Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 9:25 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fűtés probléma
HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 5:51 pm 

Autó: Fabia Best
EdmondBert írta:
Kedves szesze!
Ma reggel 6 km után is csak háromnegyedig ment fel a főfok.A csövet nem néztem.Valószínű hogy csak termosztát csere lesz.A jeladót hogy tudom leellenőrizni hogy jó-e?
Délután megnéztem a csövet amit mondtál.A beindítás után 2 perccel már elkezdett melegedni.10 perc alapjárat után már a mutató üzemi hőfokot mutatott és a fűtés is jó.
Én majdnem 100%-ra mondom,hogy a termosztát kuka.A fentiek szerint a termosztát nem zár rendesen és neked a hűtőben lévő vízzel melegszik a motor és 10 perc után is csak azért állt be középre a mutatód,mert nem hűtötte vissza a menetszél mivel állt az autó.Szerintem nem veszel zsákbamacskát ha mielőbb kicseréled a termosztátot,mert amúgy sem nagy költség amit belinkeltem és az tuti beválik.Rossz termosztáttal előbb szétkopik a motor nem beszélve a többletfogyasztásról és a motorolaj is teli megy vízzel meg üzemanyaggal .6km után már úgy kéne fűteni mint egy kohó.Első körben a termosztátot cseréld ki és ha a mutató beáll középre utána akkor a hőjeladó valószínűleg jó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 12:24 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 2000
Kedves szesze!
Ma reggel 6 km után is csak háromnegyedig ment fel a főfok.A csövet nem néztem.Valószínű hogy csak termosztát csere lesz.A jeladót hogy tudom leellenőrizni hogy jó-e?
Délután megnéztem a csövet amit mondtál.A beindítás után 2 perccel már elkezdett melegedni.10 perc alapjárat után már a mutató üzemi hőfokot mutatott és a fűtés is jó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 6:59 am 

[/quote
Szia szesze!Ma megpróbáltam még egy dolgot.Az elektromos csatlakozókat ami a hőgombába,illetve a termosztátba vezet,befújtam kontakt sprayvel.Kiszáradás után visszadutam és beindítottam az autót,most felmelegedett üzemi hőfokraés a fűtés is jól működik.Majd holnap kiderül,hogy a teljes visszahűlés után is jó marad-e.Majd írok hogy tényleg rendbe jött-e.[/quote] Szevasz.Amit csináltál azzal maximum a kontakton javítottál,de ennek nem sok köze van ahhoz,hogy a fűtésed mennyire jó.Ami még gond lehet,hogy a hőmérséklet jeladó is szar és ezzel most látszatra jobb lett a kocsid.Nagyon egyszerű a dolog.indítsd be a kocsit hidegen és ha szembe állsz az autóval akkor a jobb oldalán a motornak van egy vastag cső ami a hűtő tetejére megy azt fogd meg mikor kezd melegedni.Ha a termosztát jó akkor ez a cső nem melegedhet amíg a hőfokmérő nem ér be középre feltéve ha a jeladó is jó a kocsiban.Egyébként az Mpi-nek ha jó a termosztátja 3-4 km után már szinte tűzforrót kell nyomnia a fűtésnek.Ha tehát a befújt levegő meleg motornál nem forrót nyom ami szinte égeti a kezed akkor termo hiba vagy ha klímás esetleg a gép akkor a hőmérsékletállító motor lehet még szar.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 16, 2017 7:03 pm 

EdmondBert írta:
Szesze írta:
EdmondBert írta:
Igen így van>Házilag tudom javítani?
Persze talán fél órás meló.leveszed a felső motorvédő műanyagot és akkor már hozzá fogsz férni.Ha jól emlékszem 3 db 10-es vagy 8-as csavar tartja azt kell kicsavarnod természetesen miután alul a csapnál leengedted a fagyállót.Ha ezt a Vernet termosztátot veszed meg akkor csak annyi az egész amire figyelned kell,hogy van a készletbe egy hasított gumigyűrű ezt összerakás előtt rá kell húznod a termosztátra és utána mehet a termo a házába.

Értem.Köszönöm a segítséget.[/quote
Szia szesze!Ma megpróbáltam még egy dolgot.Az elektromos csatlakozókat ami a hőgombába,illetve a termosztátba vezet,befújtam kontakt sprayvel.Kiszáradás után visszadutam és beindítottam az autót,most felmelegedett üzemi hőfokraés a fűtés is jól működik.Majd holnap kiderül,hogy a teljes visszahűlés után is jó marad-e.Majd írok hogy tényleg rendbe jött-e.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 16, 2017 3:10 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
elpé írta:
Sziasztok, sajnos a problémám továbbra is fennáll, pedig mindent rendben találtak. Jóllehet most már akkor is hideget fúj, ha hirtelen lefékezek. :(

Szia
Gondolom klímás a kocsi, ha igen, akkor a fűtés zsalu motorjának a visszajelző potija kontakt hibás.
Ezt nézték!?
A klíma vezérlőjében V68-as motor hibakód szokott lenni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 16, 2017 3:02 pm 

Autó: skoda fabia
Sziasztok, sajnos a problémám továbbra is fennáll, pedig mindent rendben találtak. Jóllehet most már akkor is hideget fúj, ha hirtelen lefékezek. :(

"elpé írta:
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a fűtés bekapcsolásakor rövid idő elteltével az anyósülésnél lábnál hideget kezd fújni, illetve az ablaknál középen. Ha feljebb húzom a hőfokot, akkor újra meleget ad, de aztán újra kezdődik elölről a folyamat. Mi lehet a probléma?

Köszönöm a segítséget előre is.

Hali.Ha klímás a kocsid akkor valószínűleg a fűtésállító motor potmétere kontakthibás lehet."

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 15, 2017 7:01 pm 

Szesze írta:
EdmondBert írta:
Persze talán fél órás meló.leveszed a felső motorvédő műanyagot és akkor már hozzá fogsz férni.Ha jól emlékszem 3 db 10-es vagy 8-as csavar tartja azt kell kicsavarnod természetesen miután alul a csapnál leengedted a fagyállót.Ha ezt a Vernet termosztátot veszed meg akkor csak annyi az egész amire figyelned kell,hogy van a készletbe egy hasított gumigyűrű ezt összerakás előtt rá kell húznod a termosztátra és utána mehet a termo a házába.

Értem.Köszönöm a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 15, 2017 6:16 pm 

EdmondBert írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 15, 2017 6:08 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 15, 2017 6:03 pm 

EdmondBert írta:
Sziasztok!
Az én problémám az lenne hogy mostanában a fűtés gyenge lett,és a motor hőmérséklete is csak negyedig megy fel kb. 20 km-es út után is.Mihez kezdjek?Legutóbb ilyen gonddal a hőgombát cseréltem és rendbe jött.Feleslegesen nem vinném szervízbe csak ennyiért.Segítsetek!Köszönöm!
Hali.Majdnem biztos hogy nálad is a termosztát halt meg.Én ezt ajánlom hozzá: https://alkatreszek.hu/th6732_88j_ver_jk feltéve,hogy 1.4 mpi a Skodád.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 15, 2017 5:11 pm 

Sziasztok!
Az én problémám az lenne hogy mostanában a fűtés gyenge lett,és a motor hőmérséklete is csak negyedig megy fel kb. 20 km-es út után is.Mihez kezdjek?Legutóbb ilyen gonddal a hőgombát cseréltem és rendbe jött.Feleslegesen nem vinném szervízbe csak ennyiért.Segítsetek!Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 15, 2017 4:39 pm 

Autó: Fabia 1 AWY, 1.2 htp 6V
Hm, na ez az, ezt mondtam én nekik h hagyjanak a vika márkával, de az jó, de így de úgy de amúgy! Teljes gyárit 15-20e környékén tudnék venni itt nálunk, de az lesz, a vika árát meg visszaadták, de nem bízok én egyik után gyártottban sem!!! Haver is azt mondta sorra próbált nem egyet és végül a gyári lett való hozzá, csak nem vágtam pontosan h a valódi gyárira értette e de ezek szerint igen! Amúgy itt a boltos srácoknak sokat mondtam már h az összes haver olaját egyéb motyóit is én veszem és sok lóvét ott hagytam h lim-lommal hagyjanak már békén legyen olajszűrő vagy más egyéb de úgy látom nincs kivel beszélni!!! Csak már unom h 2x volt már bontva emiatt, és unom már, de nem jó tehát muszáj leszek foglalkozni a témával :D ! Köszönöm az ötleteket, tippeket, végére járok, most pl jobban hűl ha megyek vele ergo a menetszélben a hűtőradiátoromat érő hideg jobban hűti ami újra csak termosztátra utal... Köszi mindenkinek, majd megosztom ha lesz eredmény!!!! Rendesek vagytok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 14, 2017 8:37 pm 

Autó: Škoda Fabia 1.2 Eco, ferdehátú, AWY 2003
Szesze írta:
Vagy ha az eredeti nagyon drága akkor itt:https://alkatreszek.hu/autotipus/skoda/fabia/fabia_i_6y2_1999_08_2008_03/16944/autofutes_huto_rendszerek/termosztat/osszes_termek/-_1?per_page=4 találsz jobb minőségű után gyártottat elfogadható áron

Csak a könnyebb elérhetőség kedvéért, itt van linkesítve: https://alkatreszek.hu/autotipus/skoda/fabia/fabia_i_6y2_1999_08_2008_03/16944/autofutes_huto_rendszerek/termosztat/osszes_termek/-_1?per_page=4

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 14, 2017 7:44 pm 

msznagyb írta:
Köszi az eddigi segítséget, az a baj h pont ezért indultam útnak a termosztát cserével és bizony nem tudnak egy normálisat hozni. Kompletten meg 2x annyi ha termosztátházzal veszem meg. Hoztak nekem meyle-t, vika-t, de mostmár tényleg nem tudom h milyet kellene vennem, utóbbi a skoda beszállítója, csak 6e, ezt vedd... jah és miatta szétbontottam a hűtést feleslegesen!!! De azt sem értem hogy eddig soha nem tett ilyet, amióta a hengerfejezve volt vagyis szelepelve azóta hülyült meg. Nem is tudom h a levegőn romlott el a termosztát? :( Másrészt meg miért működött jól a gombacsere után? Most meg h megbontottam a megvett -utóbb kiderült rossz termosztát- miatt most újra olyan lett mint gombacsere előtt! És pont ez vezetett meg és hittem azt h a gomba volt a hibás és közben most derült ki nem. No tényleg az lesz h gépet rá fogjuk dugni és olvassuk röptében a hőmérsékletet de nem egészséges az tuti. Másrészt ahogy előttem szóló mondta, igen az ellentartó rugó, az új rossz termosztátnak a kézzel összenyomva érezhetően gyengébb volt a rugója mint a gyárinak. És meghibásodásra annyit h pont összerakás után, miért nem használat közben?!?!?! No így is köszönöm a tippeket!
Ehhez csak annyit tennék hozzá,hogy a Vika az egy kínai fika és tuti,hogy a gyári beszállítóhoz sincs semmi köze,mert a Skoda gyárban ilyen szar alkatrészeket nem tesznek be az autókba!Ha megbizonyosodsz róla,hogy a termosztát cserés és a gyári ilyen jól tömít akkor érdemes lenne azt venni hozzá szerintem,mert az nem lutri.Vagy ha az eredeti nagyon drága akkor itt:https://alkatreszek.hu/autotipus/skoda/fabia/fabia_i_6y2_1999_08_2008_03/16944/autofutes_huto_rendszerek/termosztat/osszes_termek/-_1?per_page=4 találsz jobb minőségű után gyártottat elfogadható áron

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 14, 2017 2:00 pm 

Autó: Fabia 1 AWY, 1.2 htp 6V
Köszi az eddigi segítséget, az a baj h pont ezért indultam útnak a termosztát cserével és bizony nem tudnak egy normálisat hozni. Kompletten meg 2x annyi ha termosztátházzal veszem meg. Hoztak nekem meyle-t, vika-t, de mostmár tényleg nem tudom h milyet kellene vennem, utóbbi a skoda beszállítója, csak 6e, ezt vedd... jah és miatta szétbontottam a hűtést feleslegesen!!! De azt sem értem hogy eddig soha nem tett ilyet, amióta a hengerfejezve volt vagyis szelepelve azóta hülyült meg. Nem is tudom h a levegőn romlott el a termosztát? :( Másrészt meg miért működött jól a gombacsere után? Most meg h megbontottam a megvett -utóbb kiderült rossz termosztát- miatt most újra olyan lett mint gombacsere előtt! És pont ez vezetett meg és hittem azt h a gomba volt a hibás és közben most derült ki nem. No tényleg az lesz h gépet rá fogjuk dugni és olvassuk röptében a hőmérsékletet de nem egészséges az tuti. Másrészt ahogy előttem szóló mondta, igen az ellentartó rugó, az új rossz termosztátnak a kézzel összenyomva érezhetően gyengébb volt a rugója mint a gyárinak. És meghibásodásra annyit h pont összerakás után, miért nem használat közben?!?!?! No így is köszönöm a tippeket!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra