Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. szept. 23, 2018 6:30 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 237 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai probléma
HozzászólásElküldve: szer. jan. 17, 2018 10:24 pm 

Autó: Fabia Basic Junior
Szivargyújtó remek meg is feledkeztek róla az AC pumpa vezetéket gyújtáskapcsolónál keressem vagy van saját biztije?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 17, 2018 10:03 pm 

partyfecske írta:
Én is ugyanezt néztem ki. Ha leveszem biztifedelet honnan adhatok neki tápot és mit kössek
a relékimenetre?

a sivar dujto bistišitektol lehetne.
buvar pumpat a tartajba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 17, 2018 9:32 pm 

Én is ugyanezt néztem ki. Ha leveszem biztifedelet honnan adhatok neki tápot és mit kössek
a relékimenetre?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 17, 2018 7:16 pm 

partyfecske írta:
Sziasztok!
Van egy 2002-es Fabiám basic junior. Szeretnék bele szerelni egy gps tracker-t, aminek van egy relé kimenete, ami sms-el aktiválható. Peldául lehetne használni az autó megállítására, indítás megakadályozására stb. Szeretnék tanácsot kérni, hogy hová kössem a tápját, illetve mit müködtessek a relé kimenettel.
Előre is köszönöm a segítséget.

ezt ajanlanam tk103b eš par €.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 17, 2018 6:07 pm 

Sziasztok!
Van egy 2002-es Fabiám basic junior. Szeretnék bele szerelni egy gps tracker-t, aminek van egy relé kimenete, ami sms-el aktiválható. Peldául lehetne használni az autó megállítására, indítás megakadályozására stb. Szeretnék tanácsot kérni, hogy hová kössem a tápját, illetve mit müködtessek a relé kimenettel.
Előre is köszönöm a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 09, 2017 6:44 pm 

skdfb2008 írta:
Sziasztok!

FII biztosítéktáblán hol van olyan biztosíték ahonnan ezzel a kábellel (https://www.conrad.hu/hu/mini-lapos-biz ... %20Results) tudnék áramot venni úgy hogy csak akkor folyjon áram ha gyújtást adok? Max. 1amper, és lehetőleg létfontosságú fogyasztót mellőzve. A szivargyújtó nem jó, ott ha kell ha nem folyik áram.

Köszi előre is

Kb. 25-35 onan vihets. De azert kontrol lampaval kontrolald le.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 09, 2017 5:49 pm 

Autó: Skoda Fabia 2008
Sziasztok!

FII biztosítéktáblán hol van olyan biztosíték ahonnan ezzel a kábellel (https://www.conrad.hu/hu/mini-lapos-biz ... %20Results) tudnék áramot venni úgy hogy csak akkor folyjon áram ha gyújtást adok? Max. 1amper, és lehetőleg létfontosságú fogyasztót mellőzve. A szivargyújtó nem jó, ott ha kell ha nem folyik áram.

Köszi előre is

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 22, 2017 8:12 pm 

Mirko írta:
Kedves Hubo44,

én csak laikus vagyok, de ha a szivargyújtó túl lett terhelve, akkor nem kellett volna levernie a biztosítékot? A 42-es szivargyújtó biztosítéknak semmi baja, viszont rejtéjes okból nincs áram...

Ma kiégett az egyik tompított fényszóróm, lehet nincs összefüggésbe az anomáliákkal, de 2 hete cseréltem u.ezt...

Azóta egyébként se az olajlámpa, se a vízhőfok kontroll lámpája nem villogott, úgyhogy a rejtéjes hiba olyan gyorsan eltűnt, mint amilyen gyorsan előjött... Viszont ez a tény abszolút nem megnyugtató... :-(

Igen ki kelet volna utni a bistošitekot. At kel vilagitani terhelešel a bistošitekot astan maga vezeteket iš.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 22, 2017 7:19 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,4
Kedves Hubo44,

én csak laikus vagyok, de ha a szivargyújtó túl lett terhelve, akkor nem kellett volna levernie a biztosítékot? A 42-es szivargyújtó biztosítéknak semmi baja, viszont rejtéjes okból nincs áram...

Ma kiégett az egyik tompított fényszóróm, lehet nincs összefüggésbe az anomáliákkal, de 2 hete cseréltem u.ezt...

Azóta egyébként se az olajlámpa, se a vízhőfok kontroll lámpája nem villogott, úgyhogy a rejtéjes hiba olyan gyorsan eltűnt, mint amilyen gyorsan előjött... Viszont ez a tény abszolút nem megnyugtató... :-(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 22, 2017 5:11 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szia
Ha még nem alszik a kocsi, lehet ekkora áramfelvétel.
Utólagos riasztó ill. központi zár, gyakori áram zabálók.
Esetleg, kesztyű- vagy csomagtartó világítás..
Egy éves aksi is lehet cellazárlatos, jó töltés mellett sem lehet teljesen feltölteni.

Mérjél áramot, 20 perc után sem csökken ~10-20mA-re , kezd kivenni a biztiket a műszerfal oldalából.
Ha már szűkìtve van kör, könnyebb megtalálni..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 12:53 pm 

Autó: Skoda Fabia Classic
Kedves Hubo44!

Direktbe nem tudtam, hogy meg kell várni, de biztos, hogy rajta volt annyi ideig a multiméter, mert közben kerestem az irodalomban a hiba okát és a kijelzett érték nem változott.

szabiraab írta:
Sziasztok!
Egy 2006-os évjáratú Fabia combi 1.4 16V Classic (BKY) személygépkocsim van. A hideg idő megérkezése után kb. 4 nap alatt lemerül az akkumulátorom napi 25 km használat mellett. Kimértem a töltésem, rendben van. Az akkumulátor 1 éves véleményem szerint rendben van. A hétvégén megmértem a zárlati áramot és a következő értékeket mértem:
- 43 biztosíték (Központi vezérlőegység, automata sebességváltó előválasztó kar): 0,12 A
- 45 biztosíték (Rádió, navigációs rendszer): 0,01 A
- 49 biztosíték (Központi zár): 0,01 A

Igazán a központi vezérlőegységen jelentkező 0,12 A érdekes. Kérdésem, hogy mi lehet a probléma?

Eš mag vartad meg el alsik a BSG ? (kb. 20perc)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 12:22 pm 

szabiraab írta:
Sziasztok!
Egy 2006-os évjáratú Fabia combi 1.4 16V Classic (BKY) személygépkocsim van. A hideg idő megérkezése után kb. 4 nap alatt lemerül az akkumulátorom napi 25 km használat mellett. Kimértem a töltésem, rendben van. Az akkumulátor 1 éves véleményem szerint rendben van. A hétvégén megmértem a zárlati áramot és a következő értékeket mértem:
- 43 biztosíték (Központi vezérlőegység, automata sebességváltó előválasztó kar): 0,12 A

Igazán a központi vezérlőegységen jelentkező 0,12 A érdekes. Kérdésem, hogy mi lehet a probléma?

Eš mag vartad meg el alsik a BSG ? (kb. 20perc)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 21, 2017 11:51 am 

Autó: Skoda Fabia Classic
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 20, 2017 11:44 am 

Mirko írta:
Hubo44!

Köszi a válaszod, bár alig tudom kibogarászni, olyan fura betűkészleted van... :-) Lehet rosszul fogalmaztam, nem olajszint jelző, hanem csak az olaj kontroll lámpája. Az a piros, amit úgy néz ki mint az aladin csodalámpája, ilyen minden kocsiban kell lennie... Elvileg pirosan világít, ha kifogy az olaj... Nos ez nekem villogott 2 napig össze-vissza, pedig van benne olaj, de ma például nem csinálta, amíg hazaértem a munkából. (10 km autókázás, -8 fok, száraz hideg)

A szivargyújtó biztosítékát leellenőriztem, teljesen rendben van, szóval valamiért nem jön áram, az 3 napja adta meg magát egyik pillanatról a másikra... Egy 3-as szivargyújtó elosztó var rákötve már vagy egy éve, abba be van dugva egy ülésfűtés és van rajta egy usb kimenet is, oda meg a telefon. Ez a két fogyasztó volt bent, de közvetlen a kocsi szivargyújtójába dugva sem kap áramot, tehát a disznóság a szivargyújtó körül lehet...vagy?

Ha 1,4MPI akor el sakat a membran a gombaba. 10km. utan be šult volna ha nem lene olaj ňomaš.
Talan čak tul let terhelve a sivar dujto.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 20, 2017 10:20 am 

Autó: Skoda Fabia 1,4
Hubo44!

Köszi a válaszod, bár alig tudom kibogarászni, olyan fura betűkészleted van... :-) Lehet rosszul fogalmaztam, nem olajszint jelző, hanem csak az olaj kontroll lámpája. Az a piros, amit úgy néz ki mint az aladin csodalámpája, ilyen minden kocsiban kell lennie... Elvileg pirosan világít, ha kifogy az olaj... Nos ez nekem villogott 2 napig össze-vissza, pedig van benne olaj, de ma például nem csinálta, amíg hazaértem a munkából. (10 km autókázás, -8 fok, száraz hideg)

A szivargyújtó biztosítékát leellenőriztem, teljesen rendben van, szóval valamiért nem jön áram, az 3 napja adta meg magát egyik pillanatról a másikra... Egy 3-as szivargyújtó elosztó var rákötve már vagy egy éve, abba be van dugva egy ülésfűtés és van rajta egy usb kimenet is, oda meg a telefon. Ez a két fogyasztó volt bent, de közvetlen a kocsi szivargyújtójába dugva sem kap áramot, tehát a disznóság a szivargyújtó körül lehet...vagy?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 237 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra