Tartalomjegyzék Skoda Fabia Club fórum
Vissza a főoldalra

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hibák, kérdések, szerviztapasztalatok
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 1252, 1253, 1254 ... 1496, 1497, 1498  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fabia fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Ted Mosby

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)

HozzászólásElküldve: Pént. Júl. 17, 2009 8:48 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A benzinpumpáról sehogy nem akar lejönni az elektromos csatlakozó. Már a füle is letört a probálkozások közepedte.

Hogy a búbánatban lehet ezt leszedni róla?
Az oké, hogy fogja egy pöcök, de nem akar kiakadni.

*szerk.: Közben sikerült leszedni, köszi dombi7-nek a segítséget.

A megoldás az, hogy az egészet meg kell nyomni lefelé, majd a fehér pöcök alá benyúlni egy vékony fejű csavarhúzóval, és onnan már nyert ügyünk van.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mickjoe

HozzászólásElküldve: Pént. Júl. 17, 2009 8:47 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen Smile
Nem nagy a baj,csak kicsit zörög,de engem zavar
Találtam utángyártottat újat 17e-ért Kaposváron
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Csabaa

HozzászólásElküldve: Pént. Júl. 17, 2009 4:07 pm    Hozzászólás témája: meleg és a fogyastásmérő Hozzászólás az előzmény idézésével

Furcsa dolog történt velem.
Teletankoltam a kocsit a múlt héten 45l, a távolságmérő szerint mehetek 620 km-t.
Most a 35C fokban azóta mentem 110km-t és a mutató meg se moccan és 810km van hátra a számláló szerint.
Tud ennyit tágulni a benzin vagy csak a melegre érzékeny a fogyasztásmerő!?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ted Mosby

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 16, 2009 6:03 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ducato írta:
mosby

és a jeladó 40.000ft ért?

DUCATO

Az is, de alapanyagot van jogod vinni. Az alkatrész a szervizekben köztudottand drága.

Ez a segédanyag meg lehet, hogy a csavarhúzók fejének a kopása, a szappan, amivel kezet mosnak a szervizesek és stb...

Nekem is kiszámláztak x Ft ilyen segédanyagot, amikor vonóhorog miatt úra kellett műszakiztatni a fél évvel azelőtt vizsgázott 4 éves autót. Gondolhatod mennyi mindent kellett rajta javítani. Semmit... és mégis kiszámlázták. Pedig az nem is Skoda szerviz volt.
Vissza az elejére
ducato

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 16, 2009 5:56 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mosby

és a jeladó 40.000ft ért?

DUCATO
Vissza az elejére
Ted Mosby

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 16, 2009 5:19 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ducato írta:
kis és segédanyag 0,30 óra 8325ft bruttó

Ez a legnagyobb lehúzás a szervizek részéről.
Vissza az elejére
ducato

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 16, 2009 5:00 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Fonte

itt van előttem a számla:

elfordulás érzékelő bruttó-39943-ft

ki- és beszerelés 0.90 óra 7492-ft bruttó

kis és segédanyag 0,30 óra 8325ft bruttó

ennyi!! no comment!!

2 év garanciával
Vissza az elejére
Fonte

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 16, 2009 12:11 pm    Hozzászólás témája: Re: Fabia kipufogódob hátsó Hozzászólás az előzmény idézésével

Ted Mosby írta:
Pl.:
http://www.expressz.hu/auto/jarmualkatresz/szemelyalkatresz/kipufogo/hirdetes-14872376/

Mickjoe írta:
Üdv!
Az érdekelne hogy mennyibe kerül a hátsó kipufogódob
Skoda Fabia 1,2 HTP 2004.11. havi (5 ajtós ferdehátú)
Előre is köszönöm: Miklai József

tel.: 20-978-2963

vagy ha tud valaki jó kis Skoda boltot azt is megköszönném

Unicar 96 Kft. - Skoda Szerviz
Cím: 1202 Budapest, Nagyvárad u. 32.
Térkép, útvonaltervező
Telefon: (1) 285-4597
Mobil: (30) 921-3952
Kulcsszó: Autószervizek, autójavítás
GPS: 47.440675 / 19.1334314
Vissza az elejére
Fonte

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 16, 2009 12:09 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ducato írta:
sziasztok

a múlt héten elvittem a fábiát márkaszervizbe és megállapították hogy sajna a szögelfordulás jeladó a hibás(visszajelző kigyulladt)ezért cserélni kell.

jól éreztem a végzetem: anyag+munkadíj=55000ft!!!!

eszem megáll,egy alsó középkategóriás autót ennyire luxus fenntartani,elképesztő!

Szia.Megkérdeztem őket.Kétféle van 11000ft-os és 29000ft-os.Attól függ melyikkel van szerelve a kocsi az kell neked.A munkadíj kb.:3000-5000ft.Üdv.
Unicar 96 Kft. - Skoda Szerviz
Cím: 1202 Budapest, Nagyvárad u. 32.
Térkép, útvonaltervező
Telefon: (1) 285-4597
Mobil: (30) 921-3952
Kulcsszó: Autószervizek, autójavítás
GPS: 47.440675 / 19.1334314
Vissza az elejére
dombi7

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 16, 2009 10:31 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem vagyok annyira én ebben biztos, akkor rendes klímatisztító műhelyekbe is miért gázt fújnak a szellőző rendszerbe?
Én is inkább gázosat szoktam használni, ilyet:
http://www.medikemia.hu/index.php?p=contents&cid=696

Ha jól emlékszem, bár ebbe nem vagyok biztos ózont tartalmaz, és ha jól emlékszem a műhelybe is azt fújtak a rendszerbe. Annyira átjárja a hűtő rendszert, hogy minden pontjával érintkezi, és a belső tér kárpit anyagaival is. Szerintem a hab amíg elér elér, azt annyi.
Mind1, én inkább a gázosat szeretem, szokás kérdése.
Vissza az elejére
Ted Mosby

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 16, 2009 10:24 am    Hozzászólás témája: Re: klima Hozzászólás az előzmény idézésével

Hpetya írta:
meddu írta:
Sziasztok !
tudna esetleg valaki segíteni hogy a fábiában hogyan kezdjem a klíma tisztítását.
vettem klíma tisztító habot(spray+cső), ennek a leírásában csak annyi szerepel hogy a klímaradiátorára kell fújni.
de ezt hol találom, hol férek hozzá?
Üdv: Ervin

Helló!
A hab az elég macerás.Miért nem gázosat próbálod ki?

Annyira nem macerás és sokkal jobb a hatásfoka, mint a gázosnak. Az nem sokat ér, őszintén szólva.
Vissza az elejére
Hpetya

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 16, 2009 9:36 am    Hozzászólás témája: Re: klima Hozzászólás az előzmény idézésével

meddu írta:
Sziasztok !
tudna esetleg valaki segíteni hogy a fábiában hogyan kezdjem a klíma tisztítását.
vettem klíma tisztító habot(spray+cső), ennek a leírásában csak annyi szerepel hogy a klímaradiátorára kell fújni.

Helló!
A hab az elég macerás.Miért nem gázosat próbálod ki?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Ted Mosby

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 16, 2009 7:12 am    Hozzászólás témája: Re: klima Hozzászólás az előzmény idézésével

meddu írta:
Sziasztok !

A klímaradiátorra nem sokat tudsz majd fújni, de azért meglehet próbálni. A középkonzol mögött helyezkedik el. Ha kiveszed a pollenszűrőt (legalább látni fogod, hogy milyen állapotban van, ilyenkor ezt is érdemes cserélni), akkor ott kell befújni egy kicsit "benyúlva", a középkonzol felé. És persze minden légbeömlőnél is told be a csövet amíg bemegy, kezdd el fújni és fokozatosan húzd ki.
Vissza az elejére
Pjozsi69

HozzászólásElküldve: Csüt. Júl. 16, 2009 6:48 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tibibá666 írta:
Pjozsi69 írta:
Sziasztok!
Légkondiról lenne egy kérdésem: használat közben szakaszosan szörcsög. Ez így normális, vagy fel kellene töltetni? Vagy valami gond van vele? Egyébként rendesen hűt.
Köszi!

Szia!

Szörcsögéssel még szerencsére nem találkoztam.
Ha rendesen hűt, akkor a semmi gond nincs a gázzal, így nem kell töltetni.
Konkrétan milyen szörcsögés és az utastérből, vagy a motortérből jön?

Rendesen hűt, ezzel nincs gond, de még sosem mértem hány fokos levegőt fúj be. Az autó narancsvörös színű. A szörcsögés a motortérből jön. Azt tapasztaltam, hogy amikor beindítom a klímát, akkor csinálja, kb. 5-10 percig, aztán abbahagyja.
Arra gondolok, hogy ez a hűtési mechanizmus működéséből adódhat, hiszen a konyhai hűtő is szörcsög, amikor beindul
Vissza az elejére
meddu

HozzászólásElküldve: Szer. Júl. 15, 2009 4:40 pm    Hozzászólás témája: klima Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fabia fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 1252, 1253, 1254 ... 1496, 1497, 1498  Következő
1253 / 1498 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.