Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 12:14 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 805 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Elektronika
HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 7:41 pm 

hubo44 írta:
joededy írta:
Szevasztok
Azt szeretném megtudni,hogy a Fabián van e olyan automata vészkapcsoló,ami ütközés esetén lekapcsolja a benzinszivattyút?
Ez kézzel visszakapcsolható.

Ojan ninč a fabian čak ojan van hod ha el sal a airbag akor servis režimbe/keňser režimbe tes de motor mukôdik.

Köszönöm.A munkatársam Ford focus kocsija padkázott egyet és letiltott.
Ezért kérdeztem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 3:14 pm 

joededy írta:
Szevasztok
Azt szeretném megtudni,hogy a Fabián van e olyan automata vészkapcsoló,ami ütközés esetén lekapcsolja a benzinszivattyút?

Ojan ninč a fabian čak ojan van hod ha el sal a airbag akor servis režimbe/keňser režimbe tes de motor mukôdik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 2:43 pm 

Szevasztok

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 12, 2017 6:20 pm 

reweptor írta:
hubo44 írta:
reweptor írta:
Sziasztok!

Ma végre sikerült beszerelnem egy bluetooth kihangosítót a kocsimba (fabia2 kombi).
Már csak a tápellátás hiányzik, minden más kész.
A kérdésem az lenne, hogy lehet e utólag egyszerűen bővíteni a biztosíték táblát (az üres helyekre gondolok), vagy inkább egy ilyennel kéne megoldani a bekötését: http://homasita.hu/product/52505
Kipróbálásra elég volt a szivargyújtóba bedugni a tápot, de a fix bekötést szeretném normálisan megoldani, nem gányolni.
2 vezetéket (fix 12V és gyújtás 12V) már elvezettem a biztosíték táblához, csak a bekötés hiányzik.
Mit javasoltok?

Jo lene az a lopo a mit be linkeltel čak nem vadok bistoš hod el/e fog ot férni. De talan a bistošitek tablan talals ureš alando plust.

És ha van üres, akkor arra hogy tudok csatlakozni?
Megpróbáltam kiszedni a biztosíték táblát, a két csavart ki is csavartam, de tovább nem ment. Annyira kicsi a hely mögötte, hogy nem tudtam kiszedni. Le kell esetleg bontani még valamit hozzá? és ha igen, hogyan tovább?

Turelem eš ki lehet bilenteni eš va anak 1 bakelit hatulja ast ha le huzod ot be lehet katintani a uj pint/lopot. https://www.google.sk/search?q=piny+do+ ... 66&bih=633

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 12, 2017 5:34 pm 

Autó: Fabia II Kombi 1,4 16V (2009)
hubo44 írta:
reweptor írta:
Sziasztok!

Ma végre sikerült beszerelnem egy bluetooth kihangosítót a kocsimba (fabia2 kombi).
A kérdésem az lenne, hogy lehet e utólag egyszerűen bővíteni a biztosíték táblát (az üres helyekre gondolok), vagy inkább egy ilyennel kéne megoldani a bekötését: http://homasita.hu/product/52505
Kipróbálásra elég volt a szivargyújtóba bedugni a tápot, de a fix bekötést szeretném normálisan megoldani, nem gányolni.
2 vezetéket (fix 12V és gyújtás 12V) már elvezettem a biztosíték táblához, csak a bekötés hiányzik.
Mit javasoltok?

Jo lene az a lopo a mit be linkeltel čak nem vadok bistoš hod el/e fog ot férni. De talan a bistošitek tablan talals ureš alando plust.

És ha van üres, akkor arra hogy tudok csatlakozni?
Megpróbáltam kiszedni a biztosíték táblát, a két csavart ki is csavartam, de tovább nem ment. Annyira kicsi a hely mögötte, hogy nem tudtam kiszedni. Le kell esetleg bontani még valamit hozzá? és ha igen, hogyan tovább?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 12, 2017 5:29 pm 

reweptor írta:
Sziasztok!

Mit javasoltok?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 12, 2017 5:16 pm 

Autó: Fabia II Kombi 1,4 16V (2009)
Sziasztok!

Mit javasoltok?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 17, 2017 6:05 pm 

Autó: Skoda Fábia
Az egyik akku saru elég laza, lehet, az a baj.

Köszi a segítséget

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 16, 2017 12:45 pm 

Köszönöm, megnézem

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 16, 2017 12:17 pm 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
bartfaibela írta:
Sziasztok,
A következő kérdésem lenne, mielőtt szervizbe viszem az autót. Hátha nem kell.
Az autó egyszer csak gondol egyet, és elveszíti minden adatát, ami a műszerfalon látszik. Ilyenkor a jelenség az, hogy egy pillanatra minden eltűnik, a megtett km lenullázódik, az óra lenullázódik, a központi zár bezár. Ez egy pillanat, utána hibátlanul működik tovább. Hibajelzés nincs. Sajnos egyre gyakrabban jön a hiba. Eddig menet közben egyszer sem fordult elő, csak álló motornál. Egyik ilyen alkalommal az üzemanyag mutató is csak azt jelezte, hogy félig van a tank, annak ellenére, hogy tele volt. A következő tankolásnál helyreállt. A megehető km-t jól mutatta.
Szerintetek mi lehet ez?
Segítségeteket előre is köszi.

Nekem az első gondolatom, az akkumulátor saruk kontakt hibája. Mielőtt szervizbe vinnéd ellenőrizd nem e lazák,szulfátosak a saruk. Ezt követően viszont már mélyebben kellene belenyúlni mert lehet hogy a műszerfal csatlakozásaival lehet probléma.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 15, 2017 6:03 pm 

Sziasztok,
A következő kérdésem lenne, mielőtt szervizbe viszem az autót. Hátha nem kell.
Az autó egyszer csak gondol egyet, és elveszíti minden adatát, ami a műszerfalon látszik. Ilyenkor a jelenség az, hogy egy pillanatra minden eltűnik, a megtett km lenullázódik, az óra lenullázódik, a központi zár bezár. Ez egy pillanat, utána hibátlanul működik tovább. Hibajelzés nincs. Sajnos egyre gyakrabban jön a hiba. Eddig menet közben egyszer sem fordult elő, csak álló motornál. Egyik ilyen alkalommal az üzemanyag mutató is csak azt jelezte, hogy félig van a tank, annak ellenére, hogy tele volt. A következő tankolásnál helyreállt. A megehető km-t jól mutatta.
Szerintetek mi lehet ez?
Segítségeteket előre is köszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 10, 2017 5:53 pm 

Autó: 2008 1.2 (69LE) Fabia II Kombi
demipista írta:
sziasztok , vettem a Fabia2-embe (1,2tsi 66kw 2010ev) autókamerat amit a szivargyújtóba kell beiileszteni hogy áramot kapjon , csak a szivargyújtó az állandó áram alatt van valki tudna segíteni hogy hogyan tudnám megoldani a szivargyújtót hogy ne legyen éllandó áram alatt hogy ne keljen állandóan ki be dugdosni az adaptert.

Szia!

Esetleg ezzel: https://www.google.hu/search?biw=1366&b ... a7lWvexMMM:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 10, 2017 3:53 pm 

Autó: Fábia 2
sziasztok , vettem a Fabia2-embe (1,2tsi 66kw 2010ev) autókamerat amit a szivargyújtóba kell beiileszteni hogy áramot kapjon , csak a szivargyújtó az állandó áram alatt van valki tudna segíteni hogy hogyan tudnám megoldani a szivargyújtót hogy ne legyen éllandó áram alatt hogy ne keljen állandóan ki be dugdosni az adaptert.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 24, 2017 12:25 pm 

Autó: Fabia 1.2 12V 2005 (BME)
Elérhető helyen van? Vagy kell valamit bontani, hogy hozzáférjek?[/quote]
Alurol kôňen meg kôzelithetô.[/quote]

Köszönöm a segítséget! Ma tudtam rá szánni időt ott volt a gond, a csatlakozó tövében a korrózió miatt eltört tőben a (kék) vezeték. Ideiglenesen ráforrasztottam a sarúra és visszadugtam, beszerzek ilyen sarut és ha legközelebb előfordul, akkor csere.
Még egyszer köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 23, 2017 8:34 pm 

Gab írta:
hubo44 írta:
Gab írta:
,,töltés visszajelző lámpa nem világít,, el musaj tavilitani.

Sajnos mostanában nem sok időm van, de szeretném javítani a problémát. A csatlakozót pontosan hol keressem, amit érdemes átnézni?

ôn indito alat ot fogod latni van ot tôb konektor iš.

Elérhető helyen van? Vagy kell valamit bontani, hogy hozzáférjek?[/quote]
Alurol kôňen meg kôzelithetô.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 805 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra