElküldve: vas. feb. 28, 2016 4:03 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Sziasztok!

Tavasszal, vagyis márciusban amikor ideje lesz az olaj illetve téli-nyári felni cserének szeretném lecserélni a hűtőfolyadékot is. Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy elég ha bemegyek egy autósboltba és megveszem a G12 vagy G12+ alubarát folyadékot vagy van még más teendőm ezzel?

Anno a fater :) 1.4 mpi-jébe cseréltem, de akkor vettem a Skoda szalonból.

Valaki mondjon valami okosat!

T mantec!

Ön NE írjon semmit!!! :D

viccet félre. Köszi a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 08, 2016 6:19 am 

Timesz00 írta:
Igen.1.4-es MPI motoros.eddig csak fogyott mindig utana kellett önteni.és egyszer láttam hogy folyt.utána vittem szerelőhöz de okosabbak nem lettünk.tegnap viszont megint folyt belőle szabályosan lehetett látni.ma semmi jel nem utalt rá hogy folyik.pedig mentem vele,sőt a vìz sem lett kevesebb.mi lehet ez?
Szia.Ne haragudj,de még mindig nem nagyon értem.Azt láttad,hogy folyik a víz,mert akkor nem értem,hogy nem találod a helyét vagy csak tócsa volt a kocsid alatt és abból következtettél?Ha folyik valahol akkor a vízszintnek is csökkenni kell!Ami rossz lehet:A ventilátor kapcsoló gomba alatt a tömítés tönkre szokott menni és mellette szokott könnyezni,esetleg ha fogy a víz,de nem látod hová lesz akkor lehet,hogy a motorba nyomja a fagyállót és hengerfejes az autó.Ezt kizárhatód ha kiveszed az olajbetöltő nyílást és nem látsz habos trutyit a tetején.Még akár a hűtő is tönkremehetett vagy esetleg a vízpumpa is engedhet ha nagyon sok km van a kocsiba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2016 10:39 pm 

Autó: Skoda Fábia
Igen.1.4-es MPI motoros.eddig csak fogyott mindig utana kellett önteni.és egyszer láttam hogy folyt.utána vittem szerelőhöz de okosabbak nem lettünk.tegnap viszont megint folyt belőle szabályosan lehetett látni.ma semmi jel nem utalt rá hogy folyik.pedig mentem vele,sőt a vìz sem lett kevesebb.mi lehet ez?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2016 8:25 pm 

Timesz00 írta:
Sziasztok!azt mondták koszos a fábiám hűtője.ki lett mosva,meg fel lett töltve fagyállóval,tél elött és azóta folyik a vizem.mi lehet az oka valaki tudna infót adni.már nézte szerelő is de sajna akkor nem volt folyásnyom sehol.mit lehet erről még tudni?? Segítséget előre is köszönöm!
Szia.Milyen motor van a kocsidba 1.4 MPI?Mit jelent az ,hogy folyik a vized?Látsz a kocsi alatt tócsát vagy csak fogy a hűtővized?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 07, 2016 7:00 pm 

Autó: Skoda Fábia
Sziasztok!azt mondták koszos a fábiám hűtője.ki lett mosva,meg fel lett töltve fagyállóval,tél elött és azóta folyik a vizem.mi lehet az oka valaki tudna infót adni.már nézte szerelő is de sajna akkor nem volt folyásnyom sehol.mit lehet erről még tudni?? Segítséget előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 18, 2016 1:42 pm 

Autó: Fabia 1.4 mpi 2001
Csabaa írta:
Szia
Nem egy varázslat a hűtő csere. Klimáshoz van leírás is.
https://mega.nz/#F!ThQFwLhI!lp88vlY4O9a5WB7LDLzMFA
Mondanám ,hogy gyere ,de én is kerben, szabadtéren szerelgető vagyok.
Ebben az időben kicsit kellemetlen csinálni bármit is, de mondjuk megvan a hópelyhes krovának is a feelingje :-)

Köszönöm a felajánlást! úgy látszik hogy csak "időszakos"probléma volt ugyanis azóta tünetmentes az autó nem tudom mi lelte .... mindenesetre a leírást letöltöttem és sűrűbben nézem a folyadékszintet ... köszönöm még egyszer !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 16, 2016 10:52 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szia
Nem egy varázslat a hűtő csere. Klimáshoz van leírás is.
https://mega.nz/#F!ThQFwLhI!lp88vlY4O9a5WB7LDLzMFA
Mondanám ,hogy gyere ,de én is kerben, szabadtéren szerelgető vagyok.
Ebben az időben kicsit kellemetlen csinálni bármit is, de mondjuk megvan a hópelyhes krovának is a feelingje :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2016 4:58 pm 

Szesze írta:
Figo_MG írta:
Sziasztok! elkezdett szivárogni a hűtőfolyadékom , ma vettem észre már a minimum szint alatt volt ... a szivárgást itt tapasztalom a hűtő nem az enyémhez való (1.4 mpi klíma nélkül ) csak jobb képet nem találtam :/ szóval a képen látható baloldali ventinek a felső (11-12óra körül lévő )lévő csavarjánál http://www.autoalkatresz.hu/auto-huto_rendszer/ventillatorok/skoda-fabia-hutoventillator-1326901
van ötletetek hogy mi okozhatja ? a csavar nem laza , ellenőriztem... esetleg egy kb árat tudtok mondani, a javítás mennyibe fog kerülni? még egy szakiért is hálás lennék aki szerintetek megbízható lehetőleg budapesten .. előre is köszönöm !
helló.Ha fentről folyik a vized akkor nem akarlak elkeseríteni,de eljött a hűtőcsere ideje.Ne aggódj,mert nem a tiéd az első Mpi itt akinek már cserélni kellett a hűtőét.Köztük az enyém is kilyukadt már.Úgy látszik a gyári hűtők ennél a típusnál 11-12 évet bírnak ki azután kuka.A gyári beszállító a Berh,de az enyém most Nissenst kapott és egyenlőre tökéletes eddig.Kopp-kopp. Itt viszonylag olcsón megkapod :https://alkatreszek.hu/ns652691_sz

köszönöm szépen a választ!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2016 8:04 pm 

Figo_MG írta:
Sziasztok! elkezdett szivárogni a hűtőfolyadékom , ma vettem észre már a minimum szint alatt volt ... a szivárgást itt tapasztalom a hűtő nem az enyémhez való (1.4 mpi klíma nélkül ) csak jobb képet nem találtam :/ szóval a képen látható baloldali ventinek a felső (11-12óra körül lévő )lévő csavarjánál http://www.autoalkatresz.hu/auto-huto_rendszer/ventillatorok/skoda-fabia-hutoventillator-1326901
van ötletetek hogy mi okozhatja ? a csavar nem laza , ellenőriztem... esetleg egy kb árat tudtok mondani, a javítás mennyibe fog kerülni? még egy szakiért is hálás lennék aki szerintetek megbízható lehetőleg budapesten .. előre is köszönöm !
helló.Ha fentről folyik a vized akkor nem akarlak elkeseríteni,de eljött a hűtőcsere ideje.Ne aggódj,mert nem a tiéd az első Mpi itt akinek már cserélni kellett a hűtőét.Köztük az enyém is kilyukadt már.Úgy látszik a gyári hűtők ennél a típusnál 11-12 évet bírnak ki azután kuka.A gyári beszállító a Berh,de az enyém most Nissenst kapott és egyenlőre tökéletes eddig.Kopp-kopp. Itt viszonylag olcsón megkapod :https://alkatreszek.hu/ns652691_sz

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2016 7:46 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2016 5:08 pm 

Autó: Skoda Fabia/2006 1.4 BBZ Sportline
Csabaa írta:
Derrik írta:
Csabaa írta:
Szia
Ezt a kisérletet nem értem.
Nincs a helyén a kiegyenlítő kupakja, nem tud kialakulni a vízkőr nyomása, (1,4 bar)
de a szivattyú tolja a vizet ezerrel.
A hűtőt nézd meg első körben..

A hűtő bal oldalán, középen a hőfokgomba papírtömítése szokott engedni.
Ha fentről benézel látni ha van a gomba alatt vízkőszerű lerakódás.
Erre gondolsz......?

Igen, erre.

....a hűtő bal oldalán mint kiderült a hőfokmérő gomba alóli víz szivárgás oka : elégtelen rögzítés! Két kis ujjacskámmal simán tekertem mindkét irányba. Mivel semmilyen más eszköz nem állt rendelkezésre így fel találtam a PVC csőkulcsot, felmelegítés után egy régi termosztát adta meg a méretet
https://drive.google.com/open?id=0ByJ1K ... 21xZzdKX1k
ezzel az eszközzel nyomatékra húztam a szivárgás szerintem megszűnt egyenlőre!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 25, 2015 7:22 pm 

Autó: Skoda Fabia/2006 1.4 BBZ Sportline
Boby írta:
Én csak tapasztalatból mondom hogy ha hidegen be indítom akkor nekem a felső csövön nem folyik a vizem.Mikor kezd melegedni (nyit a termosztát )akkor kezd fokozatosan folyni. :|

Tehát ezekszerint lehet hibás termosztát is.... ?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 191 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra